Izpit za čoln različne cene ?

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Zigga
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 21:44

Izpit za čoln različne cene ?

OdgovorNapisal/-a Zigga » Sr Okt 12, 2016 21:59

Zdravo, v kratkem imam namen opraviti izpit za voditelja čolna in ker sem zasledil več krepko različnih cen me zanima če mi zna kdo pojasnit kaj je razlika med recimo tečajem za 58€ ( [url]https://1nadan.si/ponudbe/Ljubljana/izpit-za-coln?gclid=Cj0KEQjwvve_BRDmg9Kt9ufO15EBEiQAKoc6qnBGQCTmnj4_9ynuXaYtHHVa5nmZ45MybbBDbwG5--YaAtoL8P8HAQ][/url] ) in tečajem za 170€ ( http://www.spinaker.si/vczdodatkom/?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=tvc ). Koliko je potem povprečna cena teh tečajev, da se ne "nategnem" ?
hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Okt 12, 2016 23:09

Obstaja tudi tečaj zastonj, ko se naučiš sam. :D
Sam sem bil na tečaju pred 38 leti, hči se je pa kar doma naučila, z nekaj kilometrine za sabo v zvezi s plovbo, vozli, branjem kart, navigacijo.
Kakšne so pa razlike med tečaji pa ne vem.
__________________
lp
motorni
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Sr Okt 12, 2016 23:11

Neke bistvene razlike med ponudniki oz. izvajalci tečajev verjetno ni. Mogoče je pri Špinakerju v ceni tudi še cena izpita in potrdila. Kakšne kakovostne razlike tudi ne sme biti oz. z drugimi besedami vsi učijo isto snov. Mogoče kakšen izvajalec bolj povdari določeno snov, drugi pa drugo snov.Mislim, da dajo vsi pripomočke v obliki brošur, kart, ... Pri vseh se boš pripravil na izpit. Seveda se moš moral učiti tudi doma.. predvsem luči so meni delale težave, drugo ni problem.
Te cene ki jih gledaš (tudi za 55 EUR) pa so s popusti. In če že delaš potem naredi takoj nato tudi za VHS GMDSS, ker nikoli ne veš, kdaj ti bo prišel prav.
Pri odgovorih pa je treba malo tudi malo premisleka.. samo za primer ti/vam povem, da je mene na izpitu izpraševalec pri vozlih vprašal, da mu pokažem zastavni vozel, katerega sem naredil BP. Nato pa me je vprašal zakaj se lahko naredi tudi dvojnega, trojnega... Če bi mu odgovoril, da se naredi dvojni, trojni... ker enojni ne drži, bi me vrgel, ker da vsak vozel drži (razen ženskega vozla - osmice , katerega pa tudi moraš znati). Jaz sem mu po par sekundnem premisleku odgovoril, da verjetno zaradi večje razlike v debelinah obeh vrvic in mi je potrdi, da imam prav. Prav oddahnil sem si saj nisem imel pojma ali je to res, ker mi ni nihče povedal ali, da bi kje lahko to prebral. Malo po sreči in malo po logiki sem pravilno povedal. Pri lučeh sem imel srečo, da me je vprašal bolj osnove, vse drugo ... vreme, orientacija, motoroznanstvo, kurzi, prednosti, znaki in ostalo pa je bila šala mala. Le doma se moraš res kar dobro učiti, pa bo šlo.

In ja.. lahko se naučiš tudi brez tečaja in se samo prijaviš na izpit toda.. če npr. nimaš pojma o čem in kaj bereš, ko bereš vprašanja in odgovore, ki si jih nekje dobil in če si ne znaš predstavljati za kaj se gre pri npr. variaciji in deviaciji, kaj je premčev kot, vedeti kako prebrati svetlobne signale svetilnika ... in še je kar nekaj "čudnih" izrazov in pojmov .. potem je bolje da greš na tečaj, kjer se ti odprejo pogledi, da boš vse skupaj lažje razumel in si to zapolnil. In seveda varno plul. Pa srečno na izpitu in mirno morje.
salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a salesky » Če Okt 13, 2016 12:35

No zaradi tega te po mojem mnenju nebi vrgu. Včasih kakšen v komisiji kaj dodatno vpraša, da vidi če res razumeš ampak te nebo zaradi take zadeve vrgu. So v večini primerov kar razumljivi, tudi če napačno odgovoriš te vpraša ali si siguren itd...samo odnos moraš imeti pravi in nesmeš uletet noter kot da si sveta vladar.
Zigga
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 21:44

Zigga

OdgovorNapisal/-a Zigga » Če Okt 13, 2016 17:22

Super, hvala vsem za koristne informacije, torej je najbolje kar pri spinakerju vzet tečaj, kjer je že vse všteto v ceno ? predvidevam da je potrebno pri cenejših ponudnikih doplačat prijavo za izpit, sam izpit in še mogoče kakšne skrite stroške, kar pa bi na koncu verjetno zneslo tam-tam z spinakerjem?
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: Zigga

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Če Okt 13, 2016 22:36

Zigga napisal/-a:Super, hvala vsem za koristne informacije, torej je najbolje kar pri spinakerju vzet tečaj, kjer je že vse všteto v ceno ? predvidevam da je potrebno pri cenejših ponudnikih doplačat prijavo za izpit, sam izpit in še mogoče kakšne skrite stroške, kar pa bi na koncu verjetno zneslo tam-tam z spinakerjem?


Lej .. ne trdim, da je pri Spinakerju v ceni všteta prijava za izpit + kaj drugega in da pri drugih izvajalcih tega ni.. To kar si ti gledal za 55 oz. 58 EUR je bilo ali je še v akciji.. mislim, da so bile tri ponudbe v akciji zato telefon v roke in povprašaj kaj kdo nudi za to ceno.. Kakšnih skritih stroškov pa verjetno ni nikjer. Če bi jaz iskal bi izbral neko ponudbo v akciji ki bi bila tudi blizu- recimo do 30, mogoče maximalno do 50 km. Kaj mi pomaga tečaj za 55 EUR če ga moram npr. opraviti v Mariboru? Pot s Krasa do MB ni glih poceni, tako da moraš to vključiti v ceno in čas... Verjemi, da 2 x ali 3 x ne bi šel v MB, pa če bi bil tečaj zastonj. Kot sem ti že napisal..vsi učijo isto snov, razlikujejo se verjetno v malenkostih, če se na boš tudi sam dobro učil in naučil snovi, pa verjetno tudi po sreči ne boš nardil, če pa že boš si lahko brez dobre osnove na morju nevaren sebi in drugim (ter čerem :lol: ) . Dobro malo heca more bit.. daj lepo se potrudi, če kaj ne veš ali te še kaj muči pa vprašaj pradavatelja ali nas tu na forumu. Vedno z veseljem pomagamo z nasveti in tudi praktično če je potrebno.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov