Popravilo PVC oken

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 540
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Popravilo PVC oken

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Dec 04, 2017 11:32

Prejšnji teden mi je vlomilec poškodoval PVC vhodna vrata in dvoje PVC oken. Vidijo se sledi od "pajserja". Ali mi kdo lahko svetuje kako te poškodbe pokriti ? Govorim o udrgninah in poškodbah velikosti cca 1cmx1cm (globina par milimetrov).
BlueSky
tyson

Re: Popravilo PVC oken

OdgovorNapisal/-a tyson » Po Dec 04, 2017 13:02

Večkrat mi je uspelo rešit podobne poškodbe zelo preprosto, pod pogojem, da popravilo ni vizualno škodilo izgledu.
Popravila pa sem se lotil s svečkami za popravilo smuči, oz. drsne površine-mase...enostavno se plastiko prižge, da naredi svoj plamenček, malo počakaš, da se saje odtečejo, nato pa se lotiš popravila... nakapljaš plastiko na poškodbo... malo težje gre na vertikalnih poškodbah, ampak se da... odstranjevanje ovečne mase pa poljubno z olfo, ali kakim strgalom...tanka pločevina..npr pokrovček od konzerve je dober.

Prej poskusi na čem drugem, da vidiš, kaj te čaka.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Popravilo PVC oken

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Dec 04, 2017 13:23

Ne vem, če so obloge smuči polivinilne, ampak sicer ideja mogoče ni slaba.

Postavljajo se mi pa (pod)vprašanja
  • mislim da so palčke za krpanje obloge smuči polietilenske; ali sploh oziroma kako PE prime na PVC? Če prime in drži (kot je napisal tyson - lahko poskusiš na kakem kosu - je
    že OK)
  • če bi namesto s PE 'krpal' s segretim PVC, ga ne bi hotel zažigati (in zlasti ne dihati dima)
  • Bi se pa mogoče dalo sposoditi kak tehnični grelec zraka (fen) z dovolj natančno nastavitvijo primerne temperature, da da bi lahko to varno šlo, še bolje pa če bi to bil pripravljen narediti kar kak lastnik takega fena, ki je to že počel in že ve, kakšne temperature so potrebne za kateri material itn.

Ideja nataliti material v poškodbo in odrezati višek kot pri oblogi smučke pa se mi zdi sicer dobra in izvedljiva.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 540
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Popravilo PVC oken

OdgovorNapisal/-a bluesky » Po Dec 04, 2017 14:19

Hvala za dober predlog. Bom najprej poskusil na kakšnem delu plastike preden se odločam kako naprej.
BlueSky
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Popravilo PVC oken

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Dec 04, 2017 16:48

Pištola za cinit z vročim zrakom ima fi 3 mm šobo,tko da komot urarsko natančno greješ in pridvigneš segreto plastiko.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov