Motoristična oprema

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Maj 31, 2020 08:45

S1000rr. To je fajn zrakoplov. Ko turnceler povozi številko 10 se svet za trenutek ustavi in nato začne teči nazaj. Vse se začne dogajati v slo-mo arkadnem načinu.

Js mam čiule puma 800 desmo in jih ne zamenam. Zadovoljen povsem.

Za čelado sem pa takrat tlele gledal kaj je kaj varnega, hotel sem arai pa sem si po preučevanju tega premislil in sem kupil karbonsko caberg.

https://sharp.dft.gov.uk/

Tako: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/caberg-v2x-carbon/
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Maj 31, 2020 11:31

jaz cestakov ne maram. in posledično tudi voznikov cestakov ne, ker so ena navadna gamad.

tipičen plastičar - vozi 15 let starega cliota, živi pri mami ali nekem majhnem stanovanju v najemu, za preživetje upravlja bager nekje v nekem kamnolomu. Rad kaže kolenčnike, ne upošteva CPP, vedno slika gume do roba. Na poroko/pogreb/dopust vedno pride z motorjem, in je fascinantno nesrečen, če se ljudje zgovarjajo o vremenu, čolnih, vrtu, ker mojster pač razen nekih levičarskih političnih for in "koleno-do-asfalta" ne pozna. Z njim se ne da vozit v skupini, ker mora biti vedno prvi in poln gas v vsak ovinek. Kandidad za umret. Sebe ima za najboljšega motorista, vedno poizkuša sebe dokazat do konca. Na daljših turah "popuši" ker ima neprimeren motor in razen mobitela in 50 evrov za tankat ne more imeti nič s seboj (saj tudi nima kupljene opreme za to) in je na smrt utrujen po 6h urah na motorju. Dan zaključi z obilico pive, kjer sebi in okolici razlaga kako ga je od karlobaga do doma res stiščal v trdo za 2 uri in 43 minut ter ima občutek da je s tem rešil celo vas nečesa hudega. v bistvu je pa en tepec.

ne da se mu nič dopovedat. Tudi kaj novega ne naučit. 80% smrtnih žrtev in teških prometnih nesreč povzročenih s strani motoristov je z cestno-dirkalnimi motorji. Za moje pojme jih je še več, ker če en debil prišvasa z 250km/h in mu nekdo prekriža pot, je to še vedno statistično zavedeno kot da je avtomobilist/traktorist povzročil prometno. Za mene je pa to isto kot naklepni umor ampak s strani motorista.

to je dejansko pravi "motorist". Ne voznik motorja. To je povsem druga pesem.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Maj 31, 2020 13:51

Tole definicijo pa si dober napisu.
Mal bi sam še lahko dodal o pumpanju ega in lizanju ran od posledice zakompleksanosti, ko se mimo šole vozi po zazadnjem in v kafiču naklada o .... Tam je prva cura. Na Grobnik pa itak ne upa.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Ne Maj 31, 2020 15:31

kr en napisal/-a:Tole definicijo pa si dober napisu.
Mal bi sam še lahko dodal o pumpanju ega in lizanju ran od posledice zakompleksanosti, ko se mimo šole vozi po zazadnjem in v kafiču naklada o .... Tam je prva cura. Na Grobnik pa itak ne upa.


ja tole s pumpanjem ega...ko se dva taka skup dobita, to svet rešita. to jim ne prideš do živega.

enkrat smo bili na vranskem (2017) na, mislim da se reče intenzivnem treningu varne vožnje. sta bila 2 taka zraven v skupini. Samo par utrinkov:

zutraj v učilnici vpraša inštruktor koliko kdo ima km, in od tega koliko po avtocestah in koliko brez. Vsak pove kako in kaj, eden jih ima šele 5000, prvi motor, jaz takrat s svojimi nekimi 100.000 (pri tem da drajsam že 20 let, kar na kontra preračunano pride 5000/leto v povprečju, se pravi da gume menjam skoraj zaradi starosti ne obrabe :wink: ) pa ena punca jih ima 30.000, pa tako naprej. in pride na vrsto prvi pajac

"sigurno 200, če ne 300 tisoč!"

Ga vpraša inštruktor koliko motorjev je imel, pravi da je sedaj tale drugi, prvega je imel samo eno leto. In še ta, ki ga je kupil rabljenega (neka R6 oz. nek podoben kinder jajček) je imela 40.000, kakor sem potem pozneje gledal na števec. wtf?

na kar ta isti model izjavi, da je on na cesti najboljši, tu na poligonu bo pa povprečen, ker se bo nazaj držal. Bože mili, 2x bi ga skoraj jaz ubil, kekec se ni znal peljat po ovinku ki ga ni poznal. od roba do roba (kaki na svojem pasu po sredini), ležal na motorju, gas bremza cukal, noge dol ni da ni v glavnem. Njegov kolega ki je bil zraven je sicer malce manj gonil gobec, je pa isto skoz kazal svoja kolena. nič od nič. znal ga je nabit na ravnini do blokade, pa še to samo zato ker je mel malce premalo konj da bi ga stresel.

da ne bo kdo razumel narobe. imam kolege kateri so prevozili ves športen program japoncev, švabov in italijanov. Pa se z njimi normalno lahko pogovarjaš, pa normalno se vozijo, in nekateri imajo še potovalni motor, nekateri pa malce menjajo. Danes R1, jutri RC8, potem twin afrika, pa nazaj na kako panigalo etc...in so normalni. Zdivjat se pa greš na novi marof, grobnik, panoniaring ali pa si kupiš 3 individualne ure na vranskem pa tudi držat motorja ne boš več mogel od utrujenosti.

pa nebuloze o glasnih izpuhih in varnosti na cesti pa eh...se vidi da so osnovno šolo naredili samo zato, ker so obljubili da gredo na skrajšano poklicno.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Maj 31, 2020 21:11

Dobre ocene :lol: takoj najdem u spominuntake paciente :? :lol: Jaz osebno cestnega motorja nebi imel nikol za na cesto ker je neuporaben. Že tisti r1100s boxercup je kao sport touring pa mi je bil prenaporen. Na poligonih so pa cestaki in chooperji skor na istem rangu :mrgreen: oboji določenih vaj sploh ne zmorejo zaradi motorja ali pa sebe. Navadno se dobrega motorista vidi takoj po opremi in brez da veš kaj vozi.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Jun 01, 2020 09:22

Najlažje je šimfat. Tle mamo en klub kjer je članska izkaznica vsaj en plastičen kolk ali zlat zob in kolektivni spomin na partizane, ki da so jajca in kure kradli. In... ista debata še ton je isti. :)

Ja nekateri so mladi in neumni in jasno mi to nikoli nismo bili in ni šans da bi kakšno neumnost naredili kdaj. To pa že ne.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Jun 01, 2020 09:52

AEgir napisal/-a:Najlažje je šimfat. Tle mamo en klub kjer je članska izkaznica vsaj en plastičen kolk ali zlat zob in kolektivni spomin na partizane, ki da so jajca in kure kradli. In... ista debata še ton je isti. :)

Ja nekateri so mladi in neumni in jasno mi to nikoli nismo bili in ni šans da bi kakšno neumnost naredili kdaj. To pa že ne.


te, katere jaz opisujem, so kar med 30 in 45 leti. maš mulce, samo uni divjajo kako leto, potem se ubijejo ali pa morjo kredit za stanovanje vzet. in je konc motorja.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Jun 01, 2020 10:24

Ja če te pr 45 ni vsaj mal pamet srečala je pa res že mal kriza.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Jun 01, 2020 10:49

AEgir napisal/-a:Ja če te pr 45 ni vsaj mal pamet srečala je pa res že mal kriza.


nisi se ti preveč vozil okoli ne? Ravno takrat jim najbolj trka.
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a jernejm » Sr Jun 03, 2020 21:09

Par dni primerjal cene po spletu, v TC so bile cene enake kot v Moto CHarlie ali pa v FC-Moto. Zato sem šel danes v Ljubljano, bil postrežen kot se šika, kupil vse, od čevljev, obleke, rokavic in čelade (Schuberth). Na koncu sem se malo glihal in naredil res dober nakup. Sem zdaj primerjal cene po spletu od vsepovsod, od ebaya do amazona in vse vmes, in sem dobil absolutno najnižje cene po kosu, tako da sem dvakrat srečen 8)
Še muzika ni bila moteča (preveč), sem mislil da se v moto šopih špila rock, blues, hardrock, pa sem v dveh urah poslušal izključno balkan :roll:
Zdej še motor...pa bo...
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Jun 03, 2020 22:02

Jaz zadnje čase hodim.samo se na koncerte jlasicne glasbe, ker s cefurjado je slo prek vseh meja. Vsaj zame izjemno moteče in odvratno.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Jun 04, 2020 09:03

kr3mn1 napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Ja če te pr 45 ni vsaj mal pamet srečala je pa res že mal kriza.


nisi se ti preveč vozil okoli ne? Ravno takrat jim najbolj trka.


Če si motorist ostaneš motorist celi lajf. Jaz ne morem brez motorja.
LP
Boris
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Jun 04, 2020 10:20

boris1 napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Ja če te pr 45 ni vsaj mal pamet srečala je pa res že mal kriza.


nisi se ti preveč vozil okoli ne? Ravno takrat jim najbolj trka.


Če si motorist ostaneš motorist celi lajf. Jaz ne morem brez motorja.


Odvisno od obdobja življenja, mi ko smo bili mladi, motorjev razen tomosov ni bilo, samo java in MZ. Jaz sem od tomosa prešaltal na motorni zmaj, potem na motor, sedaj sem pa na gumenjaku, motor pa samo na tehnično. Eto..
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Jun 05, 2020 06:18

To da ni blo motorjev je mal bosa :lol: je pa možno da jih vi niste meli.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Motoristična oprema

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Jun 05, 2020 11:02

jernejm napisal/-a:Par dni primerjal cene po spletu, v TC so bile cene enake kot v Moto CHarlie ali pa v FC-Moto. Zato sem šel danes v Ljubljano, bil postrežen kot se šika, kupil vse, od čevljev, obleke, rokavic in čelade (Schuberth). Na koncu sem se malo glihal in naredil res dober nakup. Sem zdaj primerjal cene po spletu od vsepovsod, od ebaya do amazona in vse vmes, in sem dobil absolutno najnižje cene po kosu, tako da sem dvakrat srečen 8)
Še muzika ni bila moteča (preveč), sem mislil da se v moto šopih špila rock, blues, hardrock, pa sem v dveh urah poslušal izključno balkan :roll:
Zdej še motor...pa bo...


no, štacuna kjer se dilaš za popuste in rabate, je za moje pojme mimo. Ker tja gredo pač ovce, da jih oni s popusti "ošišajo"

ampak to je že malce offtopic, povej nam, no vsaj jaz upam, da nisi vzel preklopne čelade.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov