Gobja poezija

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Nov 28, 2008 11:40

Kakšen fotoaparat imaš? Barve so neverjetne.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Nov 28, 2008 17:57

Pajerjev ulov je odličen, slike simpatične, so pa meni barve ZELO GRDE - kičaste, delujejo umetno... Oprosti Pajer ampak tako pač vidim. In če se kaj spoznam na kičaste fotke, tega nikakor ne zmoreta Canon ali Nikon. Sem nekje 95%, da je to Sony, lahko bi bil tudi starejši Kodak digitalec... Če pa se motim in dela take barve po novem Canon, potem zagotovo ne grem v nakup 50D ali 5D, ki me sedaj zelo mikata, vendar še ne vem kateri bo moj... :D Pozejdon se ukvarja z oblikovanjem, on bo bolj vedel kot jaz...

Me zanima, kaj je res???
Nazadnje spremenil admin, dne Pe Nov 28, 2008 22:18, skupaj popravljeno 1 krat.
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Pe Nov 28, 2008 22:13

uf Sandi, zdajle si pa "udaril" :D ....... imaš prav, tudi meni so močne barve, ampak na tistih s flash-om, brez so pa kar v redu. Ne upam trdit za tip fotoaparata, ker avtomatika na digitalcih zelo različno dela ne le pri proizvajalcih, že modeli so različni. Me pa zanima koliko/če si kaj zgrešil.
bo pajer povedal.
Glede na tvoji želji (dober okus :) ), pa to ni samo druga pesem, ampak sploh drug festival :lol: fotoaparatov.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Nov 30, 2008 18:24

.




OK fantje, da bo zadeva jasna dajem še svoj lonček poleg.

Aparat je SONY DSC-V1.

V gozdu poslikam kar mi je všeč in kakor "rata".

Saj imate prav, ko trdite, da bi bile lahko lepše.

Nisem niti toliko razmišljal o obliki fotk, ampak mi je bolj pomembna njih vsebina .

Bo treba na kakšen tečaj o fotografiranju.




Marchi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 11:40 Naslov sporočila:
Kakšen fotoaparat imaš? Barve so neverjetne.


Tako diplomatsko pa že dolgo ne! BRAVO!!!!!!

Ne vem, če so barve neverjetno dobre, ali neverjetno slabe, ali kar samo neverjetne?

Ajde dost, pa brez zamere in oprostite če ne znam fotografirat.

Danes, v nedeljo zvečer odhajam na obalo Atlantika po BENETEAU-jko 50 fitno.
To bo sreča in veselje za vse, ki nas bodo srečali saj je široka kar 4,5 metra.

Zabava za nekaj dni.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Ne Nov 30, 2008 18:33

pajer, sploh ni problem, fotke in fotoaparat so taki kot jih sam želiš, če bi hotel drugačne, bi imel pa drug fotoaparat ........ glede na tvoje dosedanje SUPER reportaže se lahko samo reče - ni važno orodje pomemben je majster :)

pa srečno pot

Sandi, ne bit skromen, naslednjič kar reci 100% :D
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Nov 30, 2008 18:53

Ojla Pejer!

Iz tvojega odgovora se mi zdi, da si malce narobe razumel, kar sem napisal. NISEM prav nič kritiziral tvojih fotografij. Meni so vse zelo všečne, zagotovo niso neke profi, vendar to znajo le nekateri. Jaz osebno nimam pojma, pa čeprav rad fotografiram in me včasih pohvalijo, da je kompozicija dobra. Tako čez prst bi rekel, da je verjetno najboljši maček naš Gregor.N, ki je profesionalni kamerman. Fotografija res ni film, je pa precej blizu.
Kar pa sem napisal, da mi ni všeč na fotkah, so samo in SAMO barve!!!
In kot vidite, sem uganil, da je krivec za preveč "napolnjene" barve Sony. Pri digitalcij je tako, da sliko v JPEG obliko naredi elektronika, ki pa ima nek program, kako naj to naredi. In Sony se je odločil, da v vse svoje fotke vgrajuje tako varianto, ki poudarja barvo in naredi fotke načelno bolj všečne, polne, niso pa realne...
Meni osebno so še vedno najlepše barve od Canona, ki pri svojih DSLR kamerah tudi v JPEG dela precej realno. Če pa fotkaš v RAW, pa je zadeva tako ali tako nevtralna in so možne tudi kasnejše korekcije.

Še enkrat Pajer, fotke so prima, reportaža o gobah tudi, tudi ta o ihanskem brancinu je super. :D
Barve pa mi še vedno niso všeč, še posebej tam kjer je fleš.

LP
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Nov 30, 2008 19:18

.




Ojla Pejer!

Iz tvojega odgovora se mi zdi, da si malce narobe razumel, kar sem napisal. NISEM prav nič kritiziral tvojih fotografij. Meni so vse zelo všečne, zagotovo niso neke profi, vendar to znajo le n





""""""Jao, jao kva se dons človk še pohecat ne more več.???"""""""




Vse v redu in samo tako naprej!

Mal sem res provociral, ampak tko je!
Morda sem hotel samo videt odziv forumašev, še sam ne vem.
Skratka zabavno.
Nisem prenapetež, ki je takoj užaljen, prej trdokožnež.


Pa LP
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Dec 01, 2008 15:01

Hehe Pajer, saj vem. Midva sva se na srečanjih zmeraj fino razumela in padla v globoko debato... :D Si prima dečko, škoda, ker te v četrtek ni bilo, pa drugič. Sedaj bodo srečanja redno, samo dan še določimo, kar storite tukaj (če še niste)...
http://www.morjeplovec.net/viewtopic.php?t=1822

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti