BERTONCELJ ima prav!!!!

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

obojan
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Ne Avg 10, 2008 17:41

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a obojan » Pe Jul 26, 2019 12:18

Če v CRO vukojebini z milionom muh na wcju plačam 5 eur za pivo, ki mi ga namrgoden natakar vrže na lepljivo mizo bom z težavo plačal in pivo se mi bo zdelo pregrešno drago.[/quote]
Za tak per je tudi 1E preveč.
igor_k
Viceadmiral
Prispevkov: 355
Pridružen: So Okt 27, 2012 23:07

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a igor_k » Pe Jul 26, 2019 12:26

Letos smo bili (spet) na Viru in apartmaji, ki niso urejeni, so prazni. V teh 10 letih kar hodimo tja se je to zelo spremenilo. Včasih so napolnili vsako luknjo, zdaj pa tudi nizka cena ne pomaga, če ni urejeno. Tisti pametni vlagajo (oprema, bazen, ležalniki, brisače...) in majo polno kljub precej višji ceni.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5975
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jul 26, 2019 12:45

Dejmo si čistega vina mal natočt.. Če imaš čoln je edina opcija hrvaška. Hočeš, nočeš, tko je.

Majo svoje fore ampak per ni 5€ nikjer, razn če geš v nočni klub in podobno.

Majo pa srbi en primeren pregovor za tole temo in sicer gre takole; Rđavom kurcu i dlake smetaju.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
LUNA557
Kontraadmiral
Prispevkov: 265
Pridružen: Sr Jul 18, 2012 16:35
Kraj: Soline

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a LUNA557 » Pe Jul 26, 2019 13:01

AEgir napisal/-a:Dejmo si čistega vina mal natočt.. Če imaš čoln je edina opcija hrvaška. Hočeš, nočeš, tko je.

Majo svoje fore ampak per ni 5€ nikjer, razn če geš v nočni klub in podobno.

Majo pa srbi en primeren pregovor za tole temo in sicer gre takole; Rđavom kurcu i dlake smetaju.

Podpisem se pod tole,pripisal bi se tole da nekatiri imajo tudi neprimicnine tako ,da druge opcije ni.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Jul 26, 2019 15:39

Še moj podpis zraven!
Sem veliko na hr., ker imam tam stanovanje (jebiga, na Slo obali ga nebi mogel kupit, ker je predrago), ampak hrčki od mene ne bodo obogateli:plačam jim dobrih 100evrov davka na nepremičnino, 100kun turistične takse pavšalno za celo familijo, elektriko, vodo, in to je to,....pa mleko in kruh, ostalo pripeljem s sabo, ulovim, pridelam, naberem v gozdu, ali dobim od domačih kmetov (s katerimi sem v zelo dobrih odnosih),...na pijačo grem pa izključno v preverjene lokale, kjer poleg kapučina ali piva dobim še nasmeh...hladilnik na čolnu je vedno poln, tako, da grem v gostilno bolj poredko in pira dražje kot 25 kun še nisem plačal,...
...sem pač postal škrtica...
mirno morje
LUNA557
Kontraadmiral
Prispevkov: 265
Pridružen: Sr Jul 18, 2012 16:35
Kraj: Soline

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a LUNA557 » Pe Jul 26, 2019 23:32

Roman 1 napisal/-a:Še moj podpis zraven!
Sem veliko na hr., ker imam tam stanovanje (jebiga, na Slo obali ga nebi mogel kupit, ker je predrago), ampak hrčki od mene ne bodo obogateli:plačam jim dobrih 100evrov davka na nepremičnino, 100kun turistične takse pavšalno za celo familijo, elektriko, vodo, in to je to,....pa mleko in kruh, ostalo pripeljem s sabo, ulovim, pridelam, naberem v gozdu, ali dobim od domačih kmetov (s katerimi sem v zelo dobrih odnosih),...na pijačo grem pa izključno v preverjene lokale, kjer poleg kapučina ali piva dobim še nasmeh...hladilnik na čolnu je vedno poln, tako, da grem v gostilno bolj poredko in pira dražje kot 25 kun še nisem plačal,...
...sem pač postal škrtica...

Se podpisem pod tole ,25kun je pa bilo pivo na Golem,kar je pa tudi opraviceno.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Jul 27, 2019 11:07

In cena piva je merilo za zasoljenost dopusta. :lol: :lol:
Mojih 5 evrov za pivo je bila metafora za opis sistema, ne pa dlakocepski dokaz za nacionalne lumparije.
Vsaj trije zaporedni hrčkasti ministri, ki pokrivajo turizem so oktobra po sezonah kričali nad turistično ponudbo, da je treba iti na višji nivo in dvignit cene, prav nobeden pa se ni dejansko vtikal v kvaliteto ponudbe, oziroma v povezavo med kvaliteto in ceno. Tudi sedanji zakon o znižanju ddvja kot se bere opravičujejo z utopičnim upanjem, da bodo posledično natakarji več zaslužili, kar bo dvignilo kvaliteto storitev. Saj denar je res sveta vladar, ampak kulture se ne da kupit! "Rajh" jo je kreiral stoletja, turki pa tudi. :!:
Čolić poje nekaj v stilu "to mi je u krvi..." in hočeš, nočeš ima prav.

Kot povsod so tudi pri nas in v sosedstvu taki in drugačni ljudje, ampak nikakor se ne bi strinjal, da majhna manjšina pokvari splošni vtis o neki destinaciji! Za mnenje je pomembno povprečje, ki ga ustvari večina tistega dela nacije, ki je v stiku z turistom. In starejši turisti posamezniki z izkušnjami iz bivše juge se vsekakor lahko odlično znajdemo v tem džumbusu, saj dobro vemo kaj je treba, da je luštno. Problem je z takimi, ki nikoli niso bili v jugi in pridejo dol kot na vsako drugo destinacijo, naletijo na nacibalkanžur in ne znajo reagirat. Taki gredo tja res le trikrat. Mi stari cepci bomo že kako, ampak realno ne več dolgo desetletij, mladina jo pa piči drugam in te navade ne bo spremenila.
Konec koncev pa; kaj se to pravi, da moraš biti ravno prav hinavski, ritolizniški, potrpežljiv in ponižen, da prideš lepo skozi in se imaš lepo na dopustu. Halooo.
alfy
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Če Mar 04, 2010 02:26

Re: BERTONCELJ ima prav!!!!

OdgovorNapisal/-a alfy » So Jul 27, 2019 19:15

Zgleda da se hrckov inkasantski sindrom seli tudi k nam...
Včeraj zvečer smo z družinico na 8m zbežali pred neurjem v Izolo. Ker ni bilo prostora, smo se vezali na bencinko črpalko. Tam seveda prespali in zjutraj ob 7:00 se prikažejo trije mladi fantje iz izolske pristaniske uprave in zahtevali plačilo. S 3m popustom so zaracunali 17.50€...
Ocitno je tako prav a...

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot], igorb in 18 gostov