korona

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator, moderator2

boris1
Viceadmiral

Re: korona

OdgovorNapisal/-a boris1 » Sr Maj 13, 2020 15:05

Počakaj še par dni.
LP
Boris
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Maj 13, 2020 21:30

V petek bodo javno objavili. Kdor planira vikend it dol, kar pogumno. Strah me je samo, da bodo na meji kolone. Vsi imamo strašansko željo iti dol, procedura ob prehodu meje, pa baje zahteva kar nekaj časa za vpis vsakega.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
cibro
Admiral

OdgovorNapisal/-a cibro » Sr Maj 13, 2020 23:07

Mojega tasta so v ponedeljek ob vstopu v slo iz hr drmlali 45 min na Vinici.On ima delovno dovolilnico da mu ni treba v karanteno zena ki je z njim v istem avtu in zivita skupaj pa ne in mora za 7 dni v slo v karanteno doma.Plus test 8 dan in potem cakat 3 dni test.
Bila sta v hr od 11.3.
Idiotsko da crknes.
Teden dni prej sva se s tasrom dobila na meji Vinica med slo in hr mene so slovenci spustili do hr meje hrvati pa njega cez v medmejo a ni smel dlje.Pa se to pes.Mene pa z avtom.
Se njim se je zdelo blesavo a taka so pravila.S tem da hr stran nihce ni nosil mask.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Maj 13, 2020 23:36

.

Kdo bi razumel naše politike, ki sedaj izpadajo kot bebčki, če to že niso.

Odpirajo šole, vrtce, mala gledališča, kino dvorane, velike nakupovalne centre, javni prevoz že dela, ..... a za prehod meje nazaj v matično državo, se morajo dogovorit s Hrvati, ali naj ukinejo karanteno in testiranje. Pa kdo koga...hebe?

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
mrdaco
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Pe Maj 15, 2020 09:31

In vse tiho je bilo... a ste že vsi doli in glancate barke? Mene so malo presenetli, čeprav čakam kot pes na kost. Pa gremo pol drug vikend.
entrenous71
Višji štabni praporščak

OdgovorNapisal/-a entrenous71 » Pe Maj 15, 2020 12:53

ok. če razumem vlado, lastniki čolnov v CRO nimate več omejitev, vključno z izplutjem, če je volja :idea:

kako pa je v sloveniji med občinami s to vrsto rekreacije? gre lahko ptujčan v izolo do svojega čolna in ga za kako uro zlufta po zalivu?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Maj 15, 2020 14:08

Tole je verjetno najboljši quote okol korone kar sem jih do zdaj prebral.

Epidemiology is a pseudoscience based on the astonishingly idiotic idea that diseases are programmed to spread & kill according to mathematical curves when there is absolutely no reason to believe this. But epidemiologist morons get paid more if they pretend it's true, so they do
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
DR76
Kapitan
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DR76 » Pe Maj 15, 2020 14:56

Tudi veter, žoga ter vrsta drugih stvari v naši okolici se ne zaveda fizikalnih zakonitosti pa vendar se da s pomočjo fizike in matematike dobro opisati z njimi povezane dogodke in tudi napovedovati prihodnje. V primeru razvoja bolezni v prostoru je v mnogih elementih podobno. Zaradi vrste razlogov napovedi občasno niso točne, je pa vseeno mnogokrat mogoče predvideti bodoči razvoj, ali vsaj smer, dogodkov. Seveda skeptiki neuspehe nadvse radi izkoristijo za omaloževanje te vede.

Tovrstne analize so lahko izjemno koristne, če se seveda zavedamo nekaterih omejitev omenjene vede.
Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Maj 15, 2020 15:11

To in napovedat se da prihodnost s skoraj popolno gotovostjo. Samo verjet je treba.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Maj 15, 2020 15:12

Sinoči so razglasili-konec epidemije-, kaj to pomeni, če se še vedno ne moremo normalno družiti, povsod nositi maske, držati distanco, se stalno raskuževati, a je to konec epidemije :evil: :?: Ani to tako, kot s 15.3 konec zime, lahko damo zimske gume dol in letne gor.V tem primeru si tolmačim tako, zime je uradno konec, gum pa ne smete menjati, kaj pa ČE.Ma naj gre ta banda skorumpirana u 3 pm.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Maj 15, 2020 15:14

AEgir napisal/-a:To in napovedat se da prihodnost s skoraj popolno gotovostjo. Samo verjet je treba.

Zadnjič sem se 4 ure guncal v bonaci, ker sem verjel da bo zdaj zdaj zapihalo, kljub temu da Aladin ni napovedal vetra. :lol: :lol:
kr3mn1
Admiral
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Maj 15, 2020 20:02

za na hrvaško rabijo vsi v avtu potrdilo o lastništvu čolna/hiše/prevozne listine etc...

smo se ravno vrnili z Raba.

Jaz sem imel CMR da peljem dele za čoln od žene, žena je šla pogledat svoj čoln, Aleš je šel pa na svoj čoln, ki je bil v tem fiktivnem trenutku ob 6h zutraj tudi na Rabu.

Drugače tisti ki nima papirjev, ne more čez. Samo lastnik čolna naprimer, njegov brat, žena, karkoli pa pač ne. je pa vprašanje časa, koliko časa bojo hrvati to še gonili in kdaj pustili ožje družinske člane skupaj čez.
weta
Admiral

OdgovorNapisal/-a weta » Pe Maj 15, 2020 20:26

habibi Vll napisal/-a:Sinoči so razglasili-konec epidemije-, kaj to pomeni, če se še vedno ne moremo normalno družiti, povsod nositi maske, držati distanco, se stalno raskuževati, a je to konec epidemije :evil: :?: Ani to tako, kot s 15.3 konec zime, lahko damo zimske gume dol in letne gor.V tem primeru si tolmačim tako, zime je uradno konec, gum pa ne smete menjati, kaj pa ČE.Ma naj gre ta banda skorumpirana u 3 pm.

a gume 15.3. tudi menjaš, če tega dne sneži? se držiš pravil, kot pijanec plota vedno?
malo zdravorazumske pameti, pa bo bolje.
m1ha
Kontraadmiral
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a m1ha » Pe Maj 15, 2020 23:51

kr3mn1 napisal/-a:za na hrvaško rabijo vsi v avtu potrdilo o lastništvu čolna/hiše/prevozne listine etc...

smo se ravno vrnili z Raba.

Jaz sem imel CMR da peljem dele za čoln od žene, žena je šla pogledat svoj čoln, Aleš je šel pa na svoj čoln, ki je bil v tem fiktivnem trenutku ob 6h zutraj tudi na Rabu.

Drugače tisti ki nima papirjev, ne more čez. Samo lastnik čolna naprimer, njegov brat, žena, karkoli pa pač ne. je pa vprašanje časa, koliko časa bojo hrvati to še gonili in kdaj pustili ožje družinske člane skupaj čez.

Ožji družinski člani, žena in otroci gredo lahko tudi če niso v istem vozilu. Iz prve roke.

Lp Miha
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Maj 16, 2020 00:26

DR76 napisal/-a:Tudi veter, žoga ter vrsta drugih stvari v naši okolici se ne zaveda fizikalnih zakonitosti pa vendar se da s pomočjo fizike in matematike dobro opisati z njimi povezane dogodke in tudi napovedovati prihodnje. V primeru razvoja bolezni v prostoru je v mnogih elementih podobno. Zaradi vrste razlogov napovedi občasno niso točne, je pa vseeno mnogokrat mogoče predvideti bodoči razvoj, ali vsaj smer, dogodkov. Seveda skeptiki neuspehe nadvse radi izkoristijo za omaloževanje te vede.

Tovrstne analize so lahko izjemno koristne, če se seveda zavedamo nekaterih omejitev omenjene vede.
Vedno se da napovedati (tudi če le vržeš i-ching palčke ali obrneš kavno skodelico) - samo niso nujno vse napovedi kaj vredne.

Drži tudi, da se da pogosto dobro napovedovati z matematičnim modeliranjem, ampak ti pojavi okrog širjenja korone so 'kaotični' (majhne razlike v pobudah imajo lahko bistvene posledice, podobno kot pri turbulentnem gibanju tekočin v fiziki). Lahko napovemo možne scenarije in njih verjetnost, ne moremo pa zanesljivo napovedati, po točno katerem scenariju se bo dogajanje razvilo (in kje v tem dogajanju se znajdeš ti). Za nazaj je vse jasno, zakaj je bilo tako; napovedati za naprej pa je druga zgodba.

Naj za primer spomnim na zgodbo, v kateri je propadlo kraljestvo, ker je bila izgubljena odločilna bitka, ker je v njej padel in bil ubit kralj, ker je pod njim padel konj, ki se mu je snela podkev, ker je popustil žebelj, ki jo je držal.

Kovači od časa do časa še morajo nadomestiti kak žebelj, torej žeblji se res zgubljajo. Ampak vnaprej napovedati, da bo izgubljen žebelj prav pri eni od podkev konja tistega kralja prav v času tiste bitke... je pa druga matematična zgodba.

Po eni plati je to podobno kot s statistiko. Iz povprečnega števila in variance števila slabih jabolk iz vzorca zabojev pošiljke sadja lahko sklepaš o kakovosti pošiljke, ne moreš pa napovedati, ali bo naslednje jabolko, ki ga boš miže pobral iz na slepo izbranega zaboja brezhibno ali načeto, še posebej ne, če boš to 'drugo vzorčenje' naredil nekaj dni ali tednov za prvim, ko se vmes lahko zgodi še kup manj verjetnega, težko napovedljivega in podobno.

Dobra znanost je vedno preverljiva, in pri napovedovanju vedno pomeri 'model' (funkcijo, formulo itn.) po dotedanjih empiričnih podatkih (in ne obratno). Tudi od tedaj naprej še vsebuje kup če-jev (kaj je bilo osnova za model in da če bodo vnaprej veljali dotedanji dejavniki itn.).

Če od izvirnega napovedovalca do nas kdo (mediji, politika...) te če-je spusti, ni napoved za odločanje več nič koristnejša od semaforja za varnost v križišču, če občasno odpre zeleno v vse strani križišča hkrati.
Correct me if I am wrong, please.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost