BERTONCELJ ima prav!!!!

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a snwl » Po Jun 17, 2019 11:41

Ob letošnji spremembi zakonodaje pri možnosti izplačila regresa v bruto znesku je finančni minister izrazil željo, da bi regres zapravili v Sloveniji. Sam mi že dolgo vrsto let nočemo uslišat prošnje. Direkt v CRO. Za sleherni tank goriva, kilo rib, paradižnika, kruha ali večerje v konobi prispevam direktno v njihov proračun 25%!!! Za njihove penzije, zdravstvo, šolstvo,... Sem pravi sovražnik lastne domovine. Denar služim v Sloveniji, polnim pa njihov proračun.... Razumi kdor mora???
Počasi, skozi vrsto let vse bolj pozabljam, zakaj sem se sploh začel ukvarjati z navtiko. Pred 20 leti je bilo v CRO neprimerljivo lepše. Prijazni ljudje, spodobne cene, prosti zalivi za sidranje, letni privez 1.580 DEM - cca. 790 € (danes 3.400 €).... Zakaj sploh to pišem?
Pred 14 dnevi za vikend sem sidral v zalivu Soline (Pula). Ravno oblečem obleko, da skočim v vodo (15 C) in malo očistim eliso, ko se pripelje inkasant, da "pokupi porez na budale"! Dokaj agresivno mi pove, da ne smem sidrati v zalivu, da moram na boje (sigurno sem bil preko 100 m oddaljen od boj in nisem bil na plovni poti. Pozor - zaliv in boje prazni). Zelo prijazno ga prosim, če me lahko pusti vsaj 30 minut, ker imam nekaj zapleteno na elisi in moram spravit dol. Ob zahtevi, da naj to opravm čim hitreje se odpelje. Ko sem lezel iz vode se zopet pripelje za mojo krmo in mi z dvignejnim prstom pove, da je moja "akcija" trajala natančno 43 minut!!!
Na pribilžno enaki lokaciji je sidral ta vikend kolega. Pripelje se luški (predvidevam, da ga je poklical isti inkasant ) in ga OGLOBI ZA RECI-PIŠI 9.000 kun!!!!! (razpon kazni je baje od 500 --> 15.000).
Pizda!!! A nas res toliko sovražijo? A nas res ne potrebujejo več? Ne vem. Ko pridem sredi zime dol, trgovina, ribarnica, pa na kavo, burek so neizmerno hvaležni, se zahvalijo za obisk in nakup, vidimo se opet,... Poleti pa nekako vsi navtiki (še posebaj iz SLO) nekako garjavi ratamo? Zgubte se domov...denar pa lahko kar direkt dol nakažete brez, da bi prihajali v "lepo našo".
Lansko leto turistična taksa, letos KAO znižali (še vedno 170% višja glede na predlansko leto), letos očitno kazni zaradi ....ker si je lokalni šerif tako zaželel. Le kaj nam pripravljajo za naslednje leto? Kakšne pa so kaj vaše izkušnje?
Se opravičujem za malo daljši post. V meni se je skozi leta nabralo toliko "navtičnega CRO žolča", da bi lahko napisal knjigo. :-)
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Jun 17, 2019 20:19

Sicer ne želim nikomur nič slabega ampak vsake toliko časa pa je le dobro pristat na realnih tleh. Morda smo sedaj priča temu.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska ... dan-gratis
Čeprav je tako, da balkanska mentaliteta ne dopušča priznati poraz, priznat, da kdo drug včasih le ima prav, da nisi najboljši.... Ja, nacionalizem dela čudeže v možganih, ki običajno ne premorejo prav veliko vijug.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a sovjet » To Jun 18, 2019 09:05

Kolikor sem jaz razbral iz "rumenega tiska" na pomolu, je na kapitanijo klical iz Fratar trajekta, ker naj bi bilo nekaj bark sidranih na plovni poti. Ko se je pripeljal lokalni šerif, je pač oglobil vse kar je dišalo po prekršku.

80m od boj je sicer prepovedano sidrat, razdalja naj bi bila 150m? Pa da bi moral plačat tistih 150kun, ker je koncesija na zaliv je še nekako razumljivo, ampak kazen 9k kun je pa fajn huda.
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a snwl » To Jun 18, 2019 12:49

Saj zato se pa imenuje "rumeni tisk"! Vsi so bili sidrani vzhodno od pomola na Fratru. A je mogoče bil kakšen domačin s pasaro privezan na pomol? Ne vem. Se mi pa zdi bolj verjetna, če jih je res on poklical. Je pa dejstvo, da nihče ni bil na njegovi plovni poti. In če si sidran vzhodno od pomola na Fratru si od prvih boj oddaljen več kot 200 m in nikomur ne opiraš plovbe po plovni poti. Torej zaključek - INKASANTI!!!
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Uporabniški avatar
sslavc
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: So Maj 12, 2018 08:57
Kraj: Ljubljana

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a sslavc » To Jun 18, 2019 20:56

Mislim, da je tale o 9000 kunah precej bosa. Prilagam povezavo do pravilnika o vezu v vinkuranski luki.
Res pa je, da vsakemu zaračunavajo privez po ceni za jahte, namesto športna in druga plovila. Ko pa jim to omeniš, pa ti zmanjšajo ceno.

https://www.lup.hr/vinkuranska-vala/
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5109
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jun 19, 2019 08:02

Prav zaradi tega me jadralsko pomorska vnema počasi mineva. Letos na barki nisem prespal še niti enkrat. Na barki pa sem bil nazadnje aprila.
Hodim v hribe in lahko rečem, da obstaja še veliko drugih prav tako lepih in dostopnejših aktivnosti v življenju. Prav tako pa obstaja še dosti dežel katere se splača obiskati.
Osebno sem se odločil, da obnovim barko in jo nato po vsej verjetnosti za nekaj let peljem v Grčijo, nato pa se bomo odločili kako in kaj naprej, saj so stroški za preživeti dopust na hrvaškem na lastnem plovilu celo za manjša plovila katera moraš imeti privezana v marinah že zdavnaj presegli vse razumne meje. Če je bila to nekoč ena plača, sedaj to za isto plovilo znese najmanj desetkrat več. Še najbolj pa me iritira piratski odnos do turizma katerega pa imajo hrvatje kot dobro veste v krvi prav tako kot nacionalizem.
Za vse njihove težave so bili, so in bodo krivi tujci! To se ne bo spremenilo nikoli!
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a snwl » Sr Jun 19, 2019 08:56

sslavc napisal/-a:Mislim, da je tale o 9000 kunah precej bosa

Ja upam, da si prijatelj na zapisnik ni sam dopisal dve (2) ničli (00). V marini sva vezana tri (3) veze narazen, doma sva iz istega kraja, cca. tri (3) km narazen. Z besedo in številko pišem zgolj zaradi dejstva, da ne bi imel še kdo težav pri branju mojega teksta. Bo treba opanke kupit ... :-)
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a sovjet » Sr Jun 19, 2019 12:38

sslavc napisal/-a:Mislim, da je tale o 9000 kunah precej bosa. Prilagam povezavo do pravilnika o vezu v vinkuranski luki.
Res pa je, da vsakemu zaračunavajo privez po ceni za jahte, namesto športna in druga plovila. Ko pa jim to omeniš, pa ti zmanjšajo ceno.

https://www.lup.hr/vinkuranska-vala/


Ni bosa, sem videl zapisnik. Je 9000 napisano tudi z besedo...
Nazadnje spremenil sovjet, dne Sr Jun 19, 2019 14:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Darh » Sr Jun 19, 2019 13:23

Ni bosa, sem videl zapisnik. Je 9000 napisano tudi z bedeso...[/quote]
Bedeso..... :mrgreen:
Glej cene za kazni ne vem, vem pa da skoz krozijo tu okrog, ker sem tam stacioniran, pa ko tisti trajekt pelje proti otoku trobi skoz, pomoje bi najraje kar povozu vse tam okrog.
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a snwl » Sr Jun 19, 2019 14:05

Ja živijo Texas, John Wayne, Clint Estwood in da ne pozabimo, seveda tudi LOKALNI ŠERIFI!!!
Kako to počne lokalni šerif:
1. Pomorski zakonik RH v definiciji navaja, da je jahta plovilo dolgo od 15 m dalje, lokalni šerif pravi, da je to nad 12 m
2. Pomorski zakonik RH navaja, da moramo biti oddaljeni s svojim plovilom najmanj 150 m od koncesijskega polja, lokalni šerif pravi 300 m od njegovega polja
3. Vse nas imajo za ULTRA MEGA SUPER TRUPER JAHTAŠE. 99,9 % SLO morjeplovcev ima "sportske i druge brodice"! Torej dolžina pod 15 m glede na njihov pomorski zakonik. Kako si drugače razlagati dejstvo, da so vse naše barke po tolmačenju lokalnega šerifa JAHTE in šele po opozorilu (kot navaja sslavc) jih doleti razsvetljenje v smislu: "Pa vidi, vidi, vi uopšte nemate JAHTU nego imate BRODICO". Cena se iz 11,2 kun/m spusti na 7 kun/m.
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Pe Jun 21, 2019 09:25

Neugodno !

Kdo je podpisan na dokumentu .

Že nekaj časa sem v Bunarini pa zaenkrat nimam slabih iskušen z lokalnimi šerifi .
Koncesjonarji pa so večinoma zelo negugodni . V 2 mesecih je treba pokasirat za celo leto . Žal mišlenje , ki je trdno zasidrano v večini glav .
Po bojah in marinah ne hodim , ker imam dobro sidro :D
FISHING & SAILING IS LIFE
obojan
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Ne Avg 10, 2008 17:41

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a obojan » Sr Jul 10, 2019 11:58

Nikola T. napisal/-a:Prav zaradi tega me jadralsko pomorska vnema počasi mineva. Letos na barki nisem prespal še niti enkrat. Na barki pa sem bil nazadnje aprila.
Hodim v hribe in lahko rečem, da obstaja še veliko drugih prav tako lepih in dostopnejših aktivnosti v življenju. Prav tako pa obstaja še dosti dežel katere se splača obiskati.
Osebno sem se odločil, da obnovim barko in jo nato po vsej verjetnosti za nekaj let peljem v Grčijo, nato pa se bomo odločili kako in kaj naprej, saj so stroški za preživeti dopust na hrvaškem na lastnem plovilu celo za manjša plovila katera moraš imeti privezana v marinah že zdavnaj presegli vse razumne meje. Če je bila to nekoč ena plača, sedaj to za isto plovilo znese najmanj desetkrat več. Še najbolj pa me iritira piratski odnos do turizma katerega pa imajo hrvatje kot dobro veste v krvi prav tako kot nacionalizem.
Za vse njihove težave so bili, so in bodo krivi tujci! To se ne bo spremenilo nikoli!


In potem boš odpotoval v neko drugo deželo in se boš začel spraševat zakaj si do sedaj zapravljal svoj dragoceni dopust na Hrvaškem, saj si drugje dobrodošel gost in ne neki "uljez koga treba opljačkat što god se može više" in razumejo, da če želijo tvoj denar, ti morajo tudi nekaj ponuditi, ne samo more i sunce.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Jul 10, 2019 12:15

Sam sicer nimam zarnkrat še slabih izkušenj. Da bi se pa kdo posebi dol metal pa tud ni, to je res. Ampak nisem človek da bi si to tud želel. Glede stroškov nimamo do zdaj slabih izkušenj za tisti teden ali kak dan več kolker si privoščimo na leto. Vrjamem da za večja plovila obstaja drug svet in prav zato imam v glavi da je za moje potrebe 5m zgornja meja. Ne predstavljam si kje bi lažje preživel tistih par dni na leto. Upoštevajoč vse kar lahko vzamem s sabo, koliko me stane, okolje samo, možnost komunikacije(če znam jaz angleško za silo in par nemških besed, ni nujno da zna to moj sogovornik. )

Zaenkrat bomo še zdržali na jadranu. Mislim pa da se počasi tudi začenjajo zavedat realnosti in se vratovi uklanjajo.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jul 10, 2019 12:27

Marcel_Mastnak napisal/-a:
Mislim pa da se počasi tudi začenjajo zavedat realnosti in se vratovi uklanjajo.


Ma, kuga pa vem. V globalu, ziher ne. So posamezniki, ki se znajo it turizem. In tem posel cvete. Tudi letos, ko so otoki napol prazni, takšni imajo goste. Problem je, da jih je premalo. Rzmerje je 10:90 v korist zgoraj opisanih. Jaz jim previm JADRANSKI PIRATI, v treh tednih (ali še prej) te “obkradejo” do kosti.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Sr Jul 10, 2019 12:57

Običajno se znajo it tisti, ki imajo odprto celo leto. Pri nas je razpon za vrček piva med 18 in 30 kun. In potem se lastniki fancy lokalov tipa buta-buta, ki so odprti 4 mesece letno, sprašujejo kaj je narobe, da imajo prazne mize... Je pa res, da imajo na račun tega trgovine več prometa, ker mladina ni neumna.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov