Srečanja Morjeplovcev

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Kateri dan bi vam najbolj odgovarjal za naslednja srečanja članov Morjeplovec.net ?

Vsak DRUGI TOREK v mesecu
24
21%
Vsak TRETJI TOREK v mesecu
15
13%
Vsak DRUGI ČETRTEK v mesecu
53
46%
Vsak TRETJI ČETRTEK v mesecu
22
19%
 
Skupaj glasov: 114
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Srečanja Morjeplovcev

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Nov 28, 2008 17:05

Na včerajšnjem srečanju smo prišli do nekaj zaključkov, ki jih navajam spodaj.

1. Srečanja bodo od sedaj naprej redno! Glede na debato, je ugotovljeno, da bi to bil vsak 2. ali 3. četrtek v mesecu ali pa vsak 2. ali 3. torek v mesecu. To je nekako sredi tedna in imamo vsi največ časa, 2. ali 3. pa zato, da se izognemu praznikom okrog prvega v mesecu, ki jih je preko leta kar precej. Kateri dan je za vas najbolj pravi vas sprašujem v zgornji anketi. Tisti dan, ki "zmaga", bo ostal.

2. Prihodnja srečanja se bodo organizirala v gostilnah in ne "kafičih"... To je kot prvo malce lepše, kot drugo pa glasna glasba ne sodi zraven poštene Morjeplovske debate... Tudi prostor je v gostilnah in podobnem precej boljši, saj lahko sedimo bližje skupaj. Na eno od sten lahko projiciramo tudi fotografije ob predavanjih... Gostilne bomo izbirali naknadno, bi pa rad, da srečanja porazdelimo geografsko. Rad bi, da smo enkrat na štajerskem, drugič na dolenjskem, tretjič na primorskem, in četrtič v Ljubljanski okolici z gorenjsko. S štirimi lokacijami bomo srečanja približali večjemu številu članov, ki ste iz vseh koncev Slovenije.

3. Na prihodnjih srečanjih bomo vsakič poskusili narediti tudi neko predavanje s pomočjo projektorja, slik, diapozitivov... Teme se bodo določevale sproti, mislim pa, da imamo kar nekaj članov, katerih predstavitev bi bila zelo zaželena... V grobem bomo imeli predstavitve o npr. potapljanju, potopise iz pomorskih potovanj, križarjenj...

4. Ustanovili bomo klub Morjeplovec. V kakšni obliki je trenutno še vprašanje... Ko vse natančno preučim, bomo videli kaj to pomeni v praksi. Če je uradna registracija kluba vsako leto prevelik strošek in preveč papirologije, potem sem jaz za neuradno varianto... Se pač zmenimo med sabo in smo "klub"... Pač navzven res ne nastopamo kot nekaj resnega, vendar za začetek to tudi ni posebej pomembno, saj ne bomo organizirali kakšnih večjih dogodkov, kot je recimo regata... Mogoče kdaj kasneje... Glede tega se dobim z nekaj člani, ki imajo izkušnje s klubi, tudi dva kolega jih imata, o vsem poročam...
Seveda, ko gremo v odpiranje Kluba, bo potem tudi članarina, bi pa potem vsak za ta denar prejel npr. zastavico, kapo, majico, lahko tudi kaj več, pač stvar dogovora... Višina članarine bo morala pokriti stroške, vendar mislim, da nas bo v klubu kar hitro 40 ali 50, tako da bo članarina pomoje nek majhen znesek... Upam... Vsak član bo imel tudi člansko izkaznico, ki bo omogočala določene popuste v navtičnem krogu. Z nekaj podjeti sem že dogovorjen, kar mislim, da si vsi želimo!

LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Dec 01, 2008 15:02

Prosim, da vsak, ki se ima vsaj okvirno namen udeleževati srečanj odda svoj glas za ustrezen dan v mesecu.
Mogoče ste spregledali, ker vas je do sedaj v anketi sodelovalo malo.

LP
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Dec 15, 2008 18:39

kako je sedaj kaj z srecanji? Ze nekaj cas opazam, da se stevilo anketirancev ne povecuje. Se pravi kdor je imel namen sodelovati je sodeloval. Ali to pomeni, da bodo srecanja vsaki drugi cetrtek v mesecu oziroma drugace receno, da bo naslednje srecanje 8.1.2009?
l.p.Samo
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Dec 15, 2008 22:57

Ja tudi jaz opažam, da ni več kakega interesa za oddajo glasov...
Ste spregledali tale prispevek? Vas srečanja ne zanimajo?
Zakaj to sprašujem... Vsaj toliko, kot vas je oddalo svoj glas vas tudi osebno poznam in ste že bili na kakšnem srečanju doslej...

Ja "car", če ne bo sedaj še kaj dodatnih glasov, potem bodo obveljali drugi četrtki v mesecu...

LP
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Dec 16, 2008 11:03

Jaz imam turnusno službo, zato nisem glasoval. Sem pa zelo zaintereseran da bi bila redno (vsaj enkrat mesečno), ker sem do zdaj zaradi službe vedno izvisel. Lep pozdrav in upam, da se kmalu vidimo!
mirno morje
Uporabniški avatar
Lipi
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: To Avg 07, 2007 07:52
Kraj: LJ - Vrsar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Lipi » To Dec 16, 2008 13:55

.. tudi jaz sem mnenja, da bi se čimpreje dobili...
še kakšen meter več ...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Jan 03, 2009 15:17

Pozdravljeni
Ker sem bolj nov na forumu,se še nisem udeležil vaših sestankov.Bi pa z veseljem prišel na naslednjega,kjerkoli bo.Je že kaj bolj določen čas in kraj naslednjega sestanka?Pa zastavico Morjeplovca bi tudi rad kupil.
lp Iztok
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Jan 03, 2009 22:32

Anketa je bila, kot vidite, je zmagovalec DRUGI ČETRTEK v mesecu. Tako bodo srečanja za prvo polovico leta:

1. srečanje: četrtek, 08.01.2009
2. srečanje: četrtek, 12.02.2009
3. srečanje: četrtek, 12.03.2009
4. srečanje: četrtek, 09.04.2009
5. srečanje: četrtek, 14.05.2009
6. srečanje: četrtek, 11.06.2009

Majski termin je v času Internautice, tako da bo zagotovo v Luciji oz. Portorožu, ostalo po dogovoru.

No prvo srečanje pa je že čez nekaj dni... Kje bi se pa dobili?
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Ne Jan 04, 2009 09:00

Admin!

Postavil si termin za prvo srečanje, nisi pa navedel kje ga boš organizira? Lokacija? lp
Uporabniški avatar
seleven
Kontraadmiral
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 29, 2008 08:14
Kraj: Ljubljana-Krk-Omišalj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a seleven » Ne Jan 04, 2009 10:02

Lokacija?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Jan 04, 2009 10:48

Ja res nisem napisal kje, sem pa napisal v zadnji vrstici vprašanje kje bi se dobili? :D

Jaz nimam ideje, predlagajte... Pa prosim ne spet Paviljon. :wink:

LP
Uporabniški avatar
Bojan 1962
Kapitan
Prispevkov: 155
Pridružen: Če Feb 28, 2008 14:00
Kraj: Stična

OdgovorNapisal/-a Bojan 1962 » Ne Jan 04, 2009 12:27

glede na to da smo pomorci, bi predlagal Goli otok, tam je v tem času velikoo prostora.Trajekt sicer ne vozi , turistične barke pa tudi ne.

Šalo na stran, glede na to da je bil plan naj bi bilo vsakokrat drugje, dolenjska ,gorenjska, štajerska ,... bi bilo lepo da se razdeli kateri teden bi bilo v katerem koncu, potem pa naj domačini izberejo lokal, če ni interesa se to področje spusti.

lp
Včasih je bolje imeti mir,kot imeti prav
papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » Ne Jan 04, 2009 13:32

Ta četrtek imam službo popoldne in se opravičujem za izostanek lahko pa februarsko srečanje naredimo v Velenju saj nas je kar nekaj iz teh krajev, če pa bo dovolj veliko zanimanje pa vse skupaj popestrimo s kakšnim predavanjem o ribolovu ali potopisu za katerega je kar nekaj izkušenih kandidatov iz domačih logov.


lp papa
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Jan 04, 2009 18:13

Mogoče ne mislim prav, vendar predlagam, da so lokacije fiksne, torej predlagam tri lokacije, vse tri pa blizu avtoceste. Recimo za Vzhodni del predlagam Maribor, za srednji del Slovenije Vransko ali Trojane, za zahodni del pa med Postojno in Vrhniko. Mogoče bi lahko uvrstili še Kranj za gorenjski predel. Potem pa k datumu napišemo mesto in vsi imamo razpored dejansko narejen. Za datume ni dileme, za mesta pa tudi ne. Domačini naj poskrbijo za lokacijo v mestu (gostinski lokal) in zadeva je rešena!
Vem, da se vsak mesec ne bom mogel udeležiti srečanja, če pa bom to naredil večkrat, bom toliko bolj vesel.
Za tokratno srečanje predlagam Maribor in potem proti zahodu.
Pa brez zamere in LP!
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Jan 04, 2009 18:36

Novinec, spustil si dolenjsko! Do vseh treh lokacij imamo čez uro vožnje.
mirno morje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti