korona

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator, moderator2

Uporabniški avatar
pinosat
Viceadmiral
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: korona

OdgovorNapisal/-a pinosat » So Mar 21, 2020 20:39

@SR290, ja itak...saj, tudi sam sem povezan z Avstrijo, delam z njimi, sicer v malem obsegu, ampak vseeno...in z njimi nimam slabih izkušenj, lepa beseda vedno lepo mesto najde, kar se zmenimo , to drži ...
Da imajo porihtano 100 x bolj kot mi, imajo, upam, da jim to uspe ohranit v bodoče, že zaradi tega, ker je en potomec že kar nekaj let gori in bo gori tudi ostal, pa drugi je tudi skoraj odločen, da bo šel...

@kr3mn1, mislil sem na to, da, če se moraš ti v neki državi, kjer živiš že stoletja, v današnjem času borit za jezik in kulturo, ti po eni strani morda malo pomeni, če imaš denar, oziroma ja, lahko rečeš, da si Avstrijec in to je to...ostalega iz tvojega posta ne bom komentiral...in ne , nič ni mišljeno na osebni ravni, vsak ima svoj pogled in prav je tako...si pa zgleda spregledal moj post o plačah

in ja, še vedno upam, da nas korona ne zjebe preveč in da je moje razmišljanje napačno :? :? ...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Mar 21, 2020 21:02

PogachnyK napisal/-a:In koliko duš je vzela s seboj kuga?

Toliko, da se ni več mogla prenašati...

Brihtica... dokler drugi umirajo ti je vseeno? Nisem noben humanitarc, samo smrti pa pač nikomur ne privosčim...

pri cepivih pač ni prostora za drugače misleče... jbg...

Bolje ispasti glup nego iz aviona anede.

Ne prvo ne drugo kar si napisal ne drži. Ne klati neumnosti.

Kuga se ni ustavila ker je preveč ljudi umrlo, da bi se prenašala, niti ker bi našli cepivo ampak zakaj, ajnštajn? Pogovarjaš se o boleznih pa tega ne veš. Bože mili.

Za drugače misleče pri cepljenju očitno je prostor glede na dejansko stanje. Mimogrede, večina staršev, ki ne cepi je visoko izobraženih. Kaj ti to pove?
Nazadnje spremenil AEgir, dne So Mar 21, 2020 21:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 21, 2020 21:03

pinosat napisal/-a:
@kr3mn1, mislil sem na to, da, če se moraš ti v neki državi, kjer živiš že stoletja, v današnjem času borit za jezik in kulturo, ti po eni strani morda malo pomeni, če imaš denar, oziroma ja, lahko rečeš, da si Avstrijec in to je to...ostalega iz tvojega posta ne bom komentiral...in ne , nič ni mišljeno na osebni ravni, vsak ima svoj pogled in prav je tako...si pa zgleda spregledal moj post o plačah

za to so zaslužni naši predniki. mi ne moramo spremenit preteklosti, je pa na nas, da naredimo jutri lepši za naše zanamce. Pri nas se je na žalost samo Krek in nekaj društev borilo za Slovence, potem nas je pa itak SHS pa velika srbija pojebala. so bili drugi interesi močnejši.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » So Mar 21, 2020 21:18

Hm, bi bilo boljše, da bi čolne glancali, kot pa da se prerekate kdo ima bolj prav in kdo bolj narobe. :D
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 21, 2020 21:37

Wisdom napisal/-a:Hm, bi bilo boljše, da bi čolne glancali, kot pa da se prerekate kdo ima bolj prav in kdo bolj narobe. :D

in kako boš čoln v marini na hrvaškem zdele glancal?
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a Wisdom » So Mar 21, 2020 21:41

kr3mn1 napisal/-a: in kako boš čoln v marini na hrvaškem zdele glancal?

To bo seveda bolj težko. Med vrsticami pa: nehajte se pričkati.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Mar 21, 2020 21:54

Ko smo že pri Avstriji in da popolnoma skrenemo od korone. Tisti ki živite ob meji. Mešanih parov, zakonov pa baje nikoli ni bilo skoraj nič ... kako to?
kr3mn1
Admiral

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 21, 2020 22:03

Grega295 napisal/-a:Ko smo že pri Avstriji in da popolnoma skrenemo od korone. Tisti ki živite ob meji. Mešanih parov, zakonov pa baje nikoli ni bilo skoraj nič ... kako to?

veliko je slovenskih punc tja čez, vendar postanejo "avstrijske". Obratno je zelo težko, vsaj za mejo. Tam od Špitala pa Lienza navzgor je drugačna slika, vendar pač postaneš - avstrijec. je pa zato ogromno hrvatov in bosancev. sploh Salzburg je njihova omiljena destinacija, takoj za Dunajem in Welsom.

so pa takoj za mejo najhujši nacionalisti, ravno ljudje z slovenskimi priimki. Med dunajčani je zanimiv vic, sicer sedaj že malce starejši. Slovencem pravijo gor Chu (izg. "čhu").

No in gresta dva slovenčka na urad, da dobita avstrijsko državljanstvo. gre prvi not, pa ga ni ven dve uri. končno enkrat popoldne se privleče ven, pa ga drugi vpraša, "in, a je šlo", pa mu prvi odvrne "Shuu du Chu!" - po domače, "bejži ti slovenec!".

je kar dosti resnice v tem.

moraš vedet, da kjerkoli po svetu sm bil (pa sem odklepal kar večino držav na globusu) - pomaga ti srb, pomaga ti bosanec, pomaga ti hrvat, slovenec pa samo da sliši slovensko besedo, se obrne proč.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Mar 21, 2020 22:21

It takes 2 to tango. Jaz nimam takih izkušenj. Pa sem srečal slovence več tisoč km stran od slovenije.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 21, 2020 22:22

Grega295 napisal/-a:Ko smo že pri Avstriji in da popolnoma skrenemo od korone. Tisti ki živite ob meji. Mešanih parov, zakonov pa baje nikoli ni bilo skoraj nič ... kako to?

Tista žlahta, ki živi čez mejo:
Moja teta je poročena z Avstrijcem.
Moja sestrična je poročena z Nemcem.(Ta ni na Koroškem.)
Polbrat mojega očeta je bil poročen z Avstrijko.
En moj dedek je iz mešanega zakona iz vasi nad Klopinskim jezerom.
Dva bratranca od moje žene sta poročena z Avstrijko.
Sestrična od moje žene je poročena z Avstrijcem.
Verjetno bi se še kaj našlo.

Vem za nekaj mešanih družin iz Pliberka.

Verjetno se niso bolj mešali zaradi strahu pred komunizmom. Stara juga je na plebiscitu dobesedno prodala Koroško, ker so se Srbi bali močne Slovenije in oboji so se tega zavedali, zato verjetno tak pogrom po drugi vojni, ker so se avstrijci hudo bali, da bomo vzeli Koroško nazaj. Na smrt jih je bilo strah, da pridejo gor Srbi in Tito.
Krivo zna biti tudi to, da na tej strani drave skoraj do plebiscita praktično ni bilo Avstrijcev, prišli so kasneje in oblast jih je napravila za več vredne. V takem okolju pa se rada zgodi segregacija.
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a donato » So Mar 21, 2020 23:29

kalužni mali
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Mar 22, 2020 07:52

A to sta ona dva milionarja, ki sovražita kapitalizem?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Mar 22, 2020 11:11

@Žlahta čez mejo
Najprej, moje sorodstvo je obsežno. Moja mama je imela nekaj čez 50 bratrancev in sestričen in jaz podobno - in se tudi poznamo in večinoma tudi dobro razumemo, ne le do bratrancev, ampak tudi dlje.

Moj dedek po mami je bil rojen blizu Šmohorja v Ziljski dolini, dedek po očetu (po katerem imam priimek) v Bukovini v kraju, ki je zdaj v Ukrajini.. Oba sta se poročila z Gorenjkama in živela v Sloveniji (vse nekoč v Avstroogrski monarhiji). V Sloveniji sta se rodila moja starša (tedaj Kraljevina Srbov, Hrvatov in Slovencev). Oba dedka in obe babici so umrli v Sloveniji (tedaj v Jugoslaviji).

Moj polbrat živi v Švici; tam je tudi umrl moj oče. Mimogrede, ko je odšel tja, mu niso priznali obeh faksov, ki jih je naredil v Slo (bil je tudi asistent na faksu), pa je pač oba še enkrat naredil v Švici. Poleg 'jugoslovanskih' jezikov bil suveren še v vseh treh jezikih Švice in angleškem, domnevam da je govoril poljski jezik, vem za španskega in portugalskega... Bom o priliki povprašal brata.

O tem, kje vse so bili in/ali so še, kako in zakaj so tja prišli in kaj vse zanimivega so počeli, bi lahko napisati knjigo, ne le en prispevek. In kot je zame običajno lahko navajam tudi druge vire - zato da me bralci lahko preverijo, ne zato ker bi se ne spomnil ali jih rabil za pisanje.

Bilo bi zanimivo, ker bi spet malo 'obudil' povezave, med katerimi so nekatere postale malo zaspane - recimo iti obiskat polbrata v Švico ali morda iti skupaj z njim obiskat dedov rojstni kraj v Ukrajino, pogledat sestrino pravnukinjo v London, povprašat sestrino vnukinjo, kako se ima zdaj kaj njena polsestra, ki je stewardesa v Dubai-ju, pa pogledat nečakinjo in še nekaj drugih v Muenchen, bratranca (s katerim sva tudi jadrala skupaj in naju je do upokojitve obeh družilo tudi poklicno ukvarjanje z računalniško varnostjo)...

Seveda to zdajle tudi ne gre - in vprašanje, kdaj bo spet možno.

Amapk vse tole - o 'žlahti' po sosednih deželah (in po svetu) - bi bilo treba odcepiti v svojo temo,
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Mar 22, 2020 11:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Mar 22, 2020 11:14

Ma ne, jaz nisem pisal o žlahti, omenil sem le mešane zakone.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Kraj: Zanzibar

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Mar 22, 2020 11:17

Še dobr d je mene štorkla prnesla :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: @ndrej, frikmusic in 2 gosta