Zanimivi linki, video posnetki in slike

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Mar 12, 2014 23:24

Impozantne fotke kapitana Queen Mary 2 na bowu:

http://www.buzzfeed.com/richardhjames/c ... -huge-ship


P.S.: Val al pa Polanc, evo kšeft za vaju, dajta jim par kantic tistga vajinga antifoulinga ponudit, da ne bo tolk obrasla spodaj :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
stojko
Viceadmiral
Prispevkov: 464
Pridružen: So Jun 21, 2008 16:50
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a stojko » To Mar 18, 2014 20:03

Uporabniški avatar
clipper
Viceadmiral
Prispevkov: 438
Pridružen: Po Feb 25, 2008 11:12
Kraj: Lucija-Izola B33

OdgovorNapisal/-a clipper » Pe Mar 21, 2014 14:58

gregor.n napisal/-a:Impozantne fotke kapitana Queen Mary 2 na bowu:

http://www.buzzfeed.com/richardhjames/c ... -huge-ship


P.S.: Val al pa Polanc, evo kšeft za vaju, dajta jim par kantic tistga vajinga antifoulinga ponudit, da ne bo tolk obrasla spodaj :lol:


Sam bulb so mu očistili, da ner zdrsne :lol:
Semper Fidelis
Uporabniški avatar
Kepca
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Apr 14, 2010 11:57
Kraj: Moste 1218 - Krk

OdgovorNapisal/-a Kepca » Pe Mar 21, 2014 15:07

Chuck bi tam stal pri vseh 30+ vozlih, kolikor lahko QM2 leti

:D
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Mar 21, 2014 16:41

clipper napisal/-a:Sam bulb so mu očistili, da ner zdrsne :lol:

Jok, clipper, kepca ima prav.

kepca napisal/-a:Chuck bi tam stal pri vseh 30+ vozlih, kolikor lahko QM2 leti

:D


Če še ne veste, tam, kamor Chuck Norris udari, trava ne raste več. (*Opomba spodaj :lol: )

In če še ne veste, kako je nastal preliv med Gibraltarjem in Ceuto - oziroma med Herkulovima stebroma, vam povem, da Herkul ni imel prstov vmes.

Preden je bil tam preliv, se je proti Aleksandriji in naprej proti Rdečemu morju odplula Queen Mary 2.

Queen Mary 2 je izplula - in bil je večer in bilo je jutro, prvi dan, in Queen Mary se je bližala kopnemu, ki je ločevalo Atlantik od Sredozemskega morja in na bulbu spredaj je stal Chuck Norris.

In ko Chuck videl, da se zemlja med Atlantikom in Sredozemskim morjem ne namerava umakniti, ji je dal krožni udarec z nogo. In Chuck je pogledal in videl preliv in rekel, da je dobro.

In je bil večer in bilo je jutro - naslednji dan. Pa mogoče še kakšen - in
Queen Mary 2 je mimo Aleksandrije priplula do port Saida.

Queen Mary 2 je zaplula na jug - spet na bulbu Chuck Norris. Chuck je strmo pogledal kopno med Queen Mary2 in Rdečim morjem - in Zemlja se je spomnila, kako se je počutila dan dva prej pri Gibraltarju in se stresla.

Ta potres je bil dovolj močan, da se je pred QM2 razprl Sueški kanal.

In kakšno zvezo ima to s tem, da ni bilo treba očistiti bulba, da bi lahko tam stal kapitan QM2?

Mislite, da sa je kak rakec, školjka ali alga upala prijeti bulba tam, kjer je stal Chuck Norris, ko je s krožnim udarcem z nogo odprl Gibraltarski preliv?


*Opomba :lol:
...tam, kamor Chuck Norris udari, trava ne raste več.
To je res, da ne raste več; ne raste pa tudi skoraj nič manj, razen če bi jo mlatil ves čas :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
malar200
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 125
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:46
Kraj: Sava

Pretočnost križišča

OdgovorNapisal/-a malar200 » Po Mar 24, 2014 21:41

Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

Re: Pretočnost križišča

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » To Mar 25, 2014 10:25

malar200 napisal/-a:Pretočnost križišča:

https://www.youtube-nocookie.com/embed/ ... GCIY?rel=0


Lepo!
V SLOVEniji bi bilo po treh sekundah vse rdeče po tleh...
Preveč je "imam pravico in prednost" egoizma in premalo "no, pa daj tudi ti" obzirnosti in altruizma.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Mar 25, 2014 10:37

malar200 napisal/-a:Pretočnost križišča:
https://www.youtube-nocookie.com/embed/ ... GCIY?rel=0

OKZ ravno nasprotno! Kar se prometa tiče oz. konkretno voznikov v križišču ipd., pri nas vse preveč kompliciramo. Če se vsedeš za volan v kakšni metropoli oz. gosto naseljenem območju, meni se je to zgodilo v Palermu, ti je takoj jasno kako se stvari streže. Obotavljanje in pretirana vljudnost te ne pripeljeta nikamor. Hupa se uporablja za opozarjanje "nasprotnika", da si tam in da uveljavljaš prednost.
Je pa zgornji posnetek super prikaz urejenega kaosa, vsake toliko se lepo vidijo vzorci, kako stvari funkcionirajo, kljub navideznemu kaosu. Pri nas pa se do solz nasmejim, ko pridem v križišče enakovrednih cest :lol: :lol: Kaj vse ljudje počnejo in kaj se jim roji po glavi :roll: . Eni so povsem izgubljeni.
Moj stric s Koroške, še danes, ko pride v LJ, pusti avto v Črnučah in potem naprej z avtobusom. Pa Korošci ste zakon, da ne bo pomote :wink: Sploh ker vas Tina ven vleče :lol:
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » To Mar 25, 2014 11:57

Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

OdgovorNapisal/-a snwl » To Mar 25, 2014 12:18

...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » To Mar 25, 2014 12:28

Marchi napisal/-a:
malar200 napisal/-a:Pretočnost križišča:
https://www.youtube-nocookie.com/embed/ ... GCIY?rel=0

OKZ ravno nasprotno! Kar se prometa tiče oz. konkretno voznikov v križišču ipd., pri nas vse preveč kompliciramo. Če se vsedeš za volan v kakšni metropoli oz. gosto naseljenem območju, meni se je to zgodilo v Palermu, ti je takoj jasno kako se stvari streže. Obotavljanje in pretirana vljudnost te ne pripeljeta nikamor. Hupa se uporablja za opozarjanje "nasprotnika", da si tam in da uveljavljaš prednost.
Je pa zgornji posnetek super prikaz urejenega kaosa, vsake toliko se lepo vidijo vzorci, kako stvari funkcionirajo, kljub navideznemu kaosu. Pri nas pa se do solz nasmejim, ko pridem v križišče enakovrednih cest :lol: :lol: Kaj vse ljudje počnejo in kaj se jim roji po glavi :roll: . Eni so povsem izgubljeni.
Moj stric s Koroške, še danes, ko pride v LJ, pusti avto v Črnučah in potem naprej z avtobusom. Pa Korošci ste zakon, da ne bo pomote :wink: Sploh ker vas Tina ven vleče :lol:


Ja Marchi, "zunaj" se tudi jaz lažje znajdem v prometu. Malo gas, malo bremza. In ne na na prvo žogo - jaz sem tukaj, ti počakaj!-.
Trobim pa ne. Tudi 'taljani se počasi odvajajo od pretiranega hupanja.
Palermo: sredi zelo prometne ulice, ki se jo je starejša gospa namenila prečkat. Mimo zeber, semaforjev..
V mislih sem hitro preletela znanje prve pomoči, ker nisem videla srečnega konca, ampak gospa je lepo in čisto počasi, prišla na drugo stran.
Popolnoma trapasto se mi pa zdi, noret do semaforja, bremzat kot nor, nato pa, ko je zelena nikakor ne speljat.
Spet, kot že neštetokrat,sem čisto ven iz konteksta :oops:

In jaaaa! Tina je najboljša!!
Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Pretočnost križišča

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 25, 2014 17:25

malar200 napisal/-a:Pretočnost križišča:

https://www.youtube-nocookie.com/embed/ ... GCIY?rel=0

Naš 'trening' za temu podobno je bilo drsanje v dvorani v Tivoli-ju.

Veliko jih je vozilo okrog - mogoče pol ure v eno, pol ure v drugo stran - nekateri počasneje, drugi hitreje. Tu pa tam se je kdo prvič spotikal na drsalkah, kdo vozil vzvratno, kaka mama ali očka spremljal(a) koga tudi pri prvih korakih na ledu. V ob robu in v sredini jih je nekaj stalo, pa nekaj jih je vadilo prestopanje v neskončnem kroženju naprej ali nazaj. V vsej tej množici se jih (nas) je pa nekaj še lovilo, kepalo in podobne reči.

Pa zelo malo trčenj in tudi pri tem zelo zelo malo poškodb.

Po takih izkušnjah sodeč je tole križišče ravno lepo urejeno.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
malar200
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 125
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:46
Kraj: Sava

OdgovorNapisal/-a malar200 » To Mar 25, 2014 17:45

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Bolj resna 'ladja duhov'

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 31, 2014 20:44

Bolj resna 'ladja duhov'

Bolj sodobne ladje se lomijo
    Med tem ko se je lani v monsunu prelomila ok 300 m kontejnerka (MOL Confort) na Indijskem oceanu, pa ena podobno velika za razsuti tovor (mislim da premog) v Kitajskem morju (vse kaže, da so iz Wikipedie 'počistili' kup prispevkov, ki niso 'enciklopedičnega' značaja, in povezave z opisom prelomljene 'bulk carrier' ne najdem več), pa tale avgusta lani v Južni Afriki
    Slika
    pa letos že omenjena 100 m dolga Luno v Biskajskem zalivu - sodobne ladje, ki se pa sesujejo...

se pa mogoče res še vedno brez posadke po severnem Atlantiku potika tale:

    Slika

    Takole (klik na sliko) so jo zadržali na vzhodu Kanade (Newfoundland), ker je nekdo hotel iztožiti večji znesek, ki mu ga je nekdo dolgoval v zvezi z njo - ni mi jasno, ali so dolgovali lastniki, ali tisti, ki so jo imeli v najemu, ali kdo tretji)
    Slika
    Po tem, ko je bila dolgo privezana v St Johns, so jo prodali na Karibe v razrez, ampak se je februarja lani v slabem vremenu strgala vlačilcu z vleke - in so jo potem enostavno pustili na morju.

    Škoda dobre ladje...

    Narejena je bila kot ena iz serije za arktična morja l. 1976 v ladjedelnici v Kraljevici.

    http://www.marinetraffic.com/ais/detail ... BOV_ORLOVA - tu so verjetno njene zadnje slike, ko so jo navezali (ki jih pa ne uspem čapnit za na forum)

    Njena sestrska ladja, nekoč 'Alja Tarasova' še vedno plove pod imenom "Sea Adventurer".Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
odojk1975
Kapitan
Prispevkov: 191
Pridružen: Če Sep 11, 2008 21:04
Kraj: KRANJ

OdgovorNapisal/-a odojk1975 » Sr Apr 02, 2014 19:59

Lp,Peter

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov