Mining kriptovalut - rudarjenje...

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Apr 19, 2018 10:03

Tako kot je admin rekel Stipe ki ima jurčka in vloži pa misli, da bo čez 3 mesece privezal azumuta bo iz jurčka naredil 800 eur minusa ker se bo ob prvem padcu ali dveh usral in prodal vse da bo vsaj 200 eur obrzal v smislu bolje išta nego ništa...
Takih je bilo sedaj ko je btc rasel do 19k premnogo zato smo sedaj kjer smo.
Hvala bogu je sedaj precej noobijev odpadlo da se zadeva začne razvijat. Če vlagaš v platformo - projekt načeloma ni drame.
Če vlagaš denar za katerega se ti mudi pozabi na to.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Apr 19, 2018 10:14

Jaz sem vse mal naštudiral, se registriral na Krakenu pa na Satoshiju, Nekaj kupil, ruknil na USB ključ pospravil za naslednjih 10 let pol bom pa pogledal kaj sm dobu. Če ne bo nič prav če pa bo kaj ostalo pa tudi super :D
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Apr 19, 2018 10:26

Pametno.
Ne glede na količino je za tako časovno obdobje fino imeti to na nano s ledgerju.
Samo nano je offline, če excange propade nisi izgubil če Kraken recimo propade pušnejo vsi ki so tam imeli.
Pred 4 leti je moj prijatelj tako pušnil 5 btc.ali je to veliko ali ne pa je relativno vprašanje.Takrat ni bilo v dolls velik danes je pa lepa vsota.
On jih je kupoval po 100 dolls tako da je rekel jebiga samo sedaj ima vse na nanotu.
Če ne pa vsaj imeti 2AF zaščito računov.
LP
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Apr 19, 2018 10:53

Na Kraken sem se registriral, da sem lahko eure pretopil. Nabavil sem pa na Satoshiju pa pretankal direkt v walet. Nekaj malega imam še na Krakenu. Bolj za Igrat ;)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Apr 19, 2018 10:59

Jaz imam najraje Bitstamp, Bittrex in pogojno Binnance:)
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a weta » Če Apr 19, 2018 13:53

evovii napisal/-a:Jaz sem vse mal naštudiral, se registriral na Krakenu pa na Satoshiju, Nekaj kupil, ruknil na USB ključ pospravil za naslednjih 10 let pol bom pa pogledal kaj sm dobu. Če ne bo nič prav če pa bo kaj ostalo pa tudi super :D

Kam bos pa čez 10 let priklopil usb ključek?¿??
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Apr 19, 2018 13:55

Nič bat... bom že najdu kakšno staro škatlo. Lahko pa tud vmes prestavim na kakšen drug medij če bo treba :wink: :wink:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a pero123 » Če Apr 19, 2018 17:53

odkar mam ves dnar na usb walletu, mi usaj baba cufat ne more vn iz tosla :)
--Bodybanger--
Uporabniški avatar
kekeck
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 26, 2009 18:39

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a kekeck » Če Apr 19, 2018 18:20

kekeck napisal/-a:V takih sistemih je res biti težko pameten kdaj je vlak že odpeljal.
Tudi sam sem v letu 2015 in 2016 kar nekaj zaslužil z tveganimi naložbami v t.i. starte (30-50% letni donos) v letu 2017 pa ne bom nič. Zakaj, zato ker enostavno nisem več investiral. Mislim da smo na pragu novih konkretnih korekcij (beri krize) in dlje časa ko bo tole bikovsko stanje še trajalo, močneje bo počilo, in to velja za vse sektorje, vključno z kripto.


Zarečenega kruha se ponavadi največ poje, kajne fantje.

Takoj v štartu 2018 sem tudi sam vstopil med "rudarje", z mislijo da sem ulovil zadnji vlak. Glede na stanje na trgu, ki se sicer zadnji mesec nekoliko popravlja sem očitno zamudil zadnji vlak za rudarjenje, vsaj na konvencionalen način (ETH, ...). ROI za opremo je šel na ca. 15mesecev.
Še vedno se da kdaj pa kdaj z kakšnim kekec oz. shit coinom dobro zaslužit, samo s tem je nekaj dela, posledično pa tudi časa, čas je pa denar.

Trenutno imam samo 2 riga po 8x GPU, en stalno rudari na ETH, drugi pa razne kekec coine. Torej če ima kdo kakšno pametno idejo za bodočo zvezdo od kovanca se priporočam.
... potovanj ne štejem po prejadranih miljah ampak po krajih ki jih obiščem in ljudeh ki jih srečam ...
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Mining kriptovalut - rudarjenje...

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Nov 25, 2020 13:30

Kripto spet pumpa :D
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov