Odsekano

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

Odsekano

OdgovorNapisal/-a DR.E » So Jul 11, 2015 19:50

A gre še komu močno na živce reklama za "odsekane cene" pri merkatorju?

Ankete tukaj ne morem dodat bi me pa za raziskavo moje lastne strpnosti zanimalo vaše mnenje....


Lp dr.e
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » So Jul 11, 2015 20:13

Tile trgovci nas samo namamjijo v trgovine z 10, 20 in +% popusti, pa še vedno mastno služijo. Koliko potem zaslužijo, ko drvimo v trgovine in kupujemo po rednih cenah?
Najmanj, kot navadno, dobi prvi v tej verigi (kmet, proizvajalec), ppotem gre izdelek skozi X rok in vsak nekaj doda, zasluži, ne, da bi sploh kaj napravil. Tudi evropska zakonodaja, ki smo jo kar pograbilim je kriva za marsikaj naštetega. Žal! Pa še poglejmo, kdo stoji za velikimi (predvsem tujimi) trgovci. :twisted:
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » So Jul 11, 2015 20:17

Ne samo ta, tudi kakšna druga :evil: :evil:

lp.
NASA
Admiral
Prispevkov: 635
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

OdgovorNapisal/-a NASA » So Jul 11, 2015 22:07

Za moj okus slabo sekajo cene, saj je sekira čisto nerabljena.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » So Jul 11, 2015 22:29

Ce vidis pri trgovcu popust 30% se ne pomeni da je ta popust dal on, dal ga je namreč dobavitelj, če pa je že kaj dal trgovec se je odpovedal svoji marži in ne več kot 15%
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Jul 12, 2015 00:37

Mi gre kar na živce, ker je res neumna, pa tudi tako je dobrih reklam res malo. Ti pa te neumne reklame nekako ostanejo v spominu, kar je tudi njen namen.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jul 12, 2015 07:35

Točno tako Daki. Reklama mora biti opazna in ta je očitno dosegla svoj namen.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Jul 12, 2015 22:53

Stvari z izrazito neumnih reklam gredo pri meni na 'spisek' "praviloma ne kupuj".
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jul 12, 2015 22:55

Marjan Tomki napisal/-a:Stvari z izrazito neumnih reklam gredo pri meni na 'spisek' "praviloma ne kupuj".

Se pridružujem mnenju :lol:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jul 12, 2015 23:04

Marjan Tomki napisal/-a:Stvari z izrazito neumnih reklam gredo pri meni na 'spisek' "praviloma ne kupuj".

Pač nisi ciljni potrošnik. Če se ti neka reklama zdi neumna, še ne pomeni, da ne deluje pri tistih, ki jim je namenjena. Brez skrbi, oglaševalci obvladajo svoj posel :wink:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jul 12, 2015 23:09

H2O napisal/-a:
Marjan Tomki napisal/-a:Stvari z izrazito neumnih reklam gredo pri meni na 'spisek' "praviloma ne kupuj".

Pač nisi ciljni potrošnik. Če se ti neka reklama zdi neumna, še ne pomeni, da ne deluje pri tistih, ki jim je namenjena. Brez skrbi, oglaševalci obvladajo svoj posel :wink:

Zanimivo reklama, ki je zelo opazna in doseža svoj namen jo pa jaz tako sovražim , da sigurno ne bi nič kupil, pa samo iz principa oziroma trme :lol:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jul 12, 2015 23:13

Ti mogoče ne, tvoja žena pa :wink:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jul 13, 2015 00:51

H2O napisal/-a:...
Brez skrbi, oglaševalci obvladajo svoj posel :wink:

Odvisno od tega, kaj kdo meni, da je njihov posel.

Če je njihov posel čimvečkrat prikazati reklamo (in stranki vsakič zaračunati prikazovanje), imaš pogojno prav, da obvladajo svoj posel.

Posledica take 'filozofije' zaračunavanja 'ogledov' namesto prodaj je tudi spam, in koliko ocenjeno spam stane prejemnike e-pošte po svetu... Ampak se tu raje ne spuščam v to.

Je tudi nekaj sistemov, ki se ravnajo drugače - tj. zaznavajo reklame, ki vodijo k nakupu.

Res pa kaže, da veliko (tako šolanih?) oglaševalskih strokovnjakov teži k reklamam, kjer je važno le biti opažen za vsako ceno.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Jul 13, 2015 09:25

Se kar strinjam z Marjanom.

Samo če že grem v Mečkator sem zdaj še bolj pozoren na cen in preverjam če je res ceneje kot drugje...

Sama reklama mi je šla pa na živce na začetku, zdaj mi je že smešna / zabavna...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Jul 13, 2015 10:00

V mečkatorju je treba paziti tudi na cene, ena ki je na polici in druga ko klikne na blagajni, jaz hodim VEDNO na tiktak in ker praviloma kupujem iste stvari 1x tedensko vem koliko kaj stane, če je kaj izven tedenskega standarda pogledam in si zapomnem koliko stane(ja mi cifre kar ostanejo v glavi, moja sam gleda :shock: )

In se je zgodilo, da je npr cena salame v hladilniku 6 eur za 250g kobasičko, na blagajni pazi to 30 eur. To opazim zato ker una ki živi v blagajni skoz govori cene na obični blagajni tega ne morež opaziti takoj ker dela samo pip pip pip pip pip na koncu pa račun wtf :shock: in če je račun vedno nekje 120-150 eur lahko tega tudi ne opaziš.
To se mi je zgodilo že vsaj 8x od samo od recimo novembra 14 do marca 15. Itak takoj uno deklico tja, stornira izdelek, in ga potem na informacijah plačam toliko kot je cena v hladilnuku. Na salami pazi to cene ni!!!
LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov