Strupene ribe

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Strupene ribe

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Jul 22, 2018 08:39

adriaticsailor
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 12:05

Re: Strupene ribe

OdgovorNapisal/-a adriaticsailor » Sr Avg 08, 2018 22:36

Oj!

Kot je napisal že Kocka. Če se boste zbodli na bodicah pavka/pajka vam bo hitro jasno, da je vrag vzel šalo. Zaradi neprevidnosti preizkušeno na lastno pest:). Ne predstavljam si otroka v podobni situaciji :cry:

Ni mazila, ki bi pomagalo, le zelo zelo močne tablete proti bolečini, ki pa žal pomagajo za vzorec :?

LP
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Strupene ribe

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Avg 09, 2018 22:16

Meni je slučajno pomagal vroč volan v razbeljenem avtu( nisem vedel da je termolabilen strup- še pajka nisem poznal :oops: ). Matr je pasal, sem kar sedel v vročem avtu, tudi ko smo že prišli v apartma. 8)
adriaticsailor
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Feb 11, 2011 12:05

Re: Strupene ribe

OdgovorNapisal/-a adriaticsailor » Pe Avg 10, 2018 18:39

Hehe, jaz sem imel srečo, da so se ravno kuhale kranjske klobase....v vreli vodi seveda. V cca. 15 sekundah sem imel dlan v vroči vodi. Verjetno je vsaj nekaj strupa uničilo.

Hvala bogu za kranjske klobase in močne protibolečinske :lol:

Sicer pa pomaga katera koli vroča stvar. Na plovilih kakšen vžigalnik ali pa ogenj na štedilniku. Bolečina zaradi opekline je mala malica v primerjavi z bolečino po vbodu z bodico.

LP
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

Re: Strupene ribe

OdgovorNapisal/-a PeterV » Pe Avg 17, 2018 21:44

To, da bi kdo stopil na pajka in se zbodel na njegove strupene bodice so babje čenče! Je plašna riba in se umakne. Sam sem ga v meter globoki vodi na peščenem dnu lovil z ostjo, pa ga nisem mogel ujeti, ker se je vedno izmuznil. Tudi, ko sem bil 100%, da ga bom nabodel ga nisem, ker je kot blisk odplaval stran. Najbolj je pajek nevaren za neuke ribiče. Sam sem dvakrat naletel na take in bogu se imajo zahvalit, da sem ravno takrat šel mimo. Enkrat na Olibu na pomolu, drugič v Turanju na glavnem pomolu.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Strupene ribe

OdgovorNapisal/-a cibro » So Avg 18, 2018 19:56

Razlozi to 5 letni hceri moje sodelavke ko se je drla na plazi naj jo ubijejo.Urgenten odhod k zdravniku ki je potrdil pik bodic pauka.
Babja cenca a ne
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

Re: Strupene ribe

OdgovorNapisal/-a PeterV » So Avg 18, 2018 20:26

Babje čenče, ja. Ne verjamem, da je bil pajek. Verjetno je bilo kaj drugega.
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

Re: Strupene ribe

OdgovorNapisal/-a inspiron » Če Okt 18, 2018 11:11

'Babja cenca' v moji podobi ga je pred leti nagazila pri kajtanju na Ulcinjski plazi v Crni gori (stopil nanj v pesku ob obali). Po nekaj minutah sem mislil, da si bom od bolecine kar nogo odzagal!!!

K sreci se je nasel domacin in so mi vbodno rano cisto na blizu greli z cigareto. Bolecina se je potem res relativno hitro omilila, zateceno pa je vseeno bilo se nekaj dni...

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 10 gostov