Mining kriptovalut - rudarjenje...

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Nov 11, 2017 22:59

Za tako majhno razliko, ki nastane bolj za kratek čas se ne splača menjat valute. Ceprav ETH in ETC laufata isto skripto ni nujno, da bo rig enako stabilen. Ker pa so rigi naviti do max pa jih hitro začne kaj mesti in pade kak dol je na koncu slabsi rezultat. Pa se predno naminas in prodas se potem zamenja vrednost, tako, da zadnje mesece kar ETH+DCR, razen 470 so samo na ETH.

Out of the box mi ne pove nic. Predvidevam, da imas original bios gor. Modificiraj in ce imas Elpido, Samsung bos prodobil 30-40% zmogljivost, po mojih izkusnjah so stabilne na 900-920mV, to pa je 20% manjsa poraba. Te ki jih imam jaz so Elpida in delajo na cclock 1100/ mclock 2100 mvddc in cvddc 900mV, morda mvddc nekaj visje, ampak mvddc ne vpliva veliko na porabo.. Ce bi se se malo bolj igral bi verjetno dosegel se kaj vec... Ce ne bi delala na mclock 2100 poskusi nekoliko dvigniti cclock in ce ne bos rabil dvigniti tudi cvddc ne bo nic visja poraba ali le kak watt ali dva.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Nov 12, 2017 07:43

mamaMicka napisal/-a:
pajer1 napisal/-a:.

mamaMicka napisal/-a:Kdo ti pa kaj hoče?



Odgovarjati z vprašanjem je nekorektno!

.

Skandiranje floskul pa je celo nekoristno in kaže na pomanjkanje argumentov.

Drugače pa sem z vprašanjem mislil resno.
Ali te kdo kam vabi, ker če te kdo kam vabi gre za nateg?! Ne bi bilo nemogoče, da se ni kdo našel zdaj na forumu, ki ponuja razne finančne instrumente...



Ne bom nadaljeval debate s teboj, ker ravno ti objavljaš floskule.
Poln si samega sebe v tem rudarjenju, ki to sploh ni!

Pa še tole! Vprašaj se zakaj si sploh objavil vse skupaj na forumu morjeplovec?

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a sovjet » Ne Nov 12, 2017 10:55

Saj je pod: razno > vse kar ne spada nikamor.

Jaz bi se mM vseeno zahvalil za post s poljudno razlago in ponujeno pomoč.
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a klemn » Ne Nov 12, 2017 18:06

Mi je zadnič moja rekla, a ni čudno, da si ti edini pri vas v službi ki se ne ukvarjaš s temi kriptovalutami, pa vsi se ti hvaljo, kako služijo stem....ti si pa edini k maš "jahto" v vaši fermi :mrgreen:
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Nov 12, 2017 19:42

:D
MM prav je da si objavil ta post.
Pač eni ne razumejo o čem govoriš zato nergajo.
Tema je Hot-aktualna. Če koga ne zanma, naj gleda druge teme, pa bo mir.

Nije žvaka za seljaka :mrgreen:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Nov 12, 2017 20:43

@pajer1
Ne vem ali se mi sploh da, ampak bom vseeno.

Če sem kdaj pol sebe sem pri temah za katere vem, da jih poznam vsaj nadpovprečno, še vedno pa poskušam "slišati" tudi druga mnenja, čeprav je dostikrat težko, priznam, ampak se trudim in se tudi potegnem nazaj, da ostane debata na nivoju.
Zate oprosti tega že kako leto ne morem več reči. Poglej si samo svoj prvi post v temi Calafuria 25
pajer1 napisal/-a:.
Vsak ki takole sprašuje o porabi, motorjih, plovnih lastnostih, vzdrževanju plovil je zame, ali naiven, ali pa še ni pripravljen na navtiko.

Panty Dropper , ne razumi narobe! Ni nič osebnega, toda v navtiki kot tudi nasploh ni bližnjic do znanja, iskušenj in podobno.
Plovne lastnosti!!! Za mirno morje je hitro vsaka lupina dobra, kot vsaka guma, za suho toplo cesto in umirjenega šoferja.

Človeka ne poznaš, navedel je, da ni to njegov prvi čoln, da išče večjega. Vprašal je za kakršnekoli informacije o čolnu... Ti si ga s svojim odgovorom postavil v nič. Zakaj? Če takšni odgovori, ki jih je zadnje leto ogromno ne izkazujejo, da si poln sebe pa ne vem... Na živce ti gredo vsi ki nekaj sprašujejo, vsi novi prišleki itd... Saj gredo tudi meni nekateri občasno z neumnimi vprašanje na živce. Pa kaj naj se špilam fugu ribo in se nekaj napihujem. Pač grem dalje pa ciao.

Kaj naj bi pomenilo to o rudarjenju, ki to ni pa ne razumem, kaj si želel povedati.
Dejstvo je eno, da nikogar nisem nikamor vabil, nikomur nič prodajal, kot so ti tudi drugi povedali te nimam kam vabit pri tem poslu. Lahko te(in to bi si želel) povabim edino na kavo. Če bi tam debata nanesla na rudarjenje bi ti v roku 3 minut razložil in tudi dojel bi, kaj to sploh je. Kot sem razložil zdaj že parim morjeplovcem in prav vsak je spremenil videnje.
In ravno danes sem prav cel dan bil pri morjeplovcu, ki ga popolnoma vsi poznate, tudi osebno in je res super dec. Optimiziral sem mu vse mašine in donos se mu je povečal, da bo samo z to razliko plačal marino. Za to nisem računal NIČ. Zakaj? Samo zato, da lahko to zdaj napišem tu!
To sem napisal v dogovoru z članom, saj si on enako želi, da nevedneži raje nič ne pišejo. Ob tem pa bom vseeno dodal, da sem kljub temu, da sem rekel, da ne bom nic racunal dobil ponujeno zelo visoko nagrado.
In morda je to del odgovora zakaj sem to napisal na ta forum.
Tako to, kot poliranje...
Prosim te najdi mi enega človeka, ki sem mu kdaj zatajil kako stvar, kako je nekaj najlažje narediti. Najdi enega človeka, ki mu nisem posodil ali dal, če mu je v marini zmanjkalo.
Najdi mi enega človeka, ki sem mu hotel kaj prodati, kljub temu, da obstaja kaka druga cenejsa ali zastonj rešitev.
Pa konec koncev, najdi enega človeka, ki ga nisem odvrnil od kakega nakupa kake "navtične" zadeve in mu istočasno nisem ponudil zastonj ali veliko cenejše rešitve.
V življenju nisem računal pomoči ali nasveta(in to v branži od katere živim), razen kjer sem izobraževal posadko ali zaposlene, ampak to je drugo.
Tako da, če smatraš, da sem zaradi tega poln sebe, naj bo, čeprav to ni "biti poln sebe", ampak sem na to PONOSEN! Ponos ali biti poln sebe pa je velika razlika.

Fantje, ne sodite vse po sebi...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Nov 12, 2017 21:03

klemn napisal/-a:Mi je zadnič moja rekla, a ni čudno, da si ti edini pri vas v službi ki se ne ukvarjaš s temi kriptovalutami, pa vsi se ti hvaljo, kako služijo stem....ti si pa edini k maš "jahto" v vaši fermi :mrgreen:

Lahko bi rekel "good point"

Generalno gledano pa obstaja 2 oziroma 3 vrste minerjev.

1. tisti, ki so začeli takoj na začetku ali pred začetkom hypa. V treh mesecih so si poplačali vso opremo, še malo rudarili in prodali opremo(za enak denar, kot so zanjo plačali)
2. hoby, tisti, ki imajo le kak miner ali le nekaj kartic. Ti zdaj najbolj jamrajo, ker pač 50% na leto od 300€ ni veliko...
3. "Beliverji" v ta sistem, sem spadajo moji kolegi. Začeli so pred hypom, vsak je vložil nekaj tisočakov. V glavnem hypu so bili še bolj požrešni in ves denar dali za nove minerje. Kupili so veliko halo, uredili prezračevanje za odvajanje 200kW toplote. Eden avta sploh nima, drugi se vozi z razsutim Renaultom, tretji pa ima zaradi svojega primarnega posla pač dober avto... Imajo pa ogromno opreme. Če sem jih prav razumel so bodo začeli zdaj izplačevati plače, ostalo pa povečevali opremo. Pač "beliverji". Do sedaj sem kavo pa plačeval vedno jaz! In ja, če jih ne bi poznal bi rekel, da so reveži. Na daljavo poznam še ene fante, na las enaka zgodba iz Jesenic...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Nov 12, 2017 21:03

sovjet napisal/-a:Saj je pod: razno > vse kar ne spada nikamor.

Jaz bi se mM vseeno zahvalil za post s poljudno razlago in ponujeno pomoč.

kadarkoli :D
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Nov 12, 2017 21:04

NOVI FOSIL napisal/-a::D
MM prav je da si objavil ta post.
Pač eni ne razumejo o čem govoriš zato nergajo.
Tema je Hot-aktualna. Če koga ne zanma, naj gleda druge teme, pa bo mir.

Nije žvaka za seljaka :mrgreen:


Me veseli, da si spoznal še zadnji manjkajoči detajl :D
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
ace
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 03, 2012 23:32

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a ace » Po Nov 13, 2017 09:42

MM pusti ljudi, slepim govorit, da bodo videli je škoda časa.

Ali so kryptovalute prenapihnjene? -DA, aboslutno. Močna korekcija v nekaj letih garantirana. Preživeli bodo le tisti kateri bodo dostavili produkte.
Ali ima blockchain tehnologija potencial? -ogromen (primer: volilna udeležba bi bila mnogo višja kot je sedaj, western union nakazilo me je prejšnji teden koštalo 13€! itd itd.)

Kje pa od vas kdo tule vidi piramido mi pa ni jasno...
Trg je popolnoma enak kot so delniški trgi, vendar zaradi njegove mladosti še ne reguliran v takšni meri kot njegovi večji bratje. Tako je volatilnost ta moment ekstremna.
Če imam v lasti 1 BTC in ga nekomu prodam naprej po višji ceni, kot sem ga kupil, sem ustvaril profit.
Kupec se je sam zavestno odločil, da bo 1 kovanec od mene kupil po ceni katero sem jo postavil. Kaj on dela naprej s tem kovancem je meni vseeno. Je špekulacija, nevem pa kje vidite piramido.
Seveda se največkrat kupuje obljube, ki se marsikdaj ne izpolnijo. In taki so začetki...vsi iščejo dobre pozicije na določenih kovancih kateri imajo zgodbo, tim, potencialno dober produkt ipd..

Kot vsak trg pa ima tudi krypto trg vzpone in padce (korekcije).
Sama tehnologija je biser decentralizacije, valute pa so za tiste, ki imajo ta moment cohones. Nikoli ne vlagaj več, kakor si pripravljen izgubiti z nasmehom.

Sam sem bil dolgo dolgo časa proti kryptu, ker je dobil povezavo s kriminalom. Sem pa pred časom nekaj literature prebral
in si mnenje ustvaril na novo. Pogruntavščina je fantastična, je pa res, da bodo zadnji ostali na "suhem"...pa se na tej točki spomnite na delnice NKBM :wink:

lp
predno pa nekdo uporabi besedo "rudarjenje", naj se dobro pozanima kaj ta izraz opisuje. Durs se ni in se jim smejemo že mesece.
Daki

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Nov 13, 2017 09:55

Lepo si tole pojasnil za laike 8)
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Nov 13, 2017 10:02

@ace,


Sam si odgovoril kje so podobnosti z piramido:
- popolna deregulacija trga.
- prodajanje obljub
- zadnji bodo na suhem, torej so plačniki prvih in to me spominja na piramidno zanko.

Sicer mi je pa vseeno za take stvari in špekuliranje me niti pod razno ne zanima. Verjetno sem zaradi tega v marsikaterih očeh trapast, ampak meni se pa špekulanti ne zdijo ravno kul osebe, pa če so še tako hudo spoštovani, polni cvenka in glavni na svetu, kajti ravno špekulanti so v mojih očeh glavni mešalci civilizacijskega dreka.
ace
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 03, 2012 23:32

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a ace » Po Nov 13, 2017 10:45

SR 290 napisal/-a:@ace,


Sam si odgovoril kje so podobnosti z piramido:
- popolna deregulacija trga.
- prodajanje obljub
- zadnji bodo na suhem, torej so plačniki prvih in to me spominja na piramidno zanko.

Sicer mi je pa vseeno za take stvari in špekuliranje me niti pod razno ne zanima. Verjetno sem zaradi tega v marsikaterih očeh trapast, ampak meni se pa špekulanti ne zdijo ravno kul osebe, pa če so še tako hudo spoštovani, polni cvenka in glavni na svetu, kajti ravno špekulanti so v mojih očeh glavni mešalci civilizacijskega dreka.


SR290 "poznava" se že z drugih forumov in imam do tebe rešpekt. Zato vzami moje pisanje kot dobro namerno, ki je namenjeno zgolj pojasnitvi določenih prej omenjenih polemik v tej temi.

Noben trg ni reguliran v začetku. Inštitucije se bodo vmešale ko se začnejo "resni" denarji. Teh 200bio katerih je zdajle notri je pljunek v morje proti pravim trgom, zato tistih resnih vlagateljev še ni zraven. Z njimi pride tudi regulacija.
Kar se tiče prodajanja obljub se obrnimo malo ven s te tematike. Povsod nam prodajajo obljube...o drugi Švici, koncu krize ipd pa nas na koncu tako peljejo scat, da se večina tega niti ne zaveda. Če potegnem vzporednico z aktualnim dogajanjem. Predsedniška kandidata oz. kandidati so polni obljub in marsikdo zaupa svoj glas tej osebi, pa vemo kam bo to poniknilo v treh mesecih.
Seveda bodo zadnji na suhem ostali, ker se bo zgodila velika korekcija. Tako kot se je 2008 s "krizo", tako kot se bo razpočil nepremičninski balonček, ki se vsak dan v Sloveniji dobro napihuje.
Kar pa je meni všeč pa je to, da če verjamem v neko ekipo in v njihov potencial, ker se mi produkt dopade, kupim njihove kovance in jih držim ne glede na dogajanje na trgu. Če se cena dvigne nad mojo nabavno ceno in v neki meri s projektom zaključijo, potem sem naredil profit, ker sem jih skozi težke čase podpiral. Nekdo to podporo prevzame na sebe, ko kupi moje kovance na borzi.

V mojih očeh ni noben trapast ali pameten. Vsak se odloči po lastni volji in nekaterim je to všeč nekaterim pač ne, kar s tem ni nič narobe. Malo me edino moti, da je bitcoin (btc) dosegljiv recimo na petrolih, kjer je zadnjič del tega pred mojimi očmi kupila gospa stara vsaj 60 let. To je način na katerem ostaneš na suhem, ker takšni bodo ob korekcijah prepozni s prodajo razen, če sem babico podcenil :)

lp
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Nov 13, 2017 11:41

Jaz se na to področje (še) čisto nič ne spoznam in se najbrž ne bom ukvarjal z njim.

Imam pa nekaj časa, ker trenutno pada (mislim da malo sneži in malo dežuje) in zato trenutno nisem ne na vodi ne na kolesu in sem zdajle malo radoveden.

Za osnovno predstavo o tem, kaj to pravzaprav je, bi mi koristil kratek uvod (ali povezava nanj), ki bi odgovorili na primer na naslednja vprašanja:

Kaj sploh je "Mining kriptovalut - rudarjenje..."
  • So kriptovalute mogoče 'elektronske valute' (vse, nekatere med njimi...)? Kaj jim je skupnega ali jih razlikuje od papirnega denarja tipa bankovci? Kaj jih razlikuje ali jim je skupnega od 'paprinega' premoženja (premoženje tipa dobropis, izdan a še ne plačan račun, še ne izterjan dolg za neplačan račun in tako naprej, še posebej, če je tudi to na osnovi elektronskih dokumentov (in lahko tudi elektronsko podpisanih...) in torej tudi to ni več papirno ampak elektronsko)?
  • Kaj je kripto pri njih?
    Kriptografija običajno pomeni 'skrivnopisje', lahko pa je s tem zdaj tudi povezano podpisovanje (da je res napisal/podpisal tisti, ki je napisan in da ni bilo spremenjeno kje med potjo) - kar bi bil pač mehanizem za poskus zagotavljanja, da recimo ni kdo prelahko na e-bankovcu spremenil vsote. Če je namesto tega kripto valuta v pomenu skrita valuta (==skrita vrednost), potem je pomen najbrž treba iskati čisto drugje.
  • Mining - rudarjenje - pa najbrž ni po rudarjenju za lignitom pri Velenju, ali marmorjem v Podpeči ali Hotavljah - ali nekoč svincem pod Peco, ampak mogoče v podobnem smislu kot 'data mining', torej izvleči z kupa zbranih podatkov na podoben način kot rudo iz jalovine kaj, kar bo zate uporabno in morda še nikomur drugemu ni prišlo na misel. Je ta predstava za tu OK?

Tudi pri tistem delu, ki se nanaša na optimizacijo strojne opreme (odvajanje in morda tudi uporaba odpadne toplote, nastavitve, BIOS...) bi mi manjkalo manjkalo malo splošnega uvoda.

Recimo, trenutno - ne da bi se spravil to naštudirati, kar se zdajle ravno ne bi - lahko le domnevam, kaj pravzaprav naj bi teklo na teh napravah.

Lahko bi šlo za prodajanje procesnih zmogljivosti (glavni in grafični procesorji, pomnilniki raznih ravni, prenosne poti itn. - to je bil in je mogoče še vedno (od upokojitve ne spremljam več razvoja) eden od ciljev 'zombiranja' ranljivih tujih računalnikov, kjer so na trgu prodajali zmogljivosti mrež tujih računalnikov; v tem primeru bi bilo 'rudarjenje' odkrivanje zmogljivosti, ki jih je še mogoče zaposliti, ampak najbrž ne gre za to.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Po Nov 13, 2017 12:19

:D
MT pravi naslov za tvoja vprašanja je mM. Probaj ga kontaktirat in boš dobil odgovore na vse :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov