skrita napaka

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

SAKARUN
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Mar 01, 2009 17:41
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

skrita napaka

OdgovorNapisal/-a SAKARUN » Po Maj 18, 2020 19:58

Pozdravljeni.
Potrebujem informacijo kaj narediti. Kupil sem nov avto pri pooblaščenem prodajalcu. Po sedmih dneh sem opazil da je bil popravljen levi bok. (drugačen odtenek barve velikosti cca 20x40 cm) Podam reklamacijo in preverijo v bazi da avto ni nikjer zabeležen da bi bilo kaj popravljeno, danes dobim po treh mesecih pa tak odgovor:
-ugotavljamo, da podano vozilo izkazuje, skladno s postopki predaje vozila stranki, da ustreza smernicam za novo vozilo:
-Proizvajalec vozil tekom proizvodnje izvaja potreben obseg del, ki lahko vključujejo tudi določena naknadna lakiranja, ki so tehnološko pogojna.
-Ugotovljena debelina laka do 180 mikrometrov podaja stanje, da je vozilo lakirano ustrezno novemu vozilu.
VSAK ZAČETEK JE TEŽAK, ZAČETNIK PA ŠE TEŽJI.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Maj 18, 2020 20:21

Čisto nič ne boš mogel narediti. Prav tako tržna inšpekcija ne.
LP
Boris
SAKARUN
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Mar 01, 2009 17:41
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a SAKARUN » Po Maj 18, 2020 21:00

ok da bi mi povedal da imajo trenutno na zalogi avto ki je bil malo popravljen, ampak da mi trdijo da z avtom se ni nič zgodilo in takrat niso imeli nobenega podatka v bazi kar bi moralo biti če bi bil avto v tovarni dodatno barvan sploh pa razlika v barvi je kar lepo opazna in ni samo debelina laka. mislim da si švabo nebi kaj takega dovolil.
VSAK ZAČETEK JE TEŽAK, ZAČETNIK PA ŠE TEŽJI.
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a Leut » Po Maj 18, 2020 22:22

Marsikdaj se zgodi pri iztovarjanju z ladje, da avto malo odrgnejo ali udarijo (avte iz ladje vozi na parkirišče v luki kar veliko voznikov, velikokrat je to študentsko delo) in te napake se odpravljajo že tam ali v dogovorjeni avtoličarski delavnici in v večini primerov prodajalci o tem ne vedo nič, ker se zamolči.
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a jernejm » To Maj 19, 2020 06:36

Točno tako. Kot študent sem pretovarjal avte v luki...ne bi verjeli koliko avtov gre skozi kot novi, pa so že pobutani.
V Luki Koper je bila kar avtoličarska delavnica, kjer so vse stvari uredili še preden je šel avto naprej. Tako da marsikdaj trgovec sploh ni vedel da je dobil že udarjen avtomobil...so bile pa napake od majhnih prask do konkretnih nesreč. Pa ni noben avto v luki ostal :wink:
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
Uporabniški avatar
DR76
Kontraadmiral
Prispevkov: 236
Pridružen: To Mar 25, 2014 06:28
Kraj: Ljubljana

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a DR76 » To Maj 19, 2020 06:51

Velikokrat je mnogo racionalneje uveljavljati stvarno napako na izdelku, kot garancijo. Žal se ljudje tega ne zavedajo.
SAKARUN
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Mar 01, 2009 17:41
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a SAKARUN » To Maj 19, 2020 07:16

Danes sem dogovorjen ob 10ih pri njih da bodo še enkrat pregledali avto. Kot oni pravijo da je bilo to barvano v tovarni potem bi tudi morali imet ta podatek in mene o tem pred nakupom obvestit upam da se ne motim. Ker ko to pogledaš pa nisem nek mojster se vidi od daleč razliko v odtenku barve in slabo narejen prehod.
VSAK ZAČETEK JE TEŽAK, ZAČETNIK PA ŠE TEŽJI.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a Darh » To Maj 19, 2020 07:21

Jaz sem imel isti problem z Renaultovom kombijem.
Pri montazi navijalca varnostnega pasu so imeli malo predolge vijake in je plocevino rahlo “porinlo” ven, videla se je bunkica in to na vseh kombijih, ce si pogledal pod dolocenim kotom.
V avtohisi so mi hoteli avto it klepati pa strihati in sem jih samo vprasal po zdravju? Halo, novi avto klepat?!!!!!!
Prodajalec v avtohisi je tudi moj prijatelj in mi je svetoval, kako in na koga naj napisem pritozbo, oz. zahtevek za povracilo dolocene vsote denarja. Po 2 dopisih in 2mesecih sem dobil 2000 e nazaj na trr.
Mogoce poskusis tudi ti z to varjanto, ker drugace bi oni samo strihali.
Lpd
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a Darh » To Maj 19, 2020 07:24

SAKARUN napisal/-a:Danes sem dogovorjen ob 10ih pri njih da bodo še enkrat pregledali avto. Kot oni pravijo da je bilo to barvano v tovarni potem bi tudi morali imet ta podatek in mene o tem pred nakupom obvestit upam da se ne motim. Ker ko to pogledaš pa nisem nek mojster se vidi od daleč razliko v odtenku barve in slabo narejen prehod.

Pelji do enega avtolicarja, mu daj 6-pack in ti bo v sekundi pomeril debelino barve.
Da imas vsaj eno osnovo za pregovarjanje.
SAKARUN
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Mar 01, 2009 17:41
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a SAKARUN » To Maj 19, 2020 07:27

Sem bil pri ličarju ki je tudi povedal da je bil avto popravljen in ne v tovarni ker je prevelika razlika v odtenku barve. Če bi obvladal nemško bi kar na Mercedesa pisal.
VSAK ZAČETEK JE TEŽAK, ZAČETNIK PA ŠE TEŽJI.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Maj 19, 2020 07:55

Če so se odočili, da je šel avto tak iz tovarne, nimaš proti avto industriji skoraj nobenih šans.
Po moje bi morda lahko uveljavljaš estetsko napako, ker je flekat, ampak v tem primeru ti bodo v najboljšem primeru ponudili, da ti celega špricnejo, ali pa dajo kak popust.

Že v normalnih časih se proti avto industriji skoraj nič ni dalo uveljavljat, ampak zdaj, ko vse stoji se bodo verjetno še bolj izogibali odgovornosti. (Menda so Nemci po ukinitvi karantene pognali vso avto industrijo in jo čez tri dni zopet ustavili, ker ni nobenih kupcev.)



p.s.
Po mojem vedenju je za kvaliteto izdelkov v odnosu do končnega kupca odgovoren prodajalec in ne tovarna. Pritisni samo na trgovca in se izogibaj vsakega prelaganja odgovornosti ali odnosa na proizvajalca.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Maj 19, 2020 09:01

Kolega je bil pred nekaj leti prodajalec pri Avtohisi Real in je tocno za take stvari povedal. Ce malo butnejo na kaksni testni voznji ali kako drugace malo poflikajo in se vedno prodajo kot novo.
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 266
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a gs nautica » To Maj 19, 2020 09:09

Testna voznja, testno vozilo? Ni vec novo? Ali pac?
Mirno morje.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Maj 19, 2020 09:30

To je misljeno bolj “testna” voznja. Prodajalaci/zaposleni se vcasih malo peljejo. Ne spomnim se vec tocno, razlagal mi je da so enkrat malo zadeli pleh, ga popravili pri licarju in prodali kot novo.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: skrita napaka

OdgovorNapisal/-a Darh » To Maj 19, 2020 09:31

Avtomobila z 0 kilometrov ni, vsi so vozeni, oz.prestavljani in imajo kaksen kilometer, nevem pa vec, koliko jih je lahko, da ga prodajo pod “novo” mislim da je lahko cez 10 km, kolikor se spomnem.
3 kolege sem imel, ki so vozili pri znanem slovenskem prevozniku avtomobilov in so mi marsikaj povedal, vsak sofer kdaj kaksnega nekam zadane, pa tudi ko je vozil golfa R32 si ga je malo privoscil v Koprski luki, je naredil kaksen kilometer vec, za duso, pa da o hladnem motorju in gas do podna ne govorim, to delajo na boljsih, mocnejsih avtomobilih, da so slisali zvok “ kot majhni otroci”.
Zato pa, po drugi avto, ko sem kupil novega sem sel cez 3 dni, ko so me obvestil da me caka, da ni vec dezevalo in sem si vzel dobre 2ure casa in vse pregledal, so bili ze kar nervozni, moja pa tudi :wink: , ker ko enkrat podpises
prevzem, se lahko pod nosom obrises, oni bi kar popravljal.
SAKARUN, zelim ti ugodno resitev, drugim pa previdnost.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov