CAD, rezanje pločevine, prebijanje, krivljenje. POMOČ prosim.

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

CAD, rezanje pločevine, prebijanje, krivljenje. POMOČ prosim.

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 13, 2017 18:25

Rad bi izdelal ohišje iz pleha. V bistvu računalniško, le malo bolj enostavno in malenkost večje.

V teh vodah sem popolnoma bos in nimam pojma kam, kje, kako... Vem, da imamo morjeplovca, ki se ukvarja z plehom, ampak mi je ušel iz glave, popolnoma.

V osnovi gre za kišto veliko 50x35cm, visoko 20cm. Pokrov zgoraj. Spredaj izrezi za 4x 120mm ventilatorje, zadaj izrezani zračniki. Zadaj bi morala biti stranica zapigana, da dobim rob...
V bistvu precej enostavna zadeva. Ne bi rabila biti nek "fancy look" celo zaželjeno bolj "industrial", ampak ne sme biti pa ravno odrezano z flex mašino in zapigano na jedilni mizi...

Potrebujem nekoga, ki bi dal nasvet, zrezal, prebijal, zapigal... karkoli že je treba. Vijačenje in ostalo bom sam.
Najprej potrebujem 2 prototipa za testiranje hlajenja, potem pa serija, če bo vse ok.
Ne iščem neke "hi end" firme, kjer je že razgovorna ura 70€, ampak nekaj bolj realnega. Vseeno upam, da bodo serije večje od 10 :)

Kdo se javi? :D

Kaj že imam?
Imam idejo v glavi. Imam nekaj slik podobnih konkurenčnih izdelkov, imam ves material, ki bo v skatli, tako, da mere imam vse točne. Ne bo treba sproti nekaj imprivizirati... Zato računam, da bo že prototip končna rešitev, morda z manjšo spremembo zračnikov v kišti(ena stranica).

Hvala!
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: CAD, rezanje pločevine, prebijanje, krivljenje. POMOČ prosim.

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 13, 2017 18:31

Lahko seveda tudi posebej, če kdo ve kako naj bi šlo skupaj in da to zriše sem tudi za. Pa potem z fajlom najdem nekoga z mašino, ki jo rabim :)
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: CAD, rezanje pločevine, prebijanje, krivljenje. POMOČ prosim.

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Dec 13, 2017 19:37

kaj je, si me iz FBja zbrisal?

pošl skice. bomo naredl .

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov