Posodabljanje foruma - končno

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

salesky
Viceadmiral
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a salesky » Če Avg 23, 2018 13:36

Razumem.

Sem si zdaj namestil GreaseMonkey dodatek za FireFox kjer lahko dodam javascript na page iz brskalnika in sem ga lepo skril. Za silo bo :D

Če bo še kdo rabil pa naj me kontaktira in mu pošljem skripto.
--- Lenuhec.si ---
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Nov 07, 2018 20:40

Pozdravljeni
Urejanje posta je spremenjeno na izjemno kratek čas, ki je za pripravo kvalitetnih člankov izjemno prekratek. Včasih kakšen članek pripravljam dlje časa in le redko ga uspem spisati v kosu, editirati, popraviti morda kaj dodati... v manj kot eni uri.
Prosim, če mi lahko urejanje člankov podaljšate na minimalno 24ur.
Hvala
LP Iztok
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Nov 08, 2018 22:00

Se strinjam!
Čas urejanja je podaljšan na 180 minut. Bo to sprejemljivo ali je res treba podaljšati na 1.440 minut?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Nov 09, 2018 11:20

To je bolje in mogoče za večino prispevkov dovolj.

Ne reši pa npr. problema izginulih slik po spremembi lokacije pri ponudniku (recimo moj album) ali zamenjavi ponudnika (če na prejšnjem strežniku izginejo). Ta problem zadeva precej starejših tem (naša plovila, starejše obnove, starejši potopisi...). Eden od takih so bili Edo-vi prispevki o pristajanju s špringi - takrat mislim si na koncu moral posredovati tudi ti. Ta omejitev tudi še vedno ne omogoča vzdrževanja kazal povezav in števci dostopov nanje kažejo, da na forumu niso odveč.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Nov 14, 2018 08:33

admin napisal/-a:Se strinjam!
Čas urejanja je podaljšan na 180 minut. Bo to sprejemljivo ali je res treba podaljšati na 1.440 minut?
Enako omejitev na 180 minut ne reši problema popravka mesta objave prispevka, ko se pisec zave napake ali ga nanjo opozorijo kasneje kot v dovoljenem intervalu. Moje navodilo za popravljanje podobnih pomot je namreč nastalo pred omejitvijo časa urejanja lastnih prispevkov in v spremenjenih okoliščinah ni več uporabno (in ker tudi jaz ne morem več urejati svojih starih prispevkov, ga tudi ne morem popraviti in je vsebina sedaj zavajajoča).

Primer: oglas P: jadrnico Viko 25
Navigare napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci,

prodajam jadrnico Viko 25, letnik 2008, z veliko dodatne opreme, izvenkrmni motor Yamaha FT 9,9, teekflex v kokpitu, bimini, sprayhood, etc., registriana do 2023, plus prikolica za prevoz. Plovilo je v marini v Monfalconu (marina Hannibal). Cena po dogovoru.

LP Borut

To je začetnik na forumu objavil v Nova rubrika Oglasi in pravila uporabe, pa tega ne more popraviti, tudi ko izve za napako (minilo je nekaj dni, kar je seveda več ko 180 minut in zdajle - od nedelje do srede - seveda tudi več kot 1.440 minut oziroma 24 ur).
To pomeni dodatno delo za Matejca, ki je tam moderator - ali seveda admina, ki to tudi lahko uredi.

Seveda nič od tega ne omogoči popravljanja povezav v starejših prispevkih, kot je povezava od tule, od koder je nekoč povezava kazala na nekaj odličnih misli, ki jih je objavil Jutri pa res izvirno v podforumu šale in jih je admin pobrisal - domnevno kot prestare in ne-več-zanimive - pri enem od velikih čiščenj pred nekaj leti.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Nov 15, 2018 18:13

Ja, so minusi in so plusi, žal.
Ne mislim odstranit te omejitve, ker se potem zgodi to, kar se nam je že večkrat, da so nekateri člani zaradi svoje domišljavosti uničili eno veliko maso tem, ko so šli brisati za seboj stare prispevke.

Sedaj je to smiselno, pač objaviš, če se zmotiš karkoli, lahko popraviš. Če pa se čez 2 leti odločiš, da bi pobrisal vse kar si pisal, pa to ne gre, simple.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Nov 16, 2018 09:07

Admin do tega je prihajalo predvsem zaradi tega, ker nisi ukrepal niti, ko te je več članov opozarjalo na iste težave.

Editiranje do 30 dni ne bi imelo tudi v primeru brisanja s posameznikove strani nobenega škodljivega učinka na forum kot celoto. Teh nekaj dodatnih minut dovoljenega editiranja je bolje kot prej ni pa to prava rešitev.

Imam še en predlog - prošnjo!
Ne vem kaj točno je v ozadju da SR290 ne objavlja več. Priznam da ga od vseh, ki so kaj napisali najbolj pogrešam (poleg Dr.E, ki je na žalost pokojni) kajti osebno sem se le od njega še naučil kaj novega. Pred leti sem ga pravzaprav prav jaz pripeljal na forum (z modelarskega), ko sem objavil njegov takraten projekt. Prosim pokliči ga in zgladita spor. Te lepo prosim kajti zelo si želim prebrati še kak njegov strokovni nasvet saj praktično vsi izhajajo iz njegove ogromne zakladnice izkušenj s področja fizike in praktičnih znanj. Sem ga imel priliko osebno spoznati in je tudi po karakterju izjemen človek in vedno pripravljen pomagat.
Lp Iztok
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Nov 16, 2018 15:24

Lepo napisano NT! Tudi sam imam enako mnenje. SR290 spada po uporabnih postih in nasvetih po mojem med ljudi na forumu katere lahko prestejemo na prste ene roke! In tudi meni je z nasveti pomagal vecino zapletov resit in tudi na dom je prisel da je lahko cimbolje ocenil stvar. Mislim da se mu godi krivica.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Nov 16, 2018 17:28

Se strinjam, kar je napisal Marcel :!:

SR290 je s svojimi nasveti bogatil ta forum, predvsem je marsikomu pomagal pri izbiri pogonskih propelerjev za različne čolne :idea:

Vsa čast mu, nekateri ga kar pogrešamo 8)
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost