Posodabljanje foruma !!!

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Okt 27, 2011 19:31

Ja kako ni problem Opera, če pa na PC-jih dela vse OK???
Dela normalno na Firefoxu, kot tudi na Internet Explorerju. Torej napaka ne more biti v skripti, temveč je browser ne razume pravilno...
Seveda je to neka kombinacija, ki se kreše med Opero in trenutno skripto phpBB, ki je stara kot zemlja, celih 5 let...

Kot sem rekel, bo nova, kmalu! Takoj ko pridem iz ZDA se lotim!
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » So Nov 05, 2011 09:55

predlagam zvisanje kvalitete podforuma "mali oglasi" - in to tako, da se v malih oglasih onemogoci komentiranje oddanih oglasov.
taki oglasi kot so sedaj so bolj podobni prepiru v vaski gostilni, v stilu kdo prodaja gnil krompir in kdo ma boljse buce pa kdo rabljene dele daje pri servisih v traktorje, kot pa resnim malim oglasom (razen ce je namen tega sklopa da se 5-7 mandeljcev prepucava ob skoraj vsakem oglasu)
po domace, ce deca rabijo peskovnik za kregarije in spetir, jim naredi svoj koticek kjer naj bo razmetano po njihovo, tja pa zavijejo tisti, ki jim je to ljubo.
vsak prodajalec je itak dosevljiv preko ZS, ce ze ne napise drugega kontakta v sam oglas.
lp!
Uporabniški avatar
jonyyy
Viceadmiral
Prispevkov: 471
Pridružen: Sr Maj 26, 2010 21:02
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a jonyyy » So Nov 05, 2011 11:36

elbarto napisal/-a:predlagam zvisanje kvalitete podforuma "mali oglasi" - in to tako, da se v malih oglasih onemogoci komentiranje oddanih oglasov.
taki oglasi kot so sedaj so bolj podobni prepiru v vaski gostilni, v stilu kdo prodaja gnil krompir in kdo ma boljse buce pa kdo rabljene dele daje pri servisih v traktorje, kot pa resnim malim oglasom (razen ce je namen tega sklopa da se 5-7 mandeljcev prepucava ob skoraj vsakem oglasu)
po domace, ce deca rabijo peskovnik za kregarije in spetir, jim naredi svoj koticek kjer naj bo razmetano po njihovo, tja pa zavijejo tisti, ki jim je to ljubo.
vsak prodajalec je itak dosevljiv preko ZS, ce ze ne napise drugega kontakta v sam oglas.
lp!

kaj pa bi to motilo ? če je nekdo resno zainteresiran za stvar bo itk prodajalca kontaktiral na zs. če pa so spodaj taki in drugačni komentarji kupca nima to kaj motit . iz debate bo lahko vspel razbrati dejansko ohranjenost čolna .
Uporabniški avatar
darkside
Kapitan fregate
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Nov 13, 2011 09:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a darkside » Sr Maj 09, 2012 12:08

bo verjetno pravilno če pišem sem?

bo treba ponovno posodobiti oz. pogledati kaj je narobe ker namreč na forumu me moti to da če recimo nekaj časa nisi dosegljiv kot sem bil sedaj jaz (nekaj mesecev) sploh ne veš kaj se je na forumu sploh dogajalo ker ti prispevke od zadnjega obiska vrže stare samo en dan oz. še to ne.

če pa greš naslednji dan gledat in se ti nekaj tem spet nabere pa niti pogledai ne moreš vseh ker ti napiše da ni več novih objav in lahko greš gledat po vsaki kategoriji posebej ;) saj potem čez kratek čas je nazaj tam.

bolj me to moti da ne moreš videti vse novih prispevkov od zadnjega obiska in je kar moteče.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Maj 09, 2012 20:14

Tudi meni bi prišlo prav, če bi lahko rekel 'išči vse prispevke od tega dne dalje' ali še bolje 'išči prispevke od tega do tega dne'.

To bi bil odgovor tudi na tvojo težavo.

Sicer pa forum bo posodobljen, ko bo admin utegnil - pomeni, da med glavno morjeplovsko sezono skoraj gotovo ne.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
darkside
Kapitan fregate
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Nov 13, 2011 09:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a darkside » Ne Avg 12, 2012 23:26

ko se bo ponovno posodabljalo naj se doda gumb neprebrani prispevki kot imajo nekateri forumi na phpbb platformi

ker neprebrani prispevki od zadnjega obiska so i moteči zato ker če se ti jih nabere in nisi veliko na forumu ti jih čez čas vrže kot prebrane in tako sploh ne veš kaj je novo (gumb poglej neodgovorjena sporočila ni enako da ne bo pomote!!!)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Težave pri pisanju - urejanju prispevkov - 'forbidden'

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jun 25, 2013 23:25

Težave pri pisanju - urejanju prispevkov - forum odgovori: 'forbidden...'
    Problem je prvi zaznal in opisal Klino pri ugani lokacijo: 685 - Vela Sestrica.

    Pri urejanju prispevka z več povezavami se zgodi, da ob poskusu objave ali že predogleda forum odgovori v smislu, da nimaš pravic do objave prispevka.

    Bilo je nekaj domnev (kriv brskalnik, java, virusi in podobna solata, ponudnik povezave, proxy, operacijski sistem se sesipa...); po testiranju v različnih okoliščinah (več lokacij, računalnikov operacijskih sistemov, brskalnikov in njihovih različic, različic jave itn. ) se je pokazalo, da skoraj gotovo nič od doslej navedenega ne vpliva.

    Določeni prispevek (recimo kazala baze znanja, ki se jih je do pred kakim mesecem dalo brez posebnih zapletov urejati - in nekatere vsebujejo 50 in več povezav), se pri branju foruma še vedno normalno prikaže. Če pa ga zdaj odpreš za urejanje in - brez kakršne koli spremembe - klikneš na predogled, forum ne prikaže več vsebine, ampak odgovori, da tvoja zahteva ni dovoljena:
    Forbidden

    You don't have permission to access /forum/posting.php on this server.

    Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


    Včasih se to sporočilo pojavi že pri razmeroma enostavnih sporočilih z le nekaj povezavami - in če povezavo, ki je skrita pod sliko ali besedilom razvozljaš tako, da umakneš tudi url oznake, forum sporočilo objavi.

    Včasih isto sporočilo lahko objaviš kasneje v obliki, ki je prej povzročila 'forbidden' (s povezavo pod besedo ali sliko vred).

    To kaže, da je problem verjetno na strežniku, na katerem teče forum (verjetno zmanjka kakšnih virov, ki jih program rabi, da preveri pravice ali kaj podobnega).

    Pri trenutni obremenitvi admina ni pričakovati, da se bo kdo s tem utegnil resno ukvarjati pred koncem glavne plovne sezone (lahko da se bo dalo dogovoriti s ponudnikom za zaustavitev in ponovno zagon strežnika, na katerem teče forum, da vidimo, ali to vpliva, kaj več pa do jeseni skoraj gotovo ne.

    Jeseni pa bo - če bo vse po sreči - mogoče narejen prehod na novejšo različico programske opreme foruma, in po tem prehodu bo verjetno ta težava odpravljena (najbrž pa bomo imeli opravka z nekaj novimi).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
darkside
Kapitan fregate
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Nov 13, 2011 09:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a darkside » So Jun 29, 2013 21:46

super bi bilo da bi se forum posodobil na najnovejšo verzijo phpbb. namreč kje je problem - kliknem na nove objave od prejšnjega obiska in sem jih imel čez 400 (ja, dolgo me ni bilo na forumu). in ker sem želel počasi vse prebrati mi je direkt označilo vse kot prebrane čez čas.

če bi se posodobilo bi neprebrane teme ostale neprebrane.

upam, da se bo to uredilo in da ne bom rabil sedaj skoz patruljirat na forumu da bi videl kaj je novo da preberem takoj da mi potem avtomatsko ne prestavi v prebrano.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jul 01, 2013 00:31

Tisto so nove objave od prejšnjega obiska, ne 'neprebrane'.

Če se vmes odjaviš in ponovno prijaviš (ali če poteče morda pol ure, odkar si zadnjič kaj hotel od foruma in te odjavi sam), pri naslednji prijave pokaže nove objave od prejšnjega obiska, ne več tistih od pred-prejšnjega (kjer je bilo kot si zapisal 400 kosov).

Če bi odprl vse strani (400 objav kakih 40 strani) in obdržal brskalnik odprt, bi jih lahko počasi pogledal. Če bi se v tem času brskalnik sesul, si spet brez.

Upam vsaj na možnost v iskalniku 'objave od xx datuma in časa dalje' za vse objave. Trenutno dela samo, če nekaj vtipkaš v iskalno polje, tako pa ne dobiš vseh objav.

Še nekaj...

Marchi sporoča, da se mu pri dolgih temah z veliko slik na eni strani strašansko počasi odpira stran - in priporoča, da se v takih okoliščinah potopisi in podobno objavijo v več prispevkih. (Zato je tudi slike z rute 'razlomil' v več tem...).

Bom poskusil, kadar imam veliko slik na eni strani (vsaj ena taka tema) - še bolje pa bi bilo, če bi programska oprema foruma omogočila recimo tag 'newpage' ali kaj podobnega - s tem bi človek lahko - brez besnega preurejanja - poskrbel tudi za lepše odpiranje starejših tem s slikami.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
darkside
Kapitan fregate
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Nov 13, 2011 09:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a darkside » Po Jul 01, 2013 11:15

vem da so tisto nove objave od prejšnjega obiska. zato pa sem predlagal posodobitev kjer imaš neprebrane teme in jih lahko bereš kadarkoli in četudi vmes menjaš 10 računalnikov, tablico in telefon.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Sep 24, 2013 18:38

Še en problem, ki bo verjetno vedno bolj moteč.

Malček 'kolnem', ker googlove slikce za 'preview' ne morem neposredno pokazati na forumu (da bi bila namesto tiste klobase naslova mala slika, ko klikneš nanjo pa večja na google).

V glavnem, za tale naslov ne prime, oziroma na tak naslov forum ne pokaže slike...
Slika

Bo treba spet poskusiti kaj 'potuhtat', ker verjetno razni androidi (Android je googlov OS) najrajši pospravijo slike na kak google strežnik in bo najbrž tega, vsaj kar bo slikano s 'telefonov' vse več.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 17, 2014 20:08

Tule je tekla beseda o težavah pri urejanju prispevkov, ki imajo veliko povezav, skritih pod nasleve ali slike.

Še o tem oziroma morebiti s tem povezano je bilo tudi tule.


Tokrat ponovno pišem o tem zato, ker so se danes take teme dale urejati.

Sicer dokler ne vem, kaj se je dogajalo oziroma kaj je problem povzročalo in kaj ga je odpravilo, še ne upam verjeti, da bo prenehanje težave trajno.

Tako sem samo popravil/dodal nekaj povezav v nekaj kazal, ampak to se je danes dalo narediti.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Apr 03, 2014 09:24

mene pa zanima zakaj je forum v pomanjšani resoluciji da imam zdaj črke take kot v cicibanu :D in tud bolj je pregledn če je na manjše use...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Apr 03, 2014 09:34

Pri meni je velikost prikaza foruma nespremenjena.

V veliko brskalnikov pa obstaja možnost povečevanja in pomanjševanja prikaza (prvi, kjer sem opazil, je bil firefox, potem tudi explorer od različice 7 naprej...).

Kombinacija tipk za povečevanje je Ctrl in + (plus), za pomanjševanje ctrl in - (minus).

Obstaja pa (vsaj v firefox) tudi neka kombninacija, ki jo zadenem občasno po naključju, ki pomanjšan ali povečan prikaz postavi na 'normalen' prikaz - če si kaj takega zadel, bi to pojasnilo, kar si opazil.

Možno bi bilo tudi, da bi se ti spremenila resolucija na računalniku (ali tistem, kar pač uporabljaš) na splošno ali kaj podobnega, ampak verjetno bi to opazil in tudi tu napisal ...
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Če Apr 03, 2014 09:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Apr 03, 2014 09:34

Marcel_Mastnak napisal/-a:mene pa zanima zakaj je forum v pomanjšani resoluciji da imam zdaj črke take kot v cicibanu :D in tud bolj je pregledn če je na manjše use...


Jaz "problem" rešujem da pritisnem Ctrl in zavrtim kolešček na miški v smeri katero obliko želim.

lp

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov