Zanimivi linki, video posnetki in slike

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Nov 04, 2019 16:42

AEgir napisal/-a:Ta mcgregor debata je stara tolk k jadrnica sama. V resnici če je verjet enemu najbolj izkušenih jadralcev na svetu (pozabil ime) jadra odlično še bolj odlično se pa pol ko neha pihat odpelje na motor. Zlo zanimivo je opisal tiste jadralce, ki se smejejo macgregorju, škoda da ne najdem tega zdele. :D

Prodal so jih 38000+.

Tole je en od boljših komentarjev:

Garland L Hughes napisal/-a:
I am a former licensed coast guard captain and master seaman to 100 tons and have owned a number of boats, power and sail. Most of the critical sailors never leave the marina if there is to much or to little wind or it might rain and if they do they will not get out of sight of the marina. they are what I call sailor want to be’s. They wear the clothes and know the jargon but they are about as close to being true boaters as I am to being a judge
This much is sure about the Mac 26. It will outrun any sailboat on earth under power and it will out sail any power boat on earth under sail. also most of the time the so called sail boat people are using the engine to get around so what is their gripe, maybe they paid to much money for a boat that can be out done by a smaller less expensive and maybe more intelligently designed boat. and then there is the advantage of being able to trailer the boat to wonderful sailing and boating destinations that the so called snobs will never see with their boats. Yes I have owned a Mac 26 and took delivery of the first 26 x sold in South Carolina. I have never seen a boat I didn’t like as all have their place but I can’t say the same for all boaters as some should become better educated or just be quiet. The Mac 26 is a blast to be on and sail. it can anchor where other boats cant and is at or near the top of my list of boats. there is no boat that is more flexible and can do more types of boating. it is the s.u.v. of boats and can do it all with safety and reliability . Understand it and you will respect where it fits in and whether you like it or not it is the best selling sail boat of all time. I’m looking to pick a 26 M as I love the versatility and I’m not trying to impress the boating country club in the first placeGG


:lol: :lol: Sem se nasmejal temule sea guard 100 tonskemu kapitanu. Tekst, ki si ga prilepil, ne more biti bolj komercialen kot je. "Mac je boljši gliser kot vsaka jadrnica in boljše jadra kot vsak gliser." :lol: :lol: :lol: Woow!!?? Resnica je, da je za K gliser in za en K jadrnica. :wink: Kot pa pravim, se da pa tudi s to dvoživko uživat na morju, brez večjih pričakovanj in performans. Vsaj tisti, ki se ne morejo odločit, kaj bi, ali pa še ne vejo, ker nimajo izkušen in ko bodo pod jadri srečali prvo burjo, bog ne daj sredi Kvarnerja, ne bo luštno in varno, kakor je lahko s pravo jadrnico.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Nov 04, 2019 17:24

Komercialen s tem da sploh ne obstaja več proizvodnja ker je šel ta g. Macgregor 2013 v pokoj. Zdaj so neke tatoo podobne reči ampak druga firma.

Glupo je na pamet neki trajblat. A si ga mel? Glede na to da jih je blo prodanih več kot katerekol jadrnice v zgodovini sveta nekaj mora prav delat kajneda?

Kašne preformanse dej nehej kaj en vozl gre manj kot navadna jadrnica pa 20 vozlov več ko ni vetra. Bi rekel da ma bistveno večje performanse če že. Pa na prkolco gre pa not je placa več k v keremkol avtodomu.

Za weekend warriorje je to to. Če boš pa se šel regate pa okol sveta pol pa mogoče res ni prava izbira.

Avtodom je tudi grd v primerjavi z jaguar f typom. Presenečenje veliko.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Nov 04, 2019 19:02

Top shop proda tudi več mikserjev kot Gorenje ali Bosh!? :shock:
Danes je prodajat sanje lažje, kot delat dober proizvod in ga prodat. Če daš gor nalepko wifi npr., boš lažje prodal tudi skret.

"Povejte kaj bi radi in naredili vam bomo točno tako plovilo."
Zanimivo, da je bil samo MCgajver tolk pameten in da mu niso sledili množično vsi.

Kolk tehle MCov je bilo prodanih izven USA, recimo EU, pa AUS, UK?
Na Jadranu sem videl enega, pa Alesijo enega, evo sta že dva :lol:
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a EDO » Po Nov 04, 2019 20:55

Jaz sem tudi videl 2 samo kaj če sta to vajina dva :D
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Nov 04, 2019 20:56

Men recimo so jadrnice čista zguba časa, da bom tam čakal sred vode da pihne lol, pa kaj še. Plačval dvige pa spuste pa vse božje priveze suhe mokre s tisto štorasto kobilo težko, jok brate odpade se imam preveč rad za te rabote. Nikol nisem v sebi našel tolk te mazohistične žilice.

Taka jadrnica, ki ima konkreten motor, lahko gor prespim z družino pa še koga povabim zravn, jo v 20 min dam sam na prkolco in ko začne scat spizdim z 20 vozli kamor mi paše, bi pa mogoče dejansko mel.

Res mi je vseen al gre 5% hitrej regatna mučilnica in kaj si kdo misl ko to vidi.

In takih lastnikov je cca 40 tisoč.

Na tole poglej pa pojasni točno čemu se posmehuješ, k me zanima.

https://youtu.be/-ThvYvglmtU

https://youtu.be/3OxykDlvc1M

https://youtu.be/3G2bZTjB7wo
Nazadnje spremenil AEgir, dne Po Nov 04, 2019 21:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a glens » Po Nov 04, 2019 21:37

Mislim, da se pa vsi strinjate, da če imaš tako fračo na jadrnici/gliserju to totalno spremeni pogled na njeno vredost/uporabnost 8)

https://youtu.be/eNooOsLgYN4?t=294

Pa še malo glisiranja:

https://youtu.be/Xvnmew66IAY?t=749
Nazadnje spremenil glens, dne Po Nov 04, 2019 21:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Nov 04, 2019 21:42

EDO napisal/-a:Jaz sem tudi videl 2 samo kaj če sta to vajina dva :D

Moramo jih izsledit in psihoanalizirat lastnika. :lol:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Nov 04, 2019 21:47

AEgir, nehaj no! Ne se trudit. Kot sem napisal in je dokazal glens, se da na takem plovilu prav tako uživat. Pa senca je tudi od rjuh :P
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Nov 04, 2019 22:06

Men je všeč in mogoče si jo pa kupim enkrat. Sam obvezno 115 konj gor :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Nov 04, 2019 22:24

Full je fora :D še fighter chair dam zadi pa hajd na BigGame 8)

Za ta denar kolikor sem videl je stvar stala včasih si kar dosti dobil se mi zdi. :mrgreen:
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Nov 05, 2019 09:05

Macgregor26 je imel moj sosed v marini.
- škoda je bilo plačevat marino za tako plovilo
- ko je prišla nanj družina dva manjša otroka in dva odrasla je bila gužva kot na avtobusu ob deževnem ponedeljku
- nikoli niso pluli na jadra
- ni bil poceni
Ne vidim logike :shock:
Gartner
Kontraadmiral
Prispevkov: 257
Pridružen: So Sep 07, 2013 17:51

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Gartner » To Nov 05, 2019 10:37

Ampak so uživali in verjetno niso imeli možnosti kupiti kaj xx čevljev in oh in ah opreme.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a MareC » To Nov 05, 2019 10:40

Gartner napisal/-a:Ampak so uživali in verjetno niso imeli možnosti kupiti kaj xx čevljev in oh in ah opreme.


ali so se pa zejabl pri nakupu in se delajo kot , da so zadovoljni , videno več krat :wink: :mrgreen: potem pa še druge prepričujejo kako je to oh in ah
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Nov 05, 2019 13:43

Ali pa je napisano v pretekliku ker niso našli smisla v navtiki :roll:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Zanimivi linki, video posnetki in slike

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Nov 05, 2019 14:37

Marcel_Mastnak napisal/-a:Ali pa je napisano v pretekliku ker niso našli smisla v navtiki :roll:

Kupili so motorno barko.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov