Brezposelnost

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 11, 2017 13:14

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Maj 11, 2017 14:10

Zdaj se ne da ravno primerjati s slo glede gostinskih storitev. Cel aistem dela je deugacen.

Strojnik v marini v Ita. Monfalcone ima 1500e place. V Izoli pa 750e
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 11, 2017 15:03

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Maj 11, 2017 15:17

Če sistem ni takšen kot ameriški - da osebje nima plače, pač pa samo napitnine - so meni napitnine brezveze.
Gledam pač skozi svoje oči -a npr. moje storitve imajo svojo ceno - in nikdar ne računam še na "nekaj zraven".
Če bi mi to kdo ponudil, bi zavrnil. Stane XX - in to je to.

Zaradi tega verjamem da tudi drugi poznajo svoje cene; in če piše da je pir npr. 5 Eur - jim dam 5 Eur. Zakaj bi jih dal 6?
Po moje - bi v tem primeru moralo pisat, da je pir 6 Eur.

To je logika proti.

Seveda pa obstaja še druga stran - če sem ekstra zadovoljen, se včasih želim zahvaliti tistemu, ki mi je to zadovoljstvo omogočil -a sem vedno v dilemi, če je zahvala z (relativno malo) denarja sploh primerna...

Pa še to je - da EKSTRA zadovoljen sem redko. V večini primerov je storitev korektna in tam nimam želje po obdarovanju, saj je šlo le za korekten daj-dam.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 11, 2017 15:50

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Če Maj 11, 2017 17:27

H2O napisal/-a:Zato, da boš večkrat EKSTRA zadovoljen s storitvijo :wink:

Napitnine in plačilo po prometu pač motivirajo zaposlene, da se bolj potrudijo za stranke 8)


Tu se pa ne strinjam, vsaj v Evropi ne. Bi rekel, da to do nekje še velja za trgovce (pospeševalce prodaje), nikakor pa ne za delavce v gostinstvu na sploh.
Ko gledam te dolge ksihte skoraj vsakič, ko pridem v gostilno, mi niti na kraj pameti ne pade, da bi talal trinkgeld kar tako. Ga dam včasih, ampak je to običajno razlika do okrogle cifre navzgor. Malenkost pač.
V USA je pa povsem drugače. Če kaj, me tam vedno pizdi, ker NIKOLI ne vem, koliko kaj stane. Vsi skačejo tam s 100 USD bankovci naokrog, klinc, še dober šnicl te stane vsaj polovico tega. Je pa res, da je napitnina v lokalih in tam, kjer ti nudijo kakršnokoli storitev obvezna. Tudi do 30% "service charge" se pričakuje od kunde, mene pa po toliko obiskih še vedno vrže s stola, ko vidim račun.
Kaj čemo, smo pač slovenceljni, mali po ozemlju in "mali" po srcu (še posebej, če je to neločljivo povezano z denarnico).
Oni vici o Škotih veljajo čisto enako (ali pa še bolj) v povprečju tudi za nas. :shock:
jadralec-mihy
Kontraadmiral
Prispevkov: 261
Pridružen: So Dec 26, 2009 13:43

OdgovorNapisal/-a jadralec-mihy » Če Maj 11, 2017 17:54

berem vaše komentarje pa nekaj razmišljam
naprimer samo eden
naši varnostniki varnostnih frim delajo za minimalno plačo 600€ , delajo nadure ki jih ne dobijo plačane, delajo na tekmah v rizičnem okolju brez dodatkov, nosijo orožje in neprebojne jopiče brez dodatko ali z dodatki ki spadajo v minimalno plačo
in se čudite da ne dajo denarja od sebe za tringelt ali napitnino
zakaj se čudite
če se res čudite potem je nekaj narobe z vami

in potem gledam da zeeeelo veliko ljudi v ostalih poklicih tudi delajo za 600 -700 evrov
in se čudite da ne dajemo napitnin
odkod bi jih pa vzeli
sem tudi avtodomar polek navtika in vam moram povedat da po pregledani celi evropi in pogovorih takih in drugačnih o situaciji v evropskih državah in plačah in ostalem

mi smo daleč zadaj na repu glede standarda (pustimo tisto kar eni prikazujejo kot naš uradni standard) v tej evropi in posledični ko se pogovarjaš moramo pri nas veliko več delat za minimalno plačo kot v evropi

posledično je jasno da smo škrti
seveda so izjeme ki imajo več denarja, ostalo smo pa slovenčki res na dnu suženske lestvice evrope po plačilu za delo

vedno je treba pogledat realno vse, ne samo 10% privilgiranih

zadnji primer mojega potepa, finska
vse plače so med 2000 in 3500€
torej pomeni da bi pri nas bile vse plače med 600 in1000€ , če je 600 minimalna
razmerje si malo poglejte
posledično večina povprečnih tujcev si lahko privošči več kot povprečni slovenček
erikv8
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Po Jun 23, 2014 14:10

OdgovorNapisal/-a erikv8 » Če Maj 11, 2017 19:51

standard si delamo sami, logično več daš več dobiš, mi se pa trudimo ta standart potiskat sam še navzdol, kar nam vrhunsko uspeva

pa varnostniki 600€ nevarno delo, pa zakaj ne gredo švasat za 1500€ ali vozit kamion za 2000€?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Maj 11, 2017 21:00

erikv8 napisal/-a:
pa varnostniki 600€ nevarno delo, pa zakaj ne gredo švasat za 1500€ ali vozit kamion za 2000€?


Zato, ker so sami delomrzni ić-i
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Če Maj 11, 2017 21:12

H2O napisal/-a:Meni je že več Hrvatov reklo, da smo Slovenci najbolj škrti od vseh...


Kaj pa če pogledamo iz druge perspektive in rečemo da so škrti ravno vsi ti gostilničarji, ki svojim zaposlenim ne dajejo dovolj velikih plač, da bi bili pripravljeni ves čas delati na najvišjem možnem nivoju, ne pa le takrat, ko zavohajo možnost lepe napitnine? Za mizerno plačilo boš pač na delo pritegnil le zdolgočasene študente.

Vem da ni govora samo o gostilničarjih, je pa primer.

Kdor ni totalno kratkoviden, bo razumel, da mu dolgoročno več koristi prinese dobro plačan kvaliteten kader, kot pa osebje na minimalcu, ki si manjko poskuša nadoknadit z napitnino. Ko pa je ne dobi, pa veselo razlaga okoli da je bil Janez sinoči totalni škrt in ga naslednjič pogosti kot psa..

Označit za škrta nekoga, ki pride in pošteno plača tvojo storitev, je ... ne vem kaj :wink:
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Maj 11, 2017 22:12

H2O napisal/-a:
Rok-11 napisal/-a:Zakaj bi jih dal 6?

Zato, da boš večkrat EKSTRA zadovoljen s storitvijo :wink:

Napitnine in plačilo po prometu pač motivirajo zaposlene, da se bolj potrudijo za stranke 8)


Heh... zanimiva poanta!
A ker me tista mala razlika do ekstra zadovoljstva nekako ne motivira dovolj, sem bolj za perspektivo navtik_borut-a...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Maj 11, 2017 23:12

Ampak fletni kelnarci ki ti z barocnim dekoltejem in nasmehom prinese mrzu pir pa mors dat neki extra trinkgelta pa tud ce je zena zravn.Se moja me rukne da neb pozabu slucajn no.
Se pa strinjam s 600 eur place ce gre na dopust ni sans tringelta pustit.Ma saj najbrz tak niti ne hodi v usa.
Je pa sramota ko slisim koliko so placane prodajalke itd...
Vsak ki dela in ki lahko dela si zasluzi cloveku dostojno zivljenje.Zal ni tako.
erikv8
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Po Jun 23, 2014 14:10

OdgovorNapisal/-a erikv8 » Pe Maj 12, 2017 07:40

ne razumem zakaj bi če nimaš denarja, hodil po barih
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Maj 12, 2017 07:49

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Maj 12, 2017 08:26

V Ameriki pa velika večina opravlja dve službi, da lahko preživi čez mesec, pa pustimo razne zgodbe o uspehu. Meni je jasno samo nekaj, da prodajalke delajo za minimalca, trgovine(Spar, Lidl, Hofer)pa rastejo kot gobe po dežju. Če gre trgovini slabo (kot se zagovarjajo trgovci)čemu potem toliko novogradenj. Tale "kriza" je bil samo en velik izgovor za molzenje delavcev. Mi smo precej daleč od Evrope tudi po razmišljanju delodajalcev, velika večina samo gleda kako v najkrajšem času čim več natlačit v svoj štunf vse ostalo je predaleč, da bi se ubadali s tem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov