Izpit za voditelja čolna

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Mat2000

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » Pe Maj 28, 2010 14:26

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 15:38, skupaj popravljeno 1 krat.
bomax
Kapitan
Prispevkov: 172
Pridružen: Po Maj 03, 2010 03:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bomax » So Maj 29, 2010 07:44

Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » So Maj 29, 2010 08:24

bomax napisal/-a:za trening

http://www.aljaz.info/coln/lucke.swf


odlična zadeva sem še jaz malo ponovil :lol: :lol:
bomax
Kapitan
Prispevkov: 172
Pridružen: Po Maj 03, 2010 03:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bomax » So Maj 29, 2010 09:05

Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » So Maj 29, 2010 09:34

Ma dej nehejte basat, na izpitu, oz predavanjih pa res ne odneseš nič oz bore malo !
Tisti trenutek, kao misliš koliko znaš, čez eno leto, pa nimaš pojma, ko prvič pluješ, ali pa pristajaš, in hočeš vezat...
Naučiš se šele ko stopiš na barko, in tam znanje uporabiš praktično !
Koliko pride novopečenih veleumov pa neznajo nardit pašnjaka... ! Še sam ga pozabim, ko sem pozimi doma :P
Torej, naučimo se šele ob praksi, da ne govorim,da lučk še danes ne poznam dobro :oops: pa plujem tudi ponoči, in pravilo izogibanja, je ne trči v drugo plovilo :lol:
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

OdgovorNapisal/-a kotulc » So Maj 29, 2010 11:49

Tex za izpit je treba kar dosti znati.. brez pašnjaka ne narediš. Res pa je, da jih največ pade ravno na navigaciji. Nekaj je balasta (motoroznanstvo) je pa kar nekaj zelo uporabnih stvari: vozli, kardinalne oznake, branje svetilnikov, izogibanje in osnovni predpisi.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » So Maj 29, 2010 12:16

Fantje in punce seveda, kaj mislite kako bi zgledale ocene , če bi še morali vsi z vozniškimi izpiti ( za avto), še enkrat opravljat teorijo :) . Jaz mislim , tu nekje , bi nas padlo cca. 75 % :oops: :D .
Tako da se kar priklučim Tex-u, da komaj praksa in to večletna, pripelje do željenih uspehov. Označbe pa, kot prometni znaki in označbe na cesti, se pa moraš naučit.
LP
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

OdgovorNapisal/-a kotulc » So Maj 29, 2010 12:50

Vsekakor to ni izpit za avto, že za mali čoln se je treba v praksi dosti naučit ... da o kakem 24m "čolnu" ne govorim :)

Na srečo napake največkrat kaznujejo voznika (razbita, nasedla plovila), tiste nesreče v katerih nastradajo ostali (plavalci, potapljači) pa se ob upoštevanju pravil, ki se jih naučiš pri izpitu ne bi smele zgoditi.

Star ampak dober posnetek kako je ko ne upoštevajo osnovnih pravil
http://www.youtube.com/watch?v=mv8dNxtfKY8 :D
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Ne Maj 30, 2010 01:05

se strinnjam s texom, izogniti se vsemu in je ok,
tale posnetek je pa itak ali avtopilot in btk ali pač idioti z IQ na sobni tempraturi
bomax
Kapitan
Prispevkov: 172
Pridružen: Po Maj 03, 2010 03:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bomax » Pe Jun 04, 2010 09:56

za nas, začetnike, in druge dodajam povezavo na PRAVILNIK o izogibanju trčenju na morju:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3653
blze
Admiral
Prispevkov: 941
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Po Jul 12, 2010 20:51

Pozdravljeni.

Zanima me če kdo ve kje dobiti izpit na pašniku? Lahko tudi na hrvaškem...

Lahko na ZS!

Hvala :wink:
Felicita
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jul 29, 2010 11:41

Izpit VČ Koper

OdgovorNapisal/-a Felicita » Če Jul 29, 2010 11:59

Ravno včeraj sem v Kopru na URSP opravljala izpit za voditelja čolna. Izpit je bil vsaj za mene zelo težak in poznavanje luči in znamenj nikakor ni dovolj. Potek izpita:

Trije v komisiji, pri vsakem se odgovarja na sklope vprašanj.

1. Mornarska dela in veščine ( zastavni vozel ); Motoroznanstvo ( dobre lastnosti in slabe lastnosti vgrajenih, krmnih in Z pogon motorjev); Meteorologija ( maestral, ali piha tudi pozimi, kateri veter je nasprotje maestrala)

2. Trčenja, luči in znamenja (slikice), Pomorski predpisi (kaj moraš vedno imeti na čolnu od dokumentov), teritorialno morje

3. Navigacija ( azimut na rt 170 stopinj) rišeš v 4. kvadrant torej 350 stopinj!!!, Oznake kardinalne lateralne skratka vse in bliski na kardinalnih ter vse ostale barve luči na drugih

Izpit sem opravila s kombinacijo znanja in sreče :P . NA TEČAJ NISEM ŠLA IN SMATRAM DA NI POTREBE, VSO LITERATURO NAJDETE NA STRANI URSP ALI SPINAKER KI IMA ŠE POLEG VPRAŠANJ IN ODGOVOROV IZ KOPRA ŠE SKRAJŠANO VERZIJO PRIROČNIKA. TREBA SE JE RES NAUČIT, NE VEM KAKO JE BILO PREJ AMPAK VAM POVEM DA JE IZPIT ZAHTEVEN, KOMISIJA BREZ USMILJENJA (sicer prijazni gospodje ampak nepopustljivi). Včerja so pred mano vsi padli na izpitu, kaj je bilo potem ne vem, ampak s površnim znanjem ne boste opravili izpita, če ne drugje vas bo pokopala navigacija.

HVALA ZA VSE PREJŠNJE ODGOVORE NA TEM FORUMU, SO MI ZELO POMAGALI PRI UČENJU IN PRIPRAVI NA IZPIT! VSO SREČO VSEM KI JIH IZPIT ŠE ČAKA!!! :wink:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Jul 29, 2010 12:20

Felicita.
Kakšna pa je bila struktura kandidatov na izpitu? Ali so bili med njimi tečajniki ali samo individualni kandidati?
Baje statistika kaže, da izpit prej pogrneš, če se sam prijaviš na izpit, torej brez tečaja in neorganizirano.
Felicita
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jul 29, 2010 11:41

Izpit VČ

OdgovorNapisal/-a Felicita » Pe Jul 30, 2010 16:23

Marchi

večina kandidatov vsaj v moji skupini in skupini pred mano so bli vsi tečajniki. Glede statistike ne vem, ampak meni nobeden v komisiji ni očital da nisem prijavljena preko tečaja oz. jih ni zanimalo kje sem opravljala tečaj. Tako da... ne vem... Če znaš ni problema s tečajem ali brez.

Lep dan ti želim
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Jul 30, 2010 17:23

To je vzpodbudno, ker včasih je veljalo, če nisi s tečaja, padeš. Znanje odloča!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov