Posodabljanje foruma - končno

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral

Re: Posodabljanje foruma - končno

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Avg 23, 2017 18:16

Ponavadi mi gredo forumske posodobitve na živce ampak tale je pa prav dobrodošla. Super! :)

Zdej pa sam še en forumski storage za slike, pa bo že kičast ;)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Avg 23, 2017 20:09

No pa ste me pomirili, sem se že malo ustrašil, da bo treba nazaj instalirat stari forum... :lol: :lol:

Kot vas je večina rekla, sem tudi sam mnenja, da je kar lepa posodobitev, preglednost je na prvo oko res slabša, samo ko se bomo navadili, bo pomoje boljša. Forum ima sedaj res kup malih fintic, ki ste jih verjetno že odkrili, ikonice zgoraj, nastavitve profila, pošta, itd... Veliko tega še obstaja, pa sem za začetek izključil!

Med drugim je tudi nalaganje slik sedaj gor in deluje. Sem ga pa za sedaj zaprl iz že velikokrat pojasnjenih razlogov. Najprej moramo rešiti izgled, pa varnost na splošno, rešiti se je treba botov (na tem se dela danes), potem bomo pa lahko poskusili še marsikaj.

Prosil bi moderatorje, da ne brišete spamov, če se pojavijo kje. Rad bi naredil malo reda. Trenutno je tako, da se novi spamar ne more pojaviti, ker vsakega ročno potrjujemo. Se pa zgodi, da kakšen stari že registrirani, ki ga nismo izbrisali, objavi kaj... V takem primeru ga potem najdem in sedaj tudi lažje izbrišem vsa njegova sporočila...

Hvala vsem za vzpodbudne besede! Tudi kritike bodo zelo dobrodošle, samo ponavljam, trenutno je zadeva še v delovni fazi.

LP
NOVI FOSIL
Admiral
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Avg 23, 2017 22:23

Bravo Sandi :!:
Meni je zelo všeč :wink:
Upam da ne bo poporodnih krčev :lol:
Tudi šumniki delajo :D
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 23, 2017 22:32

Naštimaj, da se url linki odpirajo v novem oknu/zavihku.
In pa nalaganje fotk, seveda, ko pride na vrsto :D :idea:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Avg 23, 2017 22:48

Ufff, tole z linki je zagotovo takoj treba rešiti. Ne vem, če je kje kakšna nastavitev, bi jo pričakoval, samo sem že gledal in ne najdem... Če ni, bo treba malo pokopat po kodi.

Glede slik je samo za kliknit kljukico na ON iz OFF in bo delovalo... Samo kot sem rekel, okrog tega bom še močno razmislil in pa vidim, da se da postaviti precej omejitev...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 23, 2017 23:19

A se da narediti auto resize, tako da bi vsako fotko, še tako veliko, sistem avtomatsko zmanjšal na neko smiselno, recimo 800x... ali 640x...?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Avg 23, 2017 23:42

Linki v novem tabu so mislim da urejeni, hvala Marchi!

Glede fotk je tako da če se uploadajo sem, se jih zagotovo da tudi resize-at. Verjetno ne direktno, obstaja pa zagotovo masa skript, ki naredijo točno to. V Wordpressu jih naredi cel kup iz ene, da jih lahko potem kličeš...

Če pa se objavi link na nek server kjer je fotka pa žal ni enostavno. Tam gre za HTML, fotka je kakršna je...

Bodo pa sedaj dovoljene širše fotke, sedaj 640 px ne bo nič več podrlo. Forum bomo malo razširili, saj današnje naprave nimajo več tako slabih resolucij. Ne veliko, nekih 150 do 200 px bo širši, okvirno za en stolpec z banerji desno.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Avg 24, 2017 06:08

Še iščem/moram najti/
  • povezavo na svoj profil na začetnem zaslonu foruma
    (je pod možičkom - med še nekaj zanimivimi simboli - desno zgoraj na modrem traku; prva reč čisto na levi na tem traku so tri vodoravne bele črtice, ki so običajno simbol za menu - in na forumu je to, kar se tam pokaže, odvisno od tega, kje na forumu si)
  • povezavo na nove oziroma 'prispevke od zadnje prijave na forum', pa na teme brez odgovorov (med njimi so na primer vprašanja novincev, ki jih ni nihče opazil oziroma vsi spregledali) in podobno na začetnem zaslonu foruma
    (novi prispevki so pod gumbom 'NOVE TEME', kar sem premalo pozorno prebral kot 'NOVA TEMA' in mislil, da s klikom tja odpreš novo temo).
  • povezavo s portala na forum (treba je bilo klikniti na ' MENU')
in se navaditi na... še nekaj reči
  • drugačen vmesnik za pisanje/urejanje prispevkov (recimo, ne najdem še, kje bi se lahko spreminjala oblika/velikost okna za pisanje)
  • drugačen vmesnik forumovega iskalnika...
Sandi, če naletim na spam kje, kjer sem moderator, ali bo OK, če prestavim (lahko najdeš spamerja, pa ne moti podforuma?) (sicer moram še pogledati, kje se pride do tega in kakšen je uporabniški vmesnik tam)

Če najdem kaj vsebinskega (recimo, da kaj ne dela pri povezavah ali kaj znatno drugače pri iskalniku...), bom najprej potestiral in potem napisal tu. Doslej nekaj dobrodošlih reči, kar mi manjka, je pa verjetno drugje v vmesniku ali kaj podobnega.

Če bo kaj drugače, pa OK za novi forumu (ustaljeno različnega od obnašanja starega foruma), bom popravil/dopolnil prispevke, kjer so kaka navodila, ki ne bodo več veljala.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Če Avg 24, 2017 11:49, skupaj popravljeno 2 krat.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Avg 24, 2017 07:41

Bravo Sandi. Vem kolikor dela je z temi rečmi saj ko smo pri nas na firmi prišli iz stare internetne strani na novo sem skoraj žiučnga fasal.
Ali bo v novem forumu možnost "chata"? Npr, da boš lahko s kakšnim članom ki je gor registriran in viden lahko kakšno rekel? Če te opcije ne bo ni nič narobe če pa bo pa tudi ne bo nič narobe :)

Slika
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
zlatko83
Admiral

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Če Avg 24, 2017 07:56

Čeprav se še malo lovimo, je vsaka novost dobrodošla. Če bi se sedaj prvič prijavil na forum, verjetno niti pomisli ne bi o pomanjkljuvostih. Sedaj pa samo iščemo, kaj je slabše od starega, ne pogledamo pa, kaj je boljše :twisted: Imeli bi nove čevlje pa staro srajco :( Vseeno, čestitke za nov design in vse novosti :idea:
Morda pa le, celotvo drevo foruma bi lahko dodali tudi na dnu. Sedaj omogoča samo skok na vrh gledanega podforuma, ponekod pa samo skok na vrh. Tukaj nekaj ne štima. Predlagam, da se celo drevo foruma pojavi tudi s na dnu, da za poljuben skok ni potrebno rolat cele strani na vrh.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Avg 24, 2017 08:12

Če koga zanima (in je uporabljal), kode za velikosti črk (size= )so zdaj drugačne. Mislim da je bila prej 'normalna' velikost 12, velika 18, majhna 9 in tako naprej.

Zdaj mislim da je običajna 100, velika 150, majhna pa 85. Večina sicer ne rabi kod, saj lahko izbere iz seznama, mene pa to zadeva pri urejanju raznih kazal.

V glavnem, v obstoječih prispevkih so kode velikosti pri prenosu na novo različico spremenjene tako, da so številke drugačne kot doslej, razmerja velikosti pisav pa enaka kot doslej (še nekaj, na kar - poleg čžš... - je najbrž nekdo moral biti pozoren pri prenosu na novo različico).

zlatko83 napisal/-a:...
Morda pa le, celotvo drevo foruma bi lahko dodali tudi na dnu. Sedaj omogoča samo skok na vrh gledanega podforuma, ponekod pa samo skok na vrh. Tukaj nekaj ne štima. Predlagam, da se celo drevo foruma pojavi tudi s na dnu, da za poljuben skok ni potrebno rolat cele strani na vrh.

Morda je to problem pri telefonih in tablicah in zna tam priti prav tudi na dnu...
Ko imam tipkovnico, pridem s kombinacijo tipk ctrl-home v hipu na vrh (in na 'drevo' foruma tam), ne glede kje v temi sem.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
Lure
Viceadmiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Če Avg 24, 2017 08:50

A se da kako nastaviti, da ko izbereš posamezno temo, da bi te takojh vrglo na prvi neprebran prispevek?
Tako ima veliko forumov narejeno za prijavljene uporabnike in je res fajn.

Trenutno klikneš na temo, potem pa moraš zgoraj levo izbrati "Na prvi neprebran prispevek"
Bavarko
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Če Avg 24, 2017 10:06

Lure

Klikni na puščico pred naslovom. :wink:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Avg 24, 2017 10:34

Hvala za pomoč z navodili kje je kaj. Vsega ne zmorem sam in tako je zelo dobrodošlo, če bo kdo, ki je bolj domač napisal tudi kje se nahaja kakšna funkcija... Hvala MT in hvala Bavarko.

Glede izgleda s kazalom in podobnim je večji del tega stvar teme in ta tema pač je takšna kot je. En del se tudi da nastavljati, to moram še malo pregledati, ko bo čas, večji del tega pa pomeni, da je potrebno posegati v skripto in jo modificirati. Kot prvo to pomeni, da rabiš človeka z veliko znanja iz php programiranja, kot drugo mora biti domač tudi s phpBB3, potem mora obvladati html in web design... Takih ljudi ni veliko, če pa so, pa niso poceni! Problem nastane potem še v tem, da si zapreš vrata za nove verzije, saj pri kakršnikoli nadgradnji pomeni programiranje na novo...

Sedaj smo že tako ali tako močno posegli v temo preko CSS, ki je mimogrede še kompajliran in sploh ni direkten. Ker nisem neki web strokovnjak, se pa malo spoznam, sem to prvič videl, haha. No, se je pa uredilo s pomočjo strokovnjaka z druge strani luže, pa še veliko mojih ur. Da narediš glavo foruma in pa desni stolpec z bannerji, pa da to potem deluje tudi kot responsive design na različnih napravah ni mačji kašelj. Mislim, da smo sedaj s tem zaključili.

Rezime vsega je, da je forum sedaj malo širši, vse skupaj je na 1200 px (prej 1050 px), desni stolpec se je iz 180 px razširil na 210 px, pri tem bodo novi bannerji na 200 px, z vsake strani pa ostane 5 px.
Zgornji meni z linki je designersko enak, ker mi sploh ne zgleda tako slabo za prvo silo, linki pa so tudi povezani na novo stran z Wordpress-om.
Tako, sedaj smo moderni, rešili smo se Joomle in pa forum je na phpBB3.1 žal pa ne na 3.2, ker je to še v povojih, ni tem in pa predvsem ni slovenskega paketa... Se bom pa potrudil, da bomo sedaj nekje na 5 let kljub vsemu delali nadgradnje.

Glede vsega skupaj lahko povem, da je tole pomenilo poleg veliko mojih ur še finančni zalogaj za plačat strokovnjake. Vem da se bo spet našlo par modrovalcev kako bi to naredili v 5 minutah, naj imajo veselje. Imel sem par naših ljudi, pa se je pri vseh ustavilo... Na koncu je človek, ki je eden od ustvarjalcev phpBB uspel rešiti zadevo, porihtati fonte, kodne tabele, velikosti pisav, šumniki, itd... Seveda pa to ni zastonj, tudi poceni ne! Mislim da je sedaj res skoraj 100% vse prenešeno kot je treba.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Avg 24, 2017 11:11

Čestitke za posodobitev! Meni zgleda super. Malo edino pogrešam tisto značilno modro paleto barv - morjeplovc paleto. lp in hvala za trud!
Xilinx Vivado HLx trainee

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost