korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a pinosat » So Mar 28, 2020 10:02

Ja, Paco, ampak tako je več ali manj povsod, tudi zunaj boš dobil prej ali slej položnico, preverjeno iz prve roke, ne na pamet...imaš pa enako kot pri nas možnost ugovora in ti ugodijo ali pa ne...da pa je treba uvesti red, se strinjam...pa program je bil včasih boljši, tudi to se strinjam, samo se mi zdi, da je to posledica splošnega stanja družbe...ampak, imamo državo, zelo majhno, ampak verjetno je zato tudi dražja...sicer smo jo pa vsi hoteli imet, ali, obljubljali so drugo Švico :cry: :cry: pa pustimo zdaj RTV, pred nosom se norca delajo iz nas...pismo, ko vidim, pa upam, da ni res, tisti kot nakup zaščitnih mask...po 100% si nabijajo cene gor, pa ne me je*at, pa nikomur nič... :evil: :evil: :evil:
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 28, 2020 11:26

gregor.n napisal/-a:
boris1 napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:TOČNO TO ME PRI CELI STVARI NAJBOLJ MOTI!

Imamo prijateljico, ki je iz golega dolgočasja v službi (dela v JU) študirala in naredila v več letih celo dva doktorata. Vse med službenim časom. Plačo ima višjo kot midva z ženo OBA skupaj pa delava intenzivno 9-10ur dnevno 6 dni v tednu.
...Nam pa še vedno utruja kako ji je dolgčas v službi.


Podobna zgodba je javni zavod RTV. Prisilno plačujemo 2500 kulturnikov in priseskov.
V Avstriji pa jih ima javna TV 300 zaposlenih. A ni že čas za spremembe :?:


Ja pa baje da gor v Avstriji svizci zavijajo čokolado :shock:
https://der.orf.at/unternehmen/der-orf100.html

...ena nula gor al dol


ja to je malce zatipkano :) 3000 jih je

imajo pa ne veliko večji https://www.gis.at/gebuehren in impresivne letne agregate

ORF-Ertragstruktur 2018
Programmentgelte 637,1 Mio. Euro
Werbung 229,6 Mio. Euro
Sonstige Umsätze 179,1 Mio. Euro
Umsätze Konzern 1.045,83 Mio. Euro
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Mar 28, 2020 12:01

Res malo zatipkano. Je pa primerjava z nami realna. Torej bi jih v Avstriji, glede na naše razmere moralo biti 10.000.
LP
Boris
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 28, 2020 12:21

ja in ne.

jaz ne gledam na to tako "enostavno", določenih institucij ali podjetjij / procesov dela ne moreš preračunat na število prebivalcev.

posneti morajo 10 prispevkov in 10 intervjujev vsak dan. Se pravi najmanj 5-7 snemalnih ekip (tonski, kamera, lučkar, deklica-za-vse, novinar), koordinatorji za vse, v zaledju tonske in video montaže (spet 5-7), studijske ekipe, scenaristi, lučkarji, hišniki, arhivci, jih imaš že 250 na kupu, za cca. 10 minut programa na poročilih. potem uredniki, pisci, dopisniki, razni odbori, pa jih je še 100-150 zraven. si že na 500 ljudeh, samo da osnova nekako deluje, kar se tiče poročil. Potem pa pride zabavni program, pa dokumentarni, pa ta in un nepotreben del programskega časa, pa jih spet 100 živi od RTV naročnine. in potem Radio sekcija, ki razen video in scene v studiu, pride na recimo 1/3 ekipe. itd...recimo da taka stvar deluje, je potrebna minimalna postavitev ljudi, ki pokrivajo vse segmente ter tudi druge ljudi, v kolikor prvi ne morejo. RTV se ne sme zgodit da nima kadra za snemat, ali da nimajo napovedovalca v poročilih itd...in to deluje za 100.000 ljudi ali 5 miljonov. če je več, potem se premosorazmerno to poveča, ker če je več ljudi, je že regijsko obarvano itd..

je pa res, da je polno krvosesov pri nas na RTV. tako kot v vsaki drugi državni instituciji, z izjemo policije, reševalcev itd...tam so samo bolj posamezniki
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Mar 28, 2020 14:12

Ja sej bi blo res najbolš kr ukint RTV, pa bi potem "brezplačno" gledali mister savršeni, pa "verodostojne in preverjene" informacije na nova24....ker se res ne splača delat program, ki ga večina ne razume...

p.s. v info programu je 180 ljudi, in vi ki doma na kavču sedite lahko gledate poročila ob 8h, 10h, 13h, 17h, 19h, 22h in še cel kup drugih info vsebin...lahko pa tut mister savršeni
Nazadnje spremenil gregor.n, dne So Mar 28, 2020 14:18, skupaj popravljeno 1 krat.
https://medisken.si
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Mar 28, 2020 14:17

gregor.n napisal/-a:Ja sej bi blo res najbolš kr ukint RTV, pa bi potem "brezplačno" gledali mister savršeni, pa "verodostojne in preverjene" informacije na nova24....ker se res ne splača delat program, ki ga večina ne razume...


to name leti? če je temu tako, potem rabiš očala. ker nisem tega pisal.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Mar 28, 2020 14:19

Ne nate, nasplošno sem pisal :wink:
Razjezil me je pa boris1 :wink:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Mar 28, 2020 17:04

RTVSLO in RSLO sta vrhunska in služita narodu, ne kapitalu. Včasih zna biti to dolgočasno, a če pogledaš spored, lahko zbiraš kar te zanima. Tudi v Arhivu na spletni strani. :wink: Da se kaj racionalizirat ampak se je pokazalo zadnjih par let, ko se je šparalo. Ni bilo nove produkcije, vse outsource so odpikal. V zadnjem času se je malo popravilo pri produkciji a še vedno so budgeti delikatesni, pač velikosti proračuna primerni.
Ne predstavljam si, da ne bi imeli nacionalne TV in Radia. Val 202, daleč najboljši radio. Dnevnik, Slovenska kronika in Odmevi, daleč najboljše info oddaje. Tednik, Tarča aktualne, Filmi tedna, kvaliteten izbor, pravo nasprotje USA produkciji, kjer je tričetrt filmov v bistvu samo 90min dolga prikrita reklama ali pa pranje možganov in vsiljevanje Jenkievskega pogleda na svet. Poleg PINKOV, Športov in streljačin, obstaja tudi drug, realen svet.
Ok, ko sem bil zelen, sem tudi iskal samo musko ipd., zdaj pa mam polno kapo, da mi nekdo u glavo trobezlja po radiu ves čas in tuc tuc. In to vse skompresirano na +3db. Kot bi ti en pesek tlačil v ušesa. :shock: Je že kdo primerjal kvaliteto zvoka V202 ali R1 ali Express idr.? Ok radio itak ni medij za nevem kakšno kvaliteto zvoka, ampak razlika med zgoraj naštetimi je takale (isti komad, en kompresiran, drugi minimalno):
Slika
Nazadnje spremenil Marchi, dne So Mar 28, 2020 17:14, skupaj popravljeno 3 krat.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Mar 28, 2020 17:07

gregor.n napisal/-a:Ne nate, nasplošno sem pisal :wink:
Razjezil me je pa boris1 :wink:


Mene pa razjezi ko režimska TV pljuva po vsem kar ni rdeče.
LP
Boris
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 28, 2020 17:30

Marchi,

Že prav, da imamo tale rtv, ampak tisto, da služita narodu, ne kapitalu, tisto je pa gnilo jajce!
Kako pa veš, da kapital ni od naroda? Kako pa veš, da tisti, ki se razglašajo za levičarje niso od kapitala? Kako pa veš, da so ravno levakove ideje napredne?

Od vseh plačana rtv bi morala biti od vseh, ampak trenutno to ni! Trenutno je od tistih, ki se razglašajo za leve in za napredne, a po moje to niso.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Mar 28, 2020 17:33

Saj pravim...nova24 :idea:
Nazadnje spremenil gregor.n, dne So Mar 28, 2020 17:34, skupaj popravljeno 1 krat.
https://medisken.si
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a boris1 » So Mar 28, 2020 17:33

SR 290 napisal/-a:Marchi,

Že prav, da imamo tale rtv, ampak tisto, da služita narodu, ne kapitalu, tisto je pa gnilo jajce!
Kako pa veš, da kapital ni od naroda? Kako pa veš, da tisti, ki se razglašajo za levičarje niso od kapitala? Kako pa veš, da so ravno levakove ideje napredne?

Od vseh plačana rtv bi morala biti od vseh, ampak trenutno to ni! Trenutno je od tistih, ki se razglašajo za leve in za napredne, a po moje to niso.


Podpišem :!:
LP
Boris
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4394
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 28, 2020 17:38

gregor.n napisal/-a:Saj pravim...nova24 :idea:


Ni plačana z strani davkoplačevalcev, vsaj dokaza še ni kakega takega in dokler je to zasebna firma naj v okviru zakonodaje počnejo kar jih je volja, lahko tudi to kar jim je dalo nick nora24. Tudi Večer, Delo, Demokracija in vsi ti privatni mediji, lahko počnejo enako.

RTV je plačana od vseh prebivalcev Slovenije in mora biti korektna do vseh prebivalcev Slovenije, ne pa da navija za samozvane borce za narod, ker to niso! Tepejo se za svojo rit in si želijo, da bi bili vsi mi proletarci. :D Tudi, če bi bili ti levaki to kar trdijo in bi edini imeli prav, rtv nima pravice, da navija za njih, kakor ne za ostale!

Uravnotežena državna rtv bi bila super stvar, ampak konservativci imajo v glavnem Spomine, ostalo je od levakov, ki imajo svoje Tednike, Studio cityje ... ob najbolj udarnih urah!
In Studio City ni nič boljši od Nove24, ali od Mladine. Vse je ena gošča ampak prvi je plačan od nas.


Ampak ona, da v Zagrebu ni bilo potresa, ampak je le Janšin ego iz postelje padel je pa vseeno dobra! :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Mar 28, 2020 17:51

gregor.n napisal/-a:Saj pravim...nova24 :idea:

:idea:
SR290 ne išči težave v RTVSLO ali v levih :wink:
Nazadnje spremenil Marchi, dne So Mar 28, 2020 17:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Mar 28, 2020 17:52

Marchi napisal/-a:
gregor.n napisal/-a:Saj pravim...nova24 :idea:

:idea:

SR290 ne išči težave v RTVSLO ali v levih :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov