Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a snwl » Sr Jan 30, 2019 09:14

...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jan 30, 2019 11:25

bojan11 napisal/-a:
MareC napisal/-a:
goahead napisal/-a:Razumem, zato sem pa tukaj tudi vprasal. Vendar sem v preteklosti veckrat ze dobil tako podobno sporocilo, kot ga navajas ti @MareC. Je pa tokrat nekoliko drugace. Pravi, da mi nakaze celotno kupnino na racun, prevzet pa pride kasneje. Kaj predvidevate, da gre lahko narobe....?


kako ti bo pa nakazal? a preko banke al paypal
ker paypal je lahko škakljiv, če vmes zapre ali spremeni račun in potem se moraš s paypalom bockat okol plačila


PayPal ni nic škakljiv. Ko je denar sproščen na tvoj PayPal ga avtomatsko potegneš iz svojega PayPal-a na svoj TRR. Samo ne sme priti denar na PayPal kot plačilo blaga, ampak kot storitev ali nakazilo prijatelju. V primeru da je kot plačilo nekega materijala, blaga ipd, kot je v primeru da bo prislo do “nakupa” čolna potem je lahko v ozadju PayPal garancija da dokler kupec blaga ne prejme ima pravico do refundacije denarja. Treba je samo dobro prebrat pogoje in storitve PayPal-a in potem vse lepo špila.

Je pa res da pri teh nategih “kupec” vprasa za tvoj PayPal email in ko mu ga daš, dobiš email od kao PayPal-a kje je v emailu link karerega moraš kao kliknit da boš ta denar prejel/sprostil na svoj račun. V tem primeru gre lahko za pfishing in za morebiten vdor v tvoj PayPal račun. Tudi ko pogledaš od kje je ta email prišel ni ta email od PayPal-a.


Si ziher da lahko s PAYPAL tako preprosto preneses denar na Slovenski TRR? Vcasih se ni dalo... Je kdo to dejansko probal?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jan 30, 2019 12:11

Jaz prenašam vsak mesec večkrat. Paypal je odlična stvar sam žal draga.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jan 30, 2019 12:21

AEgir napisal/-a:Jaz prenašam vsak mesec večkrat. Paypal je odlična stvar sam žal draga.


Super potem. Kok posto ti vzamejo?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jan 30, 2019 13:47

Mislm da 2 al 3%. Skupaj z ebajevimi 10% je to židovska zarota.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Jan 31, 2019 19:53

Sam dobim vsaj enkrat na 3mesece iz kakšne eksotične dežele od kake bogate vdove, ki bi mi želela nakazat par mio dolarjev ali eur na moj račun , ki bi ga jaz potem upravljal in bil bogato nagrajen. Itak svetovna natega. V bistvu samo brišem, le enkrat sem odpisal, da sem zadel na eurojackpotu 90mio in da ne rabim denarja. Za Elanovo 402 sem tudi dobil mail iz južnoafriške republike da se zelo zanimajo, dej ne me j....t!
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Pe Feb 01, 2019 09:32

AEgir napisal/-a:Mislm da 2 al 3%. Skupaj z ebajevimi 10% je to židovska zarota.


Na eBay-u imas opcijo odpret eBay shop in placujes pavsalno na mesec. Mislim da se začne pri cca 30€/mesec. Tako da na koncu imaš samo strošek PayPal-a.

V primerjavi z tržiščem ki ga ponuja eBay in npr mornar.net je veliko večje židovstvo na mornar.net
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Feb 01, 2019 11:46

Mam trgovino že več let. Trgovino plačaš okol 30€, tistih 10% pa postane 9.15%, se pravi maš 8,5% popusta pri ebay fee-ju. Prednosti trgovine so drugje med drugim, koliko lahko prodaš na mesec in kako lahko zastaviš svoje oglase. Predvsem 'Good till canceled' opcija in žegen, da lahko prodam do $2500 na mesec in 50 artiklov je tisto za kar jaz plačujem še teh 30€.

Mam pa tudi naslove na vseh kontinentih razen v afriki. :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Bozo1404
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 22, 2019 12:21

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a Bozo1404 » Pe Mar 22, 2019 17:29

goahead napisal/-a:
Ali se je komu zgodilo, da ga je kontaktiral kupec iz tujine npr. Iz Svice in se natancno zanima za coln? Slednji pa dela na Slonoksceni obali.
Zdi se mi neka natega, po drugi strani mi je poslal potni list za ureditev pogodbe.
Hvala za odgovor..

Si prodal coln? Tudi jaz imam popolnoma isti primer sedaj, svicarski drzavljan, potni list...
Prosim javi. Lahko pa me kontaktiras na
Bozo.kolesa@gmail.com
Bozo1404
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 22, 2019 12:21

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a Bozo1404 » Pe Mar 22, 2019 17:31

goahead napisal/-a:Ali se je komu zgodilo, da ga je kontaktiral kupec iz tujine npr. Iz Svice in se natancno zanima za coln? Slednji pa dela na Slonoksceni obali.
Zdi se mi neka natega, po drugi strani mi je poslal potni list za ureditev pogodbe.
Hvala za odgovor..


Oj. Si prodal coln ali resno nateg? Jaz imam popolnoma isti primer sedaj prodajam in scicar, potni list..
Hvala za hint
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Pe Mar 22, 2019 21:17

Bozo1404 napisal/-a:
goahead napisal/-a:Ali se je komu zgodilo, da ga je kontaktiral kupec iz tujine npr. Iz Svice in se natancno zanima za coln? Slednji pa dela na Slonoksceni obali.
Zdi se mi neka natega, po drugi strani mi je poslal potni list za ureditev pogodbe.
Hvala za odgovor..


Oj. Si prodal coln ali resno nateg? Jaz imam popolnoma isti primer sedaj prodajam in scicar, potni list..
Hvala za hint


In njegovo ime je Erich Niffeler Alexander, email pa niffalex.erich@gmail.com :D :roll: :D
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a MareC » So Mar 23, 2019 06:39

bojan11 napisal/-a:
Bozo1404 napisal/-a:
goahead napisal/-a:Ali se je komu zgodilo, da ga je kontaktiral kupec iz tujine npr. Iz Svice in se natancno zanima za coln? Slednji pa dela na Slonoksceni obali.
Zdi se mi neka natega, po drugi strani mi je poslal potni list za ureditev pogodbe.
Hvala za odgovor..


Oj. Si prodal coln ali resno nateg? Jaz imam popolnoma isti primer sedaj prodajam in scicar, potni list..
Hvala za hint


In njegovo ime je Erich Niffeler Alexander, email pa niffalex.erich@gmail.com :D :roll: :D


našega člana Uri1 je ista oseba kontaktirala , kr prodajte :mrgreen: :mrgreen: srečno :lol:
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a bojan11 » So Mar 23, 2019 07:58

MareC napisal/-a:
bojan11 napisal/-a:
Bozo1404 napisal/-a:
Oj. Si prodal coln ali resno nateg? Jaz imam popolnoma isti primer sedaj prodajam in scicar, potni list..
Hvala za hint


In njegovo ime je Erich Niffeler Alexander, email pa niffalex.erich@gmail.com :D :roll: :D


našega člana Uri1 je ista oseba kontaktirala , kr prodajte :mrgreen: :mrgreen: srečno :lol:


Je majster pokupil pol Slo bark in tri četrt Evropskih :D :D :D :D
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a kr en » So Mar 23, 2019 08:11

Mene pa ni kontaktiral. :| Čaktte. Da se mu ni slučajno kej neredil, k je pa tko fajn dedc. :cry:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Natege posrednikov pri prodaji in nakupu plovil

OdgovorNapisal/-a goahead » So Mar 23, 2019 18:32

:lol: :lol: :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov