Korona in spanje v marinah

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a Lure » So Maj 16, 2020 16:00

Iz Izole mi pravijo, da še vedno ne smeš prespati na svoji barki v marini. A je takšna praksa povsod in kaj je osnova?
Kolikor zastopim so problemi v skupnih prostorih (sanitarije...).

A dejansko ljudje to upoštevajo ali pa kar prespijo?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Maj 16, 2020 16:17

Lure napisal/-a:Iz Izole mi pravijo, da še vedno ne smeš prespati na svoji barki v marini. A je takšna praksa povsod in kaj je osnova?
Kolikor zastopim so problemi v skupnih prostorih (sanitarije...).

A dejansko ljudje to upoštevajo ali pa kar prespijo?

Ja tako naj bi bilo, poznam pa ene, ki so prejšnji teden prespali na jadrnici v marini v izoli, so pa bli bolj tiho, da jih ne bi kdo prijavil :wink:
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a evovii » So Maj 16, 2020 21:50

V Umagu noben ne komplicira. Nas je pa v celi marini sam ene 10 gostov ki spimo na barki.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Maj 16, 2020 21:58

V Vrsarju vse izgleda normalno 8)
Zoro
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jan 19, 2013 12:26

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a Zoro » Ne Maj 17, 2020 14:41

Zivjo,

Jaz imam barko v marini Izola, ker ne morem v svojo maticno marino na Hrvaskem - no sedaj lahko, v petek odplujem.

V casu “koronakrize” sem bil vsaj 10X na barki, sel kadrat, prespal ipd. Nobeden ne komplicira, marineroti te vestno zavezejo.

Ne vem cesa se bojite :wink:

Lp
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a Lure » Ne Maj 17, 2020 19:26

Saj jaz bom tudi danes prespal, samo mi je res čudno da na telefonske poizvedbe dajejo takšne informacije. Se mi zdi da med to korono vsi samo nekaj prelagajo odgovornost na drugega...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Maj 17, 2020 20:01

Pula, marina, spi se normalno wc ji, restavracije delajo. Saj je logicno, da se na Hrvaskem lahko spi po marinah, sicer ne bi spuscali cez mejo...
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a weta » Ne Maj 17, 2020 22:11

Iz teh odgovorov se vidi resnost izvajanja ukrepov. Vsi mislijo, da se niih ne tice in ukrepe izvajajo samo ob prisotnosti prisile, nadzora in kaznovanja. Teoreticno jih sicer na papirju vsi izvajajo, realno je vse free.
Če se izkaze, da je virus dovolj kuzen, bo kmalu sledil drugi lock down drzav. Daljši, kot je bil ta zdaj.

Pa ni samo hrčkolandija taka, ni pri nas nic drugače....v kaficih razkužujejo samo teoreticno, ljudje brez mask, smkajo v roko in potem šlatajo naokrog.
V glavnem cisti balkanizem. Pravila in priporocila so zato, da se kršijo, pa še vecji frajerji smo.

No bomo vidli, kako bo....
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Maj 18, 2020 08:43

weta napisal/-a:Iz teh odgovorov se vidi resnost izvajanja ukrepov. Vsi mislijo, da se niih ne tice in ukrepe izvajajo samo ob prisotnosti prisile, nadzora in kaznovanja. Teoreticno jih sicer na papirju vsi izvajajo, realno je vse free.
Če se izkaze, da je virus dovolj kuzen, bo kmalu sledil drugi lock down drzav. Daljši, kot je bil ta zdaj.

Pa ni samo hrčkolandija taka, ni pri nas nic drugače....v kaficih razkužujejo samo teoreticno, ljudje brez mask, smkajo v roko in potem šlatajo naokrog.
V glavnem cisti balkanizem. Pravila in priporocila so zato, da se kršijo, pa še vecji frajerji smo.

No bomo vidli, kako bo....

Se popolnoma strinjam. Iskreno upam, da se motim ampak se bojim, da bomo fasali novo porcijo.....potem pa lahko vso plastiko po marinah odvlečejo na deponijo...
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Maj 18, 2020 10:33

weta napisal/-a:.v kaficih razkužujejo samo teoreticno, ljudje brez mask, smkajo v roko in potem šlatajo naokrog.
Ne nujnov vseh kafičih...
    Mi smo bili v slaščičarni Zima na 'kremšnitah' na Bledu. Bili smo sicer pri mizah brez mask (vsaj jaz bi težko jedel skozi masko), ampak smo bili z maskami pri pultu in tam je bilo tudi razkužilo, da prej počistiš kar si že prinesel na rokah, in potem ponovno preden greš jest.

    'Odprte' so bile le mize na terasi in razdalja med različnimi mizami (s stoli okrog njih) je bila 1,5 m in še kaj, poleg tega je gospa dosledno razkužila mize med strankami.

EDO napisal/-a:Se popolnoma strinjam. Iskreno upam, da se motim ampak se bojim, da bomo fasali novo porcijo.....potem pa lahko vso plastiko po marinah odvlečejo na deponijo...
Nekaj reči, ki bi lahko vplivalo, da ne bo prehudo
    V januarju in februarju (2020) je bila po šolah velika obolelost zaradi viroze. Ko sem na eni vodil jadralski krožek, so bili en teden vsi prijavljeni doma bolni in v šoli je manjkala približno tretjina učencev.

    Če je bila ta viroza že COVID-19, bi morale biti imune že vse družine, ki so imele tedaj otroke v šoli. Če seštejemo vse te, je to pomemben (največji?) del prebivalstva Slovenije in je verjetno, da bi naslednji val - če do njega pride - tudi brez ponovne vpeljave prejšnjih ukrepov ne bil prehud.

    Bilo pa bi hudo dobro, če bi to, ali je res že bil COVID-19, kdo stestiral (na vzorcu tistih, ki so tedaj ostali doma, če imajo prava protitelesa).

    Brez te informacije - če le domnevamo, kar po mojem tu ni dovolj - so vse odločitve utemeljene na nečem enakovrednem prerokovanju iz kavne usedline in enako tvegane.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Maj 18, 2020 11:33

Samo kot zanimivost, ker imam nekaj stikov v Bolgariji.
Tam imajo, kot pravi balkanci, redno "korona" počitnice oz. kot oni pravijo "gripna vakanca". Torej, ko v šoli manjka tretjina učencev zaradi viroz ipd., uvedejo 14 dnevne počitnice, ki jih po potrebi podaljšujejo glede na epidemiološko situacijo. In to je praviloma vsaj še en dodaten teden. Seveda, ko zboli prvi in drugi in tretji, potem še četrti in peti itd. učenci poskrbijo, da manjkajo v šoli, da prispevajo kvoto, ki prevaga k odločitvi za počitnice. :lol: :lol:
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Maj 18, 2020 11:58

Marchi napisal/-a: Seveda, ko zboli prvi in drugi in tretji, potem še četrti in peti itd. učenci poskrbijo, da manjkajo v šoli, da prispevajo kvoto, ki prevaga k odločitvi za počitnice. :lol: :lol:

Ne tega povedat našim učencem. Šole lahko kar zapremo za večne čase :D
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Korona in spanje v marinah

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Maj 18, 2020 12:16

EDO napisal/-a:...
Ne tega povedat našim učencem. Šole lahko kar zapremo za večne čase :D
EDO, to velja samo, če so učitelji slabi in pouk nezanimiv, ali pa če je v učencih že čisto zatrta radovednost; v tem primeru bi bilo/je nujno kaj spremeniti v šolstvu.

Jaz sem doslej skoraj vedno 'imel srečo' z učitelji (in kot so povedali na obletnicah mature, tudi oni z našim razredom, čeprav smo bili hkrati - hudo - preživahni).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov