Manupulacije z avto kilometri

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Pe Apr 19, 2019 20:09

kr3mn1 napisal/-a:Vsi Xi od BMWja so narejeni v ameriki, tako da je logično da je dražji v evropi!


To ne bo čisto držalo. Res je da X3, X4, X5, X6 in sedaj bodo tudi X7 delali v ZDA, X1 pa delajo v EU. Ne glede na to kje je avto narejen, ne predstavlja prodajne cene. ladisjki prevoz vozil za gigante kot je BMW ne predstavlja nobenega stroška. Prodajne cene so nastavljene glede na tržišče in konkurenčna vozila. Za BMW je po mojem ZDA mnogo večje tržišče kot pa EU.

Tudi druga vozila, ne samo BMW so v ZDA cenejša, naprimer Audi A5 ali S4 ali A6, Porsche itd, so v ZDA dosti cenejša kot v EU, pa niso delana v ZDA. Ampak ne smemo pozabit na strošek uvoza vozila iz ZDA v EU. So tukaj carine, DDV, DMV, zamenjava luči, pridobitev EU homologacije, ker vozilo nima COC dokumenta itd. V glavnem kdor to ali je delal prvič točno ve o čem govorim in koliko časa, energije in živčkov je potrebno vložit v tak projekt. Ko to narediš 5-ič in večkrat, je vse enostavnejše.

Kar pa se samih kilometrov tiče, pa je v ZDA tako, da je pri njih strogo kaznovano vrtenje km nazaj in če te dobijo, se boš kar malo včičal in klavir igral. Ob vsaki spremembi lastništva, mora prodajalec na Title/prometno vpisati km.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Apr 19, 2019 20:55

To s kilometri bi morali ucinkovito uredit tudi v EU. Ker tako stanje kot je, pravzaprav sciti in spodbuja tiste, ki to pocnejo in se norcuje iz kupcv, ki so nategnjeni. Tut jaz sem ze bil s kilometri, tako kot najbrz vsak, ki je veckrat kupil 2nd hand avto.

To je po svoje absurd!
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a igorb » Pe Apr 19, 2019 21:41

jaz sem kupil avto v Nemčiji BMV,avto je bil v garanciji pri 120000km je prepihalo eno plastiko na sesalnem kolektorju,slovenski uvoznik oz BMW Slovenija,sploh ni hotel slišat o garanciji in kot da oni nimajo pravice ker avto ni bil kupljen v Sloveniji,tel klic v nemčijo kjer so v avtohiši kjer sem kupil avto povedali da je avto iz območja 2 in da naj se ne delajo v sloveniji neumne ker garancija pokriva vsa vozila kupljena v območju 2 in garancija velja povsod,povedali so tudi katero okence naj klikne serviser za odobritev,ter da imajo avti do če so redno servisirani pri pooblaščenem servisu pravico do kulance, stroškov je bilo cca 2000€ katera je vsa pokril BMW,garancija je bila odobrena v 4 urah od matične Hiše,8 zjutraj so poslali zapisnik in slike pred kosilom je bila odobrena garancija in poslani rez deli.moje mnenje je da je hotel slovenski servis z mano 2 x zaslužit,enkrat bi dobil rez dele zastonj,2 gič bi jih meni drago zaračunal. mislim da je bolj problem slovenski odnos kot tuja ponudba.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Apr 19, 2019 21:57

bojan11 napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:Vsi Xi od BMWja so narejeni v ameriki, tako da je logično da je dražji v evropi!


To ne bo čisto držalo. Res je da X3, X4, X5, X6 in sedaj bodo tudi X7 delali v ZDA, X1 pa delajo v EU. Ne glede na to kje je avto narejen, ne predstavlja prodajne cene. ladisjki prevoz vozil za gigante kot je BMW ne predstavlja nobenega stroška. Prodajne cene so nastavljene glede na tržišče in konkurenčna vozila. Za BMW je po mojem ZDA mnogo večje tržišče kot pa EU.

Tudi druga vozila, ne samo BMW so v ZDA cenejša, naprimer Audi A5 ali S4 ali A6, Porsche itd, so v ZDA dosti cenejša kot v EU, pa niso delana v ZDA. Ampak ne smemo pozabit na strošek uvoza vozila iz ZDA v EU. So tukaj carine, DDV, DMV, zamenjava luči, pridobitev EU homologacije, ker vozilo nima COC dokumenta itd. V glavnem kdor to ali je delal prvič točno ve o čem govorim in koliko časa, energije in živčkov je potrebno vložit v tak projekt. Ko to narediš 5-ič in večkrat, je vse enostavnejše.

Kar pa se samih kilometrov tiče, pa je v ZDA tako, da je pri njih strogo kaznovano vrtenje km nazaj in če te dobijo, se boš kar malo včičal in klavir igral. Ob vsaki spremembi lastništva, mora prodajalec na Title/prometno vpisati km.



ok nisem vedel da je Clio 4x4 delan v EU (X1). to mi je novo, najbrž ker me ne zanimajo tako mali avti. Z ostalim se strinjam, vendar ni ladijski prevoz tak keks, ker še vedno pride recimo kontejner od A do Ž za ta primer pri veliki količini recimo 1000 EUR, pa samo 2 avta dobiš v to not, se pravi se že dvignejo stroški + manipulacija, pa pri celi ladji avtov, ni to malo denarja. Računaj da šparajo na vsaki podložki.

Uvozi so mi znani, ni pa to noben bavbav.

smo pa žal na balkanu, in tu je narodni šport soseda nategnit.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Pe Apr 19, 2019 22:26

kr3mn1 napisal/-a:
bojan11 napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:Vsi Xi od BMWja so narejeni v ameriki, tako da je logično da je dražji v evropi!


To ne bo čisto držalo. Res je da X3, X4, X5, X6 in sedaj bodo tudi X7 delali v ZDA, X1 pa delajo v EU. Ne glede na to kje je avto narejen, ne predstavlja prodajne cene. ladisjki prevoz vozil za gigante kot je BMW ne predstavlja nobenega stroška. Prodajne cene so nastavljene glede na tržišče in konkurenčna vozila. Za BMW je po mojem ZDA mnogo večje tržišče kot pa EU.

Tudi druga vozila, ne samo BMW so v ZDA cenejša, naprimer Audi A5 ali S4 ali A6, Porsche itd, so v ZDA dosti cenejša kot v EU, pa niso delana v ZDA. Ampak ne smemo pozabit na strošek uvoza vozila iz ZDA v EU. So tukaj carine, DDV, DMV, zamenjava luči, pridobitev EU homologacije, ker vozilo nima COC dokumenta itd. V glavnem kdor to ali je delal prvič točno ve o čem govorim in koliko časa, energije in živčkov je potrebno vložit v tak projekt. Ko to narediš 5-ič in večkrat, je vse enostavnejše.

Kar pa se samih kilometrov tiče, pa je v ZDA tako, da je pri njih strogo kaznovano vrtenje km nazaj in če te dobijo, se boš kar malo včičal in klavir igral. Ob vsaki spremembi lastništva, mora prodajalec na Title/prometno vpisati km.



vendar ni ladijski prevoz tak keks, ker še vedno pride recimo kontejner od A do Ž za ta primer pri veliki količini recimo 1000 EUR, pa samo 2 avta dobiš v to not, se pravi se že dvignejo stroški + manipulacija, pa pri celi ladji avtov, ni to malo denarja. Računaj da šparajo na vsaki podložki.

Uvozi so mi znani, ni pa to noben bavbav.

smo pa žal na balkanu, in tu je narodni šport soseda nategnit.


Te avti se nikoli ne vozijo z kontejnerjem ampak RO-RO. Za velike korporacije je ladijski prevoz zanemarljiv, sem 100% da oni ladijske voznine npr od NY to Bremerhavna ne plačajo več kot 500 USD, ker takrat ko pošiljajo zakupijo cele ladje, ne pa tako kot mi mali smrtniki. Pa tudi če bi plačali voznino npr 1000 USD, je potem še vedno OGROMNA razlika med prodajno ceno npr novega X5 v ZDA in enakega X5 v EU.

PS: Samo v vednost, v 40ft hi cube kontejner smo naložili tudi že 4 avte, ali pa 2005 Crownline 270 CR, sicer je moral iti notri bočno, ampak je bila to takrat najcenejša opcija iz Miami-ja do Južne Koreje.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Apr 20, 2019 10:00

Ja RO-RO so, sem pozabil na to, ker so za naše prevoze predragi, je kontejner in Flat-rack cenejši.

ja no, sej cena je ista, 500 na avto ali pa 1000 na dva (če bi bil kontejner)

basal pa jaz kontejnerja ne bi, na leto jih pošljem cca. 15 po svetu, kot prvo stene ne smeš preveč obremenjevat, največkrat so OT, konci notri pa med 2 in 8 tonami. Je tudi razlaganje včasih problem, če stranka nima pravilnih dvigal.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a kocka » So Apr 20, 2019 16:20

Kako pa to da delajo X se v ZDA( nisem vedel), a ve kdo razlog?
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a jozko » So Apr 20, 2019 16:42

Predvsem zato, ker je tam večje povpraševanje po tovrstnih vozilih :idea:

Tudi Mercedes avtomobile tega ranga proizvaja v ZDA :!:

Od "večjih terencev" sta v EU izdelana le VW Touareg in PORSCHE Cayenne, dočim se večji VW Atlas izdeluje v ZDA :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a janadino » To Apr 23, 2019 07:26

1stofficer napisal/-a:To s kilometri bi morali ucinkovito uredit tudi v EU. Ker tako stanje kot je, pravzaprav sciti in spodbuja tiste, ki to pocnejo in se norcuje iz kupcv, ki so nategnjeni. Tut jaz sem ze bil s kilometri, tako kot najbrz vsak, ki je veckrat kupil 2nd hand avto.

To je po svoje absurd!

Tudi prodajalce se že nateguje, poznam primer, lastnica prodala audija s 500.000 prevoženimi kilometri, kupec prosil (nvm iz katerega razloga) če lahko napišeta na pogodbo 250.000. Ona seveda privolila, samo da se proda....čez nekaj dni pri prehodu meje pa zadržanje in zaslišanje policije....kazenska ovadba da je nategnila kupca...vmes pa še nekaj zanič rezervnih delov namontirali na avtomobil in je veselica za prodajalko na sodišču tu....zanimivo...
Dobila pa je možnost, da mu plača 2.000 EUR. :?
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Apr 23, 2019 08:40

Ta še ni tapravega srečal. Ko bo, bo veselo.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Palcek
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Dec 27, 2009 09:51

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a Palcek » To Apr 23, 2019 20:32

kr3mn1 napisal/-a:Vsi Xi od BMWja so narejeni v ameriki, tako da je logično da je dražji v evropi!


Moj je bil iz Rusije, Kaliningrad.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Apr 24, 2019 12:51

ko pa to? sem mislil da oni samo za ruski trg proizvajajo v Avtotor, tako kot cadillac pa hummer etc...
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a Bartol » Pe Avg 09, 2019 23:14

Precej X-ov prepeljemo z našimi letečimi tovornjaki med Frankfurtom in Greenvilleom (SC), nekaj pa tudi iz/v Queretaro v Mehiki. Na obeh placih čez lužo so tovarne za te modele. To so v večini prototipi in testni modeli, ki gredo v prafaktorje za spremljanje obrabe, navadni modeli gredo z ladjami. Fotk zaradi zaupnostne klavzule ne smem objaviti, se pa najde marsikaj. Tudi v popolnost obnovljena Isetta :o
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Manupulacije z avto kilometri

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Avg 10, 2019 20:20

Delam v avtomobilski panogi.

Prevoz vozil iz tovarn na drugi strani luže je krepko cenejši, kot se tukaj piše (500 EUR po vozilu).

In ja, to je zanemarljiv strošek v končni ceni vozila.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov