Kaj trenutno počnem

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator, moderator2

boris1
Viceadmiral

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Maj 03, 2020 12:05

Paco napisal/-a:Čestitam :!:

SLO obala ?

Martinščica Cres.
LP
Boris
boris1
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Maj 03, 2020 12:06

alesjo napisal/-a:Ooo, pri taki robi ne rabiš niti koščka kruha, malvazijo pa :wink: 8)

Bo kar Teranček :wink:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Maj 03, 2020 12:24

boris1 napisal/-a:

SLO obala ?

Martinščica Cres.

Na iglo ?
pojdi se z bikom bost!
boris1
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Maj 03, 2020 12:40

Paco napisal/-a:
boris1 napisal/-a:

SLO obala ?

Martinščica Cres.

Na iglo ?

Lignja :wink:
LP
Boris
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Maj 03, 2020 12:59

Jaz pa še en kamnit steber pri hiši končal, oh, spet malo morskega pridiha :D
Slika
Slika
Slika
Konjiček pa pluje proti morju :lol:
Slika
boris1
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Maj 03, 2020 14:16

Ti boš celi kolosej naredil :lol:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Maj 03, 2020 16:22

Po kolesrajenju srečal svojega frizerja in mi je dal en krog. Diši po morju 8)
Najbolj znani frizer med surfarji, vsaj ta trenutek v BTCju :lol:. Faca!
Slika
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Maj 03, 2020 16:27

Štukarim...
Slika
boris1
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Maj 03, 2020 17:01

A boš nabavu daljši čoln :lol:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Maj 03, 2020 19:00

En mali balkon sem zazidal in ga bom spremenil v omaro pa sem še nad tretuarjem do kamina streho podaljšal
androo81
Kapitan bojne ladje
Kraj: Begunje pri Cerknici

OdgovorNapisal/-a androo81 » Ne Maj 03, 2020 21:18

Marchi napisal/-a:
androo81 napisal/-a:Jaz sem imel obrtno dovoljenje in izpis iz ajpesa ter potrdilo ki mi ga je napisal kolega, da kako delam na njegovi barki.

To si šel na šverc! Samo toliko, da ne bo kdo prebral to kot recept za uraden dostop do barke, ker to uradno še ni možno.
V žepu imaš lahko marsikateri papir, ko pa te ustavi policija ali financa ali inšpekcija, pa velja tisto, kar je uradno dovoljeno. Kazni so pa velike.

Alesjo mi je zaupal, da je mojega mehanika, slovenca, ki je registriran tudi kot ITA obrntnik oz. serviser, policija obrnila, ker popravilo barke ni nujno opravilo. Zgleda so bili takrat še zelo zateženi. Počasi se to sprošča. Ampak slovenski obrtnik, kar tako na lepe oči, ne more delat v Italiji, tudi če ni korona omejitev :wink:
Lastniki smo pa še kakšno svetlobno leto za obrtniki in profesionalci, ki jim bodo najprej sprostili dostope. :cry:

Morjeplovci v slovenskih marinah pa imate končno srečo. Kako kaj prakticirate morjeplovstvo v tem času?

Najprej sem klical italijansko ambasado v sloveniji in jih uprasal ce lahko kot obrtnik v slo grem delat v italijo na barko slovenskega lastnika. Je pa res da sem rekel da imam dela odprta izpred krize.

Pa so midejali da moram imet potrdilo o registraciji dejavnosti in pozrdilo lastnika barke o podatkih barke in kje se barka nahaja ter da delam na njegovi barki. In naj se vrnem v istem dnevu nazaj.

Italijani lahko delajo na barkah po eden na barko in obvezno z masko. Ne smejo izplut razen za preizkus barke odlok velja od 27.4.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Maj 03, 2020 21:23

A lahko zaupaš, kaj pa delaš, kot obrtnik? Tudi jaz sem obrtnik, ampak trenutno ni dovoljeno delat karkoli.samo nujne stvari med katere navtika ne spada, razen če je plovilo ogroženo pred potopom.
francelj
Admiral
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Ne Maj 03, 2020 22:24

Marchi napisal/-a:
Morjeplovci v slovenskih marinah pa imate končno srečo. Kako kaj prakticirate morjeplovstvo v tem času?

Danes v Izoli je prihajalo nekaj lastnikov na barke, precej manj seveda, kot lani tak čas. Izplul je v celem dnevu samo eden iz našega pomola, dva sta ogrevala motorje po kakšne pol ure. Sosed na pomolu je ugotavljal, da ga je akumulator prazen. Večina hiti mimo, kvečjemu še pozdravijo, skoraj nihče ne postaja in se pogovarja. Razen naš župan se je z bivšim evroposlancem pomenkoval na začetku pomola... verjetno o politiki ;-)

Servisni plato marine je skoraj poln. Pri vsaki barki vsaj nekdo nekaj dela, tudi danes v nedeljo. Še bolj polno pa je sosednje parkirišče za avtodome

V morju pri svetilniku sta se dva kopala, večina ostalih nas je čakala na sladoled v dolgi vrsti, ki je z dvometrskimi razmaki med nami izgledala kot nekakšen čudaško počasen sprevod. Na morju je bilo še nekaj kajtarjev in v dveh urah mogoče dva čolna. Ampak glede na prejšnji teden, zelo živahno na kopnem.
androo81
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a androo81 » Po Maj 04, 2020 11:43

Mizarska dela. Glede dela sem klical na italijansko ambasado in so mi rekli da lahko in tud na meji ni bilo problema. Sem pa mislu uprasat na meji za dol italijansko policijo kaj pa kako za sigurno pa ni bilo nikjer nobenega.

Jaz sem tukaj samo. Povedal kaj so rekli in kako sem jaz to izpeljal. Ce bi pa srecal kjerga it. Policaja bi pa vprasal ce je to ok. Ce so mi pa na ambasadi dali napacne informacije pa nisem jaz kril. Italijani od 27.4 lahko delajo vzdrzevalna dela na plovilih po eden na plovilo in obvezno z masko.

So pa na ambasadi rekli da spremljat njihovo spletno stran ker baje so tam vse aktualne informacije.
androo81
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a androo81 » Po Maj 04, 2020 11:46

Je pa res da je kolegova barka poleg moje v marini. Tako da sem sel na isti kraj kot sem imel papir.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost