Me mika

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Dec 09, 2019 00:15

nac napisal/-a:No,no-malce pa le pribremzajte! Malce se sprehodite po "lučicama", "mandračima" in podobnih placih,kjer imajo privezana plovila domači ljudje. Se najde tudi Istranka,Jugoplastika in take in drugačne podobne barčice. Mogoče pa jim je to dovolj za njihove potrebe,a?
Kaj bi pa bilo primerno za nekje začet po vajinem mnenju(pajer,kremni)- kakšen Pershing ali pa mogoče,ker si je "moščeniški" zamislil klasiko-Menorquin 160,mogoče 180,je tudi zadosti najbrž za eno štiričlansko družino,seveda v današnjih časih??


Lep pozdrav,

daleč od tega. Samo, po napisanemu sodeč, možakar ima vikend na morju, in bi rad imel še svoj čoln, ker je bil parkrat na čolnu, potem še 2x si ga izposodil in sedaj sprašuje in računa na podlagi 6x komentarjev, ki ga popolnoma podpirajo.

meni zgleda človek iz Zagorja ali Gorenjske (brez zamere), ki bi si rad razširil dopust. Ampak daleč od znalca, drugače ni bi tu v dobri veri odprl teme. in če mu vsi ploskajo, mu nekdo ne sme poskusit razložit tudi temne plati navtike in začetne gorečnosti? Realna pot je nekje na sredini, za ene cenejša, za druge dražja.

Nihče ni napisal da mora kupit barko v vrednosti slovenskega GDPja, ampak posledični rezultat. Preberi prispevek od Polanca izpred 3-4h let o nakupu jadrnice. Po ekonomskih načelih absolutna katastrofa. Iz zornega kota nagonsko in hormonsko vodenih bitij iz ogljikovodikov in vode pa mavrica čustev ob prebiranju, poistovetenje samim s seboj, nekateri so videli kako so kupovali fičeka brez dinarja v žepu, pa si od ust trgali da so kupli stoenko ali yugeca čez 5 let, drugi vidijo 2 plači-ena plata na hiši (ko so zidali hiše še brez izolacije), pa potem škarfa, enkrat čez 10 let mogoče tlakovci, tretji spet kako so 20 let bitcoine prekladali in jedli kruh brez paštete....najbrž razumeš da je vse v očeh posmeznika. in takšne so tudi reakcije.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Po Dec 09, 2019 09:15

kr3mn1 napisal/-a:
moščenice napisal/-a:Kredita sicer ne bom vzel, vseeno pa ni mačji kašelj. Še največji strošek bo privez. Če ga želim imeti nekje na Kvarnerju bo to cca. 2000 na sezono. V Istri gledam cenik v Umagu, 900 EUR. Z našo razmišljava poleti preživeti robinzonsko na bark teden dni v kosu, potegniti tudi v Dalmacijo tam barko dvigniti na prikolico, ter nazaj po cesti, če pa bi kdo od mojih ali prijateljev želel, pa bi si barko le predali in jo tako vrnili v domov. Redkeje pa biti gor le en dan. V tem primeru bi lahko imel privez tudi v Istri. Bajtico imam pa v Moščenički. Morda po dnevih kakšnemu poznanemu barkico tudi posodim ob prispevku za stroške. Če vrednosti ne izgublja kot tone kamen v morje, potem je vsaka plovna avantura v resnici subvencionirana, saj barko lahko vnovčim z manjšo izgubo, kot bi znašal najem za teden dni, v dveh ali treh sezonah. Razmišljam prav?


na tole sem imel že napisan prispevek zate, pa sem si rekel, ma saj niso vsi isti. Pa žal ste.

Kot prvo, je to mala lupina ki ima tiste 2 (ali 4, odvisno od kapetana) milje od obale dovoljeno pluti, ni narejena za slabo vreme, potovalka je komaj omembe vredna in nima ne kuhinje, ne WCja ne nič. ne moreš jo vozit od znotraj iz kabine, zunaj nimaš nobene vetrne zaščite ali zaščite proti pršenju.

Moj sosed ima na privezu takole banjo, 2x sem šel z njim ven v povprečnem vremenu za odprto morje, ej hvala lepa. na meter pa pol valovih te gujsa da crkneš, šprica po tebi, piha, prostora ni (razen če šteješ tiste 2 klopci pri kraj kjer je tank pa ostala šara), s tem da ima 60 konj gor in zadeva celo "zglisira" če je nuja. No tole z 20 konji ne bo.

Ne boš ti prišel niti pod točko razno do srednje Dalmacije iz Umaga v enem tednu z 6-7 vozli ki veljajo samo v lepem vremenu. od umaga do biograda ali Šibenika je cca. 140 milj če greš po najbližji poti. da greš malce levo malce desno jih je lahko 150. Pa to je 25 ur čiste vožnje človek, pa še to si obsojen na obalo, ker tale čoln ni narejen, da boš vozil naokoli po zunanji strani otokov ali po kanalu mimo kornatov. Tole je za lepo vreme, katerega nimaš nikoli toliko dni zapored. Tam malce veter popiha in če nisi bral vremenske napovedi si sredi 2 metrskih valov, v jasnem vremenu!

Habibi ima 5t barko, tam kjer se on pelje še kot po mirnem morju, boš ti molil h bogu da boš preživel.

Ti "izračuni" so samo laganje sebi in ženi, kako se ti bo rentiralo (točno to sem imel že napisano...), če je najem za 1 dan 150 evrov (ne vem kdo takole tamalo pasaro tako drago oddaja ampak ok), je za en teden nekje 500-600. In sedaj ti meni povej, kakšno abstraktno matematiko imaš, da sebi in nam razlagaš o 2-3 letih amortizacije pri 1-2 tednih na vodi???

dnevni najem = 7500 / 150 = 50 dni.
tedenski najem = 7500 / 600 = 12,5 tednov (75 dni)

50 dni v dveh letih = 25 dni na vodi, kaj imate vi po 6 tednov dopusta na morju na leto?

Kje so stroški vzdrževanja? niso enaki nič, če tukaj nekdo napiše da stroški niso visoki to pač pomeni da te barka ne stane 4 jurje na leto kot to nekatere, ampak pač 500 (čas in delo, čeprav eni pravijo da lasten čas nič ne košta, me zanima zakaj potem ZASTONJ ne delate). se pravi si v 3h letih na 9000 evrih, če prišteješ vzdrževanje, letanje gor in dol (tisto s prikolico v dalmacijo in nazaj lahko kar pozabiš) - pri tem da s prikolico košta pa potem 10,5k EUR v treh letih. Vzdrževati moraš - kar letos prišparaš, naslednje leto 2x plačaš.

10.500 / 150 = 66 dni najema.
tedenski najem = 10.500 / 600 = 17,5 tednov (105 dni pri 6 dnevih na teden)

Privezi v suhi marini cene so za tako banjo ene 600 EUR. za 2k imaš ti parkirano z elektriko, vodo, bazenom in restavracijo takoj zraven. Itaq jo boš ven dajal, in ne imel celo leto v vodi, ker potem bo cena tonila kot kamen pod vodo.

11.700 / 150 = 78 dni najema v treh letih.
tedenski najem = 11.700 / 600 = 17,5 tednov (117 dni pri 6 dnevih na teden)

to je 39 dni na leto! skoraj 2 delovna meseca!

je že res da po teh 11.700 evrih ko se sprašijo, nimaš nič več, samo za ta denar boš ti pri 2h tednih na leto najemal 10 let čoln (9.75), tvoj bo vmes vreden neke 4 jurje (25 let star čoln). po obratnem računu, lahko najemaš čoln 6.4 let da si na isti ničli kot po 10h letih z lastniškim čolnom in prodanim po tem času. razlika 3,3 leta. pred tem časom boš prodal in opustil vse skupaj ali pa kupil nekaj večjega.

Sedaj iz napisanega sklepam da ti bo to prvi lastniški čoln, mogoče še malce premisli in za začetek kupi nekaj drugega in cenejšega, za razne podvige s šotori so tudi gumenjaki ok, pa so bolj stabilni pa še na obalo ga lahko potegneš če te nekje ujame neurje, tole banjo ti bo samo razbilo na prvih skalah.

Premisli. Ker tako kot razmišljaš ni prav, vsaj v mojih očeh ne. Čoln je luksus, in nikoli ne bo vrnil vloženega, pa če ti tukaj 100 entuzijastov pravi da je pa svoje najlepše (res slovensko, važn da je moje, pa tud če je podrtija, je najboljša zame!), je to luknja brez dna. Zakaj naj sedaj še pozimi šmirglam čoln? pa servisiram motor? pa da mi stoji v garaži namesto česa drugega? Da mi mine čas ob deževnih jesenskih dnevih? Ej, imam mlado ženo, imam želje po nečem lepšem, pa po dobrem kosilu, pa čemu novem. sigurno pa ne po šprickitu da bom več delal na čolnu kot pa vozil. ko ga jebe, po domače povedano. To počno ljudje, ki "mislijo" da bojo z lastnim delom prišli do istega cilja, kot če moraš dražje nekaj kupit. Obnovljen ali pa star čoln, staneta isto.

Barko kupiš, si vesel. Barko servisiraš prvič, drugič, ti je še v veselje. Potem ti je pa to samo še vlaganje. Ko jo daš v morje, si rečeš - no, se je splačalo to delo pozimi (A res, a splačalo se je? Splačalo se je sosedu, ki je pil pivo iz tvojega hladilnika te zimske dni pa te gledal.) - pa se voziš. Pa pride čas odhoda. Pa je treba pospravit, pa popisat kaj je treba kupit (je odšel en bokobran, pa nove karabine, fino bi bilo zamenjat štrik s ketno spredaj, sidrna lučka je ckrnila) pa oprat, čistit podn, pa dvig na prikolico, pa doma spet vse narazen pa prat, ali pa v marini to nekje počet, pa preden se gre na morje ponovi vajo itd...potem pride dan, ko moraš samemu sebi priznat, da je čoln postal premali. da nisi poslušal ali hotel slišati, da navtika stane, da si mislil da bo dovolj ta majhna banja in podhranjen motor. prvi šok - vse kar je večje stane, da te kap. in to rabljeno 20 let! ok...če prodam ta čoln za isto ali še malce več kot sem ga kupil, sam moje delo NIČ ne stane in je veliko ur vloženih - no toliko kot delo stane se je cena dvignila - NIČ - pa bi že večji čoln mel, pa ga že napol zaaraš, pa tastarega pod ceno prodaš, pa si spet vesel kot otrok, in namesto da bi se vozil, najprej "že veš" kaj je treba in začneš vlagat in kupovat še preden si prvič v vodi.

in kje smo začeli? ali se splača renta ali lastniško plovilo. Na koncu pristaneš tam, do koder ti še finance dopuščajo. dejansko je dolžina čolna pokazatelj "špage".

Ali boš kupil ali ne, je tvoja stvar. vedi da v navtiki je najlepše, ko greš na čarter. ker vsi problemi in skrbi zginejo tisti trenutek, ko stopiš zadnji dan s pasarele na pomol. tvoj čoln, tvoje skrbi.


Haha vidi se da si imel te stavke ze dlje casa v glavi in ti je vreli:). Naceloma se z marsicem strinjam z napisanim, sploh glede plovbe v “daljave”, vem kako je ko malo zapiha..., ampak ga vseeno se vedno podpiram pri nakupu, ce si je “sestavil”matematiko. Stroski itak da so, ce bi tako gledal potem se splaca bit samo na kavcu pred ugasnjeno tv...par kolegov ima motorje, njihovi stroski zavarovanja in vzdrzevanja so zelo podobni mojim za moj coln. Imajo pa tudi v najboljsem leti mogoce 20 dni na motorju, toliko kot jaz na colnu...a naj jim povem da naj prodajo, da imajo samo stroske? Pac njim je voznja z motorjem uzitek...
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a Stopi » Po Dec 09, 2019 10:02

Tudi jaz se v večini strinjam s kr3mni. V navtiki ne smeš delati nobene računice, ker se z denarjem nikoli "ne izide". Vedno je strošek! Čoln kupiš za toliko denarja, kot ga lahko pogrešaš oz. si ga pripravljen "stresti v morje". :wink: Če imaš 10.000 EUR "odveč", ga kupiš in konec, pa nič ne preračunavaš, koliko je to v primerjavi z najemom, koliko boš zaslužil, če ga boš nekajkrat oddal v najem kolegom, v koliko letih boš prišparal "toliko in toliko" evrov v primerjavi z najemom...

Absolutno pa se moraš zavedat, da nakup ni edini strošek, saj čoln vsako leto "požre" še kar nekaj dodatnega denarja. Glede na tvoje plane verjetno še vsaj 1000-1500 EUR/sezono! Če imaš toliko denarja in želiš uživat v navtiki, potem KUPI! Če pa boš moral zaradi teh 10.000 EUR dobro preračunat, da ti bodo naslednji dopusti in ostale nujne investicije "šle skozi", potem je to predrag špas.

O sami izbiri plovila ti ne morem svetovati, saj nimam veliko izkušenj. Denar "stresam v morje" šele zadnjih 5 let, to pa počnem na 5 m tubusih... :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Dec 09, 2019 10:19

Heh Stopi, precej prav imaš, dodatni metri, dodatne skrbi. Gumenjak v vodo, pa gasaaa. To mora res biti denar, ki ga ne boš pogrešal, kje je meja, pa vsak za sebe postavlja, predno upam da dobro premisli :)
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Dec 09, 2019 10:23

in kje smo začeli? ali se splača renta ali lastniško plovilo. Na koncu pristaneš tam, do koder ti še finance dopuščajo. dejansko je dolžina čolna pokazatelj "špage".


saj sem napisal :)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Dec 09, 2019 10:33

.

Bodimo realni in poglejmo najprej osnovne življenske funkije, ki jih moraš opravljat vsakodnevno. Kje boš opravljal higienske potrebe, kaj in kje boš jedel, kje boš spal, itd? Hladilnik, malce posode, sladka voda, količkaj udobna postelja, ....
O tem se mora tudi dobro premislit. Slabo vreme je kak dan dva, toda lulat, kakat, jest, spat, umivat se, je potrebno vsak dan.

Spravi se v en povprečen tovorni kombi z vso kramo in ti bo kmalu jasno kam pes taco mali.

Vse take male zadeve so za dnevne aktivnosti, ne pa za bivanje, kruzanje, kaj šele potovanja.
40 let sem na vodi in ti povem, da vem kaj govorim, oz. pišem.

,
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Dec 09, 2019 11:20

pajer1 napisal/-a:.

Bodimo realni in poglejmo najprej osnovne življenske funkije, ki jih moraš opravljat vsakodnevno. Kje boš opravljal higienske potrebe, kaj in kje boš jedel, kje boš spal, itd? Hladilnik, malce posode, sladka voda, količkaj udobna postelja, ....
O tem se mora tudi dobro premislit. Slabo vreme je kak dan dva, toda lulat, kakat, jest, spat, umivat se, je potrebno vsak dan.

Spravi se v en povprečen tovorni kombi z vso kramo in ti bo kmalu jasno kam pes taco mali.

Vse take male zadeve so za dnevne aktivnosti, ne pa za bivanje, kruzanje, kaj šele potovanja.
40 let sem na vodi in ti povem, da vem kaj govorim, oz. pišem.

,


iz kombija lahko izstopiš ali pa se pelješ ponoči, podnevi, sonce, dež, veter ali mraz. Tu če te ujame nekje, pa da nimaš bivalnega prostora in kje za spat (umiješ se že s cunjo za dan-dva-tri) potem imaš pa tudi že počasi dost konzerv pa suhega kruha če nimaš kje za kuhat in pomivat, in kar je najpomembnejše ko je slabo vreme - vir toplote. ko te na morju zazebe, s strahom ugotoviš da vse brisače in cunje ki so bile v bližini morja - so mokre. ker so slane. in sol veže nase vlago.

žal to začetni navtiki gledajo skozi roza očala, pri izračunih je vedno lepo vreme, vedno je 35 stopinj, in vedno je mrzlo pivo pri roki. ni ravno tako. Če nimaš hladilnika, ga ni. če imaš hladilno torbo, bo notri hrana in ne pir. Če misliš da boš od pristanišča do pristanišča pa vsak dan v nabavi in spanje na pomolih, je dražje kot če greš v hotel, pa še spiš ko klošar in čakaš da ti podgane ponoči priplezajo na čoln po štrikih. zvečer nekje ob obali na morju, če morje še ni čez 20 stopinj, zna biti prav lepo hladno, komarji s kopnega so pa povsod kjer so ovce.

taki čolni so za ribe lovit in ne za tedenjska potepanja po jadranu. bodi pameten in poslušaj prvo kak nasvet. Vzemi v roke tistega tisočaka in začetek sezone rentaj takole banjo za 1 teden pa pojdita z ženo malce naokoli. mislim, da boš prišparal 6 tisočakov po vrnitvi. moje mnenje. Prvi čoln je tako kot motor, padalo, smuče...nekaj kar kupiš da probaš, in da vidiš kaj bi sploh rad. Zato raje kaj rentaj ali kaj poceni kupi, pa potem tisto nabaviš kasneje, kar ti res sede.

po večini smo se vsi nasankali na isti način. eni po neumnosti, eni zaradi omejenih financ, eni iz "dobrih" nasvetov. Če bi takrat nekdo pristopil do mene, ko sem z pasjimi očkami gledal prvo jadrnico 475S in sanjal kako bo to gor dol po jadranu letelo in mi povedal, da se bom naf*kal da bo kar hudo, bi prišparal kar nekaj deset tisoč evrov. pa saj je bilo lepo, pa si rastel ob vsakem čolnu, pa to in ono...ampak ko danes gledam, koliko časa sem na dopustil vijačil razne tomose, pa kasneje honde pa yamahe, na koncu že notranje motorje, pa vlagal v čolne, pa vlačil gor dol, dopust jemal, doma v garaži zganjal spomladi razne nadgradnje pa poliranja, pa delal prikolice sam pa eh...ko danes gledam nazaj, se mi ne zdi vredno vsega tega. bolje bi bilo, ko bi mi en rekel, lej, tole je zate, za 3 leta, potem pa unle in mirna bosna.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Po Dec 09, 2019 12:46

po večini smo se vsi nasankali na isti način. eni po neumnosti, eni zaradi omejenih financ, eni iz "dobrih" nasvetov. Če bi takrat nekdo pristopil do mene, ko sem z pasjimi očkami gledal prvo jadrnico 475S in sanjal kako bo to gor dol po jadranu letelo in mi povedal, da se bom naf*kal da bo kar hudo, bi prišparal kar nekaj deset tisoč evrov. pa saj je bilo lepo, pa si rastel ob vsakem čolnu, pa to in ono...ampak ko danes gledam, koliko časa sem na dopustil vijačil razne tomose, pa kasneje honde pa yamahe, na koncu že notranje motorje, pa vlagal v čolne, pa vlačil gor dol, dopust jemal, doma v garaži zganjal spomladi razne nadgradnje pa poliranja, pa delal prikolice sam pa eh...ko danes gledam nazaj, se mi ne zdi vredno vsega tega. bolje bi bilo, ko bi mi en rekel, lej, tole je zate, za 3 leta, potem pa unle in mirna bosna.[/quote]

Poglej, jaz te razumem. Ampak po drugi strani, eni za to, kar si ti nastel, placamo in imamo mir. Eni imamo na morju apartmaje in ne vlacimo gor dol. Eni kupimo prikolico in je ne delamo. Razumes moj point? Lahko gledas iz ene ali druge strani. Ce pa das zadnji euro za coln, bos pa prej ali slej najebal, se strinjam.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Dec 09, 2019 14:23

ennavtik napisal/-a:
po večini smo se vsi nasankali na isti način. eni po neumnosti, eni zaradi omejenih financ, eni iz "dobrih" nasvetov. Če bi takrat nekdo pristopil do mene, ko sem z pasjimi očkami gledal prvo jadrnico 475S in sanjal kako bo to gor dol po jadranu letelo in mi povedal, da se bom naf*kal da bo kar hudo, bi prišparal kar nekaj deset tisoč evrov. pa saj je bilo lepo, pa si rastel ob vsakem čolnu, pa to in ono...ampak ko danes gledam, koliko časa sem na dopustil vijačil razne tomose, pa kasneje honde pa yamahe, na koncu že notranje motorje, pa vlagal v čolne, pa vlačil gor dol, dopust jemal, doma v garaži zganjal spomladi razne nadgradnje pa poliranja, pa delal prikolice sam pa eh...ko danes gledam nazaj, se mi ne zdi vredno vsega tega. bolje bi bilo, ko bi mi en rekel, lej, tole je zate, za 3 leta, potem pa unle in mirna bosna.


Poglej, jaz te razumem. Ampak po drugi strani, eni za to, kar si ti nastel, placamo in imamo mir. Eni imamo na morju apartmaje in ne vlacimo gor dol. Eni kupimo prikolico in je ne delamo. Razumes moj point? Lahko gledas iz ene ali druge strani. Ce pa das zadnji euro za coln, bos pa prej ali slej najebal, se strinjam.


ja lej...imam vikend na morju, pa svoj komunalni privez pa 8.5 metrsko barko čez zimo v suhi marini če si hotel točno vedet. Pred tem je pa na istem vezu plutala 6,5metrka stvarčica. Plačam tiste 2 jurja za dok in po jurja na teden za bencin ko plujem - se pravi s kaskom vred skoraj toliko kot avtor te teme za čoln na leto - nepovratnih sredstev ! (6,5k EUR). če imaš, lahko to počneš. Ker sem pa sam gradil in zidal svojo firmo in svoj vikend, pa na začetku ni bilo financ za take stvari ampak so bile plavajoče stvari manjše, pa sam svoj mehanik pa šlosar, ličar, električar. Pišem iz izkušenj in mi je danes po eni strani žal za ves ta čas in trud, ki sem ga takrat v dobri veri vrgel stran. Ne, nič se nisem naučil, ker sem že prej poznal mehaniko, in tudi ni bilo lepo preživet čas, ker je bilo vedno na silo in zadnje momente, da bo prištimano za dopust. Ker čas je najbolj dragocena stvar na tem svetu. in nikoli ne bom razumel ljudi, ki pravijo, da njihov čas nič ne stane.

Zato raje riskiraj par evrov in poiskusi najprej kakšno stvar, preden v romantičnem zanosu kupiš neko kljuse.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Dec 09, 2019 16:55

En vic pravi tako.Mama je imela 2 sina.En je bil normalen ,drugi je pa barko kupil.Vsako leto se mi zdi ta vic manj vic in več resnica...Tkole vam bo stari jarac povedal.. 20 let nazaj sem bil pravi dasa, da ga nema, ker sem si kupil jadernico 8 m..kako, ste brali v drugi rubriki..Danes vidim, da vse dopuste preživljam v napetosti,stalni pozornosti na vreme..ko plujem vedno gledam une kur..številke, ki mi govorijo ,kolk je še vode pod kobilo..To ,da smo banane, k nas lupijo povsod, je tko jasno in se o tem ne splača..Spim na dopustu na deskah , širokih 70 cm, pokritih z 10 cm spužve..klime ni..Pa sej je lušn pravim..ma NI lušn , saj pridem z dopusta zmatran,navlečen od štrikov...sam , ja drug let grem spet Z JADRNICO NA DOPUST..
Tudi fantoma sem nudil jadrnico, pa jadranje, pa juhu prestižen dopust...Jaa... zajebu sem jih,zaklenu na 15 kvadratnih metrov,jim odvzel družbo na obali...jih posilil s tem, da smo ko zombiji samotarili 3 al 4 tedne okol.
Torej vsak se sam odloči kaj in kako..sam tkole odkrito noben ne upa povedat, ker je isto ,ko če kdo nasede ,to ne govori okol..
Če bi sedaj navodila pisal kako je prav..
Denar za navtiko mora biti tak, da je z lufta padu in se ti šmirgla zanj
Otrokom je potrebno dat veliko več, kot le jadranje za kar jaz takrat žal nisem imel denarja....Ampak, to se prenaša zgleda, saj drugač se moj fant nebi podil po svetovnih morjih,pa kak ARC zmagal..Nič mejte se lepo,razmišljajte dalje..
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Po Dec 09, 2019 17:39

Sej lepo da si izmenjujemo mnenja, ampak meni res ni jasno o kaksnih velikih denarjih vi govorite? Jasno da ni zastonj, ampak ne vem o kaksnih cifrah vi govorite. Ce pa so taki veliki stroski pa nabavite nekaj cenejsega, manjsega.
Jaz sem Recimo v startu kupil coln za dnevne izlete do cca 1h voznje v eno smer. In zato nikoli nisem gledal s kabino da bi prenoceval. Ce ste se vi zajebali, ne pomeni da se bodo/bomo drugi. Pa brez zamere, samo pisem, nic slabega ne milsim.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Dec 09, 2019 18:11

ennavtik napisal/-a:Sej lepo da si izmenjujemo mnenja, ampak meni res ni jasno o kaksnih velikih denarjih vi govorite? Jasno da ni zastonj, ampak ne vem o kaksnih cifrah vi govorite. Ce pa so taki veliki stroski pa nabavite nekaj cenejsega, manjsega.
Jaz sem Recimo v startu kupil coln za dnevne izlete do cca 1h voznje v eno smer. In zato nikoli nisem gledal s kabino da bi prenoceval. Ce ste se vi zajebali, ne pomeni da se bodo/bomo drugi. Pa brez zamere, samo pisem, nic slabega ne milsim.


mislim da si falil poanto teme. preberi od začetka, fant išče in misli da je to tale pasara, od boga dan cruiser ki namesto 100 jurjev in velike porabe stane samo 7,5 in je narejen za oceane in že z mislimi ter prstom po globusu.

kot v reklami za Cliota, "ima vse kar imajo veliki" - za pol cene. Ja pa še kaj...sedaj nekomu je 100 evrov veliko na mesec h kraju dat, drugim 1000 evrov, nekaterim pa 10.000 ne pomeni nič. sedaj ne vem kdo se je zajebal tu v kontekstu, jaz osebno sem samo napisal svoja mnenja in izkušnje, nisem se "zajebal", sem šel zavestno v vse to. Samo če bi mi na začetku en vse korektno razložil, sem pa tudi napisal, bi par deset tisoč evrov prišparal v svojem procesu učenja (pač sem kot butec in butec ter imam vsak račun popisan pa letne bilance za gospodinjstva etc...isto kot v firmi. za ene že rahlo moteno, za mene odlično - zato tudi vem koliko je šlo v ta šport).

je res tole edina športna panoga, kjer vsak vsakemu reče - kupi, daj! boš že potem videl kaj je ok in kaj ne? Pa sej ne raste denar na njivi! Sam sem svoje čase vozil dirke z avti, ljubiteljsko vozim motorje (na leto nekih 15-20.000, ni sedaj nekaj veliko), letel s padalom skoraj 15 let, se potapljam...nikjer nihče ne reče, ti samo kupi pa je. Samo tu na morjeplovcu je vse juhuhu pa ok pa dejmo, kot da je vse zastonj. Povsod drugje imaš ljudi, ki ti svetujejo, te dobesedno ustavijo če vidijo da si novinec in ti probajo malce razložit zakaj in kako. Seveda danes se vsi učijo na FBju...kjer ti en šiptar brez šole o kvantni fiziki predava, ti pa bosanca učiš burek pečt.

po večini smo se / ste se vsi nasankal pri navtiki na začetku. odvisno je samo od "količine" lastnega egota in sposobnosti lagati sebi in drugim.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Dec 09, 2019 19:20

:( Mi smo se en cajt menil o tisočih evrov,počas smo prešaltal na desettisoče ,no zadnja leta pa čvekamo o miljonih evrov zdevanih za navtiko,tisto vejo o stotisoč evrih smo bolj preskočli..kaj češ tko je..jeba živaSmo pa res precej pomagal naslovniku teme z modrovanji o pametni odločitvi kaj je zanj najbolj pametno..zima ,sneg,dež ...vrvi trpijo..
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Dec 09, 2019 19:47

polanc napisal/-a:..zima ,sneg,dež ...vrvi trpijo..

Pri tistih čolnih v garažah, niti ne preveč :idea: :roll: :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Po Dec 09, 2019 20:18

Imate prav. Vse kar je pod ducatom metrov, ni vredno počenega groša. Mora biti vsaj ena glavna spalnica, ena velika druga (če že ne dve), velik salon, kuhinja, 2x WC, ločen tuš, gosposki kokpit (če ne fly 4x3 m)... platforma za plesat, če že ni potopljiva, jasno pa imaš garažo za tender ali še bolje enga jet-a...
























In to tja, ponavadi prideš v več korakih. Tako preizkusiš, če ti to odgovarja. .... in vsi imamo drugačne poti, ker imamo drugačne začetke in predispozicije. Določanje ene, kot edine prave, je na nivoju gostilniške debate....
https://vodovod-rh.si/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti