impregnacija lesa

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Jul 09, 2016 13:34

:roll:
Če boš čoln razstavu na kose in impregniral bo dobro zaščiten. Spoji na barki ne bodo tesnili ker les ne bo sprejemal vode in se ne bo napenjal.

Impregnacija lesa za čolne se uporablja za les v krmnih stenah, kobilicah itd ki so preplastene s plastiko, da ne pride ob vlagi napenjanje lesa.

Pa še malo glsbe ob impregnaciji
https://www.youtube.com/watch?v=qgNxaJ9_fIE
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » So Jul 09, 2016 22:35

Točno tako, bolje je lesen čoln potopit v vodo, kot da leži na suhem. Enako kot sodi za vino, smrt zanj če je prazen na soncu.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Jul 10, 2016 00:49

saj pa lahko tesni z kajlami. Ne znam povedati drugace. Med utore zabija lesene kose, ki delujejeo, kot tesnilo.
In tudi sicer obstaja ze toliko tesnilnih mas... ni vrag da ne obstaja celo namenska za tesnenje barke narejene iz lesa impregniranega v Silvaproduktu... (ce malo pretiravam)

:)
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov