Odpadno olje

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Odpadno olje

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Okt 16, 2013 21:42

A kdo od vas ogreva hišo ali delavnico z posebnim gorilnikom na odpadno olje?
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Okt 16, 2013 21:53

Pokliči me jutri, ti vse povem kar te zanima.

Lp
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Okt 16, 2013 22:03

Pred kurjenjem fantje pomislite malo na svoje zdravje in zdravje otrok, sosedov... Da nasplošno o ekologiji ne govorim...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Okt 16, 2013 22:09

MM a ti veš,da se dobijo posebni gorilci i predgrelnimi komorami,kjer se olje tako pripravi,da je potem v peči tako čisto zgorevanje,da so emisije manjše kot pa pri kurilnem olju...
sundancer
Viceadmiral
Prispevkov: 430
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 21:39
Kraj: Zasavje

OdgovorNapisal/-a sundancer » Sr Okt 16, 2013 22:18

Ja Polanc maš prav ampak vsi ki to razmišljajo ne vem če razmišljajo tudi o ekologiji ali samo o cenejšem ogrevanju :shock:

L.P Sundancer
polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Okt 16, 2013 22:19

mat kurja,mi je že zal,da sem kej napisal
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Sr Okt 16, 2013 22:39

Če je oprema prava in namenjena kurjenju odpadnega olja, je onesnaževanje manjše, kot pri marsikateremu, ki kuri z odpadnim, z raznimi laki premazanim lesom, drugo svinjarijo. Tudi peči, ki so namenjene kurjenju z kurilnim oljem in nanje montiramo navadne gorilce za pelete, so večji onesnaževalec, kot pravilna tehnologija ogrevanja z odpadnim oljem. Normalno, tudi vsako olje ne sme v peč, recimo stara transformatorska olja, ki vsebujejo PBC, tam pa mora biti res vrhunska tehnologija in visoke temparature, da strupene poliklorirane bifenile med postopkom kurjenja uničimo oz. kemijsko razgradimo v nenevarne spojine.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Okt 16, 2013 23:02

kurjenje na odpadno olje je prepovedano ne glede če imaš superdruper gorilez pa makar z 500 litrškim kompresorjem.

Olje lahko kuriš le, če imaš dovoljenje za sežig.

pa ne vzet tega za slabo, samo premisli pred investicijo, da ne bo kasneje kakega poostrenega nadzora.

zlatko ni problem samo trafo olje, ampak vsa zaradi tvorjenja dioksinov.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Okt 16, 2013 23:11

Na taprvo avtoservisno delavnico se obrn, vsi to kurjo :wink:
https://medisken.si
dinksi
Admiral
Prispevkov: 632
Pridružen: So Nov 22, 2008 19:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a dinksi » Če Okt 17, 2013 00:05

Povej kakšno ime, ga jaz prijavim!!
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Če Okt 17, 2013 07:27

No, dajmo se skregat.

Spet je privrela na dan slovenska foušija.
Samo, da nekdo zastonj kuri, ga bo že nekdo drug prijavil, samo da mu ne bo bolje kot njemu.

Gorilci za odpadno olje so narejeni specialno, in če je vse tako kot mora bit, so emisije bistveno manjše kot pri kurjenju peletov in ostalih "smeti"
Res, da ni več uradno dovoljeno če nimaš soglasja države, vendar je še vedno dovolj ljudi ki to kurijo.
Moj sovaščan je razvil do sedaj najsodobnejši gorilnik na odpadno olje, in gredo za med.

Se je že kdo vprašal kakšni strupi so vse v peletih oz v biomasi :roll:
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Okt 17, 2013 09:44

Mar ne nastajajo dioksini pri visokih temperaturah? Trikloretilen v tekoči ali parni obliki ni ne vem kako škodljiv, ampak med varjenjem pa dobiš letalno dozo dioksinov. :shock:
Tudi bolnišnice imajo probleme zaradi dioksinov pri sežiganju odpadkov pri visokih temperaturah.
Če me spomin ne vara sta najhujša trafo olje in hidravlično olje, ki kemično sploh nista olja, zopet če me spomin ne vara.


p.s.
Nisem nevoščljiv tistim, ki ga kurijo, da ne bo pomote. Rad bi izvedel kaj več okrog tega in lepo prosim, če kdo tehtno, brez sarkazma in cinizma ali gostilšniškega tona napiše kaj o tem.
Uporabniški avatar
sacs
Viceadmiral
Prispevkov: 429
Pridružen: Sr Jul 29, 2009 07:25

OdgovorNapisal/-a sacs » Če Okt 17, 2013 10:49

Mitja P napisal/-a:No, dajmo se skregat.

Spet je privrela na dan slovenska foušija.
Samo, da nekdo zastonj kuri, ga bo že nekdo drug prijavil, samo da mu ne bo bolje kot njemu.

Gorilci za odpadno olje so narejeni specialno, in če je vse tako kot mora bit, so emisije bistveno manjše kot pri kurjenju peletov in ostalih "smeti"
Res, da ni več uradno dovoljeno če nimaš soglasja države, vendar je še vedno dovolj ljudi ki to kurijo.
Moj sovaščan je razvil do sedaj najsodobnejši gorilnik na odpadno olje, in gredo za med.

Se je že kdo vprašal kakšni strupi so vse v peletih oz v biomasi :roll:


problem pri peletih je več ali manj ta, da se na neustrezne peči daja gor peletne gorilce in pa seveda sama kvalitete pelet , ker to pri nas še ni zakonsko regulirano

se je mogoče že kateri vprašal koliko svinjarije povzročajo TČ ko kurijo elektriko iz vrag si ga vedi kakšnih elektrarn
Nazadnje spremenil sacs, dne Če Okt 17, 2013 12:45, skupaj popravljeno 1 krat.
ne se đalabajat
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Če Okt 17, 2013 12:14

Pri nas grejemo na avtomobilske gume. Za roštil pa uporabljamo kolesarske.
Ne se spet tepst.

Naš sosed dobesedno kuri smeti in vedno smrdi okrog hiše, pa mu nihče ne more nič,ker da vsako leto pregledati in spucat peč, tako da ustreže zakonodaji, mi pa kidamo pozimi z gas masko. Fasada pa mislim da je bila nekoč bele barve.
V8 + Jet drive
dinksi
Admiral
Prispevkov: 632
Pridružen: So Nov 22, 2008 19:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a dinksi » Če Okt 17, 2013 12:47

Verjetno res obstajajo super tehnološko dovršeni gorilci. Problem je ker tej gorilci tudi stanejo kar nekaj cvenkov. Večina teh, ki uporabljajo gorilce za odpadno olje imajo gorilce še iz prejšnje države ali pa predelane navadne gorilce.
Kdo ve kakšno tehnologijo so imeli gorilci na odpadno olje, ki so jih Italjani metali ven pred 30 in več leti. Takrat so menda dobili nek zakon, ki je prepovedoval te gorilce. No, tej gorilci še vedno veselo kurijo pri nas!!

Pol pa na vrtu zase gojiš motovilc, kao bio. :roll:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov