Nedostopna stran West Marine

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 03, 2018 20:23

Ker je zlasti pri manjših plovilih za povezavo sidra in plovila pogosta kombinacija kosa verige in dalje vrvi, sem želel sem v kazalo o sidrnih sistemih in sidranju na morjeplovcu dodati nekaj povezav, ki to obravnavajo, med drugim tudi Selecting an Anchor Rode | West Marine.

Namesto pričakovane vsebine sem dobil tole

Page Blocked
We have detected that you are visiting us from a country with Global Data Protection restrictions (GDPR). Due to requirements placed upon West Marine as a result of Global Data Protection Regulation, we are not permitting internet traffic to our website from certain countries in order to avoid any violations. No tracking or performance measurement cookies were served with this page."


Je to izjema, ali je v zvezi s kako spremembo zakonodaje EU o varovanju intelektualnih pravic, ali kakim zapletom med ZDA in svetom, ali čim tretjim?

Dostop je bil iz T-2 iz Slovenije.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 03, 2018 20:45

Ni bilo dostopno iz brskalnika Opera, enako iz Firefox-a...

Se zgodi še komu? Še na kakih drugih straneh?
Če da, v katerih deželah?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Po Sep 03, 2018 22:10

Safari ne deluje
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Sep 03, 2018 22:45

Za Gdpr si valda slisal.Ocitno se jim s to gdpr bedarijo ne da j..bat in enostavno blokirajo
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1680
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a Paco » To Sep 04, 2018 08:34

Ok. da se ne lovimo več kaj in kako zapišem tukaj

V prvem stavku lepo piše GDPR kar pomeni GDPR: Uredba o varstvu podatkov , ki jo je EU sprejela. Ameri so zamozadosten trg in poenostavljeno so nepodpis zadeve rešili z blokiranjem EU IP številk in zadeva je za njih gotova...da pa ne bi pljuvali samo po west marin je takšnih podjetij kar nekaj in to ne samo kot posledica GDPR ampak tudi njihovih lokalnih zakonov povezanih z transferji denarja ( da , tudi manjših zneskov) v povezavi z NSA uredbami. Klasična taka je npr. Timberland čevlji..itd.

Svet se pač spreminja in tu se prav dosti ne da narediti. Dostop si še lahko omogočiš z VPN povezavo s kartico iz USA pa mo malce težje saj žele za kartico ( tudi predplačniško) social sec.No.

lep dan vsem


Paco
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 05, 2018 09:25

Hec bo, če bo zgornjemu podoben odziv splošen, in če bodo 'robotski filtri' po IP šepavi (verjetno bodo, ker/dokler iz tega ne bo kake razlike v dobičku) in če jih bo kdo, namesto samo na internetne strani namestil tudi na kake usmerjevalnike...

Recimo, da vam skype in google drive in recimo Microsoft knowledge base in podobno tudi neha delat, če si iz EU itn. itn. Se je komu že zgodilo kaj podobnega s čim takim? Teoretično je tudi root DNS v USA...

Me tudi prav zanima, koliko so pripravljalci (in lobisti za in proti) te zakonodaje raziskali te možnosti pri pripravi predloga... Cibro, ti zgleda da si to naštudiral. Daš lahko kake vire?

Ja, še to... iz druge pesmi. Ste kaj pomislili na to, v katerem jeziku bomo brali EU zakonodajo in gradiva zanjo itn., ko bodo Britanci šli iz EU, če slučajno Angleščina morda ne bo več med uradnimi jeziki EU? Prevodi v Slo utegnejo malo zamujati...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a cibro » So Sep 08, 2018 09:45

Tega je na netu koker ces
Od 25.5 2018 velja odredba gdpr.
Idiotizem sralcev eu parlamenta ki nimajo kaj za pocet in za masten denar snujejo neka super varovala proti zlorabi osebnih podatkov na netu a hkrati ti davcna lahko kadarkoli gleda na tvoj racun in spremlja transakcije itd.
Kje je pa tu varovana moja zasebnost
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Sep 10, 2018 09:14

Jaz sem na netu večinoma enkrat na teden, tako da kaj je na netu in se tebi zdi, da bo samo po sebi umevno da vsi vedo, ni nujno samo po sebi umevno vsem. Če bi podrobno spremljal vse, kar se dogaja, tudi ti ne bi utegnil živeti - razen če živiš od tega.

Da se mi to - biti preplavljen s podatki - ne dogaja, v veliki meri zaznavam predvsem tisto, na kar me opozori okolica, nato pa dovolj dobro naštudiram tisti del, za kar menim da mi je pomembno, bodisi da se po tem ravnam bodisi da - če menim, da je treba -skušam tisto spremeniti.

Od upokojitve dalje ne živim več od informatike in tudi tega področja ne spremljam več sproti, tako da je to bilo zame novo; verjetno je tako še za koga s foruma. Lahko mogoče daš link na to EU odredbo in kakšen vir, ki dobro pojasnjuje, zakaj je to bedarija?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Nedostopna stran West Marine

OdgovorNapisal/-a Lure » Po Sep 10, 2018 11:56


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov