Tunarica

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Tunarica

OdgovorNapisal/-a sova » To Jun 09, 2015 11:26

A mi lahko kdo da kakšno informacijo o avtokampu Tunarica. Šel bi kampirat v drugi polovici Avgusta. Sicer sem prebral nekaj o kampu na netu pa so mnenja različna tako, da bi bile info iz prve roke dobrodošle. Pa še, če ima kdo dol privez, če mi lahko kaj pove glede tega a se da kaj dobit ali moraš sam naredit. Lahko pa mi kdo odstopi privez za 14 dni seveda, če je možno in za plačilo. Imam fishermana dolžine 5.25m in širine 1.95m.
Za vse info se v naprej zahvaljujem. Če bo še privez pa na ZS.

lp.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jun 09, 2015 12:08

- kamp ti proda privez, ki si ga moraš sam izborit med domačini. Najbolje je vezat vstran od obale in vsakodnevno plavat do čolna.
- zaliv je zaprt in se ni treba bat nobenih valov, ampak je pa motna voda. Posebej jo zagodejo v bližnjem kamnolomu, zaradi katerega je voda še bolj motna.
- čisto na koncu zaliva nekaj km vstran od kampa se izliva not reka Raša, ki tudi ne deluje dobrohotno na bistrost morja.
- mi smo se hodili kopat v zalivček blizu vhoda v Raški zaliv, okrog 10-15 minut glisiranja v eno smer. Tam je nekaj malega manj gneče in prodnata plaža, ampak voda je isto motna.
- kamp je na rtu, ki je precej ozek in na strani, ki je obrnjena k kvarnerju je skalovje z obilico mahnih mlakic, kamor se zaklotijo komarji in zvečer zna biti kar veselo.
- vsak večer smo gledali kako so se po žici nad restavracijo podili dva polha in kmalu za njima krepka podgana ali dve. Mislit si ne moreš kako spretni so ti glodavci na tanki žici.
- čistoča na splošno ni na nekem nivoju, tudi kamp ni neke super sorte. Bolj kot kamp mi deluje kot neko zaraščeno posestvo, kjer je dovoljeno kampirat.
- bistvena prednost kampa je v odmaknjenosti in dejstvu, da resnično redko dežuje. Je na neki izpostavljeni točki in neurja se razvijajo levo ali desno od Tunarice.
- po bencin se moraš vozit v Labin, kar počasi postane zoprno.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Jun 09, 2015 14:27

Naj še jaz eno rečem na to temo.5 let sem že v Tunarici,u glavnem zaradi priveza,ki ga imam tam.Imam svoj pomol kot ostalih 100 in morda še več.Kamp se je kar nekaj spremenil v zadnjih letih.Veza ti kamp ne prodaja,ker jih nima,vsi vezi so zasebni in kamp nima tu nič.
Kakšen je kamp,se nebi preveč strinjal z SR290,ki pravi nekako zaraščeno posestvo,ne vem kdaj je bil tam,da je bilo še tako.Sicer pa vsake oči imajo svojega malarja.
Kamp je kar solidno urejen,kar se tiče parcel za kampiranje,ki so označene in oštoviljčene,ima dva WC,ki sta redno čiščena,eden ima tudi tuš za pse,ima malo trgovinico v kateri dobiš osnovne stvari,lahko pa tudi kaj naročiš in ti nabavi,potem prijetna gostilnica z hrano po naročilu,ki se z leta v leto zboljšuje,elektrika je z elektro omaricami razpredena po celotnem kampu.Plaža je prijetna za otroke,je pa res,da je voda po celodnevnem kopanju in čofotanju motna,ker je dno prodnatno.Zjutraj pa je zopet čista.
To je kamp za bolj umirjene goste,ki nočejo šundra kot ponekod.Drugače pa,če hočeš malo več zabave in življenja, moraš v Labin(14km)ali Rabac nekaj kilometrov naprej.Isto, gorivo za čoln moraš sam pripeljat iz Labina.
Če se boš odločil kljub temu za Tunarico,ti brezplačno odstopim moj vez,le termin kdaj bi imel dopust mi javi.Bo pa od 15.7-12.8 vez sigurno prazen.
mašinfirer
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jun 09, 2015 14:59

Nazadnje sem bil tam kake 4-5 let nazaj, ne vem več natančno.
V kampu so mi zaračunali za čoln in povedali, da se naj sam znajdem okrog priveza.
Voda ni motna zaradi mulja, temveč je cel Raški zaliv moten zaradi kamnoloma in reke Raše.
Verjamem, da se je kamp spremenil, ampak vseeno je to rupa kot si že omenil za malo bolj umirjene, ki pa jih vseeno ne sme motit ropotanje kamnoloma, ki ga je ob jugu še posebej slišat. Mene je recimo med ostalim motilo tudi to, da so odvzemi za elektriko precej daleč narazen in če imaš zraven 25 m kabla, sploh ni nujno, da boš dosegel do vtičnice, v kampu jih ne posojajo (vsaj niso jih) in je treba v Labin. V bistvu se mi je vse zdelo bolj tako kot tole z kablom.
Že res, da imajo parcele in kot zaraščeno posestvo sem imel v mislih istrski travnik z visokim drevjem.
In na primer tista majhna trgovina (Če je še taka kot pred pol desetletja in kakršna je bila že davnega 1979, ko smo bili prvič tam.) ustreza higienskemu minimumu?

Je pa res, da ima vsaka slika svojega malarja in morda ti bo všeč tam. Meni je bilo vseeno kako je, samo da smo ga pičili po mirnem morju, ampak hčerka in žena sta pa kar pošteno fifali nosove.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Jun 09, 2015 16:09

Parcele niso več poraščene,tako da se da lepo kampirat,trgovina hmm :oops: je verjetno malo bolj založena,so pa letos prekopali cel kamp in položili nov štrom in kar nekaj novih elektro omaric.Je pa kamp že skoraj poln.Kamnoloma se ne sliši,vsaj jaz ga še nisem,ker se baje ukinja,ker imajo namen tam narediti marino.Saj pravim,ne kampiram v kampu,le privez imam tam in mi je Tunarca le odskočna deska za nadaljne dopustovanje.
mašinfirer
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » To Jun 09, 2015 16:26

Še eno vprašanje. Kje je najbližja kapitanerija za plačat plovno? Je to Raša ali Rabac. Oba kraja sta napisana kot izpostava Puljske kapitanije.

lp.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jun 09, 2015 17:13

Raša je bližje, tja lahko prideš tudi po morju. V isti stavbi sta kapetanija in pošta. Pazi, da boš lepo oblečen. Mene je mogočni kapitan ven vrgel, ko sem prišel v majici in kratkih hlačah. :lol:
In v kamp vzemi pripravke proti komarjem, ker bo čudež, če jih ne bo.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » To Jun 09, 2015 18:22

Verjetno si mislil Rabac, ker v Rašo po morju težko prideš. Nič hudega, bom že nekje uredil.

lp.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jun 09, 2015 19:29

Ne, v mislih sem imel Trget, ki je v grapi pod Rašo. Pred nekaj leti sem tam uredil papirje in po morju ni daleč od Tunarice.


@habibiVII;
Tam kjer je kamnolom skoraj zagotovo ne bo nobene marine, saj je to edini izpostavljen del Raškega zaliva, ki je na udaru juga. Ko sem bil tam so domačini jamrali, da občina nalašč zanemarja kamp, da bi ga lahko zaprli in tam zgradili marino, zgodba bi se pa pričela desno od kampa pri tistih gostilnah. Kolikor vem so to gostilniške štorije.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Jun 09, 2015 20:42

Rekel mi je domačin,da v zalivu Tunarca ne bo marine,ta glavni mol naj bi podaljšali,na molu naredili kao neko pisarno in na podaljšek mola privezali nas,ki imamo veze na tabli,ki je sedaj na tem molu.Kamnolom pa naj bi zaprli,naredili nasip in marino.Kdaj in kje sploh bo,če sploh bo pa tud boh ne ve.Vse so sama neka ugibanja,ki pa je v ozadju,kdo bo sploh investiral.Isto je bilo v Novem Vinodolskem,kjer sem imel najeti vez,kar na enkrat komanda, vse čolne z muringov umaknit,ker se bo gradila marina.To je bilo pred 6-timi leti in kaj je danes ,isto kot prej,vse polno čolnov kot nekoč.
mašinfirer
pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

OdgovorNapisal/-a pero123 » To Jun 09, 2015 20:47

u tunarici same kace pa pajki....da ne govorim o ribah ki glodajo propelerje....
--Bodybanger--
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 09, 2015 22:12

Jah ful zajebana je navtka,tle še morki pajki po zraku laufajo za kačami.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Jun 09, 2015 22:25

Ja ja ne se hecat s Tunarco,nas je že tolk tam,da je že nevarno.Malo pred Tunarco je dober zaliv za kak dober piknik.
mašinfirer
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Jun 10, 2015 06:59

pero123 napisal/-a:u tunarici same kace pa pajki....da ne govorim o ribah ki glodajo propelerje....


Podgan je pa res precej.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Jun 10, 2015 09:04

Hja, v katerem kampu jih pa ni,sicer mal živalskega carstva pa tud mor bit :wink:
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov