BERTONCELJ ima prav!!!!

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jul 10, 2019 13:27

"Krajem 10. mjeseca sjednem in ne želim čuti više nikoga. Puna glava svega." Pravi koncesionar v Panteri. To pove vse. Kdaj spet začne, vemo vsi. Mogoče meseca maja. Do takrat pa češlja muda. :evil:

Sem mu razložil, da jaz takrat delam. Pa se je seveda cinično zasmejal.

Takle mamo.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Jul 10, 2019 14:41

Tak je to. Js jim nism nic faus. Vem da bi sou sam seb na zivce ce bi mel tak slog zivljenja. Ni cudn da se pol eni ne znajo obnasat v sezoni. Jaz grem dol zase in ne za njih. Ko rabim kruh grem ponj. Ko je treba tankat grem tankat. Drugace pa bolj smo v divjini raje mamo.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jul 10, 2019 15:05

snwl napisal/-a:Ob letošnji spremembi zakonodaje pri možnosti izplačila regresa v bruto znesku je finančni minister izrazil željo, da bi regres zapravili v Sloveniji. Sam mi že dolgo vrsto let nočemo uslišat prošnje. Direkt v CRO. Za sleherni tank goriva, kilo rib, paradižnika, kruha ali večerje v konobi prispevam direktno v njihov proračun 25%!!! Za njihove penzije, zdravstvo, šolstvo,... Sem pravi sovražnik lastne domovine. Denar služim v Sloveniji, polnim pa njihov proračun.... Razumi kdor mora???
Počasi, skozi vrsto let vse bolj pozabljam, zakaj sem se sploh začel ukvarjati z navtiko. Pred 20 leti je bilo v CRO neprimerljivo lepše. Prijazni ljudje, spodobne cene, prosti zalivi za sidranje, letni privez 1.580 DEM - cca. 790 € (danes 3.400 €).... Zakaj sploh to pišem?
Pred 14 dnevi za vikend sem sidral v zalivu Soline (Pula). Ravno oblečem obleko, da skočim v vodo (15 C) in malo očistim eliso, ko se pripelje inkasant, da "pokupi porez na budale"! Dokaj agresivno mi pove, da ne smem sidrati v zalivu, da moram na boje (sigurno sem bil preko 100 m oddaljen od boj in nisem bil na plovni poti. Pozor - zaliv in boje prazni). Zelo prijazno ga prosim, če me lahko pusti vsaj 30 minut, ker imam nekaj zapleteno na elisi in moram spravit dol. Ob zahtevi, da naj to opravm čim hitreje se odpelje. Ko sem lezel iz vode se zopet pripelje za mojo krmo in mi z dvignejnim prstom pove, da je moja "akcija" trajala natančno 43 minut!!!
Na pribilžno enaki lokaciji je sidral ta vikend kolega. Pripelje se luški (predvidevam, da ga je poklical isti inkasant ) in ga OGLOBI ZA RECI-PIŠI 9.000 kun!!!!! (razpon kazni je baje od 500 --> 15.000).
Pizda!!! A nas res toliko sovražijo? A nas res ne potrebujejo več? Ne vem. Ko pridem sredi zime dol, trgovina, ribarnica, pa na kavo, burek so neizmerno hvaležni, se zahvalijo za obisk in nakup, vidimo se opet,... Poleti pa nekako vsi navtiki (še posebaj iz SLO) nekako garjavi ratamo? Zgubte se domov...denar pa lahko kar direkt dol nakažete brez, da bi prihajali v "lepo našo".
Lansko leto turistična taksa, letos KAO znižali (še vedno 170% višja glede na predlansko leto), letos očitno kazni zaradi ....ker si je lokalni šerif tako zaželel. Le kaj nam pripravljajo za naslednje leto? Kakšne pa so kaj vaše izkušnje?
Se opravičujem za malo daljši post. V meni se je skozi leta nabralo toliko "navtičnega CRO žolča", da bi lahko napisal knjigo. :-)



Kurc ga gleda bertonclja. Denar je moj. Marsikakšno pobožno željo in še zdaleč ne napačno imamo tudi državljani pa oblast dela po svoje. Jaz pa iz istega naslova reje hrvatu dam 2 evra za per kot v portorožu 5.

Za te svoje probleme si pa sam kriv. Prvič ne krši zakona, drugič pa jaz sem imel lani podobno situacijo, vse narobe brez dokumentov, plovnega, oni so me reševali z burje, razpon kazni ohoho pa sem na koncu dobil 30€. Kot vse je odvisno od človeškega faktorja in jaz sem se super ujel s policajem, kapitanom in tretjim karkoli je že bil, ti se pa nisi. Tough luck. Bertoncel nima veze s tem. Ti jo imaš.

Spet drugič so me s slo registracijami in kp čolnom zaparkiral in so policaji vidl stisko in šli na svojo pest rešit situacijo ki je nebi rabl, jaz sem samo hvala rekel pa sem bil verjetno še v prekršku.

Najlažje je druge krivit za vse za kar si v bistvu sam kriv. Ne paše hrvaška pa pejt v portorož, piran al pa v monako, turčijo, kamor ti srce poželi.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jul 10, 2019 17:14

Tukaj bi se strinjal s "stričkom AEgir-jem" :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Jul 10, 2019 18:24

Težko ljudje gledajo-mo objektivno na stvar zaradi preteklosti. Jaz se spomnim jugoslavije ampak je nisem okusil tolk da bi bil z njo kontaminiran do te mere da bi bil zdaj nesrečen ker je ni več. Kdor želi si lahko tud v turčijo pelje čoln če mu je tam boljše. Zakaj pa ne.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Jul 14, 2019 15:17

jozko napisal/-a:Tukaj bi se strinjal s "stričkom AEgir-jem" :!:


Res je. Če si dober do drugih, običajno ne boš mel problemov.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Jul 14, 2019 17:44

Pa saj z "ljudmi" ponavadi ni problema sodelovat, problem je da jih je malo!
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Jul 14, 2019 19:23

kr en napisal/-a:
Res je. Če si dober do drugih, običajno ne boš mel problemov.



V hrčkariji moraš biti ritolizen in ponižen, pa ne boš imel problemov. Tudi, če imaš prav in se postaviš za sebe, obstaja velika verjetnost, da bo sledila taka ali drugačna kazen. Očitno so turki na tem področju napravili negativno selekcijo, ki še vedno deluje. Petintrideset let nazaj je oče v Sinju odkril, da ima črpalkar poseben gumb na katerega pritisne, ko je na vrsti avto nemške registracije in števec se prične z 15, ne z 0 litri! Ker so tako našajbali tudi moža od moje sestrične, sta poklicala policijo. In kaj je bil rezultat? Dobila sta na izbiro, da se takoj pobereta iz prizorišča kriminala, ali pa ju nabobnajo in policaji so prišli z marico! Ne vem, ali je tak način družabnosti pogojen genetsko ali je prirojen, dejstvo je, da še vedno učinkovito obvladuje našo jugovzhodno sosedo.
To, da se moraš "znat obnašat", da jih ne dobiš po grbi je skregano tako z pametjo, kot z evropskimi civilizacijskimi normami in sodi bolj v neko vojno krajino kot v Evropo.

Se je morda kdo od vas moral "znat obnašat" v Avstriji? Lej, tri dni nazaj sem bil v kičastem Portopicolu in se mi sploh ni bilo treba "znati obnašat". Niti približno nisem dobil kakega namiga, da "bi se moral znati obnašat". Če si nemaren gost se lahko dobesedno poščiješ na njhovi plaži, pa te nihče ne bo na gobec, (Gostje izključeni, tu bi se morda lahko našel kdo, ki bi te po balkansko ali po rusko nadrl.) ampak dodatno storitev boš pa plačal in račun zanjo boš dobil precej bolj prijazno, kot pa ga boš verjetno sprejel.
Mindek
Poročnik fregate
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 10:55

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Mindek » Ne Jul 14, 2019 20:13

Nikola T. napisal/-a:Prav zaradi tega me jadralsko pomorska vnema počasi mineva. Letos na barki nisem prespal še niti enkrat. Na barki pa sem bil nazadnje aprila.
Hodim v hribe in lahko rečem, da obstaja še veliko drugih prav tako lepih in dostopnejših aktivnosti v življenju. Prav tako pa obstaja še dosti dežel katere se splača obiskati.
Osebno sem se odločil, da obnovim barko in jo nato po vsej verjetnosti za nekaj let peljem v Grčijo, nato pa se bomo odločili kako in kaj naprej, saj so stroški za preživeti dopust na hrvaškem na lastnem plovilu celo za manjša plovila katera moraš imeti privezana v marinah že zdavnaj presegli vse razumne meje. Če je bila to nekoč ena plača, sedaj to za isto plovilo znese najmanj desetkrat več. Še najbolj pa me iritira piratski odnos do turizma katerega pa imajo hrvatje kot dobro veste v krvi prav tako kot nacionalizem.
Za vse njihove težave so bili, so in bodo krivi tujci! To se ne bo spremenilo nikoli!


Podpišem!!
ravno zaradi tega sem lansko jesen prodal Bavario 38, saj me s starostjo vse bolj in bolj takšne zadeve motijo. Dejanski fiksni strošek imeti barko okoli 12 m na Hrvaškem je letno okoli 7.000 eur!!! (brez amortizacije). Ko pa greš jadrat oziroma na dopust, pa ti nabijejo še vse boje, priveze itd.
Sicer me navtika ni minila, vendar bom od zdaj naprej najemnik jadrnic. Tako lahko izbiram model, pa izhodišče, pa pogajam se za ceno, po najemu pa jim lepo dam ključe in zadeva je zaključena.
lp Mitja
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a sealine » Če Jul 25, 2019 09:58

Mindek napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:Prav zaradi tega me jadralsko pomorska vnema počasi mineva. Letos na barki nisem prespal še niti enkrat. Na barki pa sem bil nazadnje aprila.
Hodim v hribe in lahko rečem, da obstaja še veliko drugih prav tako lepih in dostopnejših aktivnosti v življenju. Prav tako pa obstaja še dosti dežel katere se splača obiskati.
Osebno sem se odločil, da obnovim barko in jo nato po vsej verjetnosti za nekaj let peljem v Grčijo, nato pa se bomo odločili kako in kaj naprej, saj so stroški za preživeti dopust na hrvaškem na lastnem plovilu celo za manjša plovila katera moraš imeti privezana v marinah že zdavnaj presegli vse razumne meje. Če je bila to nekoč ena plača, sedaj to za isto plovilo znese najmanj desetkrat več. Še najbolj pa me iritira piratski odnos do turizma katerega pa imajo hrvatje kot dobro veste v krvi prav tako kot nacionalizem.
Za vse njihove težave so bili, so in bodo krivi tujci! To se ne bo spremenilo nikoli!


Podpišem!!
ravno zaradi tega sem lansko jesen prodal Bavario 38, saj me s starostjo vse bolj in bolj takšne zadeve motijo. Dejanski fiksni strošek imeti barko okoli 12 m na Hrvaškem je letno okoli 7.000 eur!!! (brez amortizacije). Ko pa greš jadrat oziroma na dopust, pa ti nabijejo še vse boje, priveze itd.
Sicer me navtika ni minila, vendar bom od zdaj naprej najemnik jadrnic. Tako lahko izbiram model, pa izhodišče, pa pogajam se za ceno, po najemu pa jim lepo dam ključe in zadeva je zaključena.
lp Mitja


Jaz se ne morem strinjati z vami, da je vse tako črno. Npr. lani sem dopustoval na Ugljanu in letos prav tako. Cene se niso spremenile, apartma za ceno 55 eur na noč, soliden apartma cca. 200 m od morja, cena priveza za 6 m gumenjak je 11 eur na dan. Kje v Sloveniji dobim vez za tako ceno? Vez je bil super, v ceni vključena voda in elektrika. Cene hrane so kot pri nas, pijača mogoče malo dražja. Bil sem precej po Evropi in Svetu pa se ne bi strinjal, da je Hrvaška tako svinjsko draga kot pravite nekateri.
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a jernejm » Če Jul 25, 2019 10:14

Ne zameri, ampak Ugljan pa ni referenca za strošek. Na otokih je načeloma večina stvari cenejša. Ko sem pred leti primerjal tedenske cene primerljivih apartmajev na Korčuli in Hvaru sem ugotovil, da se od celinskih razlikujejo za točno kolikor je strošek trajekta/teden. Odstopanj je bilo le okrog 10%.
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4395
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Jul 25, 2019 11:23

Če v Avstriji plačam pivo 5 evrov bom že zaradi prijazne postrežbe, čiste mize, čistega wcja... plačal brez kakšnega slabega občutka.
Če v CRO vukojebini z milionom muh na wcju plačam 5 eur za pivo, ki mi ga namrgoden natakar vrže na lepljivo mizo bom z težavo plačal in pivo se mi bo zdelo pregrešno drago.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Jul 25, 2019 11:56

Pa kje ti plačaš 5€ per na hrvaškem, a je to kaka vzporedna dimenzija, ker jaz v tisto zraven hodim kjer imajo per skor povsod med 2 in 3€. :D

Mimgrede v albanskem portorožu, je pa 4.5€ union, pa bela kava je 2.6€. Pri slednji je strošek tm 4 cente mogoče.

Se pravi 56x dražje ti prodajo kavo kot jih stane.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jul 25, 2019 14:00

Pred mesecem dni bil na ribolovu čez vikend.
Split mestna riva
... kos pice 1/8 in koka kola v pločevinki 125kun > 16,93€ :shock:
ista lokacija
... dva točena piva (ni bil žuja se sliši premalo otmeno) 69kun > 9,35€

Letos se nisem odločil za dopust na hrvaškem.
Pravkar sem prišel s kratkega popotovanja po Nemčiji Romantic Road Rotenburg, Dinkelsbühl, Nördlingen, Harburg... Schongau, Neuscwanstein grad, ter čez prelaz Brnner domov.
Izjemno pozitivno presenečen nad vsem.
Pivo povsod po 3,5€, ... cene kot v Ljubljani ali ugodneje.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jul 25, 2019 14:25

Strinjam se s SR290, ponudba, postrežba, ambient... To je na Hrvaškem poden! Seveda ne povsod, imaš tudi precej lepih mest z dobro hrano, lepim ambientom, čisto in prijazno! Vendar pa je problem, da se je sedaj v zadnjih par letih vsaka luknja spremenila v vrhusko restavracijo, vsaj po cenah, vse ostalo pa je ostalo isto!
Tudi cena apartmajev npr., za lep apartma za 4 osebe se zagotovo najde precej gostov (tudi slovencev in hrvatov), ki bodo plačali 200 EUR na noč brez vprašanja! Samo če pa je ena luknja na šufitu (podstrešje), kjer hodiš po hodniku in stopnišču od lastnika vredna 150 EUR na noč, pa pač ne gre. In se to tudi lepo kaže, vse te luknje so letos prazne! Tisti, ki so malo podjetni dajejo popuste "last-minute" in dobiš to luknjo z lahkoto za 60 EUR na noč. Če je pameten, je bolje 60 EUR, kot pa nič...
V vsem skupaj ne vidim problemov! Trg vse regulira in na koncu grem tja, kjer vem, da je vredu hrana in mi je všeč tudi ostalo. Pač v tiste luknje pa ne hodim, čeprav mi ni problem pojesti tudi fast food, samo ne mi burgerja tam prodajat za 60 kn! Pač tja ne grem, pa verjetno ne samo jaz in počasi se bo nekaj spremenilo... Ali cene pri takih nazaj dol, ali pa bodo morali preurediti, spremeniti način, itd.
Enako tudi apartmaji, jih poznam par, ki so že v akciji, da po 15.09. začnejo na veliko razkopavat, ker so se letos naučili, da tako ne gre več...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov