Marine in morjeplovci

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

Marine in morjeplovci

OdgovorNapisal/-a DR.E » So Dec 06, 2008 17:06

Pozdrav!

Ob zadnjih vremenskih dogodkih sem sedel na barki in razmišljal, da bi lahko uvedli temo v kateri bi organizirali obveščanje in seznanjanje morjeplovcev, ki so morda v marinah sosedi pa tega ne vedo. Tako bi bilo enostavneje včasih najti koga, ki bi namesto tebe pogledal ali je vse na ladji ok, ali pa bi se skupaj peljala do marine.... zdaj v zimskih mesecih bi to marsikomu prav prišlo.

Toliko v razmislek!!

LPE
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » So Dec 06, 2008 18:45

Končno en ko pametno razmišla to pa si se res dobro spomno . Stanje plovil bi se verjetno zbolšalo.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

Predlog

OdgovorNapisal/-a DR.E » So Dec 06, 2008 19:07

Predlagam, da bi admin, ali pa kdo drug, mogoče celo lahko jaz naredil grafični prikaz jadrana, zadevo razdelimo na sektorje, potem na večje slike sektorjev in potem na marine, kamor bi se na koncu posamezni uporabniki prijavljali.

Vsak, ki bi imel čas in interes bi se prijavil na posamezne novičarsko skupino iz njegove marine... danes je internet že praktično vsepovsod. Lahko bi navedli številko pomola in št priveza... pa bi tako informacije hitreje stekle...

ne vem.. kaj mislite ostali? :)
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » So Dec 06, 2008 21:34

Ja sam vam na raspolaganju za operacije na pulskem obmocju. 8)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Dec 06, 2008 22:18

Mislim, da je to zelo dobra ideja, vendar sem malo skeptičen do "legalnosti" postopka v marini. Če sta dva iz iste marine, ni problema, kajti oba imata dostop do plovil. Pa vseeno, kaj če te nekdo vidi? Kako mu boš dopovedal, da brez pooblastila vstopaš na njegovo barko?
Bi bilo pa zelo "noblih", se med sabo dogovorimo, da si pregledamo plovila, če bi želeli zalaufamo motorje za kakšnih 10 minut, preverimo odvlaževalne posode z vodo,.....
Tisto z vožnjo z avtom, da si delimo stroške in da nam ni dolg čas, .... tud v redu, celo priporočljivo.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » So Dec 06, 2008 22:33

Fantje, odlična ideja. Novinec, saj ni treba da vstopaš na tuje čolne, saj je že vizuelna kontrola povsem dovolj. Pa potem obvestiš o težavah. Moje področje je bil do sedaj Pag, od prejšnega meseca pa sem na Cresu. Dol sem vsaj enkrat mesečno in če kdo potrebuje tako uslugo se priporočam. Lp vsem.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

KONTROLA

OdgovorNapisal/-a DR.E » Ne Dec 07, 2008 09:13

Ja točno tako... saj ni potrebno, da nekomu vstopaš na plovilo.... medtem, ko na svoji barki zalaufaš motor, polniš akumulatorje, lahko če nimaš kaj druga za delat še pogledaš, če je na drugih privezih vse ok... bokobrani, vrvi, cerade, že če na daleč preveriš ključavnice ti je marsikaj jasno...


Ok.. dajmo še malo debatirat.
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
Lipi
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: To Avg 07, 2007 07:52
Kraj: LJ - Vrsar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Lipi » Ne Dec 07, 2008 14:43

...zadeva je sigurno dobrodošla - vsaj v teh mesecih. Kot je že napisal DR.E, se od daleč veliko vidi. Tako sem včeraj prijatelju pregledal barko v marini, pa imam sedaj pivo v dobrem :D no, pa da se zastopimo - tudi brez piva bi šel pogledat barko, če sem biu že ravno na svoji.

Tako da, vsekakor super ideja!
še kakšen meter več ...
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Dec 07, 2008 18:20

Barko pogledat, če je vse v redu?.....
Tu imam jaz verjetno veliko prednost pred skoraj vsemi vami, kajti moja marina ima več web kamer, tudi eno 360 stopinjsko in imam barko na računalniku v živo (zamik cca 3 - 5 min). Torej vem, kaj se z njo dogaja, saj jo bolj ali manj vidim preko spleta. Zelo dobrodošlo je bilo, ko je narasla gladina morja.
Sem pa bolj za tisto možnost, da nekdo vstopi na njo, pogleda, če je z odvlaževalci vse v redu, če so polni vode,.... zalaufa motor. Sam, bi šel tako vsak drug ali tretji mesec na barko in enako naredil tudi svojim somarincem.
Je pa še ena prednost, da grem vsaj vsakih 14 dni na obalo skupaj z ženo, narediva en izlet, nekaj pojeva, opraviva daljši sprehod (tudi 12 km) ob obali, popoldan pa nazaj.
Druga prednost pa je, da sem blizu 250 km tja in prav toliko nazaj.
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Ne Dec 07, 2008 18:56

V zaščitenih marinah, Vstopit na tujo lastnino, odklepat ( tudi problem z ključi oz. njihov dvig v marini, na drugo ime ), zalaufat motorje. To je lahko zelo delikatna zadeva, tudi s stani nadzornega osebja. Povezano z pooblastilom pri notarju in prevedeno. Preveč komplikacij, in to recimo samo pri enem plovilu.
Kot piše Mitja P , bi še šlo, da na daleč pogledaš.
Najbolj pa se mi seveda dopade odgovor Novinca. Dobro , to z kamerami je idealna rešitev za lasten nadzor plovila, ono drugo se mi zelo dopade. Vsake 14 dni, pa če je tudi 1X mesečno, greš dol, porihtaš okrog plovila in malo romantike ob morju.
Torej koristno z prijetnim združit, to je tudi smisel življenja, in komu to uspe , je na konju, pardon , na barki :lol: .
LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Dec 07, 2008 21:48

Vsekakor je ideja dobra, sem pa tudi jaz mnenja, da lahko zadeva zaživi le v obsegu vizualne kontrole s pomola... Takoj ko bomo hodili po drugih barkah bodo problemi, ki ste jih že navedli...

LP
Mariachi
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe Jun 20, 2008 09:04
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mariachi » Po Dec 08, 2008 08:21

Nadvse super in dobrodošla ideja za vizuelni pregled.
Saj je žo to dovolj, če vizuelno viodiš in rečeš BARKA JE O.K. :D

Za notranji pregled sem pa dogovorjen z marinskim mornarjem,
ki je kljub našim "državnim sosedskim odnosom"
odličen poba in mu zaupam in me tedensko obvešča o stanju barke.
Za podrobnejši pregled pa opravim sam vsaj 2x mesečno in
si nafilam še svoje akumolatorčke z morsko romantiko in večernimi
sprehodi ob morju.
MEGA :D
:D Kar si srce želi, na morju vidi :D
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Dec 08, 2008 09:32

Odlična ideja. Mi v marini Supetarska draga to ze pocnemo. Ravno vceraj sva se s Seleven-om vrnila iz marine. V kolikor je se kdo na Morjeplovcu, ki ima barko v tej marini se lahko prikljuci nasemu teamu (tako na skupnih potovanjih v marino kot na kontroli bark).
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Dec 08, 2008 15:47

Ja, fajn ideja. Sicer z znanci in prijatelji to itak že počnemo, če pa še malo razširimo krog, bo še boljše.
Sam imam tudi srečo z Webcami, ki kažejo marino in pomol, vendar če bo kdo potreboval kakšno vizualno kontrolo v Poreču oz. okolici - kar na dan z besedo!
Uporabniški avatar
Lipi
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: To Avg 07, 2007 07:52
Kraj: LJ - Vrsar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Lipi » Po Dec 08, 2008 16:05

no, Rok-11, te bom pa kar jaz prijel za besedo :D :D

jaz imam barko v Vrsarju, tako da lahko tudi jaz skočim pogledat tvojo. Drugače pa je sezona blizu, Vrsar in Poreč pa sta tudi "na dohvatu ruke", pivo pa je tudi že v hladilniku :D :D
še kakšen meter več ...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov