Različne dolžine prispevkov

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Dec 11, 2013 12:19

nac napisal/-a:...pa brez zamere vsem tistim,ki se "vpikujejo" v MTja in njegove prispevke- če že pač vse veste,mirno preskočite te njegove "wikipedia prispevke" in pišite in širite vaše znanje in izkušnje naprej....
...en mičkeno čudno je,da se jih povsod samo en par buni...

..še enkrat brez zamere...


nac,

MT je čisto v redu možakar.

Malce nas moraš razumet, ker se osebno poznamo med seboj, da si včasih spustimo kakšno bodico. Bolj kot potrditev, da smo opazili in prebrali njegove prispevke.
Saj sploh ne moreš na njegov prispevek kontrirat, oporekat, ker je skoraj popoln.


Slika

Malce vre, toda ne bo šlo čez, nič bat.

Mej se!

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Dec 11, 2013 19:47

... ne rabi odvetnika...

To ne, ampak sicer majhno število precej stalno gnjavi, naj neham.

Če ne bi bilo nikogar, ki da tudi drugo mnenje, bi bilo videti, da je to mnenje vseh.

Pa se najdejo tudi taki, ki jih ne moti, tudi če jih ne berejo, in taki, ki jim to pride prav. Hvala, Nac.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Dec 11, 2013 20:01

Marjan Tomki napisal/-a:
... ne rabi odvetnika...

To ne, ampak sicer majhno število precej stalno gnjavi, naj neham.

Jaz sem ti danes prvič sploh kaj rekel na to temo... pa še to povsem dobronamerno. Mislim da tudi ostali komentarji niso bili zlonamerni... upam da ne zameriš, če smo bili odkriti do tebe.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Okt 06, 2015 10:45

Da ne smetim klepetalne teme Tralala, tule.

al napisal/-a:...
Dejansko je pa tako, da si se jezil nad MT. Zdaj, ko se je pa človek umaknil ti je pa dolgčas...
    Nisem se umaknil, le težit - kot je al napisal, da Slovenci praviloma ne znamo - sem nehal. Znamo, kot sem demonstriral pri praktičnem preizkusu al-ove teorije v nekaj minulih dneh na forumu.

    Samo po mojem se praviloma da isto bolje doseči na kak drug način, kar se je videlo kje drugje.


Tudi proti nakladanju in šalam nimam nič.
    Kar me ne zanima, pač preskočim. Ena od vlog foruma je tudi 'klepetalnica' in tam se pač naklada.

    Ampak tiste moje prispevke, ki so dolgi, je (zlasti na telefonih in podobnih majhnih zadevah) najbrž okorno preskočiti, ker forumov SW nima kakega 'gumba' "Naslednji prispevek".

    V tako vlogo se doslej nisem poskusil vživeti in mi ni bilo jasno, kje je problem. Pred leti sva se v živo slišala z MareC in je tudi povedal, kako on uporablja forum. In ko je tokrat 'zatežil', da ima dosti, sem se spomnil tistega... Poskušal bom, da bom daljše prispevke objavljal čim manjkrat - potrudil se bom pa da sploh ne - v temah, ki se uporabljajo za 'klepetalnico'.

Novinci na forumu
    Problem pa je je, kadar vi med sabo veste, da je nekaj zezenje (namerna, vsem znana napaka), kdo drug - zlasti novinec - vzame kot resnično

    Takrat ga to lahko spravi v izgubljanje časa, težave, lahko pa tudi v nevarnost. Lepo prosim, pazite, kaj pišete drugim, ki niso iz vaše 'klape'.


O ostalem pa - kot sem že napisal - argumentirano, ko bom utegnil.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Okt 06, 2015 13:59

Marjan Tomki napisal/-a:


Novinci na forumu
[list]Problem pa je je, kadar vi med sabo veste, da je nekaj zezenje (namerna, vsem znana napaka), kdo drug - zlasti novinec - vzame kot resnično

.


Ko bo spoznal kdaj je šala, ne bo več novinec, do takrat pa... :twisted:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Okt 19, 2015 10:43

Bilo je nekaj pavze
    Za tiste, ki jih zanima, zakaj na nekaj reči nisem odgovoril, ko so bile zapisane.

    Jaz nisem stalno na morjeplovcu. Večkrat me ni tudi en teden, včasih pa tudi nekaj mesecev - odvisno, kaj počnem in koliko me tisto zasede. Tokrat je bila najprej ena (kupček predavanj in izpit iz tistega), potem še druga (nekomu je ransomware trojan zašifriral podatke na disku in je bilo zanimivo - in občasno tvegano - to rešiti, ne da plačaš).

    To je - z veliko previdnosti in tudi precej sreče, brez česar tudi tu ne gre - uspelo, tako da utegnem spet napisati kaj utemeljenega.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Okt 19, 2015 11:01

Vloga tega foruma
    Tisti, ki so to že pozabili, naj malo pogledajo, kaj je o tem napisal admin.

    Je pa jasno, da nekaj 'starih fantov' uporablja forum predvsem za klepetalnico - s čimer ni nič narobe.

    Problem je le, da jaz daljše prispevke in oni 'klepetalniške' objavljamo v istih temah, oni v 'resnih' in ker razen 'tralala' ni posebnih klepetalniških tem jaz tudi v tistih, v katerih se oni zezajo.

    In problem je tudi to, da forum nima funkcije 'na naslednji prispevek'.

    Tako so daljši prispevki motnja pri klepetalnici zlasti, če klepetalci delajo s česa z majhnim zaslonom.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Okt 19, 2015 11:02

MT, nobenih motenj ni, ne sekiraj se,
sedaj imajo že vsi "tadolge" iphone, pa gre skozi, kogar pa moti, pa pač spusti tvoje predavanje... ;)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Okt 19, 2015 12:09

Tex napisal/-a:
Marjan Tomki napisal/-a:Novinci na forumu
    Problem pa je je, kadar vi med sabo veste, da je nekaj zezenje (namerna, vsem znana napaka), kdo drug - zlasti novinec - vzame kot resnično


Ko bo spoznal kdaj je šala, ne bo več novinec, do takrat pa... :twisted:

Vidiš, to - 'zezanje novincev' - pa močno moti mene.

Kolikor vem, ljudje na forum na novo pridejo iz treh razlogov, in večina najprej samo bere nekaj časa, preden se tudi registrirajo in oglasijo:
  • prebrat kaj zanimivega (često tudi starejšo vsebino - ko je dobro, če lahko najdeš, kar iščeš in temu skušajo pomagati moja kazala)
  • dobiti odgovore na vprašanja (tu me moti, ko jih zezaš)
  • napisati kaj, kar bi utegnilo zanimati ali priti prav še komu.
Več primerov se spomnim, ko so novinci na forumu napisali, zakaj ne želijo več sodelovati, in primere se da najti in našteti.

Precej novincev pa je enostavno utihnilo po prispevku ali dveh.
    Od blizu 5000 registriranih članov jih ok. 1850 nima nobenega prispevka, naslednjih približno po 600 pa le en prispevek, dva prispevka, tri prispevke.

    In jaz sem radoveden in me je zanimalo tudi, zakaj mnogi, ki se oglasijo, odnehajo po nekaj prispevkih. Domneval sem, da so na postavljena vprašanja dobili odgovore, ampak sem želel to preveriti.

    Po pregledu nekaj primerov sem dobil vtis, da pogledani nimajo več prispevkov enostavno bodisi zato, ker je bil prvi odgovor 'zajebantski' ali pa na prvo vprašanje ni bilo nobenega odgovora.

Eto, Tex, zato me tvoje 'zajebavanje' novincev moti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Okt 19, 2015 13:15

To, da te moti zezanje novincev, je pač tvoj problem...
Kdor ne zna sprejeti malo šale je pač njegov problem...

Me zanima kam bi prišli, če bi bili vsi tako zamerljivi, da bi ob prvem srečanju in nasprotnem mnenju potegnili dolg nos...

Na normalno vprašanje je še vsak dobil normalen odgovor, na butastega dobiš butastega... in ja spet se boš oglasil, da butastih vprašanj ni... bla bla bla...

Daj mi povej, morda veš koliko je ura ? ( če razumeš smisel vprašanja )

Vsi novinci z manj kot 10, posti v enem letu in nedejavni člani, pa so sramota za vas moderatorje, da jih ne pobrišete po mesecu dni...
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Po Okt 19, 2015 13:25

Bom še jaz dodal moje $0.02:
Ker sem forum bolj aktivno spremljal šele v zadnjih letih, prispevke pa imam šele v zadnjih mesecih, sem šel čez to obdobje "novinca".
Vsaj zame, razne interne fore niso bile prevelik problem, saj sem jih vajen tudi na drugih forumih. Velikokrat je kakšen hec, ki ga ljudje ne poštekajo, ko so novi in to pač preskočiš. Kdaj moti le, če se to raztegne na celo stran ali več heca, kjer potem sploh več ni nobene vsebine povezane z temo.
Mene je večkrat zmotilo to, da se začne zadeva vsebinsko odvijati čisto v drugo smer (recimo Palagruža in kuhalnik) in takrat je to precej bolj moteče. Tukaj razen, da moderator vrže zadeve ven v ločeno diskusiji ne vidim. Vem pa, da super rešitve tukaj ni. Ali pa ko se začne par ljudi pogorjati paralelno (moja tema o Marina Izola, kjer je bilo potem vsega).

Glede dolžine prispevkov: Marjan, tvoji prispevki, ko zbereš zanimive zadeve v eno sporočilo in odpreš novo temo s tem so zelo uporabni za novince. Jaz na začetku nisem znal uporabljati search dovolj dobro, tako da marsikaj nisem našel. Te tvoje teme so bile zelo uporabne in še danes ima ene spravljene kot linke, da se lahko na njih vrnem. Vsekakor zelo cenim ta tvoj trud.

Enako pa lahko rečem, da so mi tvoja dolga sporočila, ki jih oblikuješ kot neke vrste dokument (glava, točke, povzetki...) znotraj diskusije resnično moteči. Sem se zalotil, da jih velikokrat preskočim, ker ali nimam časa, ali pa izgubim zanimanje, ker se zadeve ponavljajo/povzemajo. V tem delu mislim, da izhaja precej kritike tudi od ostalih. Ko poteka diskusija, je res pomembno, da se komunicira bistvo. Za nekoga, ki bo prišel kasneje in bo odprl temo na 15. strani, bo že sam ugotovil ali se mu zdi smiselno prebrati prejšne strani ali pa bo iz konteksta dobil dovolj informacije. Vse ostalo je pač odvečno ponavljanje.

Evo, pa sem še sam naredil en dolg odgovor, bi ga verjetno lahko malo bolje strukturiral. ;)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Okt 19, 2015 19:19

Jaz pač ne uporabljam foruma za 'klepetalnico' pa z majhnih zaslončkov z visoko ločljivostjo zadnja leta tudi ne več
    Zato se v to vlogo nisem znal vživeti in se te plati problema doslej enostavno nisem zavedal.

    Ko se je zadnjič oglasil MareC, pa sem se spet spomnil pogovora z njim po enem davnem sporu.

    Takrat - po predavanju o varnem potapljanju, kamor nas je povabil, je MareC ugotovil, da jaz ne nakladam ravno brez izkušenj in s slepim kopiranjem iz virov, kot je menil dotlej.

    Jaz pa sem izvedel - in od takrat spet pozabil - nekaj o tem, kako on vmes med čim drugim pokuka na morjeplovca,- ne da bi mu največkrat utegnil posvetiti več ko drobec pažnje - tako pride do tega, da pri takih odgovorih zgubi živce nad dolgimi prispevki in piše z malimi itn. - čeprav seveda zna tudi 'vse po reglcih'.

    In ko jih je tudi tokrat - potem ko se že poznava - je moral biti za to dober razlog, meni pa doslej ni bilo jasno, zakaj.

    Problem je le, da tudi ta forum ni le klepetalnica, in iščem način, kako doseči, da se to dvoje ne bi več motilo. Omejitev samo na kratke prispevke - zakaj sem tega mnenja, drugje - pa se mi ne zdi spremenljiva.

    Treba bi bilo videti z adminom, ali se da 'sčarati' kaka funcija 'next post' (pri obstoječem SW ali pa - še bolje - z dolgo načrtovano posodobitvijo SW) :wink: .
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Okt 19, 2015 19:22

Marjan Tomki napisal/-a:
Treba bi bilo videti z adminom, ali se da 'sčarati' kaka funcija 'next post' (pri obstoječem SW ali pa - še bolje - z dolgo načrtovano posodobitvijo SW) :wink: . [/list]


Ne MT nič ni treba videti, klobase moraš nehat pisat pa je rešeno hehe
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Okt 19, 2015 19:39

@Lure
    Prvih nekaj deset mojih prispevkov ni bilo urejeno v vsebinske celote. Bili so napisani tako, kot so mi zadeve prišle na misel. Bili so precej težje berljivi, kot ti zdaj.

    Naslovi in odstavki za njimi so v tem kar pišem često tudi zato, ker ne spremljam foruma stalno in se ne utegnem vedno oglasiti po prispevku, na katerega odgovarjam.

    V takem primeru napišem en odgovor, v katerem so odstavki z odgovori temu in onemu od piscev prej. Namesto tega bi lahko odgovoril vsakemu v enem odgovoru - in imel večje število prispevkov in večino prispevkov z 20 ali manj vrsticami.

    O tem, ali gre res vedno vse v 20 vrstic (in zakaj in kdaj ne - z argumenti), pa - ko utegnem - v drugi temi.

    Če/ko/kolikor se bodo ukrotili člani klepetalnice, potem/toliko se bom tudi jaz potrudil namesto pisanja vsega v prispevek dati tja le povezave na tisto, kar bi bilo daljše od 20 vrstic (ali izven osnovne smeri v temi) in to napisati v novo (ali obstoječo) ustrezno temo.

    No, v resnici se bom potrudil, ne glede kaj bodo oni

Moderatorji...
    Precejšen del foruma je tak, da ima v njem pravico urejanja le admin - ki pa ne utegne biti veliko na forumu. V bistvu je tako, da večina ve, kdaj bi bilo prav, da del razprave odcepi v novo temo - in to tudi zna - pa vendar tega ne naredi. Tudi jaz ne vedno.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Okt 19, 2015 19:40

To temo bi lahko že zdavnaj zaprli; pa se jo stalno ponovno odprira in pogreva. Vse kar je za povedati je spodaj ponovno v enem odstavku ustrezno povzel Lure:

Lure napisal/-a:Enako pa lahko rečem, da so mi tvoja dolga sporočila, ki jih oblikuješ kot neke vrste dokument (glava, točke, povzetki...) znotraj diskusije resnično moteči. Sem se zalotil, da jih velikokrat preskočim, ker ali nimam časa, ali pa izgubim zanimanje, ker se zadeve ponavljajo/povzemajo. V tem delu mislim, da izhaja precej kritike tudi od ostalih. Ko poteka diskusija, je res pomembno, da se komunicira bistvo. Za nekoga, ki bo prišel kasneje in bo odprl temo na 15. strani, bo že sam ugotovil ali se mu zdi smiselno prebrati prejšne strani ali pa bo iz konteksta dobil dovolj informacije. Vse ostalo je pač odvečno ponavljanje.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti