Zanimivo branje!

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Zanimivo branje!

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Nov 21, 2019 14:14

Vinček, :D v celi debati je toplogredni vpliv najlepše razložil ZigaJ in verjamem, da bi tako zadeva lahko delovala, ampak ne le tukaj na forumu, tudi med znanstveniki, ki so dobili nobelovo nagrado iz smeri, ki zajema temperaturo zemlje so taki, ki argumentirano trdijo, da je toplogrednih plinov vseeno premalo za stanje kakršno se nam dogaja. Tudi na najbolj visoko kotiranih univerzah se ne morejo dogovoriti kdo ima prav in kdo ne in ravno tam boš težko našel nekoga, ki bo z vsem svojim premoženjem jamčil, da res mi grejemo planet. Je pa polno politikov in aktivistov, ki bi te živega odrli, če rečeš, da nimamo vpliva na dogajanje. In če še naprej vztrajam pri svojem ter poizkušam argumentirat svoje trditve, nekdo drug pa mi poizkuša argumentirano dokazat, da nimam prav, se temu verjetno reče debata.
Zdaj pa pri sebi razmisli kdo se ven vleče in kdo ima fiksne ideje.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zanimivo branje!

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Če Nov 21, 2019 18:40

SR 290 napisal/-a:Vinček, :D v celi debati je toplogredni vpliv najlepše razložil ZigaJ in verjamem, da bi tako zadeva lahko delovala, ampak ne le tukaj na forumu, tudi med znanstveniki, ki so dobili nobelovo nagrado iz smeri, ki zajema temperaturo zemlje so taki, ki argumentirano trdijo, da je toplogrednih plinov vseeno premalo za stanje kakršno se nam dogaja. Tudi na najbolj visoko kotiranih univerzah se ne morejo dogovoriti kdo ima prav in kdo ne in ravno tam boš težko našel nekoga, ki bo z vsem svojim premoženjem jamčil, da res mi grejemo planet. Je pa polno politikov in aktivistov, ki bi te živega odrli, če rečeš, da nimamo vpliva na dogajanje. In če še naprej vztrajam pri svojem ter poizkušam argumentirat svoje trditve, nekdo drug pa mi poizkuša argumentirano dokazat, da nimam prav, se temu verjetno reče debata.
Zdaj pa pri sebi razmisli kdo se ven vleče in kdo ima fiksne ideje.


Ahhh SR290.... To je tipično pri takih, kot si ti.

Sej vi načeloma na koncu vedno verjamete znanstevni razlagi, AMPAK....

Ravno o tem govorim. There is no proof good enough for you....

In potem iščete neke travne bilke, kje bi lahko zadeve bile premalo (za vas) pojasnjene, in se potem obešate na stvari vzete iz konteksta.

Če že omenjaš univerze in znanstvenike, ki so skeptični, bodi prosim konkreten...

Zelo svež članek, zelo znanega (in uglednega) časopisa:

https://www.theguardian.com/science/2019/jul/24/scientific-consensus-on-humans-causing-global-warming-passes-99

A se ti slučajno sklicuješ na ta 1% znanstvenikov, ko praviš, da v stroki ni konsenza?
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Zanimivo branje!

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Nov 21, 2019 19:31

:D
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Zanimivo branje!

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Nov 23, 2019 07:18

Kuhan Vinček, te dni res nimam časa za tole v glavnem zanimivo debato, ampak pred pol ure sem vseeno v angleščini pogoglal naslov "realni vpliv CO2ja na globalno segrevanje" in kot prvega mi je navrglo tale članek: https://www.discovermagazine.com/enviro ... preeminent , ki mi deluje uravnotežen.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Zanimivo branje!

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Jan 08, 2020 09:45

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zanimivo branje!

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jan 08, 2020 10:38

Naj jaz vprasam tiste, ki trdite, da clovek in njegovo svinjanje ne vplivata na podnebne spremembe, nekaj drugega.

Kljub mnozici clankov in teorij, ki to teorijo podpirajo se vedno hocete dokaze in tem teorijam oporekate. Seveda je tudi to mozno a zakaj bi vam verjel na besedo? Zdaj bi torej jaz prosil vas za kredibilen dokaz, da gre za nekaj drugega in kaj bi to lahko bilo?

Hvala lepa vnaprej

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 12 gostov