MURING

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Mar 13, 2008 23:00

Hahaha, tole pa je res provokativno!

No vse pohvale Nemu, to je prava pot! Neukim je treba pomagati, če le to hočejo. Mene nikoli ne razkuri nekdo, ki vpraša ampak tisti, ki misli, da vse ve, počne pa traparije. Če ga slučajno opomneš in mu hočeš pomagati, ti pa zabrusi, da se brigaj zase... Takih se bojim na vodi!

Nosiesta:
Tole je vsekakor provokativno in odlično zastavljeno vprašanje. Mislim, da vsi tukaj poznamo odgovor. Je pa tako, Nemo je na precej veliki in dragi jahti, pa ti bo verjetno z veseljem pomagal. Na splošno pa bi rekel, en star rek: "Isti tiči skup letijo!" Torej, če boš ti na 4m fishermanu prosi za pomoč ali nasvet navtika s podobnim čolnom, nekako v istem rangu (tam nekje do 6 ali 7m). Ta ti bo tudi največ vedel povedati. Frajer z Azimutom, pa ti ponavadi ne bo ne pomagal, niti ne bo kaj dosti vedel o plovbi s takim čolničem...

LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » So Mar 15, 2008 08:09

Nosiesta, ce rabis nasvete ali pomoc, vprasaj, ti bomo radi odgovorili. Ne glede na vrsto plovila, ki ga imamo ali na njem delamo. Ce pa prides v Portoroz ko bom doma, udarimo eno socno morjeplovsko debato ob pivu. Placa tisti, ki hoce! SIZE DASNT METER!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » So Mar 15, 2008 11:13

@Nosiesta

ti samo zasuj forum z vprasanji pred prvim podvigom-tako sem naredil jaz in kar nekaj pametnih nasvetov sem dobil ampak "papir" vse prenese zato ti priporocam da najdes nekoga ki imam malo izkusenj in gre s teboj na vodo za dan ali dva...sigurno bo marsikdo pripravlje reskirati kaksno uro zate,
bo se kako prav prisel nasvet v praksi sploh ce bos imel sreco in bo takrat bolj razburkano morje.
sem pa v samo eni sezoni srecal mnogo prijaznih "kapitanov" in tudi mnogo naduttih pa sploh ni bilo vazno ali ima dolgega 6 metrov ali 12...
je bil prijazen en starejsi gospod ki je imel zelo dooolgega in mi popravil vozlje na bokobranih
:)
nosiesta
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Feb 18, 2008 09:30
Kraj: MB - okolica

OdgovorNapisal/-a nosiesta » So Mar 15, 2008 23:10

Globoko sem ganjen in res nisem pričakoval takšne pozornosti (ravnokar sem gledal Viktorje in kaj čemo, vpliva na vse...)...

Skratka, iskrena hvala. Želje so velike, načrti prav tako. Če se bo le še tako, da se izkaže, da nas res druži isti cilj, le dolžina orodja je pri tem različna (kar tolaži akterje pri marsikateri zanimivi prostočasni aktivnosti), bom pa še toliko bolj zadovoljen.

Hvala vsem že vnaprej.
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Ne Mar 16, 2008 09:50

Nosiesta, kje imas pa coln?
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Ne Mar 16, 2008 18:28

kaj zdaj nemo si mi slikal barko?
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Ne Mar 16, 2008 18:41

ne se, ker sem sedaj spet v Marini Genova, vendar grem spet v Varazze zacetek aprila. Ce mi poves kaj slikati, ti posljem sliko. Oprosti ker se ti nisem javil, vendar moram do petka koncati mojo barko, ker grem v St. Tropez za en teden
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Ne Mar 16, 2008 20:40

ja slikaj atlantis 425 če jih majo tam , naj bi ga pa dobo sredi aprila v portorož tak da se tam vidimo
areh
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 11:19
Kraj: Pohorje

OdgovorNapisal/-a areh » Po Mar 17, 2008 07:24

Še en novinec, ki si po enem mesecu prijave na forumu danes prvič upa dvignit roko. Sploh, ko sem prebral, da sem najbrž edini, ki imam Maestrala 18 in T4 kot glavno plovilo in ne kot reševalni čoln :oops: . Sem pa frišni, da bolj ne morem, saj sem izpit naredil pred dvema dnevoma, čoln pa imam komaj en mesec. Izkušenj pa nič. No letos muringa še ne bom potreboval :lol: , ker bom manevriral in sidro metal raje po skritih zalivih Kamenjaka, da se mi ne bo kdo z obale smejal. :wink: . Šele drugo leto, si bom "upal" na kak privez in na pivo :lol: .
lp in že vnaprej hvala za vaše nasvete. Berem in se učim! Počasi se daleč pride!

Areh
Počasi se daleč pride....
nosiesta
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Feb 18, 2008 09:30
Kraj: MB - okolica

OdgovorNapisal/-a nosiesta » Po Mar 17, 2008 08:06

Ooooo, Areh, pohorski gusar...Že odmeva po sub-Pohorju "Heja bumbarasa, heja bumbarasa..."
nosiesta
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Feb 18, 2008 09:30
Kraj: MB - okolica

OdgovorNapisal/-a nosiesta » Po Mar 17, 2008 08:08

nemo napisal/-a:Nosiesta, kje imas pa coln?


Nimam ga še. letos bom še rental (parkrat fishermana, enkrat za par dni pa nek gliser s kabino), naslednje leto pa planiram nakup fishermana, najraje Ranierija.
Uporabniški avatar
cougar
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 21:25
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cougar » Po Mar 17, 2008 09:29

Areh , začel sem z maestral 9 in tomos 4 , nadaljeval z sportom 2 in tomos 9,9 , potem elan gt 402 z mercury50 . Pred par leti sem se navdušil nad jadranjem in sem kupil elan 430 s in jamaho 5 , lani pa 7,5m rivetto z vgradnim farymanom , tako da ......... lepo po vrsti. Ciljam pa že na kako Y33 ali elanko v tem rangu , odvisno pač od denarnih zmožnosti in od izkušenj ampak o tom _ po tom.
Da pa boš kdaj slišal kakšno zbadljivko z obale pa naj te ne moti :wink: Jaz sem še lani slišal v Ždrelacu da smo "alpska mornarica" in temu se še danes nasmehnem :D Tudi ti to tako jemlji in naj ti to ne vzame volje. Na pir pa zavij že kar letos, žeja je hud sovražnik :roll: beri in se uči :wink:
mirno morje
cougar
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Mar 17, 2008 20:47

Areh, tudi mi smo začeli z maestralom 9 in tomosom 3, pri hiši sta že 29 let ali nekaj takega, ko pa je vse skupaj postalo premajhno za vse večjo družino, smo presedlali na elan 495F in selvo 70. No, po petih letih je postal tudi ta premajhen...
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Mar 20, 2008 12:11

Ker je že govora o muringih, z čim jih pucate tisti ki jih uporabljate na svojem stalnem vezu ?
Uporabniški avatar
clipper
Viceadmiral
Prispevkov: 438
Pridružen: Po Feb 25, 2008 11:12
Kraj: Lucija-Izola B33

OdgovorNapisal/-a clipper » Pe Mar 21, 2008 08:04

Tex napisal/-a:Ker je že govora o muringih, z čim jih pucate tisti ki jih uporabljate na svojem stalnem vezu ?


Muringe čez zimo dvignem na barko,še prej jih očistim z vodo da niso blatni.Par dni pustim,da se dobro posušijo in nato vzamem sirkovo krtačo in ribam po njih dokler ne odpadejo vse školje in ostala nesnaga in spet sperem z vodo. :wink:

LP Clipper

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov