IZDELAVA SPLETNE STRANI

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

kok-pit?
Viceadmiral
Prispevkov: 417
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 20:27

OdgovorNapisal/-a kok-pit? » Pe Maj 19, 2017 00:19

mamaMicka napisal/-a:Da tole malo dvignem iz naftalina.

Imamo kakega morjeplovca, ki izdeluje spletne strani in trgovine?

Placilo kompenzacija. Poliranje, AF, osmoza...
:)



Poslušaj mladi mož, nas, starejše;


S svojim znanjem, trdim delom, izkušnjami kljub mladosti, dokumentiranim gradivom, izobraževanjem, zadovoljnimi strankami, intuzijazmom, itd, se prebijaš v samo špico ¨polir¨ mojstrov za čolne na jadranski obali, in verjetno širše. Nisi se rodil s tem. Za to si moral krepko garati, in se dokazovati, pa še se boš. Medtem ko si mi samo predstavljamo, kako težko delo je to, ti to veš. Zadnje kar rabiš je kakršnakoli kompenzacija za karkoli! S tem razvrednotiš svoje delo in trud, in hkrati dovoliš, da ti drugi postavijo ceno, katera pa je vedno manjša, kot si želiš/ceniš. Vedno! V bistvu si sam začel s tem. Na dolgi rok je tak način sigurno pogreb.

Verjetno že veš, a vseeno; Ključ je, da stranki najprej poveš kako boš izpeljal postopek, da bo njegova barka izgledala kot nova. (Ljudje tega kova imajo radi nadzor) Seveda, vse v mejah normale. Najprej moraš ugotoviti ali gre za material A, B, ali morebiti Ž, in je potem potreben drugačen pristop in drugačna politura… Tukaj se za večino lastnikov stvar konča, ali pa začne, kakor obrneš. Važno je, da ima stranka občutek, da ima vse pod kontrolo, čeprav je vse v ¨tvojih rokah¨. Poudarek je na ¨občutek¨! Stranka mora ¨spoznati¨, da je tvoje delo investicija v njegovo barko, (ker je avtomatsko več vredna) in nikakor strošek, kot si ona predstavlja. Če si tega ne more privoščiti, pomeni to zate informacijo, katera (lahko) predstavlja samo eno. Oz. dvoje; €€€ ali $$$. Jebiga, tako pač je. To ne pomeni, da je zanj prišlo obdobje suhih krav, temveč je prišlo obdobje debelih za nekoga drugega. Je pač užival ta čas, medtem ko je nekdo drug delal… (Tisti, kateri razmišljate o privoščljivosti, mislite narobe.) ¨Padel¨ si v ¨med¨, in lahko si boš obliznil prste, če boš delal pametno. Trdo delaš zdaj.

Parkrat sem ti namignil v drugih temah, pa očitno nisi razumel. Menim, da si v srcu dobra oseba, katera je na prelomnici, pa nima nikogar, kateri bi ga porinil na višji nivo. Hotel sem samo pomagat, pa ne vem, če mi bo/je uspelo. Mogoče bova enkrat prijatelja, a za enkrat naj ostane tako kot je.
Še to. Izogibaj se ostalih tem. Drži se svoje o poliranju. Tisti, kateri smo dobri na različnih področjih, smo redkokdaj najboljši na enem.
Ne vem zakaj, a čutim, da sem ti moral to povedati. Srečno!


Niti slučajno nisem hotel omadeževati delo računalniških strokovnjakov.
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Pe Maj 19, 2017 08:46

Saj se me ne tiče, ampak ... uau! :)
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Pe Maj 19, 2017 08:58

Če te zanima, imam jaz dobre izkusnje z trgovinami prestashop saj sem celo zivljenje uporabljal to platformo za hobbi..pol tudi zdaj obcasno sluzbeno za kemijsko podjetje.
Uporabniški avatar
comet
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: Ne Okt 02, 2016 10:57
Kraj: ribiška vas

OdgovorNapisal/-a comet » Pe Maj 19, 2017 11:02

izdelujemo informacijske rešitve po naročilu - tudi spletne strani.

Ponujamo pa tudi naš informacijski sistem za beleženje, optimizacijo procesov v delovnih okoljih, več na:
http://www.extrasystem.net
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

OdgovorNapisal/-a klemn » Pe Maj 19, 2017 11:13

comet napisal/-a:izdelujemo informacijske rešitve po naročilu - tudi spletne strani.

Ponujamo pa tudi naš informacijski sistem za beleženje, optimizacijo procesov v delovnih okoljih, več na:
http://www.extrasystem.net


Ja super no :D
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Pe Maj 19, 2017 11:22

Temu se pa reče reklama :) Bi vsak od nas, ki v tej temi pišemo, lahko verjetno kakšno za sebe prilimal :)
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Predloge

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Maj 19, 2017 21:35

frohlic7 napisal/-a:Živijo!

Poglej to spletno stran (spodaj), ki je namenjena ravno temu. Na voljo imajo malo morje predlog za spletne strani in trgovine.
Za nekaj $ boš kupil template , ga kot admin prevedel in začel uporabljati.
Kot boš videl imajo za vsako dejavnost pripravljenih kar nekaj predlog. Doma smo kupili tako spletno trgovino, pa nam zadeva dela že par let bp. Imamo tudi podporo za plačilne kartice in mailing. Ravno tako imajo dober support v primeru, da se kje zatakne. Če se prav spomnim je bila takrat cena 49$

lp

https://themeforest.net/


matejofski napisal/-a:Kvalitetna spletna stran (trgovina, portal, karkoli ...) zahteva vsaj nekaj vzdrževanja in posodabljanja. Če kupiš nekaj "od nekje", imaš lahko prej ali slej težave. Zamenjajo se različice CMSja in podobno, tudi če uspeš posodobiti sam (stare verzije raznih odprtokodnih skript so lahko velika varnostna "bolečina"), tvoja predloga najverjetneje v novi različici več ne bo delovala tako, kot prej. To pomeni zanič uporabniško izkušnjo, težave ...


Tako je, nimam prav veliko pojma o spletnih straneh in sam tega ne bi sel delat, ceprav sem slisal veliko pozitivnih stvari.
Nekako sem si zadevo zastavil resno in ne bi ze na zacetku rad kaj zafrknil z kako neumno spletno stranjo.

Drugače pa ja, nekako ciljam na stvar "of the shelf". Oziroma s tem nimam težave, ampak je fino, da nekdo potem stoji za tem, da zadeva deluje.
Glede varnosti odprtokodnih sistemov sem prebral veliko, da je nevarno, ampak prav nikjer pa ni podatka, da je kje kdaj šlo kaj bolj narobe, kot pri custom stvareh. Seveda pa vsekako kasneje računam na nadgradnjo oziroma na custom vrhunsko stvar itd, ampak zdaj plunit nekaj tisočakov ni smotrno...

Hvala obema za nasvet
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Maj 19, 2017 21:51

morosito napisal/-a:Če te zanima, imam jaz dobre izkusnje z trgovinami prestashop saj sem celo zivljenje uporabljal to platformo za hobbi..pol tudi zdaj obcasno sluzbeno za kemijsko podjetje.


Zgleda zanimivo... Bom pregledal
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Maj 19, 2017 21:52

comet napisal/-a:izdelujemo informacijske rešitve po naročilu - tudi spletne strani.

Ponujamo pa tudi naš informacijski sistem za beleženje, optimizacijo procesov v delovnih okoljih, več na:
http://www.extrasystem.net


Hja, če bi bil bolj konkreten...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Maj 19, 2017 22:23

kok-pit? napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:Da tole malo dvignem iz naftalina.

Imamo kakega morjeplovca, ki izdeluje spletne strani in trgovine?

Placilo kompenzacija. Poliranje, AF, osmoza...
:)



Poslušaj mladi mož, nas, starejše;


S svojim znanjem, trdim delom, izkušnjami kljub mladosti, dokumentiranim gradivom, izobraževanjem, zadovoljnimi strankami, intuzijazmom, itd, se prebijaš v samo špico ¨polir¨ mojstrov za čolne na jadranski obali, in verjetno širše. Nisi se rodil s tem. Za to si moral krepko garati, in se dokazovati, pa še se boš. Medtem ko si mi samo predstavljamo, kako težko delo je to, ti to veš. Zadnje kar rabiš je kakršnakoli kompenzacija za karkoli! S tem razvrednotiš svoje delo in trud, in hkrati dovoliš, da ti drugi postavijo ceno, katera pa je vedno manjša, kot si želiš/ceniš. Vedno! V bistvu si sam začel s tem. Na dolgi rok je tak način sigurno pogreb.

Verjetno že veš, a vseeno; Ključ je, da stranki najprej poveš kako boš izpeljal postopek, da bo njegova barka izgledala kot nova. (Ljudje tega kova imajo radi nadzor) Seveda, vse v mejah normale. Najprej moraš ugotoviti ali gre za material A, B, ali morebiti Ž, in je potem potreben drugačen pristop in drugačna politura… Tukaj se za večino lastnikov stvar konča, ali pa začne, kakor obrneš. Važno je, da ima stranka občutek, da ima vse pod kontrolo, čeprav je vse v ¨tvojih rokah¨. Poudarek je na ¨občutek¨! Stranka mora ¨spoznati¨, da je tvoje delo investicija v njegovo barko, (ker je avtomatsko več vredna) in nikakor strošek, kot si ona predstavlja. Če si tega ne more privoščiti, pomeni to zate informacijo, katera (lahko) predstavlja samo eno. Oz. dvoje; €€€ ali $$$. Jebiga, tako pač je. To ne pomeni, da je zanj prišlo obdobje suhih krav, temveč je prišlo obdobje debelih za nekoga drugega. Je pač užival ta čas, medtem ko je nekdo drug delal… (Tisti, kateri razmišljate o privoščljivosti, mislite narobe.) ¨Padel¨ si v ¨med¨, in lahko si boš obliznil prste, če boš delal pametno. Trdo delaš zdaj.

Parkrat sem ti namignil v drugih temah, pa očitno nisi razumel. Menim, da si v srcu dobra oseba, katera je na prelomnici, pa nima nikogar, kateri bi ga porinil na višji nivo. Hotel sem samo pomagat, pa ne vem, če mi bo/je uspelo. Mogoče bova enkrat prijatelja, a za enkrat naj ostane tako kot je.
Še to. Izogibaj se ostalih tem. Drži se svoje o poliranju. Tisti, kateri smo dobri na različnih področjih, smo redkokdaj najboljši na enem.
Ne vem zakaj, a čutim, da sem ti moral to povedati. Srečno!


Niti slučajno nisem hotel omadeževati delo računalniških strokovnjakov.


Zdaj pa mi2... Sem privarceval za konec.

Sem prebral večkrat in res ne razumem kaj si ali želiš povedati.
Vsekakor cenim to kar si želel povedati, ker vem, da ne misliš nič slabega in res hvala za pohvale.
Drži, trudim se in vse sem pravzaprav res naredil sam. Nikoli ne bom pozabil prvih morjeplovcev, ki so mi zaupali prvo leto...

In ja. Spletna stran je en kamen v mozaiku, da bi stopil višje. Rad bi svoje znanje in izkušnje delil naprej. Tako profesionalcem, predvsem pa DIY mojstrom. V teh letih se je nabralo toliko "materiala", a me bližnji nočejo več poslušat :) enako velja za fizični material, ki sem ga razvil v zadnjih letih. Tik pred finalno verzijo je keramicen premaz in pa polish, ki je bil razvit za namen keramičnega premaza a se je izkazalo, da je tudi kot "stand alone" produkt vrhunski. Tako vrhunski, da ljudje dejansko pridejo nalašč vprašati kaj uporabljamo, ker barke se svetijo "bolano" (o.p. citat lastnika).

Glede kompenzacije pa jaz ne vidim popolnoma nič slabega. Gre za ponudbo in povpraševanja in kompenzacija je način za "odpis dolga".
V tem vidim celo prednost. Morda bi kdo raje delal na svojem fohu in tako "zasluzil" za vdrzevanje barke, ki bo boljse, kot ce bi naredil sam, tako, kot bo taksna spletna stran boljsa, kot ce bi jo jaz naredil sam :)

Tudi mentalno je lazje nekaj oddelati, kot pa plačati. Vsaj meni :)
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
jedujedu
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: Po Maj 17, 2010 11:05

OdgovorNapisal/-a jedujedu » So Maj 20, 2017 00:02

Spletne strani so, kot vsaka druga dejavnost, svoja mala znanost. Na uspešnost vpliva ogromno dejavnikov, vsak prinese svoj delček. Ampak daleč najpomembnejša je vsebina. Koga nagovarjaš in kaj mu boš povedal. Osnovni izvir te vsebine je lahko samo mojster, ki obvlada svoje področje. Kot si ti. Velikokrat pa tak mojster potrebuje malce pomoči nekoga, da to vsebino izvleče ven iz njega, jo primerno razporedi in zapakira.

Ko se govori o spletnih straneh se zelo pogosto (tudi v tej temi) govori samo o tehničnem delu, torej o CMSjih in podobnih sistemih. Predstavljaj si, da je to škatla, velikokrat tudi lepo pobarvana in porisana, ampak je prazna. Notri ni nič. Šele ko vanjo vstaviš pravo vsebino, boš pri onem na drugi strani kabla ustvaril neko dodano vrednost oz. občutek vrednosti.

Glede na to, da boš šele začel orati na tem področju, ti tudi jaz priporočam, da za škatlo vzameš eno "off the shelf" oz. "instant" rešitev. Katerokoli boš vzel, bo za začetek dobra. Pri odprtokodnih zadevah je samo pomembno, da se jih redno posodablja. Če si pri tem strikten, potem bo zelo verjetno vse OK. Za ostalo bo že poskrbel ponudnik gostovanja, ker drugače bo imel on težave na serverju.

Začni postopoma, ne zastavit preveč na široko takoj na začetku, ker bo preveč naenkrat in bo vse bolj na pol. V očeh potencialne stranke namreč želiš ustvariti zaupanje v to, da kar se lotiš, narediš v nulo.

Ko si boš pa nabral izkušnje in boš po cca. 2 letih imel precej bolj jasno sliko kaj dela in kaj ne dela, kje so omejitve posameznih "škatel" … Takrat boš začutil, da bi bilo fino stopiti korak naprej in se boš začel ozirati za bolj custom rešitvami, kjer sta škatla in njena vsebina ena zaključena celota, ne dva ločena dela. Takrat ti bo tudi prva stran že prinašala tak neposreden ali posreden dohodek, da investicija ne bo več tako visoka. Seveda, samo če boš priden in delal pravilno :-)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov