Dobri pregovori in misli

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Jan 30, 2022 21:48

Glavno da ni grobar :)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Feb 04, 2022 11:38

Ne stori drugemu, kar bi sovražil, če bi storili tebi!

Najdeno v mnogih oblikah, na mnogih krajih in časih... recimo Biblija stara zaveza in Shakespeare-ov Hamlet.
Asimov's Guide to the Bible, p. 682 napisal/-a:Tobit 4:15. Do that to no man which thou hatest ...
Moja izrecna odredba s prejšnje strani je še korak naprej; že tale pa upam da je boljša za na novo stran (ali pravljico za lahko noč) od misli na grob zgoraj :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Vrag je v podrobnostih...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Mar 04, 2022 09:58

Stara modrost, ubesedena v različne oblike uporabna v neverjetno mnogih različnih položajih. Ena od teh oblik so tudi Murphy-jevi zakoni, npr. "Murphy je - skoraj - vedno v podrobnostih".

Vrag se vedno skriva v podrobnostih...

Old wisdom, stated in diferrent ways and applicable to an incredible variety of situations. One of these forms are Murphy's laws, like "Murphy's - almost - always in the details".

The devil is always in the details...

Background: klik, klik

Pobuda za objavo od tu: , klik
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Pe Mar 04, 2022 11:54

Največja zvijača hudiča je to, da je svet prepričal, da ne obstaja...
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 05, 2022 06:15

PogachnyK, tole tvoje je malo nesrečno izbrano, da je ravno takoj za mojim.

Moj prispevek zgoraj ni zadeval niti zlonamernosti, niti krščanskega hudiča (ki lahko obstaja ali pa ne), ampak vse, kar je lahko kjerkoli šlo narobe. Mnogo prej, preden je obstajalo krščanstvo, so za take reči krivili škrate, duhove... - mnogo pred krščanskim izumom/privzetjem (in klasifikacijo, kateri je odgovoren za katero vrsto zla) njihovih hudičev/zlobcev, ki pa so poosebljenje zavestnega in namernega zla (krutosti, povzročanja trpljenja za dobiček ali za sadistični užitek mučilcev...).

Sedaj je poosebljenje takih nehotenih težav Murphy, ki ni poosebljenje namernega zla, in nauk - dokler ti nisi preusmeril pozornosti - je bil, da če nisi pozoren na podrobnosti, moraš prenesti posledice.

In zato sem jaz (tako iz svojih izkušenj kot iz wikipedije in googla) gnjavator (tudi) za podrobnosti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Mar 06, 2022 14:41

Bolje v troje v postelji, kot sam v krsti.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Mar 07, 2022 11:03

Life is sexually transmitted.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Pametni se učijo na napakah drugih

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 08, 2022 11:25

Pametni se učijo na napakah drugih.

Wise people learn from errors made by others.


Splošno znano (klik, klik, zlasti pa klik), premalo uporabljano
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 08, 2022 12:41

Od tule:

H2O napisal/-a:Nihče te ne more zaščitit pred lastno neumnostjo in naivnostjo.

Zaščititi pred tem ne more, lahko pa komu pomagamo, da postane modrejši brez lastne boleče izkušnje.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Mar 09, 2022 15:50

Življenje je kot rola skret papirja. Bolj ko gre proti koncu, hitreje se odvija.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Božja kazen in tožba neznanega programerja

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 25, 2022 22:03

Bogovi večkrat kaznujejo smrtnike tako, da jim - dobesedno, tako kot so rekli, ne nujno kot so želeli - izpolnijo želje.
“When the Gods wish to punish us, they answer our prayers.”

― Oscar Wilde, An Ideal Husband
V podobnem pomenu: izvirna tema v šalah izginila:
jutri pa res napisal/-a:Kaj najprej ugotovi vsak programer?
Računalnik naredi to, kar mu rečeš, in ne tega, kar si mu hotel reči.
Jaz pa imam pa od nekod v spominu tole:
Tožba neznanega programerja napisal/-a:Ti presneta mašina ti... Zakaj vedno narediš to, kar ti rečem, namesto tistega, kar bi jaz rad :?:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jan 02, 2023 18:43

Namesto lepih želja (za novo leto, naslednje leto...), podobno kot oblast za koronsko obdobje l. 2020, 2021 in 2022, izdajam izrecni odredbi:
  • "fajn" se potrudite, da se boste imeli "fajn".
  • če se le da, se "fajn" potrudite tudi, da bodo poleg vas imeli "fajn" tudi tisti, ki jih imate radi.

    Izvirno

Instead of best wishes (for New Year, birthdays, marriages etc.), like governments in Corona years 2020, 2021 and 2022, I am issuing the following execute regulations:
  • do your best to have fine day, and life
  • do your best for those you love, or like, to have fine time when around you.

    Original
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Če ti letalo pade na glavo...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Maj 02, 2023 09:58

Če ti letalo pade na glavo...

Če je stvar malo verjetna, ni nujno, da se ne bo zgodila.

Murphy-jev zakon je pravzaprav miselno orodje, kako take sistematično napraviti čim manj verjetne, poleg tega pa biti pripravljen kaj ustreznega storiti tudi, če se taka izredno malo verjetna reč vseeno zgodi.

    Nekoč sem pri razvoju reči (informatika, npr. kje hraniš podatke in varnostne kopije. pomembne za mnoge in za dolgo časa) za razmislek o tej plati pogosto rekell, da mora dobra rešitev prenesti tudi, če letalo pade nate (ali na primarni računski center).

    Takrat so me pogosato "zajebavali", da nisem resen in da se to ne more zgoditi.

    Potem se je zgodil 11.9. pri WTC v New Yorku, in če pomnim prav, je imela neka banka primarni računski center v enem stolpiču in sekundarnega v drugem, in po tem ni več vedela ne kdo ima koliko denarja v njej, ne koliko ji kdo dolguje; tiste banke najbrž že kmalu po tem dogodku ni bilo več.

    V ZDA so potem sprejeli predpis najprej, da morata biti primarni in sekundarni računski center za pomembne reči oddaljena nahjmanj 50 milj, potem - ko jim je potegnilo, kako veliko območje bi poškodoval večji potres pri prelomnici San Andreas v Kaliforniji, na najmanj 500 milj.

    Če zdaj rečem: "kaj pa če nam letalo pade na glavo" in omenim ta primer, ko se je to res zgodilo, je pa večina Američan ov pretresenih in marsikateri kar užaljen, nekako pa (doslej - na tem forumu se to utegne zgoditi zdaj :roll: ) še nihče ni rekel ali napisal, da tega ne smem napisati, ker/če nisem bil v 11.9. 2001 WTC.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Paco » To Maj 02, 2023 10:03

Marjan, manjša korekcija. Pravilo za zahtevne serverske centre je že kar nekaj časa " na drugi tektonski plošči" in ne zgolj 500 milj kot si zapisal. ( kar se sicer pri Andrejevi prelomnici izide , ne pa povsod)

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Maj 02, 2023 10:06

Je bilo to že pred 2016 (takrat sem se upokojil)?

Pričakujem, da bi to, kar si napisal, moralo veljati od približno od tedaj, ko so začeli masovno delati računske centre za računalništvo v oblaku.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti