Navtika in ure

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jun 01, 2018 12:33

K navtiki spadajo tudi ure. Kakšne kaj nosite na barkah, za potapljat... ??

Ena mojih:

Slika
Remu
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 76
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 08:43

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Remu » Pe Jun 01, 2018 13:57

Na morju ura sploh ne!
Če se misliš postavljat si falil forum.
Mogoče pa jaz samo sanjam o morju na tem forumu. Res nisem prispeval k njegovemu razvoju. Sem ga pa redno spremljal. Žal določene osebe kvarijo kvaliteto in vsebino. določeni moderatorji (so) prilagajali stvari po svoje. Verjamem, da je težko vse pregledati in lepo urediti. Tudi meni se je že zgodilo na sorodnem forumu, da je moderator spremenil oz. zbrisal sporočila, tako da sem jaz izpadel Mona. Zato tudi sem raje v senci. Ne razumem Pajerja, zakaj je moderator. Naj omenim, da ga zelo spoštujem in sem z zanimanjem prebiraj njegove prispevke (na tem forumu in na drugem). Žal se marsikdo odloči in ne objavlja več svojih prispevkov in s tem forum zgublja na kvaliteti. Pojavljajo se pa padalci kateri...
Mogoče sem zaj.... in nisem slikal svojih ur.
Boštjan
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jun 01, 2018 14:13

Ne mislim se postavljat, sem prerasel to... Lahko pa se prva objava izbriše če je moteča.

Morda sem malo nerodno začel temo. Sam se na navtiko malo spoznam ali nič, zato se bom tu, upam, da kaj naučil. Se pa spoznam na ure in lahko vrnem skupnosti po drugi strani s temi izkušnjami.

Morda za začetek o urah na/v morju. Vsaka namreč ni primerna, posebej ne taka pod 100m tesnjenja in usnjenim pasom. Morska voda je hudič in bi pas hitro razpadel, če pa vdre v uro, pa ji itaq ni več pomoči. Tako da primeren je kak 'diver' s pasom iz kavčuka ali kovine. Uro je fajn takoj sprat s sladko vodo, saj sol zelo razjeda tesnila. Take ure je treba nosit vsaj na dve leti, bolje pa na eno, na preverjanje tesnjenja in morebitno menjavo tesnil.
tyson

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a tyson » Pe Jun 01, 2018 14:32

Ti si pa urar, al samo urarski posrednik?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jun 01, 2018 16:31

Ne eno, ne drugo.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a widmann » Pe Jun 01, 2018 17:34

Lep lot elegantna ura in zapestnici,tista s sidrom je zanimiva. :D
Sam uporabljam ure Casio.
Za v morsko vodo imam cenen model Casio z desetletno garancijo na bateriji vsako leto v morski vodi,nič menjav tesnil dela kot mora še danes.
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
Psycho
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 44
Pridružen: Po Sep 11, 2017 21:19
Kraj: Lukovica pri Domžalah
Kontakt:

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Psycho » So Jun 02, 2018 02:43

Ko sem še nosil uro sem imel vedno Casio, tudi za v morsko vodo. Nikoli je nisem nič posebej spiral in je delovala več kot deset let brez kakršnihkoli problemov. Bila je pa ena digitalna s plastičnim ohišjem, modela pa se na žalost ne spomnim. Je bila pa v nižjem cenovnem razredu.
Če bi danes kupoval uro bi vsekakor vzel spet digitalno od Casia.
Usus magister est optimus.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a cibro » So Jun 02, 2018 08:06

Urnebesna tema za posrat
Sori ampak za prvi post da pades gor s tako temo :roll:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jun 04, 2018 11:30

Ena lepših 'navtic' ur za moj okus.

Breguet Marine

Slika
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Jun 04, 2018 20:40

Če je to lepa ura, pol je tud drisko fajn met... :mrgreen:

Drugač pa en se hoče pokurčit z pocen pa grdo uro, tadrug mu je pa tko fovš, da si prste grize ob tipkovnic pa ga kuj spluva, pa a ja niste normalni, zihr sta pa oba ribiča :D
Edin plus Hamiltona je,da je made in usa ;)

jst razmišljam, da bi začel nosit stensko okoli vratu, da bi se lažje v debato vklopil :lol: :lol:
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Jun 04, 2018 20:52

Za ure je morda bolj primeren forum:
https://www.minutka.si/forum/6-kaj-in-k ... start=3520

Ure so lahko čisto lep hobi, žal pa dokaj drag. Če bi imel 10k preveč - Rolex Deep Sea.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jun 04, 2018 21:59

Deep Sea je krasna ura, tudi meni ena lepsih.

Ko pa smo že ravno pri cenah je moje mnenje tako. Tole je navticni forum in colni niso ravno poceni. Vsaka gumica je hitro 10k, da ne omenim tekocega vzdrževanja, goriva, privezov itd. Dobro uro pa se da dobit tudi ze za 200€. Pa tudi ce se pogovarjamo o mal drazjih so cene le-teh se vedno precej nizje od stroskov, ki nastanejo s plovili.

A kakorkoli. 100 ljudi, 100 cudi. Nekdo ima foto opremo za 10k, drugi dober avto, tretji coln, nase zenke kuhinjo za 20 k in podobno. Eni smo pa pač počeni na ure :)
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Jun 05, 2018 06:44

Ampak uro mas na vsakem telefonu in gadgetu ki ima lcd... colna pa nimas kot eno od samoumevnih opcij na vsakem dopustu...
Remu
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 76
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 08:43

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Remu » To Jun 05, 2018 08:00

Marcel_Mastnak napisal/-a:Ampak uro mas na vsakem telefonu in gadgetu ki ima lcd... colna pa nimas kot eno od samoumevnih opcij na vsakem dopustu...

Mogoče pa moraš celo na dopust, da nimaš čolna kot samoumevno vsakodnevno opcijo. Kot si nastaviš, kaj ima prednost v tvojem življenju. Delo do onemoglosti, za dopust,ali dobro uro na roki, nov telefon v roki, ali si vzameš čas zase in si z malim zadovoljen.
golman
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Maj 02, 2013 19:07

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a golman » To Jun 05, 2018 08:25

jaz osebno si kupim uro vsake dve tri leta, zase, en mali priboljšek zase, cenovnega ranga nekje do 500 e in sem srečen. med drugim imam uro Barcolana od Zzero, tko za link na temo foruma :)

eni so srečni, ko kupijo antifouling, eni pa ko nardijo lignje na šporko.

sto ljudi sto čudi.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov