Dosegli smo 3.500 članov!

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Feb 06, 2013 22:42

DR.E napisal/-a:Evo pa sem mu nekaj zrihtal...


Hehehe, očitno gre nagrada v Italijo! :wink:
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Sr Feb 06, 2013 22:44

100% k Primusovemu dobavitelju polirne paste... :P :P
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Feb 07, 2013 10:22

Lepa, okrogla številka. Ni kaj. Kdo je že napisal: Only the Sky is the Limit. Če se ne motim, je bil Nemo.

Bravo Morjeplovec.

LP
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Feb 07, 2013 10:31

Škoda samo, da je polovico nedejavnih... torej dejansko smo na polovici številke ;)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Feb 07, 2013 10:32

Tex napisal/-a:Škoda samo, da je polovico nedejavnih... torej dejansko smo na polovici številke ;)


jep, aktivni člani štejejo.
Uporabniški avatar
marcus
Admiral
Prispevkov: 1434
Pridružen: Če Okt 23, 2008 13:42

OdgovorNapisal/-a marcus » Če Feb 07, 2013 11:22

Hm, Hm, Hm .... jaz mislim, da je dejavnih in aktivnih veliko manj kot polovica :!: :idea:

LP
no rain, no rainbow
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2294
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Če Feb 07, 2013 11:41

najjači ostaju........ :lol:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Feb 07, 2013 12:04

marcus napisal/-a:Hm, Hm, Hm .... jaz mislim, da je dejavnih in aktivnih veliko manj kot polovica :!: :idea:

LP


Sem že enkrat razlagal to statistiko 1/20. Torej eden na 20 piše, ostali berejo, na večjih, aktivnejših forumih, kot je npr. morjeplovec.net 8) , pa je bralcev še toliko več, torej je lahko razmerje tudi 1/100 in več. S tem ni nič narobe, če tisti, ki pišejo, pišejo nekaj kar je ok.

Se mi zdi, da imamo forumaši bolj težavo s tem, ker je med tistimi, ki pišejo tudi veliko takih, ki bi bilo bolje, če bi samo brali in ne vsakič posrali vsako temo, ki se odpre na novo in samo čakajo, da planejo s svojimi "izjemno zanimivimi" in koristnimi komentarji. Kot je že MT nekje zapisal, moderatorji nismo firerji, ki bodo disciplinirali "sralce" ampak skušamo prečistiti in pre"usmerjati" teme, da bodo pregledne in berljive še čez 20 let, ko se bomo pogovarjali o tem, zakaj komu ne dela vodikov ali pa nuklearni pogon in kako se obnašati na plovilu pri hitrosti 90kt. :)

Pišite in odgovarjajte vsi, ki imate kaj konkretnega za napisat, tudi tisti, ki ste do sedaj samo brali, pa se niste opogumili.

Čestitke adminu za okroglo cifro! Berem tudi tuje forume "angleške" pa redko naletim na kakšenga tako aktivnega in vseobsegajočega, kot je ta in povrhu vsega še v slovenščini. Med nami je tudi nekaj hrvaških morjeplovcev, tako da podiramo "granice" :D
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Če Feb 07, 2013 23:03

Bravo Marchi, tole si pa odlično napisal.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Mar 08, 2013 15:35

Tex napisal/-a:Škoda samo, da je polovico nedejavnih... torej dejansko smo na polovici številke ;)


Ko sem malček nazaj pogledal številke, ko je bilo od 2500+ uporabinkov
    1278 z nič prispevki
    403 z enim prispevkom
    272 z dvema prispevkoma
    180 s tremi prispevki
    140 s štirimi prispevki
    112 s petimi prispevki
Torej je tistih z nič prispevki malo več kot tretjina, ampak med njimi sem našel vsaj enega oglaševalca - nekateri med njimi pa se znajo oglasiti po ZS, tako da tudi ti z nič obljavljenimi prispevki niso nujno v celoti neaktivni.

Po drugi plati pa to pomeni, da je nekaj več kot 1100 članov, ki so objavili več kot 5 prispevkov.

Če to obesim na Marchijevo razmišljanje:
    okrog 2500 članov verjetno bere ali - redko, le ko ima problem - postavi vprašanje

    okrog 1000 članov bolj ali manj redno tudi odgovarja na vprašanja, se zadebatira in tako naprej. Nekateri od njih (nas :oops: ) vsaj občasno tudi naklada(m/j)o.

    In verjetno precejšna skupina - ni znano koliko - bodisi bolj ali manj redno, bodisi ko imajo problem vsebino foruma le bere - kot gostje. Tudi jaz sem bil med njimi do takrat, ko sem se prijavil, da sem lahko opisal tisti ISAF tečaj o varnosti in nevarnostih na morju v Škofji Loki in Železnikih.

    Ampak kot moj prvi prispevek ni bil vprašanje, tudi tale odličen prvi in trenutno edini prispevek ni vprašanje, kar pomeni, da ima moja domneva ('pravilo') o prvih prispevkih, ki so vprašanje, najbrž toliko izjem kot cedilo lukenj.

Najbolj 'pridni', kar zadeva pisanje
    Pri tistih, ki objavijo največ prispevkov, ni nujno, da vsi dobri - in sedanja različica foruma nima kakega mehanizma, s katerim bralci lahko označijo, kako dober se jim zdi prispevek, tako da za tako info o kakovosti doslej ni izmerjenih ali izmerljivih podatkov - torej kar zapišem o tem je moj občutek.

    Pri tistih, ki imajo največ prispevkov je na čelu admin z nad 7000 (več kot) dobrimi prispevki (z obljubami, da nikoli ne bo smučal na snegu vred :lol: :lol: :lol: - in med temi obljubami je nekaj redkih prispevkov, kjer se je izkazalo, da to, kar je napisal, ne drži :lol: :lol: :lol: )

    Za njim je Tex, katerega redni prispevki v temo 'navtika in bejbe' pripravijo ne malo izmed članov, da vsak dan vsaj pokukajo na forum tudi v času, ko sicer ni dosti novic - ali kadar sicer nimajo časa za morjeplovske zadeve. To je del mehanizma, ki ohranja forum živ, s katerim forum 'diha'. Med drugimi njegovimi prispevki je sicer precej takih, kjer samo zbada - problem je da tudi tiste, ki ga še ne poznajo. Ko bi takih prispevkov ne šteli, bi bilo število njegovih prispevkov opazno manjše :wink: . Če/ko Matejc počisti tiste iz pretečenih oglasov, se bo že kar poznalo. Je pa še vedno precej takih prispevkov, kjer Tex pomaga (kot še nekateri z manj prispevki koz on prilepi kakšno sliko, ki je avtorju ne uspe itn.), kjer napisana info drži in tako naprej. Včasih pa si kaj zabije v glavo in nastane kup prispevkov... obeh v razpravi ali 'razpravi'. Pa včasih 5 slik 'bejb' v petih prispevkih na en dan...

    No ja... Nobody is perfect. Neither Tex nor I are that Nobody.

    Tretji je 'jutri pa res' z dnevnimi vici - ki podobno kot "Tex-ove" bejbe poskrbijo, da pridemo pogledat na forum tudi v drugače bolj mrtvih sezonah. O drugem se oglaša malo, ampak tudi tisti prispevki so bili, kolikor se spomnim, zanimivi.

    Naslednji pišejo o veliko bolj različnih rečeh, so hlaponarji, rjuharji - in med njimi tudi taki, ki so že bili - ali so še - eno in drugo. Stoti ima objavljenih nekaj nad 300 prispevkov, dvestoti nekaj nad 100. In - vsaj tri izmed članic foruma so po številu objavljenih - in zanimivih - prispevkov že med temimi prvimi 200, od teh ena med privimi 100; Bog dal zdravje in še kaj take dobre bere :wink:

Kaj bi lahko bolje
    Če nam uspe - po možnosti tistim, ki pišemo, ne moderatorjem v našem imenu:

    - malo zmanjšati število prispevkov, ki kar tako 'posirjejo' temo (za večino zanimiva razširitev teme ne spada v to 'posranje', čeprav potem to včasih prestavimo v svojo temo) in

    - malo zmanjšati število tistih, ki so nerazumljivi, zmedeni, dolgovezni (tu notri se najdem tudi jaz in - no ja, bomo poskušali...),

    potem bo forum še naprej pritezal tako tiste, ki tu najdejo, kar iščejo, kot tiste, ki lahko kaj koristnega in zanimivega dodajo.

    No, ne vem če je meja nebo, kot je prenesel Atilone, ampak do dveh milijonov, kolikor približno je prebivalcev Slovenije, imamo še kar nekaj prostora, pa tudi sosedje se včasih oglasijo na tem forumu, torej :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti