korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator, moderator2

SR 290
Admiral

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Mar 22, 2020 18:51

Ne vem, verjetno totalno mimo sekam, ampak:
- navadna gripa pobere do 1% bolnikov in večinoma so to starejši, pobere jih pa pljučnica. (Lani konec februarja je med ostalimi tako odšel moj oče. Bil je srčni bolnik in dvakrat prej ga je tudi že lovila pljučnica ob gripi.)
- Slovenija je v vrhu med odstotki testiranja na št. prebivalcev, pa se vseeno ocenjuje, da je te viroze vsaj petkrat več kot je potrjene. Nič slabega o Italijanih, ampak vsi vemo kako pri njih poteka organizacija. Ne rečem, da je ni, je pa malo specifična. Če v tej luči sklepaš, da je te viroze do desetkrat več kot pa je potrjene, prideš do enakega odstotka smrtnosti kot pri gripi, le da je to kot kaže frdamano nalezljiva "gripa".
- Kitajci so najavili uzbuno po 24 primerih! Kakorkoli, nekajkrat sem že bil tam in nisem dobil občutka, da bi bili tako zelo organizirani, da po 24 "gripah" ugotovijo kam pes taco moli. Zdaj, ali jim je virus ušel iz laboratorija in so se usrali, ali pa so preroško nadarjeni, da po 24 primerih že vedo, da z tem se pa ni za igrat. po drugi strani je to idealen virus za biološko vojno. Sesuje gospodarstvo, počisti z bolnimi, mladi in močni pa ostanejo, da lahko delajo za zmagovalca, čeprav tega ne vedo. Saj je konec koncev dovolj, da zmagovalec pokupi dolgove in je prvi!
- če je ta zarota resnična, kar verjetno ni, potem to ni zarota kapitala, ker tudi kapitalizem ima svoje meje. Vsak ve, da le delavec z pozitivno energijo nekaj velja in ta "zarota" ne spada v kapitalsko naravnane cilje. V tem primeru "zarote" bi se lahko govorilo bolj o fevdalizmu, če ne svetovnem sužnjelastništvu.

Tale novinar je obroben in vedno išče neke afere, ampak je spoštovan, ker jih tudi najde. In, če bi lahko povedal kdo mi je poslal ta link in kaj je zadaj, bi se vsi vi globoko zamislili. Žal moram biti tiho, čeprav me frdamano srbijo prsti. Vseeno pa tudi ta pošiljatelj ne ve ali je kaj na tem, ali ne.
Nazadnje spremenil SR 290, dne Ne Mar 22, 2020 19:05, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Mar 22, 2020 18:56

To je testni, za njim pride slavni wuhan-400. :twisted: Vozilo odlično deluje, zdaj je treba samo še pravi warhead zmontirat...

https://www.nypost.com/2020/02/22/dont- ... a-lab/amp/
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
jernejm
Kapitan fregate
Kraj: TupaTam

OdgovorNapisal/-a jernejm » Po Mar 23, 2020 13:57

Sem že velikokrat napisal - poguglajte kdo je doktor Charles Lieber, Harvardski profesor mikrobiologije, ki je v Wuhanu postavil kitajcem virološki laboratorij, bil leta in leta na kitajski plačilni listi, potem pa ga je dva meseca nazaj FBI aretiral, s tem da skoraj nihče ni poročal ne o njem, ne o dveh kitajskih vohunih, ki sta bežala od njega z vzorci redkih "kultur" v torbah.
Zakaj tega nihče ne razišče je zanimivo, pa precej jasno tudi. Zgodba je enostavno preveč verjetna, da bi ostala teorija zarote.

Zakaj imam rad teorije zarote? Ker jih čez par let analiziraš in je v njih ogromno resnic, ki so ob njihovem nastanku malo verjetne. JFCMSB :twisted:
Pri dveh kapitanih gre barka na dno.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 24, 2020 07:47

jernejm napisal/-a:Sem že velikokrat napisal - poguglajte kdo je doktor Charles Lieber, Harvardski profesor mikrobiologije, ki je v Wuhanu postavil kitajcem virološki laboratorij, bil leta in leta na kitajski plačilni listi, potem pa ga je dva meseca nazaj FBI aretiral, s tem da skoraj nihče ni poročal ne o njem, ne o dveh kitajskih vohunih, ki sta bežala od njega z vzorci redkih "kultur" v torbah.
Zakaj tega nihče ne razišče je zanimivo, pa precej jasno tudi. Zgodba je enostavno preveč verjetna, da bi ostala teorija zarote.

Zakaj imam rad teorije zarote? Ker jih čez par let analiziraš in je v njih ogromno resnic, ki so ob njihovem nastanku malo verjetne. JFCMSB :twisted:

Poročilo o tem, česa obtožujejo Charlesa Lieberja, je tukaj; če povzamem kar razumem iz prebranega, se ukvarjajo z njim zaradi tega, ker naj bi skušal izsledke zaračunati tudi Američanom, potem ko so ga že plačali Kitajci, in naj v zvezi s tem, ko so ga vprašali, vsaj dvakrat ne govoril resnice. Pisalo je tudi, da je na svobodi (milijon $ varščine).

V ozadju je to, da Američani sto in več let sistematično in načrtno privabljajo nadarjene drugih držav in njihovo znanje, jim nudijo možnosti za delo (tudi za krajša obdobja oziroma za projekte) in seveda uveljavljajo pravico do rezultatov. Često ti tam ostanejo in delajo za trajno. Že nekaj časa je Kitajska skušala doseči, da se več njihovih strokovnjakov vrne - ali vsaj pride začasno delat in poučevat nazaj v domovino, in - enako kot ZDA - pod različnimi pogoji ponudi poučevanje in/ali pogoje za raziskovalno delo vrhunskim tujim strokovnjakom.

Zadevo nekoliko poznam, ker so pred desetletji stricu ponudili, da bi po upokojitvi pri nas predaval na Kitajskem (pa je zavrnil zaradi jezika - tedaj je bilo znanje angleščine tam še omejeno), nečakinja pa je okrog eno leto delala na Kitajskem.

Leiber je bil eden - ne edini - od Američanov, ki je tako delo sprejel, in domnevno eden od večjega števila - zlasti tistih kitajskih prednikov - katerih okoliščine plačevanja na podoben način preiskujejo.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 24, 2020 08:07

Bila nenamerno še enkrat ponovljena objava z isto vsebino
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne To Mar 24, 2020 10:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Kraj: Zanzibar

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Mar 24, 2020 10:02

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 24, 2020 12:07

Mimogrede, v tistem domu ostarelih je precej kažin.
    In to ne vse šele od zdaj

Sorodnik ima že kako leto v sobi nekoga, ki je alkoholik in zdaj zaradi izolacije ne more do svojega litra in pol vina pred spanjem. Zdaj je - ker je v odtegnitvenem sindromu zaradi pomanjkanja alkohola 'živčen' - začel verižno kaditi (kadil je že prej tudi v sobi). Ko je k temu predvčerajšnjim zvečer še padla temperatura, je v sobi še zaprl okno in dalje kadil v sobi.

Pri tem so v domu obvestila, da je kajenje v sobah je prepovedano na splošno; zdaj v okoliščinah SARS (resna akutna motnja dihanja) bi pa moralo biti prepovedano še posebej, če še ni. Sorodnik je pobegnil na prosto, kar je takrat dobro oblečenemu temperaturno še šlo (takrat se je ravno 'poslabšalo' vreme).

Težave s tem sobnim sostanovalcem so že odkar je pred letom ali več bil prestavljen v sobo k njemu (pogosto ponoči pobruhana soba, motenje nočnega miru in tako naprej), a doslej ni uspelo doseči, da dom v zvezi s tem kaj ukrene. Včeraj je tisto kajenje v sobi v - in v teh okoliščinah - zalotila ena od medicinskih sester in je zdaj vsaj v zapisniku, tako da upam, da se zdaj kaj ukrene.

Druga reč je, da je ta sorodnik prej, ko se je lahko prosto gibal, redno pomagal kupu ljudi v svojem kraju, ki fizično česa niso več zmogli (starejši, po poškodbah ali bolni), od tega da je šel kupit in prinesel, pa do barvanja reči, polaganja tlakovcev, obrezovanja reči in tako naprej.

Ljudje, ki jim je na ta način doslej pomagal, zdaj te pomoči nimajo.

Po telefonu - izčrpal je impulze na naročnini in zdaj kličem jaz - tudi izvem, kaj jedo. Že iz jedilnika - kaj šele ostalega, kar pove je jasno, da je osebje morda kos običajnemu bremenu, v tem položaju pa ne več.

Kako bo s financami doma, če oskrbovancem ne bo mogoče poravnati svojih obveznosti v celoti (recimo da običajno kaj dodajo otroci oskrbovancev, ki imajo obrt ali podjetje, ki se ustavi in zdaj ne bodo imeli iz česa) in če so še kaki stroški povečani (in verjetno so), jih bodo odklopili od elektrike? Ne bodo mogli plačati hrane? ...
@gregor.n: Ne vem, kako meniš, da luna vpliva na to, pa na to da ti priporočajo, da bodi doma...
boris1
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Mar 28, 2020 00:35

Nikola T. napisal/-a:
jadralec-mihy napisal/-a:slovenci smo fenomeni
statistika cca nekaj let nazaj bila javno objavljena dokler je niso izbrisali
primerjali so zaposlene v državni upravi, zdravstvo šolstvo, javni zavodi,.... in primerjali podatke z avstrijo
zanimivo je to da so številke približno enake, torej pri nas dela toliko ljudi kot v avstriji in tudi denarja damo približno enako kot sosedi
je pa bistvena razlika v tem da je avstrijcev 6,5 miljona, nas pa 2 miljona
torej statistika pokaže da imamo 3 x več ljudi zaposlenih kot avstrija. pa eni pravijo da je v abstriji bolje vse urejeno kot pri nas
kak je to možno če imajo veliko manj ljudi zaposlenih v teh dejavnostih
pa mislim da do teh uradnih podatkov ni problem prit, vprašanje če je komu to v interesu

TOČNO TO ME PRI CELI STVARI NAJBOLJ MOTI!

Imamo prijateljico, ki je iz golega dolgočasja v službi (dela v JU) študirala in naredila v več letih celo dva doktorata. Vse med službenim časom. Plačo ima višjo kot midva z ženo OBA skupaj pa delava intenzivno 9-10ur dnevno 6 dni v tednu.
...Nam pa še vedno utruja kako ji je dolgčas v službi.

Podobna zgodba je javni zavod RTV. Prisilno plačujemo 2500 kulturnikov in priseskov.
V Avstriji pa jih ima javna TV 300 zaposlenih. A ni že čas za spremembe :?:
LP
Boris
kocka
Admiral

OdgovorNapisal/-a kocka » So Mar 28, 2020 08:29

Teh 2500 je z honorarci in študenti ali brez?
SR 290
Admiral

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 28, 2020 09:00

Vem, da bom požel mnogo zgražanja, prispevek je poovsem iz teme in morda se motim, ampak zakaj je treba razne umetnike finančno podpirat?
Mar ni umetnost nekaj, kar bogati družbo in ima neko dodano vrednost, če je res umetnost? Zakaj ne bi umetnikov postavili pred zid:
- za svoje delovanje dobijo neko rento, ki pa se šteje kot posojilo.
- ko uspejo in začnejo tržit svoje umetnine, naj zato državi vračajo del zaslužka. (Pa ne profita!)
- če po določenem času ne uspejo, za vedno prenehajo dobivat to rento in jih poleg tega dobijo tudi dovolj po kljunu, da si nihče ne bi upal te rente izkoriščat za nebodigatreba ideje.
In potem državnega prvenstva v nabiranju regrata ali občinskega prvenstva v metanju vilic v tarčo kmalu ne bo več v umetniškem repertoarju.

Ali pa morda podobna shema kot med športniki. V klubih se jim omogoči "trening"..., ampak na profesionalno pot pa brez državnih jasli.

Moti me, da umetnike v imenu oh in oh družbene koristi ujčkamo v vati in tu je 7/8 bleferjev. Kdo pa nam pomaga, če poizkusimo prodat zanič izdelek? In meni se res zdi, da je večina "umetnikov" takih kot tisti nevladniki, ki dobijo državno finansiranje za raziskavo kako seks z robotom vpliva na življenje posameznika.
Nazadnje spremenil SR 290, dne So Mar 28, 2020 10:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » So Mar 28, 2020 09:17

Z napisanim se sicer ne strinjam v celoti je pa nekaj resnice sigurno notri
in manjka ti še tole(ipd) v tvojem razmišljanju SR 290
https://cezvesoljskacerkev.weebly.com/

Spominjam se ko me je otrok mislim da v 5 ali 6 razredu vprašal ob gledanju dnevnika zakaj dobijo kmetje denar ko je bila suša in zakaj potem stavkajo ... a mi bomo tudi stavkali ker ne moremo prodati pa bomo dobili denar....( pa ni kmetijstvo)
Mislim da sva se potem naprej pogovarjala o Pokemonih...je bilo bolj produktivno :|
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Kraj: Zanzibar

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Mar 28, 2020 09:28

boris1 napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:
jadralec-mihy napisal/-a:slovenci smo fenomeni
statistika cca nekaj let nazaj bila javno objavljena dokler je niso izbrisali
primerjali so zaposlene v državni upravi, zdravstvo šolstvo, javni zavodi,.... in primerjali podatke z avstrijo
zanimivo je to da so številke približno enake, torej pri nas dela toliko ljudi kot v avstriji in tudi denarja damo približno enako kot sosedi
je pa bistvena razlika v tem da je avstrijcev 6,5 miljona, nas pa 2 miljona
torej statistika pokaže da imamo 3 x več ljudi zaposlenih kot avstrija. pa eni pravijo da je v abstriji bolje vse urejeno kot pri nas
kak je to možno če imajo veliko manj ljudi zaposlenih v teh dejavnostih
pa mislim da do teh uradnih podatkov ni problem prit, vprašanje če je komu to v interesu

TOČNO TO ME PRI CELI STVARI NAJBOLJ MOTI!

Imamo prijateljico, ki je iz golega dolgočasja v službi (dela v JU) študirala in naredila v več letih celo dva doktorata. Vse med službenim časom. Plačo ima višjo kot midva z ženo OBA skupaj pa delava intenzivno 9-10ur dnevno 6 dni v tednu.
...Nam pa še vedno utruja kako ji je dolgčas v službi.

Podobna zgodba je javni zavod RTV. Prisilno plačujemo 2500 kulturnikov in priseskov.
V Avstriji pa jih ima javna TV 300 zaposlenih. A ni že čas za spremembe :?:

Ja pa baje da gor v Avstriji svizci zavijajo čokolado :shock:
https://der.orf.at/unternehmen/der-orf100.html

...ena nula gor al dol
boris1
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Mar 28, 2020 09:35

SR 290 napisal/-a:Vem, da bom požel mnogo zgražanja, prispevek je poovsem iz teme in morda se motim, ampak zakaj je treba razne umetnike finančno podpirat?
Mar ni umetnost nekaj, kar bogati družbo in ima neko dodano vrednost? Zakaj ne bi umetnikov postavili pred zid:
- za svoje delovanje dobijo neko rento, ki pa se šteje kot posojilo.
- ko uspejo in začnejo tržit scoje umetnine, naj zato državi vračajo del zaslužka. (Pa ne profita!)
- če po določenem času ne uspejo, za vedno prenehajo dobivat to rento in jih poleg tega dobijo tudi dovolj po kljunu, da si nihle ne bi upal te rente izkoriščat za nebosigatreba ideje.
In potem državnega prvenstva v nabiranju regrata ali občinskega prvenstva v metanju vilic v tarčo kmalu ne bo več v umetniškem repertoarju.

Ali pa morda podobna shema kot med športniki. V klubih se jim omogoči "trening"..., ampak na profesionalno pot pa brez državnih jasli.

Moti me, da umetnike v imenu oh in oh družbene koristi ujčkamo v vati in tu je 7/8 bleferjev. Kdo pa nam pomaga, če poizkusimo prodat zanič izdelek? In meni se res zdi, da je večina "umetnikov" takih kot tisti nevladniki, ki dobijo državno finansiranje za raziskavo kako seks z robotom vpliva na življenje posameznika.

Sr 290 se strinjam s tabo. RTV treba jih podpirat.
300 delavcev v Austriji za 8.2M prebivalcev.
Če to primerjamo z Slovenijo je isto kot če bi jih imeli pri nas 10.000.
Je pa nekaj res. So zelo varčni, imajo veliko reklam, skoraj vsa športna tekmovanja so prevzele privat TV.
Obnašajo se zelo varčno in bi lahko zaposlili še kakih 1.000 novih obrazov.
LP
Boris
Uporabniški avatar
pinosat
Viceadmiral
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » So Mar 28, 2020 09:46

@gregor.n, saj to tudi noben ne napiše, med drugim tudi, da so bili eni izmed zadnjih, ki so sploh dovolili privat TV postaje ... mesečni prispevek, sicer različen od dežele do dežele, ampak večinoma oz. v povprečju je 26 EUR...torej tudi več kot 2x višji, če smo že pri blatenju RTV ... se mi zdi, da je vsaj v tem segmentu Slovenija kar dobra,se strinja, je kaj rezerve v številu zaposlenih...ker tukaj sem pa pri uvajanju DVB-T pred 12 leti bil zelo vpet in vsaj v opremljanju ljudi s sprejemniki sem prekleto dobro poznal situacijo in če ne bi bilo mene, to z zagotovostjo trdim, bi leta 2009 nastala zelo neugodna situacija, ker bi vsem utihnil zvok zaradi neustreznega kodeka, pa ni bil kriv RTV , ampak pohlep nekaterih :x :x , pa tudi dobro vem, kdo je v politiki bil tisti, ki je po par letih lovljenja in plavanja v motni vodi udaril po mizi in rekel, dost je, uredimo že enkrat to zadevo...je pa to bil še tisti zadnji moment, ki je mene prepričal, da se mi fučka za vse in komaj čakam penzijo :oops: :oops:

p.s. če bi bilo v celem ORF zaposlenih samo 300 ljudi, dvomim, da bi spremljali tak prenos iz Kitzbühel-a, kot ga spremljamo
Nazadnje spremenil pinosat, dne So Mar 28, 2020 10:43, skupaj popravljeno 4 krat.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Kraj: Lj-Pag

OdgovorNapisal/-a Paco » So Mar 28, 2020 09:57

RTV je leglo ..... :evil:
Naštej 2 oddaji od poletja v školjki in gadov ki bi lahko bile vsaj približno gledljivi (kakecev v obliki realityjev da ne omenjam)
Kdor je kdaj vozil kakšno ekipo okrog ali hodil z njo ve kako zgleda delovni dan.Na zdravlje.
Če ne plačaš davka na norce ups naročnine si v izvršbi še predenj prdneš dobro
in
toliko o varstvu osebnih podatkov...in raznih GPDR ipd. če nikdar nisi imel RTV in si "frišen" državljan ko si boš v zidanci omislil štrom dobiš še položnico od RTV k si bratsko šerajo podatke.

"tukaj manjka smeško za bruh"
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost