Posodabljanje foruma - končno

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Dec 30, 2016 15:24

Haha, zajebantje. :lol: :lol:

S temi roboti, ki se prijavljajo je težko, naštudirajo res vsako možno foro... S tem imajo vse strani, ki omogočajo registracijo probleme...
Seveda obstajajo novejši in bolj kompleksni CAPTCHA sistemi, vendar tudi čez to gre, žal... Imamo pa že sedaj probleme, ko me vsake toliko kdo kliče in mi govori kako se ne more registrirati na forum, pa v bistvu samo tistih par črk iz slikice narobe prebere!!! Tako da se bojim, da ko damo novo, bo križ in bo stalno nekdo klical...

Glede stanja posodabljanja pa je trenutno malo zastalo, smo še na Joomli, ki pa se rešuje. Kot sem že omenil, moramo najprej rešiti Joomlo, nato gre PHP, nazadje pa je šele možno dvignit novi forum... Tako da prosim malo potrpljenja. Ne se bati, da spet ne bo nič, ker tokrat se je začelo in se bo tudi zaključilo v kratkem. Žal ne po napovedi do novega leta, bo pa verjetno nekje do 15.01. in to še leta 2017, ne kasneje. :lol: :lol: :lol:

LP
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Dec 30, 2016 16:27

Sej mi verjamemo vate,saj veš,sam v tej Slo je tko delamo ne velik,dnarja mamo tok ko ga rabmo tko da se nam popoldne neč ne da...pol pa steklimo tkole pred čurunalniki in eto naletimo tkoj na kako stvar ki b jo mel drgač in dija po onem ki vleče z gajžlo da bo še bolj. :lol: Srečnga dec.
janadino
Admiral

OdgovorNapisal/-a janadino » To Jan 03, 2017 08:14

Polanc, malo pa boš moral slovnico vklopiti, počasi...
Guma je guma, zaenkrat.
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jan 03, 2017 15:34

Ne bom.Ker me hoče ,me komot zastop po domače,druga me pa ne sekira.Za šiht sm pa prošnjo lepo slovnično napisal.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jan 16, 2017 01:18

Sandi,
bilo bi hudo dobro, če bi se dalo bodisi ob menjavi različice, bodisi kasneje, dodati oziroma spremeniti še dve stvari pri prikazu slik v prispevkih (če v phpBB obstajajo rešitve za to):
  • omogočiti, da bi se kot slika prikazali tudi nekateri med img in /img vstavljeni URL naslovi, čeprav nimajo končnic za slike (ali pa jih vsaj nimajo na koncu). Več drugih okolij (FB gotovo, pa ni edini; mislim da je bilo takih tudi nekaj meteo internetnih strani) namreč prikazujejo tudi take, na forumu se jih pa zdaj ne da prikazati.
  • omogočiti prikaz slike z manjšo dimenzijo, kot je tista, ki je na url med oznakama med img in /img . Ena možnost bi bila prikaz slike z 'defauelt' oziroma standardno ločljivostjo tega foruma (ki si jo nekoč določil, druga pa da ločljivost na kak način določi avtor prispevka - recimo da bi bilo imgsize=800,600 /imgsize)
'
Nobeno od tega dvojega ne bi za shranjevanje slik zahtevalo prostora na morjeplovčevem strežniku, kar smo rekli, a je na nekaj načinov lahko problem, omogočilo bi pa enostaven prikaz slik v za forum primerni velikosti, ne da moral nekam shraniti dve sliki (manjše ločljivost za v prispevek in polne ločljivosti v novem zavihku za vpogled v podrobnosti, ko bralec klikne na sliko manjše ločljivosti).
In možen bi bil tudi enostaven prikaz večjih 'živih' vremenskih kart tako, da vseeno prevelike slike ne bi razrinile foruma tako kot sedaj (CRO karta valov je že tako prevelika, pa italijanska za združene radarske slike padavin za vso Italijo.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Kraj: Trebnje - Rab - Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » So Mar 04, 2017 22:42

Projekt zastal? Al šef zaspal?
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Mar 04, 2017 22:45

theDamjan napisal/-a:Projekt zastal? Al šef zaspal?

Ni zastal, v bistvu je že narejeno... Samo vidiš še ne. Predvsem problemi z drugim delom (portal), ki je na stari Joomli in ne bi rad izgubil nekaj dobrih prispevkov... Bo v kratkem tudi vidno... :wink:
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » To Mar 07, 2017 08:57

Še vedno, kljub prenovi, se fotografij ne da enostavno prenest in "pripopat".
Moram napisat, da me to rahlo moti.
Starejši člani so mi skušali razložit, kako to gre, nisem si ne zapisal, še manj zapomnil.
Ali obstaja možnost, da upravljalec foruma sprogramira dodajanje slik na "trotl enostavno verzijo"?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MareC » To Mar 07, 2017 09:43

tyson napisal/-a:Še vedno, kljub prenovi, se fotografij ne da enostavno prenest in "pripopat".
Starejši člani so mi skušali razložit, kako to gre, nisem si ne zapisal, še manj zapomnil.
Ali obstaja možnost, da upravljalec foruma sprogramira dodajanje slik na "trotl enostavno verzijo"?

ne gre, o tem smo pisali že na dolgo in široko, ker je strežnik kjer je forum postavljen omejen s prostorom

greš na file.si ali shrani.si
tam imaš opcijo pomanjšanja slike, nato jo skopiraš na naš forum v tvoj post med
[img]..........[/img]
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » To Mar 07, 2017 10:13

MareC napisal/-a:
tyson napisal/-a:Še vedno, kljub prenovi, se fotografij ne da enostavno prenest in "pripopat".

ne gre, o tem smo pisali že na dolgo in široko, ker je strežnik kjer je forum postavljen omejen s prostorom

greš na file.si ali shrani.si
tam imaš opcijo pomanjšanja slike, nato jo skopiraš na naš forum v tvoj post med
[img]..........[/img]

Hvala! :wink:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Mar 07, 2017 22:43

Tyson, tole še ni posodobljen forum, glede nalaganja slik pa kot je že MareC napisal, tega ne bo. Razloga sta dva, prvi je varnost, drugi pa tudi omejeni prostor, ker teh slik se lahko z leti nabere zelo veliko!

Danes z lepljenjem slik res ni problem, imamo že omenjene ponudnike in tako je najbolje. Vsak od nas ima svoj prostor in svoje slike.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Mar 08, 2017 09:31

admin napisal/-a:Tyson, tole še ni posodobljen forum, glede nalaganja slik pa kot je že MareC napisal, tega ne bo. Razloga sta dva, prvi je varnost, drugi pa tudi omejeni prostor, ker teh slik se lahko z leti nabere zelo veliko!

Danes z lepljenjem slik res ni problem, imamo že omenjene ponudnike in tako je najbolje. Vsak od nas ima svoj prostor in svoje slike.

Ja, kasneje sem našel navodila, kako lepit slike...temu početju se bom odrekel, ker se mi zdi (samo zdi) komplicirano...sem samouk uporabnik compa, zato dobim odpor do nalaganja drugih vmesnih pomagal, da je rezultat viden...saj ne rečem, če bi mi kdo to pokazal v živo, potem najbrž ni tako hudo...no ja, ko najdem nekoga, ki mi pokaže, potem zasujem s slikami :wink:
navtik_borut
Admiral

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Ne Mar 12, 2017 19:53

Predlagam, da na naslednjem srečanju izkoristite priložnost in tisti, ki znate, na kakšnem laptopu pokažete tistim, ki še ne znajo, kako objavljati slike.

Lepo je spremljati razne foto reportaže. Škoda bi bilo, da bi jih zamujali zaradi tehnikalij ..

Lp.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Kraj: Zanzibar

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Mar 12, 2017 22:48

Pa dejte že nehat s temi slikami, kdor to ne zna naj raje računalnik sploh ne prižiga madona...bom napisu še ta stotič....
svojo fotko naložiš na stran

http://www.slikomat.si/

in link pripopaš v post

laži ku pašteto na kruh namazat :wink:
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Mar 21, 2017 11:47

Ti napadi so pa že res divji. Če je nadgradnja blizu, bi jo bilo smiselno aktivirati.
Sedaj grem pa štrike prat :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost