Navtika in ure

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a motorni » So Sep 08, 2018 12:18

Pa sem samo vprašal, če je že kdo kupil uro pri tistih Italijanih.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 10, 2018 09:21

Paco je pa dodal zraven še to, da je nevarno, če dobiš 'laks' okoli ure, ko imaš na njem veliko in močno ribo, vsaj tako sem jaz razumel.

Pa ideja o uri s prikazom luninih men in/ali plimovanja (pa ni važno, ali je ročna ali na telefonu, samo da dela tudi brez interneta), kar je za svojo omenil Bench, se mi ne zdi napačna, zlasti če se spet bližaš kaki obali z izrazitim plimovanjem po tednu ali dveh zunaj, ko plimovanja nisi zaznaval.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 10, 2018 11:00

Sem na morjeplovcu bi pa 'pasala' še tale o Suunto D4:
Potapljaška ura/računalnik D4, baterija je skoraj nova, menjana na servisu. Ura ima rahle znake uporabe. Menjan je bil originalni pas za novejšega silikonskega (bel), vedno zaščita na steklu, steklo je brez prask. Dodam podaljška za pas, rezervna silikonska zaščita za steklo 1 kom in softwear za računalnik
Vrhunski potapljaški računalnik Suunto D4 je naprodaj, ker sem dobil darilo Suunto D4i novo

več o uri

Na več o uri je sicer google-translate ali kaj podobnega za v Slo, ampak vseeno.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Sep 12, 2018 17:55

Bravo MT odličen post, sicer malo pod tvojim povprečjem, ( nič od ur nisi napisal, sem pričakoval en povzetek prestižnih ur )vendar vseeno čestitam, sedaj razumemo pacota .
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Splav » So Sep 15, 2018 23:00

Nikola T. napisal/-a:Na dopustu ne potrebujem ure. Zame je dovolj natančno sonce. :D

Sedaj, ko imamo ob sebi vedno telefon so ROČNE ure pravzaprav izgubile svoj namen.


Se strinjam, da je pravi dopust le tisti, ko točen čas dneva ni pomemben. Recimo, da se zadovoljiš za negotovostjo +/- 1ura.
To tudi zame velja tako na morju, kot v hribih. Priznam pa, da mi čas dneva na jadranju postane včasih pomemben, predvsem popoldne, ko računam, koliko časa je še do sončnega zahoda, da pravilno izberem zalivček, kjer bom čez noč bivakiral in do katerega bi rad prišel še pri dnevni svetlobi.

Drugače pa tudi sem nosim različne ročne ure, vsako dejavnosti (trenutkom) primerno. Le za jadranje je še nimam. :oops:
Mirno morje in široko obzorje.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Maj 04, 2019 11:04

Da malo obudim temo ob začetku sezone !

Tega Seiko 'diverja'imam najraje za morske aktivnosti. Robusten, drži do 200m, pa škoda ga ni če kam butnem z njim, kar je na barki precej pogost pojav 8)

Slika
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Apr 17, 2021 08:48

Danes so me obsedle blagovne znamke ;)

Tule je kar dober seznam TOP 50 urarskih brendov - ne povrstnem redu! Kaksno bi sicer odvzel, pa se kaksno dodal. S tem, da gor ni buticnih znamk, ki nekatere, presegajo marsikatero tu napisano ali se mirno kosajo s top 5 komercialnimi na svetu.

https://www.wpdiamonds.com/top-30-luxury-watch-brands/
Simon_s
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jul 17, 2018 11:26
Kraj: G.Radgona

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Simon_s » So Apr 17, 2021 16:15

Jaz sem kupil Garmin Quatix 5
Ena igračka več na čolnu...

Slika
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Apr 17, 2021 19:52

Tole sem mel lani na testiranju (TagHeuer Connected). Ceprav sem bolj za mehaniko, je tale, sicer sportna in pametna, primerna tudi za k obleki. Ker kaksna Suunto 45 plasticna gmota res ne pase k gvantu...

Slika
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Apr 17, 2021 20:12

Jaz pa ure na roki nočem imet nikoli, ko sem imel 14 let mi jo je kupil stric, eno rusko, samo en dan sem jo nosil in nikoli več, en balast na roki odveč in tako je že veliko let v omari, pa še čas tako hitro leti, da bolš da neveš kolko je ura :wink: :lol: pa veselo štetje ur želim vsem ki jih gledate vsakih par minut :lol: :lol: upam da nisem glih teme pokaku :shock: samo moje mnenje o urah :)
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Apr 17, 2021 20:14

Jaz imam tale tag.

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Apr 17, 2021 20:32

Če koga zanimajo ure imam na voljo dobre ponudbe nekaterih vrhunskih znamk. Cene se gibljejo med 4.000 in 60.000 eur. Ure niso izpod mize in zanje velja vse od garancij do čiščenja, saj so od pooblaščenegaDunajskega trgovca.

Več preko zs.
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a Leut » So Apr 17, 2021 21:47

Evo, prodam barko in kupim uro!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Apr 17, 2021 21:54

Leut napisal/-a:Evo, prodam barko in kupim uro!

Jaz pa tudi če bi bil miljarder ne bi dal za uro niti centa, ker teče prehitro :wink: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navtika in ure

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Apr 18, 2021 09:35

alesjo napisal/-a:
Leut napisal/-a:Evo, prodam barko in kupim uro!

Jaz pa tudi če bi bil miljarder ne bi dal za uro niti centa, ker teče prehitro :wink: :lol: :lol: :lol:


Pol pa nosis tako ki stoji. Mogoce bo kaj pomagalo ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti