Nakup plovila

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

menjaso

Nakup plovila

OdgovorNapisal/-a menjaso » Sr Avg 14, 2019 19:23

Pozdravljeni morjeplovci.

Ker sem čisto nov na forum-u, bi vas prosil, če mi lahko pomagate glede nakupa gliserja, skratka vsaka pomoč bi mi prav prišla, ker to bo moje prvo plovilo.

Ker smo 4 članska druzina smo si malo ogledali Crownline 270cr, Chaparral 270 in podobna temu razredu.

Na kaj vse je potrebno biti pozoren, kateri model se splača kupiti, razlika med porabo bencina, letni stroški za vzdrzevanje ..

Najlepša hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral

Re: Nakup plovila

OdgovorNapisal/-a jandrej » Če Avg 15, 2019 08:49

Pozdravljen

Glede na postavljena vprašanja sklepam da si popoln začetnik.
Čoln ki ga imaš namen kupiti je dolžine 8 m, zato je potrebno imeti kar nekaj izkušenj s plovbo oziroma upravljanjem, drugače ga boš že prvi dan razbil. Pred nakupom se posvetuj z mehanikom, da ugotovi stanje motorja, inštalacij, ohranjenost čolna,...Nisi napisal s kakšnim namenom uporabe, dnevni izleti, bivanje na morju, plavajoči vikend v marini...
Letni strošek ?, odvisno koliko boš plul, lahko 6 k€ ali 10 k€.
menjaso

Re: Nakup plovila

OdgovorNapisal/-a menjaso » Če Avg 15, 2019 20:49

Res je, sem popoln začetnik. Izkušenj res nimam.

Namen uporabe: dnevni izleti, bivanje ..skratka 3 tedenski dopust z kamp prikolico.

Letni stroški: servis, registracija, zavarovanje ...

Katero plovilo, bi mi svetovali, tako da ga lahko po končani sezoni s prikolico domov pripeljem?

Ker sem popoln laik na tem področju in ne razlikujem kvaliteto med znamkami, bi vas prosil, če še kej o tem napišete.

Hvala za odgovor.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost