korona

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator, moderator2

SR 290
Admiral

Re: korona

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 21, 2020 17:41

@Igor_k,

Saj ti govorim za ulaufano firmo. Če prodajaš svoje izdelke potem dvomim, da plača zajema več kot 15% prihodka in tako ali drugače moraš za zagon naslednje sezone spravit skup vsaj polovico realizacije iz prejšnjega leta, drugače ne boš vedno močnejši, pač pa vedno manjši igralec in mimogrede boš obstal. Ne poznam proizvajalca končnih izdelkov (ne rečem, da jih ni), ki bi mu kupci vnaprej plačevali izdelke, niti ne take, ki bi mu banke z revolvingom ali krediti pokrile celotne proizvodne stroške. Če si torej imel prejšnje leto 1 mio prometa in ne delaš zlatih jajc, boš moral za naslednje leto nekako zrihtat vsaj 0,75 mio, da bo naslednje leto spet rezultat 1 mio. In od tega 0,75 boš verjetno moral vsaj 0.4 mio sam privarčevat, ostalo pa lahko pade iz naslova bančnih prilivov ali avansov. Ampak, ker ne želiš, oziroma ne smeš ostat na 1 mio rezultata, moraš vložit vsaj 0,5 mio...
Govorim o proizvodni, okrog kmetov in storitvenih poslov nimam pojma.
Malo lažje je pri lon poslih, saj je tam dovolj, če imaš za sproti, ampak potem boš imel celo življenje za sproti, prva kriza pa lahko pomeni konec veselja z kupom kreditov na grbi.

Brez veze po forumu to razpredat, saj vsak ve kam pes taco moli, lahko pa reko zs.

p.s.
Pri tem sploh nisem upošteval akumulacije, ki jo moraš imet zaradi pritiskov konkurence. PPreav hitro se zgodi, da konkurenca ponudi izdelek z plačilom na recimo pet let. Ker bi bil ob najemu leasinga nekonkurenčen, moraš ugriznit v kislo jabolko, se dobro zavarovat in se iti bankirja. :( V našem poslu se mi zdi, da je veliko takšne prodaje in to je večkrat omejitev za širjenje kot povpraševanje kupcev.
Nazadnje spremenil SR 290, dne So Mar 21, 2020 18:03, skupaj popravljeno 2 krat.
igor_k
Kapitan

OdgovorNapisal/-a igor_k » So Mar 21, 2020 18:02

Da ne zaidemo pregloboko, dejstvo pač je, da bo država morala pomagat, tako kot bojo države povsod po svetu.

NT napisal/-a:Zadeve se bodo uredile, ko bo število zaposlenih v javnem sektorju maksimalno 12-15% delovno aktivnega prebivalstva Slovenije, do takrat pa lahko samo pričakujemo še večjo krajo z strani države napram malemu ćloveku in podjetniku v obliki dodatnih obdavčitev.

Zdaj smo že ugotovili, da je obdavčitev dela v EU povprečju, DDV tudi, davek od dobička pravnih oseb pod povprečjem EU,
davek na kapital v povprečju, davek na premoženje pod povprečjem, trošarine mogoče nad povprečjem (ne vem).

Pa dobro, kje nam potem kradejo bolj kot v drugih državah EU?
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 21, 2020 18:07

Ker nam ne pobirajo več kot drugi v EUju, ker smo takorekoč davčna oaza z ažurnim zdravstvom, ažurno birokracijo, ker imamo vzoren pokojninski sistem, ker nam na vsakem vogalu nudijo industrijske parcele, na katerih mimogrede dobiš gradbena dovoljenja, ker imamo vzorno urejen sistem vzpodbud, se na naših mejah trenutno tarejo dolgekolone tujih podjetnikov, ki bi radi preselili proizvodnjo v naš poslovni raj in banke so polne nakazil, ki jih investitorji nakazujejo na naša podjetja. :lol:
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » So Mar 21, 2020 18:23

SR 290 napisal/-a:Ker nam ne pobirajo več kot drugi v EUju, ker smo takorekoč davčna oaza z ažurnim zdravstvom, ažurno birokracijo, ker imamo vzoren pokojninski sistem, ker nam na vsakem vogalu nudijo industrijske parcele, na katerih mimogrede dobiš gradbena dovoljenja, ker imamo vzorno urejen sistem vzpodbud, se na naših mejah trenutno tarejo dolgekolone tujih podjetnikov, ki bi radi preselili proizvodnjo v naš poslovni raj in banke so polne nakazil, ki jih investitorji nakazujejo na naša podjetja. :lol:

"A mate gor na Koroškem res tak fajn vse porihtano" :?: :roll: :?:

Javi prosim, kje je treba na avtocesto, ki pelje k vam, v ta raj :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
igor_k
Kapitan

OdgovorNapisal/-a igor_k » So Mar 21, 2020 18:26

Delno imaš celo prav, Magna je dobila gradbeno dovoljenje na prvovrstnem kmetijskem zemljišču in to po skrajšanem postopku. Pa vzpodbude tudi niso bile zanemarljive.
Neke posebne gužve pa pri investitorjih ni, ker pri nas ni kaj drugače kot povsod po EU. Zdaj je Srbija bolj zanimiva.
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 21, 2020 19:02

@joško,

mislit si ne moreš! Počakaj, da omejijo gibanje med občinami, potem pa kar pridi. :D
Na avtocesto pa prideš za ovinkom v Griffnu in potem gre neprekinjeno do Danske, ali do Gibraltarja, če te je volja. Proti močvirju itak nimamo kaj iskat, enkrat letno do morja bomo pa že preživeli. Škoda edino, da se tako dolgo vleče preden pridemo do vaših pujsekov in vina. :wink:
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Mar 21, 2020 19:48

Iz grffina gre tudi v “žabje selo” in v MB avtocesta. Ampak do griffina se malo vleče kolker se spomnim, sploh ko se gospoda spomni balkance malo preverit in preiskat kombi... angleško in slovensko itak ne vejo kaj je...

Pa da ne bo pomote SR290. Te spoštujem in moje pisanje nima osebnega namena ampak meni niso do zdaj dali take izkušnje da bi jih lahko hvalil. Pa ne znam preštet kolkrat sem bil gor v beljaku in celovcu.
Nazadnje spremenil Marcel_Mastnak, dne So Mar 21, 2020 19:54, skupaj popravljeno 1 krat.
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 21, 2020 19:50

Od nas je pol ure, če se držiš omejitev. Če veš kje je radar in kam navadno nameščajo mobilne radarje, si pa po balkansko tam v 20 minutah. :D
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 21, 2020 19:54

Marcel_Mastnak napisal/-a:Iz grffina gre tudi v “žabje selo” in v MB avtocesta. Ampak do griffina se malo vleče kolker se spomnim, sploh ko se gospoda spomni balkance malo preverit in preiskat kombi... angleško in slovensko itak ne vejo kaj je...

tukaj se malce motiš. Griffen, st.Michael, Arlsdorf so v bistvu "slovenski" zaselki, oziroma zadnji "otoki" kjer se še borijo avstrijski slovenski korošci za ohranitev slovenskega jezika in kulture. Na eni strani Celovec, na drugi Volšperk in sv.Štefan, pa hardcore avstrijci :) s slovanskimi in madžarskimi priimki, ampak pustimo to.

ter po slovensko, so seveda skregani z vsemi drugimi naselji tam okoli :)
Uporabniški avatar
pinosat
Viceadmiral
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » So Mar 21, 2020 19:58

kr3mn1 napisal/-a:, oziroma zadnji "otoki" kjer se še borijo avstrijski slovenski korošci za ohranitev slovenskega jezika in kulture.

morda si si tukaj sam odgovoril , da tam zgoraj le ni vse med in mleko...ni vse v denarju...ni problem živet pod drugim, ampak način življenja pa je..
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 21, 2020 20:04

Če gledaš v smeri rečnega toka so na desni strani Drave Slovenci in vsi govorijo po naše, na levi so pa nemci. Enako je tudi v Ziljski dolini. In biti Slovenec v Avstriji sploh ni tako hudo kot pred desetletji. V bistvu so zelo redki, ki to še jemljejo kot negativno. Slovenske šole so pri njih v razcvetu, seveda tiste v Avstriji.

@Pinosat,
V ihti po ponazoritvi slabosti našega sistema sem čisto nehote izpadel odvetnik šilingov. V resnici me boli patak za njih, ampak naj bo, nadaljujmo;
Vsi smo krvavi pod kožo! Ampak ko hodiš po najlepšem močvirju na svetu vsi gledajo v tla, ko hodiš po Celovcu te pa z nasmehom pozdravi vsak, ki ga vsaj malce globje pogledaš. Je pa res, da se bolj borijo za svoj prav in za svojo rit kot mi, ampak ko to spoznaš ni tako hudo kot na prvi pogled. Vsekakor sem prepričan, da so bolj zadovoljni in lbrezskrbni od nas, čeprav so navadno prvi vtisi povsem drugačni.
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 21, 2020 20:17

pinosat napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:, oziroma zadnji "otoki" kjer se še borijo avstrijski slovenski korošci za ohranitev slovenskega jezika in kulture.

morda si si tukaj sam odgovoril , da tam zgoraj le ni vse med in mleko...ni vse v denarju...ni problem živet pod drugim, ampak način življenja pa je..

ne razumem kaj mi hočeš povedat. vidim da je širši problem tu splošna pismenost in kratkoročni spomin, ker me konstantno z nekom zamenjujete. jaz sem prilimal eno plačilno listo, pa nekemu hazarderju sem rekel, da se ne bom pustil provocirat. nisem pa opisoval na široko življenja za mejo.

poleg tega, pa sem dejansko preživel polovico življenja v nemško govorečih deželah, bil rojen tam, odraščal tam, in mene so jebali ravno slovenci, ko sem prišel sem živet. ne avstrijec, ne nemec in ne švicar.

ne sodi mojega razmišljanja po sebi, tako kot jaz ne tvojega po sebi. ljudje smo si različni, s tem pa tudi izkušnje in domet.
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 21, 2020 20:30

zanimiva novica od kolega z otoka Paga

Otoke so hrvatarji zaprli, samo domačini gredo lahko iz in na otok. me zanima če srednja in južna dalmacija prav tako...ali je samo občinsko urejeno
Uporabniški avatar
PogachnyK
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » So Mar 21, 2020 20:37

In koliko duš je vzela s seboj kuga?

Toliko, da se ni več mogla prenašati...

Brihtica... dokler drugi umirajo ti je vseeno? Nisem noben humanitarc, samo smrti pa pač nikomur ne privosčim...

pri cepivih pač ni prostora za drugače misleče... jbg...
Slika
sovjet
Kapitan

OdgovorNapisal/-a sovjet » So Mar 21, 2020 20:38

kr3mn1 napisal/-a:zanimiva novica od kolega z otoka Paga

Otoke so hrvatarji zaprli, samo domačini gredo lahko iz in na otok. me zanima če srednja in južna dalmacija prav tako...ali je samo občinsko urejeno

jaz tole razumem kot komplet
https://www.index.hr/vijesti/clanak/jad ... 67525.aspx

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost