Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jun 06, 2019 21:05

Ne da! Iz razlogov, ki so navedeni v tej temi.
Slike se naloži na enega od servisov in se potem prilepi linke na forum.
Mornar pohorc
Kapitan
Prispevkov: 189
Pridružen: Če Nov 08, 2018 18:53

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Mornar pohorc » To Jun 11, 2019 17:48

Kolk sem prebral je mozno nalaganje samo preko racunalnika? Ker tega nimam, imam samo ipad in pametni telefon! Kako potem?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Sep 22, 2020 13:18

@1stofficer
V temi o vremenu si prilepil nekaj printscreenov, pa tudi sicer se potrudiš in prilepiš kar nekaj fotk.

Jaz uporabljam google foto, ampak ne morem dobit ven linka preko telefona, lahko samo na računalniku pod "view image info" in potem malo telovadbe s prirejanjem končnice "http...... 00-h680-no?authuser=0" v "http...... 00-h680-no?.jpg". In potem se fotka vidi. Samo je kar zamudno in kot pravim, samo na računalniku lahko to naredim.

Imaš kakšen učinkovit in uporabniku prijazen način lepljenja povezav fotk na forum? Kakšen postopek uporabljaš?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Sep 22, 2020 16:20

Za forume se mi zdi najbl simpl uporaba ene od web strani, ki omogoca, da gor nalozis sliko/datoteko in delis link. Slovenska je na primer shrani.si, jaz uporabljam https://postimages.org/. Brez prijave, samo nalozos sliko in kopiras drugi link izmed parih, ki ti jih ponudi. Nato samo nalimas link med img html kodo

Koda: Izberi vse

[img][/img]
(gumb v orodjarni). Dela tut na telefonu.
Nazadnje spremenil 1stofficer, dne To Sep 22, 2020 17:40, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a sova » To Sep 22, 2020 17:02

Edina slaba stran postimages je, da slike po nekaj časa izginejo. Drugače pa je res enostavno za naložit slike. Jo uporabljam že nekaj let.

lp.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Sep 22, 2020 17:27

sova napisal/-a:Edina slaba stran postimages je, da slike po nekaj časa izginejo. Drugače pa je res enostavno za naložit slike. Jo uporabljam že nekaj let.

lp.


Po kolkem cajtu če morda veš?
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a sova » To Sep 22, 2020 17:36

Prav točno ne vem. Jaz sem dal slike od čolna maja 2017 in mislim, da po enih dveh letih mogoče kaj več jih ni bilo več.

lp
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Dec 23, 2021 10:55

Izkazalo se je, da podobno - da lahko slike izginejo (v resnici, ne le iz prispevkov na forumu zaradi spremembe naslovov) - velja tudi za Moj album. Po pregledu drobnega tiska je videti, da se to (lahko?) zgodi, če se član, ki je objavil slike, eno leto ne prijavi na moj album.
VI. PREKINITEV ČLANSTVA

Trajanje uporabniškega računa v primeru redne uporabe v skladu z določili teh pogojev ni omejeno.

Uporabniški računi, s katerimi se člani ne bodo prijavili več kot 365 dni, so lahko avtomatsko izbrisani.

Verjetno so tako zdaj izginile slike iz veliko mojih prispevkov, npr. iz prispevka o križnem morju, in ko se skušam prijaviti, dobim obvestilo, da je moje uporabniško ime neaktivno (in albumov, ki so bili tam, zdaj ni ali niso vidni). Na e-pošto doslejtudi ni odgovora.

Zanimivo je, da iz prispevkov na morjeplovcu niso izginile vse slike, ki sem jih objavil na moj album.
    Nekoč je Edo objavil nekaj (odličnih) prispevkov s skicami o pristajanju in izplutju v vetru s špringi, pri čemer so bile skice na njegovem strežniku. Če pomnim prav, je prišlo do težav s tem strežnikom (vdor ali malware, domnevno prav preko povezave na te slike) in Edo mi je potem, ko je bila vsebina strežnika rešena, poslal skice. Ker sem tedaj imel administratorske pravice v Bazi znanja, sem prosil admina, da je tisti temo prenesel tja, dal Edo-ve skice na moj album, v njegovih prispevkih popravil naslove slik in admin je potem popravil naslove tudi v prispevkih v temi, kjer so bili izvirno objavljeni. Dobro - vendar nekoliko nelogično - je, da so te slike (ki sem jih tja tudi objavil jaz pod istim uporabniškim imenom) ostale.

Za vsak primer ne bo škodilo, če se vsako leto (ali malo manj) vsaj enkrat prijavite, če imate tam slike.
Če ima kdo idejo, kako priti do adminitratorjev te storitve, se priporočam za nasvet (telefon in e-mail sta poskušena; brez prijave (ki ne gre, ker je neaktieven uid) pa tudi ne moreš do sporočil med člani).

Še nekaj...
Če slike tudi obnoviš na primerno mesto (jaz hranim arhiv slik), od koder jih je mogoče prikazati v prispevkih na forumu, zelo verjetno naslovi ne bodo enaki in če je tako, brez popravljanja naslovov v starih prispevkih slike ne bodo vidne. Spreminjanje oziroma popravljanje svojih starih prispevkov na forumu pa v času objave tega prispevka (in nekaj let prej) običajnim uporabnikom ni možno.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a modro morje » To Jan 04, 2022 11:08

Že več kot 15 let imam račun na Googlu, torej lahko uporabljam gmail, pa google drive, itd. V "drive" lahko naložim tudi slike. Google ima tako politiko, da se link do slike sicer lahko deli z drugimi uporabniki, toda ni pa ta link direktno uporaben na forumih, kot je npr. Morjeplovec. Treba je izvesti enega izmed trikov, da se pridobi direktni link do slike. Mogoče bo tole prišlo komu prav:
1. Sliko na lokalnem PCju najprej zmanjšaj na širino 600 pikslov, ker je to priporočena širina za tale forum. Višina ni preveč pomembna;
2. Naloži sliko v "drive", to gre kar z "drag and drop" tehniko;
3. V vmesniku za "drive", v seznamu predmetov (slik) klikni na ustrezno sliko z desnim gumbom miške, ter na spustnem menuju izberi "pridobi povezavo", takole:
Slika
4. Prikaže se pop-up okno s povezavo. Potrebni sta dve akciji:
a) potrebno je omogočiti, da bodo tudi poljubni drugi uporabniki lahko videli sliko: Klikni "Omejeno" in spremeni v "Kdor koli s povezavo";
b) skopirati del povezave, in sicer del, ki je med "...d/" in "/view...", torej v našem primeru tole: "14pIf3vwHhA7eCJJ7NRwV6tPbemAga1Ve" ;
Slika
5. V okno za vnos besedila na forumu vtipkaj nadomestno povezavo (eden izmed trikov), takole:
"http://drive.google.com/uc?export=view&id="
6. Na konec gornje povezave sedaj dodaj prej skopirani delček, torej takole:
"http://drive.google.com/uc?export=view&id=14pIf3vwHhA7eCJJ7NRwV6tPbemAga1Ve"
7. Vse skupaj opremi še z [img] tagi takole (spodaj je nalašč pokvarjen [img] tag z dodanim blankom, da se vidi original za vnos):
[img ]http://drive.google.com/uc?export=view&id=14pIf3vwHhA7eCJJ7NRwV6tPbemAga1Ve[/img]

Evo, meni deluje takole, upam, da vidite sliko tudi vsi, ki to berete (gledate):
Slika
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jan 04, 2022 12:34

Marchi napisal/-a:Jaz uporabljam google foto, ampak ne morem dobit ven linka preko telefona, lahko samo na računalniku pod "view image info" in potem malo telovadbe s prirejanjem končnice "http...... 00-h680-no?authuser=0" v "http...... 00-h680-no?.jpg". In potem se fotka vidi. Samo je kar zamudno in kot pravim, samo na računalniku lahko to naredim.

Imaš kakšen učinkovit in uporabniku prijazen način lepljenja povezav fotk na forum? Kakšen postopek uporabljaš?


Drive ni toliko namenjen fotkam, kot google foto.
Google foto je še vedno zakon glede objavljanja fotk na morjeplovcu. Vsaj meni. Pa še na pametnih TVjih lahko gledaš projekcijo (malo boljših).

Objava slike na morjeplovcu.
- Na Google foto narediš mapo npr. "morjeplovec", ki jo šeraš javno zato, da bodo fotke dostopne vsem z linkom,
- odpreš željeno fotko,
- klik z desno tipko na "preglej" (običajno že sam označi link),
- potem skopiraš link v morjeplovca,
- v linku poiščeš "no?" in za "no?" dodaš samo še ".jpg". Se pravi konec linka zgleda takole "no?.jpg"
Vse ostalo za no?.jpg, pobrišeš. Pobrišeš tudi vse pred "https",
- označiš link in pritisneš "img" v meniju urejanja prispevka v morjeplovcu.

Tisto, kar prevaga na Google foto je, da je stalen že precej časa in ni tako, kot neki serverji in servisi, ki ugasnejo takoj, ko lastnik spozna, da ima s tem stroške in nič priliva ali iz kakšnih drugih razlogov. Seveda, lahko google tudi kdaj spremeni pogoje ampak, dokler nimamo modernejšega foruma, je to za objavjanje fotk kar uporabno. Moje fotke izpred 14 let so še v prispevkih na forumu.

Slika
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a mato » To Jul 11, 2023 07:37

Marchi kaj si nastavil da so slike ba google fotos javne ?
Mato :wink:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 11, 2023 09:26

mato napisal/-a:Marchi kaj si nastavil da so slike ba google fotos javne ?

Naredi si mapo Morjeplovec in notri daj fotke. Album potem v nastavitvah naredi javni. Linke do fotk pa lepi po navodlilih v zgornjem prispevku.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Avg 10, 2023 23:06

Povezave na slike, članke in video na FB (nekatere? vse? iz različnih razlogov?) čez nekaj časa nehajo delati.

Nekaj primerov iz zadnjega časa:
  • Vreme te dni, En posnetek iz tržaškega zaliva 6. 8 - alesjo: This video is not available any more
  • Re: Po Kalimero v Šibenik in z njo od Kopra (in zgodba še malo naprej) - modro morje je dal nasvet, kako vstavit sliko, pa v prispevku ni več vidna.
    Če z desno kliknem besedo slika, ki je zdaj namesto nekoč slike, in izberem odpri sliko v novem oknu, v njem dobim le besedilo URL signature expired. Popolnoma isto dobim tudi, če rečem, naj pokaže izvorno kodo (kaže, da FB sploh ne vrne strani v html obliki). Ugibam, da je FB za (vse? nekatere?) svoje vsebine začel uporabljati dinamične (spremenljive) naslove, katerih čas je sistematično omejen. Na forumu, kjer ni mogoče kasneje popraviti naslova slike, te (vsaj za dalj časa zanimive) prispevke take slike niso uporabne.
    Povezave na članek s slikami za zdaj delajo, ampak glede na to, da je FB bolj klepetalnica kot kaj drugega, je to omejeno uporabno
  • 6. Mini12 Challenge na Gradiškem jezeru! -JK Ravbar - enako ne več vidne, enako sporočilo URL signature expired namesto slike, če na desni klik odprem povezavo na sliko v novem zavihku.
    Glede na to, da je bila pod prvo (zdaj tudi ne prikazano sliko) povezava na članek JK Ravbar na FB, ki še dela, se da do slik še priti, če si gnjavator, večina pa bo odnehala.
    Glede na to, da na tem forumu ni mogoče popraviti starega članka in torej popraviti ali dodati povezav na slike v njem, dodajam v to temo nov članek s povezavo, ki trenutno odpre galerijo s slikami (in bomo videli, ali je ta trajneša).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Avg 11, 2023 13:31

Za 3. primer spodaj v naslednjem prispevku v 6. Mini12 Challenge na Gradiškem jezeru! -JK Ravbar povezava na galerijo v FB članku (ne neposredno na slike, kar kaže da konsistentno crkne) po nekaj dneh še vedno dela.
Marjan Tomki napisal/-a:Povezave na slike, članke in video na FB (nekatere? vse? iz različnih razlogov?) čez nekaj časa nehajo delati.
    ...
    3. 6. Mini12 Challenge na Gradiškem jezeru! -JK Ravbar - enako ne več vidne, enako sporočilo URL signature expired namesto slike, če na desni klik odprem povezavo na sliko v novem zavihku.
    Glede na to, da je bila pod prvo (zdaj tudi ne prikazano sliko) povezava na članek JK Ravbar na FB, ki še dela, se da do slik še priti, če si gnjavator, večina pa bo odnehala.
    Glede na to, da na tem forumu ni mogoče popraviti starega članka in torej popraviti ali dodati povezav na slike v njem, dodajam v to temo nov članek s povezavo, ki trenutno odpre galerijo s slikami (in bomo videli, ali je ta trajneša).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti