Dovoljenja za delo na Hrvaškem

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a primusr » To Feb 19, 2019 06:44

Naj vam jaz odgovorim ko delam okoli naših sosedov.. Stvar je sledeča.
Najprej A1 obrazec tam izpolniš kar je potrebno seveda , ga moraš naročiti
https://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=9977/Potrdilo_A1_A_1_obrazec
potem potrebujete zavarovanje za poškodovanje 3 osebe oz če kaj poškoduješ na čolnu , objektu , ki pa ni neposredno povezan s tvojim delom.
Potrebuješ pogodbo o zaposlitvi prevedeno v jezik države v klateri deluješ , seveda mora biti sodno prevedena oz. žegen mora biti gor od sodišča je enaka originalu.
Pa potem rabiš plačilne liste in potrdila , da so plačani vsi prispevki in dajatve, in seveda
Delavce je treba plačati po zakonodaji oz. tarifi , države v kateri deluješ seveda mora biti ta pogodba zopet prevedena v njihov jezik.
Je pa tako od države do države se razlikuje. V primer
Avstrijci se zapnejo za eno samo besedo, včasih je dovolj že črka (saj veste velika ali mala) Kazen je tam okoli 2500,00€.
Švica je razred zase :D
Jaz sem si vse to uredil in nosim s seboj cel fascikel. Se je zadnjič v Marini Lepanto ženska mortala dober potrudit , da je vse poskenirala , kar je domnevno rabila , saj še sami ne vedo kaj rabijo :P
Se pa zakonu malo spremenijo z vsakim polnim leto torej od 1.1. dalje, tako , da je treba spremljati in dopolnjevati..
Pol pa bodi pameten , al bi delal al ne.. Pa še vse to nekja stane, vsi bi pa radi da si ; gut und billig.. :P
Jaz grem na morje kaj pa vi...
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Feb 19, 2019 08:34

primusr napisal/-a:Pa še vse to nekaj stane, vsi bi pa radi da si ; gut und billig.. :P ...

Dragi navtiki prej ali slej ne bo več možno dobiti enega pravega strokovnjaka na plovilo!

Morda bo pa kmalu Amazon ali pa SVB poslal po pošti strokovnjaka za simbolično ceno, saj ste navsezadnje pri njih kupili robo. Morda bo pa dovolj, da ga samo peljete na kosilo, tako kot jaz zadnje čase dobivam ponudbe, delo naj bi pa opravil brezplačno !??!
:lol: Hahahaha
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a Darh » To Feb 19, 2019 08:51

Nikola T. napisal/-a:
primusr napisal/-a:Pa še vse to nekaj stane, vsi bi pa radi da si ; gut und billig.. :P ...

Dragi navtiki prej ali slej ne bo več možno dobiti enega pravega strokovnjaka na plovilo!

Morda bo pa kmalu Amazon ali pa SVB poslal po pošti strokovnjaka za simbolično ceno, saj ste navsezadnje pri njih kupili robo. Morda bo pa dovolj, da ga samo peljete na kosilo, tako kot jaz zadnje čase dobivam ponudbe, delo naj bi pa opravil brezplačno !??!
:lol: Hahahaha

Se podpisem!!!
Doumeli bodo, ko bo prepozno, pa saj je v vseh strokah isto.
Lpd
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a motorni » To Feb 19, 2019 15:54

Zelo dobro, da smo načeli to temo,
torej, če se online povežem na nek krmilnik v Hrvaški firmi in popravim program od doma, ne rabim nič od tega. Če grem tja in opravim to na licu mesta, pa rabim obrazec A1 in obrtno dovoljenje, oziroma tisto potrdilo o dejavnostih, ki ti ga izda obrtna zbornica?
__________________
lp
motorni
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a klemzi » To Feb 19, 2019 16:49

primusr napisal/-a:Naj vam jaz odgovorim ko delam okoli naših sosedov.. Stvar je sledeča.
Najprej A1 obrazec tam izpolniš kar je potrebno seveda , ga moraš naročiti
https://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=9977/Potrdilo_A1_A_1_obrazec
potem potrebujete zavarovanje za poškodovanje 3 osebe oz če kaj poškoduješ na čolnu , objektu , ki pa ni neposredno povezan s tvojim delom.
Potrebuješ pogodbo o zaposlitvi prevedeno v jezik države v klateri deluješ , seveda mora biti sodno prevedena oz. žegen mora biti gor od sodišča je enaka originalu.
Pa potem rabiš plačilne liste in potrdila , da so plačani vsi prispevki in dajatve, in seveda
Delavce je treba plačati po zakonodaji oz. tarifi , države v kateri deluješ seveda mora biti ta pogodba zopet prevedena v njihov jezik.
Je pa tako od države do države se razlikuje. V primer
Avstrijci se zapnejo za eno samo besedo, včasih je dovolj že črka (saj veste velika ali mala) Kazen je tam okoli 2500,00€.
Švica je razred zase :D
Jaz sem si vse to uredil in nosim s seboj cel fascikel. Se je zadnjič v Marini Lepanto ženska mortala dober potrudit , da je vse poskenirala , kar je domnevno rabila , saj še sami ne vedo kaj rabijo :P
Se pa zakonu malo spremenijo z vsakim polnim leto torej od 1.1. dalje, tako , da je treba spremljati in dopolnjevati..
Pol pa bodi pameten , al bi delal al ne.. Pa še vse to nekja stane, vsi bi pa radi da si ; gut und billig.. :P
Jaz grem na morje kaj pa vi...


Primusr, hvala lepa za tole. :D :D

Mater, bom porabu več časa za papirje, kot za polaganje keramike.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a admin » To Feb 19, 2019 17:38

motorni napisal/-a:Zelo dobro, da smo načeli to temo,
torej, če se online povežem na nek krmilnik v Hrvaški firmi in popravim program od doma, ne rabim nič od tega. Če grem tja in opravim to na licu mesta, pa rabim obrazec A1 in obrtno dovoljenje, oziroma tisto potrdilo o dejavnostih, ki ti ga izda obrtna zbornica?


Program je intelektualna lastnina in to lahko počneš karkoli! Seveda je mogoče to kdaj težko dokazati, pa vendar. Če je program tvoj, če ti programiraš, če ti predavaš/učiš neke lokalce, to ne rabiš nič, vse ostalo je jeba.
Primusr ima izkušnje in je lepo opisal kako lahko legalno delaš.

Glede odpiranja in zapiranje firme na hrvaškem in glupih rumenih člankov! Prosim ne bit taki idioti in verjeti v napihnjene zgodbe rumenih novinarjev! V Sloveniji je s tem grozno, na Hrvaškem pa vam povem, da je bolje da sploh ne pogledaš tiska, večine televizije in pa še posebej ne internetnih portalov! Tam se v zadnjih letih živi samo še od populizma in "močnih" naslovov, ki pritegnejo bralca, zraven pa dobi kup reklam in mogoče na katero tudi klikne...!
V glavnem, seveda zapiranje podjetja ni poceni, to ni nikje! Vendar pa nekdo, ki ima namen poslovati v neki državi, odpreti podjetje, investirati ogromno svojega časa, se soočiti z odgovornostjo, imeti na plači nekaj ljudi za katere ti ne sme biti vseeno, postaviti novi posel, investirati na tisoče, deset tisoče in sto tisoče eur... A to se komu zdi, da bi res hotel po pol leta zapreti firmo??? Če jo bom pa po 30 letih zapiral, me pa prav malo briga koliko to stane, pač stane, tako v SLO, kot na HR, kot tudi v AT ali DE... Notar, objava v uradnem listu, sodišče, itd., vse stane!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a admin » To Feb 19, 2019 17:45

Nikola T. napisal/-a:
primusr napisal/-a:Pa še vse to nekaj stane, vsi bi pa radi da si ; gut und billig.. :P ...

Dragi navtiki prej ali slej ne bo več možno dobiti enega pravega strokovnjaka na plovilo!

Morda bo pa kmalu Amazon ali pa SVB poslal po pošti strokovnjaka za simbolično ceno, saj ste navsezadnje pri njih kupili robo. Morda bo pa dovolj, da ga samo peljete na kosilo, tako kot jaz zadnje čase dobivam ponudbe, delo naj bi pa opravil brezplačno !??!
:lol: Hahahaha


Se strinjam, v tem je velik problem. Samo kaj ima to veze z delom na Hrvaškem?
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a primusr » To Feb 19, 2019 18:17

admin napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:
primusr napisal/-a:Pa še vse to nekaj stane, vsi bi pa radi da si ; gut und billig.. :P ...

Dragi navtiki prej ali slej ne bo več možno dobiti enega pravega strokovnjaka na plovilo!

Morda bo pa kmalu Amazon ali pa SVB poslal po pošti strokovnjaka za simbolično ceno, saj ste navsezadnje pri njih kupili robo. Morda bo pa dovolj, da ga samo peljete na kosilo, tako kot jaz zadnje čase dobivam ponudbe, delo naj bi pa opravil brezplačno !??!
:lol: Hahahaha


Se strinjam, v tem je velik problem. Samo kaj ima to veze z delom na Hrvaškem?

Admin a veš tisti vic o slonu in miški.. Slon se boji miške pol pa vse poveš o miški
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Feb 20, 2019 08:08

Sem imel na Hrvaškem firmo in jo prodal tik pred krizo in to še dosti pred tem, ko so začeli zezat zaradi dela v marinah. Plačal sem vse dajatve, prinesel dokazila z občine o plačanih vseh prispevkih, davkih, pristojbinah... vse overjeno. Oddam papirje odvetniku, uredi prepis na novega lastnika, spremembo imena... vse po regelcih. Po preteku slabih dveh let me pokličejo z davkarije, da dolgujem še nekaj tisoč kun + obresti... in kdo je klical? Šefica davkarije!? Nekaj je jezikala in grozila. Mirno sem ji povedal, da imam potrdilo o plačanih vseh dajatvah zaradi prodaje podjetja. Pazi sad podpisala in žigosala ga je prav ona osebno. "A ko če sad to platit?", me je vprašala? "Če želite lahko kar iz svojega žepa, jaz ne mislim ničesar več" in tako se je zgodba zaključila zame. Kako se je pri njih pa ne vem. :lol:
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: Dovoljenja za delo na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a klemzi » Sr Feb 20, 2019 14:35

zelo podobno izkušnjo sem imel z našo davkarijo, samo s to razliko, da so naredili rezervacijo sredstev na žiro računu, ker kao nisem plačal prispevkov za en mesec pet let nazaj.

Briga jih če te blokirajo, saj ti izdajo potrdilo, da je šlo za njihovo napako.

Kako pa naj jaz v Italiji dokažem, da je člo za napako FURS-a. Briga jih!!

Lp Klemen

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov