Umrl med barvanjem barke

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

salesky
Viceadmiral
Prispevkov: 343
Pridružen: To Jan 22, 2013 21:59
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a salesky » Če Jun 21, 2018 15:20

Kdo od naših? :(
https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/29-letni-izolan-umrl-pri-barvanju-barke.html

Mene je vedno strah pod barko lezt, pa vidim da se bom sedaj še bolj bal.
--- Lenuhec.si ---
Daki

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Jun 21, 2018 22:50

Žal še prehitro pride do nesreče. Prej nisem nikoli dosti pazil, po takšnem dogodku pa postaneš bolj pazljiv.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Jun 21, 2018 23:54

Sam sem imel kar slab občutek pod barko, ko je bila na sprednjo rinko vezana na tram, da sem spodaj barval. Saj načeloma drži, ampak...40 let že...pa kljub dodatni podpori leseni, slab občutek. :|
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 26, 2018 23:05

Jaz dam na tla 2 kloca na katerih čoln stoji in sicer na mestih ki jih nardim pol ko je čoln na prikoli.zadnje rinke imam na ketncugu zapete da se čoln ne zvrača in še 2 gurtni ki visita pod čolnom ene 10 cm niže tak da lahk delam,če bi pa čoln se prekucnil bi pa padel v varnostne gurtne in upam ne name al na mojga sina.Te varnostne gurtne mi še niso nikol prav pršle ,tud mal motijo ko štrihaš na začetku sam....če se zalom so več ko zlate.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Jun 27, 2018 07:00

Pod golo lupino 15ft se ne počutim udobno pa je zelo stabilno podložena...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Jun 27, 2018 10:19

Lesene klocne le pod gredelj, ostali podstavki kovinski.Lesene bočne podpore, se vidi kaj se zgodi.
mašinfirer
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jun 27, 2018 17:39

Ni se les zlomu zdrsnu je in kovina bo tud lahk zdrsnila...morda še prej k lez razen če so kovinska stojala ki se ne prevrnejo kr tko.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jun 28, 2018 15:48

Vseeno bi bilo fajn vedet kako za boga milega je imel to podlozeno.Jaz sem.2.5 tone 7m podlozil na vsaki strani se s 3 pokoncnimi
Ni valda dal samo na vogale 2 in cao.
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a Domi » Pe Jun 29, 2018 12:54

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jun 29, 2018 13:10

Bonaparte ga je poznal. Mogoče on ve kaj več - kako je bilo podklocano in v čem je bila napaka, ali vsaj koga bi se dalo o tem vprašati.

Z lesenimi podporami se je delalo od pamtiveka, ampak je šlo znanje kako se to dela prav iz roda v rod. Jaz sem to videl, ko sem pred leti oktobra ob zori pomagal domačinom izvleči več čolnov iz vode za letno vzdrževanje na Ravi, in mi je tista izkušnja prišla strašno prav v naslednjih letih za spravljanje iz vode in v vodo za plavajoči klubski pomol. Vem pa da ne znam prav podklocati čolna, čeprav sem takrat to videl - in to je pomembno, ker ne bi tvegal (zlasti pa ne ko kaj pod tako težko barko delam sam).

Nevarno je pravzaprav če kdo ne zna pa misli, da to itak ni pomembno kako in da to lahko kar poprčkaš; nekoč bi takemu kdo ki zna gledal čez ramo in ga malo podrezal, če bi ga polomil in bi se tako naučil, zdaj pa takih znalcev za gledat čez ramo počasi zmanjkuje.

Ali pa kdo, ki je to delal tolikokrat, da dela že avtomatično in potem kaj pomembnega spregleda...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Pe Jun 29, 2018 15:10

Teren po slikakah sodeč malo visi in teža naredi svoje ščasoma zdrsne sožalje svojcem.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a mato » So Jun 30, 2018 00:39

Glede na postavljeno pnevmatsko dvižno tehniko okoli gumenjaka, zna bit slika prava.
To pa pomeni da ni hodil pod čolnom ampak ležal. Torej je bilo prostora malo ion vsak zdrs prinese svoje.
RIP
Mato :wink:
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Umrl med barvanjem barke

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Po Avg 06, 2018 00:15

Barval he af. Ko je dvignil barko za premaknit podstavek da pobarva se pod podstavki barka ni vec bla stabilna. Splazil se je pod barko in ravno takrat je barka zlezla iz podstavkov visokih 30cm. Rip.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov