Posodabljanje foruma - končno

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a bilo » Če Sep 07, 2017 19:48

Kepca napisal/-a:Pozdrav
Imam tezavo da ko sem zelel poslati ZS mi le to zastane v mapi V POSILJANJU

Kaj delam narobe
Hvala
Bostjan

Ko ga prejemnik odpre (prebere) bo šel v mapo poslano.
Uporabniški avatar
Kepca
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Apr 14, 2010 11:57
Kraj: Moste 1218 - Krk

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Kepca » Če Sep 07, 2017 20:06

Aha ... nisem vedel
Hvala
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Sep 08, 2017 06:22

Kepca napisal/-a:Pozdrav
Imam tezavo da ko sem zelel poslati ZS mi le to zastane v mapi V POSILJANJU

Kaj delam narobe
Hvala
Bostjan

Ne delaš nič narobe - je kot je napisal bilo.

Včasih kdo dolgo ne pride na forum in tedaj lahko sporočilo tudi dolgo čaka v tej mapi. Pomeni pa to tudi, da dokler je v mapi 'V pošiljanju', sporočilo lahko še spremeniš, dopolniš ali izbrišeš.

Izbris je takojšen. Če pa sporočilo urejaš (spreminjaš) in bo prejemnik sporočilo odprl šele potem, ko si ti ponovno kliknil pošlji (pardon, zdaj mislim da je manj intuitivno 'Potrdi'), bo dobil samo zadnjo različico, če bo odprl v času, ko ti še urejaš, pa obe.

Pri tem je morda še ena razlika glede na prej... Prej sem bil obveščen o novih sporočilih s tem, da je forum odprl stran z obvestilom o tem (če mu je brskalnik pustil), zdaj je v desnem zgornjem oglu oznaka, koliko takih obvestil te čaka. Če je kdo nov ali se kdo še ni navadil na to spremembo, morda še ni opazil, da ima sporočilo
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Sep 08, 2017 07:52

Ne e-naslov po prenovi ne dobim več obvestila o prejetem ZS :(
Je tudi tukaj kaj drugače, ali moje nastavitve ne ustrezajo več :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Sep 11, 2017 09:30

Če ne prejemate mailov o novih prispevkih v vaši temi ali temah nakatere ste naročeni, odkljukajte naslednje možnosti v nastavitvah:

Slika

Slika
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Po Sep 11, 2017 17:06

Hvala, tole je tud mene begalo :)
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Sep 11, 2017 18:38

Hvala :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Sep 17, 2017 10:02

Marjan Tomki napisal/-a:Kar nekaj reči v okolju za pisanje in urejanje prispevkov je bolj ugodnih, kot prej. Za zdaj me še vedno moti le ena: okno za urejanje se da povečati/pomanjšati po višini, ne pa tudi po širini.

Zadeva mi znatno zmanjša preglednost in priročnost pri urejanju povezav, ki so zdaj često zlomljene v več vrstic.
...

Če bo to prišlo prav še komu
    Zanimivo je, da je oznaka v desnem spodnjem kotu - za razširjanje okna za urejanje besedila, ki zdaj 'prime' samo po višini - včasih tu, včasih pa je ni. Nimam še pojasnila...

    Trenutno imam odprti dve okni za urejanje in sicer eno za urejanje enega od kazal in tole. Tisto od kazal nima vidne te oznake, tole jo pa ima in če s kazalcem miške pokažem nanj, se kazalec spremeni v puščico gor/dol, kamor je tudi možno potegniti spodnji rob okna za urejanje besedila.
    Edit: ko sem napisal malo več, je tista oznaka za razširitev tudi v tem oknu izginila (morda jo zakrije drsnik za pomikanje po višini ali kaj podobnega).

    Preozko širino (zlasti pri urejanju kazal) mi pa reši, če imam dovolj širok zaslon. Če namreč brskalnikov zaslon (firefox) raztegnem po širini, se na morjeplovcu sama prilagaja tudi širina okna za urejanje, in to gre do malo manj širine kot 1280 pix (malo pred tem se okno za text neha prilagajati).

    Stranski učinek tako razširjenega prikaza na morjeplovec pa je, da je tudi predogled razširjen do pasice z reklamami na desni in torej prelom vrstic ni enak, kot bo pri objavljenem prispevku, kar pa mene nič ne moti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Sep 19, 2017 10:44

Še ena nenavadnost...
Trenutno mi v oknu za urejanja po kliku na katerega od 'gumbov' v zgornji vrstici (recimo 'URL') samo za trenutek pomežikne kursor in umakne 'osvetljenost' izbranega dela besedila, skripta pa okrog besedila ne vnese [url][/url]. Podobno je tudi za ostale (odebeljeno itn.), kar sem poskusil.

Velja v vseh oknih za urejanje. Še nimam pojasnila - zna biti, da kaj šepa 'firefox' in ga grem restartat.

Edit: restart firefox-a (v bistvu za vsaj primer zraven še logout/login v tem primeru v windows) je pomagal. Skripte pod gumbi okna za pisnje/urejanje prispevkov spet delajo kot običajno.

Edit: Se mi je pa to dogodilo še nekajkrat (logout/login je pomagal vsakič). Moram malo poskusiti, ali se to dogaja z različnih računalnikov/operacijskih sistemov ipd., potem bom vedel več.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Pe Sep 22, 2017 12:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
tyson

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Sep 20, 2017 15:19

na ZS mi nekateri teksti obvisijo v rubriki "odhajajoče"...gredo pa nikamor!!!

kaj delam narobe, kako to poslat dotičnim?
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a sova » Sr Sep 20, 2017 15:31

V prvem postu na tej strani je odgovor.

lp.
tyson

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Sep 20, 2017 19:41

hvala!
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a bouton » Sr Sep 20, 2017 22:44

Kako je zdaj s signaliziranjem neprebranih tem? na starem forumu je, ko si zaprl sejo vse označil kot prebrane.
Zdaj pa, če ne poklikaš ravno vsake teme, ostane kot neprebrano. Se da to kje nastavit?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a admin » Če Sep 21, 2017 00:56

bouton napisal/-a:Kako je zdaj s signaliziranjem neprebranih tem? na starem forumu je, ko si zaprl sejo vse označil kot prebrane.
Zdaj pa, če ne poklikaš ravno vsake teme, ostane kot neprebrano. Se da to kje nastavit?


Prej je bilo to zoprno, ker ti je vedno vse označilo kot prebrano, tudi če nisi vsega prebral... Sedaj to končno deluje kot mora!
Če pa želiš vse označiti kot prebrane teme, pa imaš zgoraj levo takoj pod gumbom DOMOV funkcijo odvisno kje si:
- Označi forume kot prebrane
ali pa
- Označi teme kot prebrane

Ko klikneš to, je potem vse označeno kot prebrano...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a admin » Če Sep 21, 2017 01:03

Rad bi opozoril na nekaj stvari, ki ste mi jih začeli masovno pošiljati da ne dela...

1. ZS oziroma Zasebna Sporočila:
To normalno deluje, ko pošlješ je v mapi ODHAJAJOČE!
Ko prejemnik to odpre in prebere, to vidiš na način, da je v mapi POSLANO!
Enako je bilo tudi na starem forumu, ne vem kaj vas sedaj to bega?

2. Pri prijavah novih uporabnikov jih moram sedaj jaz potrditi! Iz tega razloga se po registraciji ne morete takoj prijaviti, običajno potrdim isti dan, lahko pa tudi 3 dni traja... Tiste, ki se registrirate s kakšnim čudnim vzdevkom in ob tem še enako čuden email naslov bom pobrisal, ker ne morem nikakor vedeti, da niste SPAM... Če tega nočete, po registraciji pošljite email, v primeru da je vaš mail res čuden in izgleda kot spam!

3. Lepljenje slik na forum je povsem enako kot je bilo! Tu ne gre za nikakršno lepljenje, temveč samo posredujete link na sliko, ki je pred tem že nekje naložena na nek server na internetu! Navodila so večkrat napisana, uporabite iskanje!

4. Za pozabljeno geslo je sedaj lažje, lahko vas najdem po več različnih kriterijih, ne samo po uporabniškem imenu, ker nekateri pozabijo še tega...

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti